Размисли и Страсти '11: MidwinterSun, vol.4

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Размисли и Страсти '11: MidwinterSun, vol.4

Мнениеот MidwinterSun » 06 Дек 2011, 22:45

Crippled Alice написа:Селкърк рекс - http://www.youtube.com/watch?v=SNLJDR-X ... =endscreen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Супер яка котка! Не съм предполагала, че съществуват толкова видове котки.

Има, има. Много повече има. При котките го има този момент с хаоса, че различните фелиноложки организации признават различни породи котки. Така се оказва, че една котка съществува в Щатите, но не и в Европа и обратното. Пълна каша. :)
1. Какво обичаш повече - да си стоиш вкъщи на спокойствие и да си почиваш или да се забавляваш навън? - и двете по равно. Имам нужда и от двете. Иначе животът ми става еднообразен и изморителен.
2. Харесва ли ти да домакинстваш? А правиш ли го? - В действителност има някакъв елемент на удоволствие, когато си шетам из вкъщи. Пък и е готино да видиш крайния резултат.
3. Кажи ни някоя случка, от която те е срам. И някоя забавна. Абе каквото си решиш и смяташ, че искаш да споделиш с нас :) - Ох, ами аз хич не съм по тези случки :lol: Най-големите ми изцепки са от типа да си изпусна метростанцията и после да чакам обратния влак, да се запътя към грешно място в Ректората и да се усетя твърде късно или да подмина улицата, по която трябва да завия, и да се усетя чак след две преки. Във всички случаи сигурно изглеждам комично като правя раздразнена физиономия и се обръщам в другата посока. :mrgreen:
4. Любим женски парфюм? - Доскоро любимият ми парфюм се оказа, че е излязъл от производство. Новият, който зае челното място в класацията, е Boss Orange. Някой ден ще си отделя парите да си го купя.
5. Защо толкова много обичаш котки? - Може би защото винаги съм живяла с тях. И защото са гушкави. И защото не се подчиняват - имат силно чувство за достойнство и човек трябва да си спечели уважението им. Да имаш приятелството и любовта на една котка е много специално усещане - подобно на това, което изпитваш, когато си постигнал много трудоемка цел.
6. Махаш ли някога от врата си онази джунджурийка с котката? - О, да! Нося я наистина много често, но по-често не я нося :cat:
7. Можеш ли да плуваш? А да караш ски/сноуборд? - Да плувам се научих някъде в 3-4 клас. Със ски/сноуборд съм се пробвала единствено на PlayStation :compress:
8. Най-екстремното ти преживяване? - Буквално адреналиново - бънджи скокът. Имам предвид самия скок и секундите непосредствено преди него, когато се провежда истинската борба - разумното желание да скочиш и непосилния инстинкт да направиш крачка назад и да се откажеш. Сблъсъкът на двете е невероятно силно усещане.
9. Обичаш ли маркови дрехи? Въобще, робуваш ли на разни имена, без значение за какво става дума? - Ако имах парите, бих робувала всеки ден до края на живота си на Армани. Имам тук-таме някоя блузка, пуловер или дънки на марката и съм абсолютно влюбена в тях, никога не съм виждала нищо тяхно, което да не ми е харесало. Също съм голям фен на Есприт.
10. Гнус ли те е от насекоми? - Да, с изключение на калинките. Пеперудите ме е страх, че мога да ги нараня без да искам, толкова деликатни ми изглеждат.
11. Някакъв странен навик? - Ами, то не е точно навик, но имам нервни ръце - винаги трябва да правя нещо с пръстите си, иначе се чувствам странно и не на място. Освен това не мога да пиша с химикалка. Е, не че не мога, но ми е неудобно - почеркът ми е по-грозен и ръката ми се изморява много по-лесно. Предпочитам да използвам писалка. На всичкото отгоре колегите ме бъзикат, че луксозната Черути, която ми е подарък от майка ми и която ползвам редовно, приличала на вибратор. :geek:
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Mushmul » 06 Дек 2011, 23:26

1. Разиграй един примерен сценарий за това какво би се случило, ако все пак не беше мигрирала в А клас. Какво щеше да е различно? Какво щеше да е същото?
2. Мислиш ли, че средата, приятелите и въобще хората около теб в известна степен определят характера ти, представите ти и вижданията ти за живота? Щеше ли да си същата, ако беше срещнала други хора?
3. Къде е преломът в отношенията м/у хората? Смисъл...кога един човек от просто познат се превръща в приятел и кога някой престава да бъде такъв?
4. А аз защо не обичам котки?
5. Сравни няколко форумеца с различни видове шоколад...имам бегъл спомен, че може и да си го правила, ама тогава само ще ми дадеш линкче.
6. Коя е любимата ти снимка с мен? :mrgreen: (гледай да не сложиш някоя на която не се харесвам!)
7. оф за мъжете нещо да те питам ли? :scratch:
8. Кога най-накрая ще признаеш пъкления си план за завладяване на форума и установяване на авторитарно управление на Суперсиса?
These are crazy days...

http://www.freerice.com
Изображение
Аватар
Mushmul
мушмулите се броят наесен

Благодарил (а): 378 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 07 Дек 2011, 00:06

