Обичате ли ракия и/или другите алкохоли?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Обичате ли ракия?

ДА!
45
63%
ДА!
27
38%

Общо гласове : 72

Re: Обичате ли ракия и/или другите алкохоли?

Мнениеот Cecilia Lisbon » 13 Окт 2008, 09:47

Тук е моментът да споделя, че се връщам в Сф с около литър от домашната водка на тате 8) Заинтригуваните могат... примерно... да организират форум-пейка-водка-парти. :P
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот Ice_Spirit » 16 Окт 2008, 19:17

MERCES_LETIFER написа:Тук е моментът да споделя, че се връщам в Сф с около литър от домашната водка на тате 8) Заинтригуваните могат... примерно... да организират форум-пейка-водка-парти. :P

до др седмица ще изтрае ли водката 8)
Toto-I will remember
Аватар
Ice_Spirit
Ice in the Rain

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот Cecilia Lisbon » 16 Окт 2008, 19:26

та тя е БЕЗСМЪРТНА!!! :bow:s
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот julleto » 16 Окт 2008, 19:27

Бавария написа:
julleto написа:В квартирата на приятеля ми има една домашарка - ако изпиеш една капачка - умираш :lol: :lol: :lol:

Ама буквално ли умираш?
Първо гърчиш ли се или смъртта настъпва веднага?

Първо се гърчиш, после ти изскачат очните ябълки, после главата ти се пръсва... Добре де тва от цяла чаша, не от капачка.
Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му!
Аватар
julleto
Да живей словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот rachence » 17 Окт 2008, 10:07

Що няма отговор НЕ ? :(
Не всички пият ракия... :roll:
I believe I can fly I believe I can touch the sky.. If I can see it, then I can do it cuz I believe in me
Аватар
rachence
Паисий

Мнениеот Joker » 30 Окт 2008, 00:07

Убичъм Стуличнъйъ в еднолитрови бутилки! :JC_burp:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот necrozis » 01 Ное 2008, 08:33

вече пия всичко... СУ не прощава...
Аватар
necrozis
Форумен екстремист

Благодарил (а): 56 пъти.

Мнениеот blackout » 01 Ное 2008, 13:30

necrozis написа:Бейлиса па къв е алкохол е не знам...
разтопен сладолед с две капки етилов спирт и вода...

Това е единият начин да си направиш Бейлис в домашни условия.

Другият изисква значително по-малък брой продукти, но пък резултата е железен:

Смесват се на око уиски и боза.
За да се постигне оригиналният вкус на питието е желателно уискито да е Блек Рам за 3 лева в пластмасово шишенце, а бозата да е марка "Здраве" - гъста и резлива.
За шейкър се ползва буркан от кисели краставички, в краен случай от туршия. Резултатът ще задоволи вкуса на всяка дама. :)
В царството на слепите съдии едноокият е адвокат.
Аватар
blackout
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 28 пъти.

Мнениеот necrozis » 01 Ное 2008, 17:41

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... не, не... просто няма иконка, която да изрази емоциите ми след горния пост... просто поклон... :lol: :lol: :lol:
Аватар
necrozis
Форумен екстремист

Благодарил (а): 56 пъти.

Мнениеот Joker » 07 Яну 2009, 00:26

В неделя пробвах такова боза-питие и останах изненадващо доволен! :)
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот sientelo » 07 Яну 2009, 00:38

Ааа, искам и аз, някой ще почерпи ли :roll: Аз засега карам на ментичка :arrow: чиста или в комбинация с прясно мляко :!:
Като птичка в небесата :)
Аватар
sientelo
princess in love

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот Joker » 03 Мар 2009, 10:57

Винаги съм се чудил какво е да си въздържател! :shock: Може ли да се сравнява с това да си непушач? Има ли компетентни и по това питание? :roll:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот sientelo » 03 Мар 2009, 23:20

Ами не знам аз доколко бих ти била полезна като пример, но принципно аз нито пуша, нито пък пия алкохол/ в големи количества/. Никога не съм искала да пропушвам и не пуша и никога не бих и пропушила, мразя цигарите !
Сега за алкохола :arrow: обичам да пия само определени алкохоли като вино, бейлис, мента, ликьори разни и изключително рядко уиски и ракия и то само определени видове. Пия само при повод и в доста малки количества на фона на останалите хора около мен :arrow: примерно не си представям да седна да пия ей така без повод заради самото "весело", това ми се струва супер тъпо и дори нямам и желание да го правя някога. Разбирасе ако реша и искам мога да изпия по-големи количества алкохол, но фактът че досега съм се напивала само веднъж в живота си мисля ,че е достатъчно красноречив и говори само по себе си....., просто не обичам да пия до безпаметност и пиянство, това ми е тъпо :idea:
Не знам в крайна сметка дали влизам в категорията на въздържателите от алкохол, но да за себе си мога да кажа,че при мен чувството е същото като да съм непушач, просто не ми е приятно и съответно не го правя. :wink:
Аватар
sientelo
princess in love

Мнениеот JudyRamone » 03 Мар 2009, 23:30

sientelo написа:Ами не знам аз доколко бих ти била полезна като пример, но принципно аз нито пуша, нито пък пия алкохол/ в големи количества/. Никога не съм искала да пропушвам и не пуша и никога не бих и пропушила, мразя цигарите !
Сега за алкохола :arrow: обичам да пия само определени алкохоли като вино, бейлис, мента, ликьори разни и изключително рядко уиски и ракия и то само определени видове. Пия само при повод и в доста малки количества на фона на останалите хора около мен :arrow: примерно не си представям да седна да пия ей така без повод заради самото "весело", това ми се струва супер тъпо и дори нямам и желание да го правя някога. Разбирасе ако реша и искам мога да изпия по-големи количества алкохол, но фактът че досега съм се напивала само веднъж в живота си мисля ,че е достатъчно красноречив и говори само по себе си....., просто не обичам да пия до безпаметност и пиянство, това ми е тъпо :idea:
Не знам в крайна сметка дали влизам в категорията на въздържателите от алкохол, но да за себе си мога да кажа,че при мен чувството е същото като да съм непушач, просто не ми е приятно и съответно не го правя. :wink:

Да седнеш и да пиеш `ей така, без повод` хич не е тъпо. Има си едно казване: "Ако ти се случи нещо хубаво, пиеш, за да отпразнуваш. Ако ти се случи нещо лошо пиеш, за да забравиш. А ако не ти се случи нищо, пиеш, за да ти се случи нещо" и е много точно. Аз съм се напивала и от трите.
И аз не съм пушила, мразя цигарите и ги ненавиждам, но това не ми е попречило да видя за какво иде реч. Е, видях и после стана мазало, но няма значение. В тоя живот трябва да се опита от всичко и това , че съм се напила десет пъти като клошар не ме прави лош човек, всеки живее различен живот, има различни преживявания и различен начин на интерпретация и справяне със ситуациите.
До преди една година не пиех и грам. Не псувах.
Вече пия според приятелите ми - прекалено, псувам - пак прекалено, и да си кажа - животът ми е бая по-лесен. Преди не съм го правела, защото нищо не ме е подтикнало към това. После се появиха 2-3-4-5-6-100 причини поради които да започна да правя тези неща и така стигаме до днес, когато съм такава, каквато съм в момента, не каквато съм била преди една година. Всичко е лично и субективно. И, честно казано, в момента се хаесвам много повече, отколкото преди, когато ме беше страх да близна алкохол и когато забранявах на околните да псуват. :wink:

П.С. Не казвайте на родителите ми за този пост, иначе ще ми е последният в живота :mrgreen:
...И ПОВРЪЩАМЕ ВЪРХУ НАДЕЖДАТА
ЗА ПО-ДОБРИТЕ ДНИ!!"
disorder and disarray

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот sientelo » 03 Мар 2009, 23:37

Да , така е, всеки прави това , което му харесва, зато има по света разни хора, разни идеали, нормално е при теб нещата да се променят, защото се изграждаш като личност и средата много ти влияе, просто при мен средата винаги е била друга и всъщност не съжалявам,че се е случило така и вече съм се изградила като личност и характер, такава, каквато съм, достатъчно съм голяма, за да знам какво правя и какво искам, така че всеки си гони целите и приоритетите в живота :wink:
Аватар
sientelo
princess in love

ПредишнаСледваща

Назад към Кулинарен раздел