Мила написа:Пффф... тая седмица интернетът ми е невъзможен (не че го няма, ама предпочитам да ... спя), та ще съм кратка:

Сравни любимите си хора със сосове! - Това ще е кратко :lol: Знам два соса: доматен сос с маслини, който ще олицетворя с Поли, и сметановия сос на майка ми, който ще асоциирам с теб. Ако си се надявала на повече, си надценила кулинарните ми умения. :lol:
Сподели любимата си форумна снимка! - Айде пък и ти. Не мисля, че имам такава. Имам ненормално много форумни снимки и определено не мога да кажа, че някоя от тях ми е любима.
Ако трябва да избираш между котки и шоколад, кое би избрала? - Котките. Има и други сладки неща, освен шоколада, които биха задоволили апетита ми за прости захари. Пък и като малка съм била алергична към какао, така че...

П.П. Хъммм... сега като задзяпах снимките из ФБ, просто за опита, и се сетих за тази. Може и да не е най-любимата, но определено е силна конкуренция:
Изображение

Мила написа:Ooooo, сетих се нещо гениално!
Облечи форумките с булчински рокли!

Това ще е утре. Сега вече няма време за кога.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот MidwinterSun » 07 Дек 2011, 00:41

Mushmul написа:...

1. Разиграй един примерен сценарий за това какво би се случило, ако все пак не беше мигрирала в А клас. Какво щеше да е различно? Какво щеше да е същото? - Ами по всяка вероятност щях да се сближа доста повече с Диди, както и с Жани - тя ми е съседка, пък и трите сме учили в едно училище все пак. А навремето се мотаехме пред блока с другите квартални хлапета. Сигурно щях да имам повече приятели в квартала, отколкото имам сега. Не вярвам обаче, че някое от тези неща щеше да ми попречи пак да се регистрирам и да пиша във форума, както и да се запозная с тукашната компания. Може би по този начин щях да срещна и теб в крайна сметка, кой знае :drunken:
2. Мислиш ли, че средата, приятелите и въобще хората около теб в известна степен определят характера ти, представите ти и вижданията ти за живота? Щеше ли да си същата, ако беше срещнала други хора? - Хората и средата влияят, определено. Особено когато човек е в детска възраст - тогава влиянията са най-силни. Много малка част от сегашния ми характер ми е вродена. Повечето черти съм развила с времето под въздействието на определени действия и събития. Колкото повече се увеличава възрастта ми, обаче, толкова по-малко влияние имат хората върху мен.
3. Къде е преломът в отношенията м/у хората? Смисъл...кога един човек от просто познат се превръща в приятел и кога някой престава да бъде такъв? - Има два компонента, може би. Единият е доверието - ако не мога да се доверя на даден човек, ако не мога да съм сигурна, че каквото и да му кажа, той ще ме изслуша без да ме съди, то тогава и не мога да го нарека приятел. Вторият е знанието, усещането, че на другата страна й пука, че я е грижа - когато действията на хората говорят пределно ясно, че не мога да разчитам на подкрепата им, отново не може да става дума за приятелство.
4. А аз защо не обичам котки? - Защото обичаш кучета. И защото малко се лигавиш.
5. Сравни няколко форумеца с различни видове шоколад...имам бегъл спомен, че може и да си го правила, ама тогава само ще ми дадеш линкче. - Нямам спомен дали съм го правила, но честно, никаква асоциация не ми излиза. Може би по-нататък ще се позамисля отново.
6. Коя е любимата ти снимка с мен? :mrgreen: (гледай да не сложиш някоя на която не се харесвам!) - Тази:
Изображение
Нито е скорошна, нито двете с теб изглеждаме особено добре на нея, но просто носи едно настроение... Винаги ще си я обичам.
7. оф за мъжете нещо да те питам ли? :scratch: - Ако измислиш нещо, което вече да не са ме питали в предишната тема :lol:
8. Кога най-накрая ще признаеш пъкления си план за завладяване на форума и установяване на авторитарно управление на Суперсиса? - Ама ти не ми вярваш, че нямам интерес да го правя. Аз и сега си имам предостатъчно власт :king: но ако завладея цялото нещо, ще трябва и да го ръководя, а съм далеч от мисълта, че всеки един забутан раздел на този форум приласкава интереса ми.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот Lord » 08 Дек 2011, 20:38

Как си с времето напоследък?
Мы строили, строили и наконец построили. Ура!
http://www.youtube.com/watch?v=BTgScuKReSo

Clevinger was dead. That was the basic flaw in his philosophy.
Аватар
Lord
The bombardier

Благодарил (а): 158 пъти.

Мнениеот camel » 08 Дек 2011, 23:03

Понеже съм голям фен на Батманитиии
един въпрос по тая тема...

Ако трябва да правиш филм за Батман...разпредели форумци из следните роли:

Батман
Робин
Батгърл
Жената-котка
Жокера
Мистър Фрийз
Бейн
Комисар Гордън
Вики Вейл
Рейчъл
Алфред
Харви Дент
Гатанката

Още един подобен въпрос, но този път с герои от Стар Уорс

Императора
Дарт Вейдър
Люк Скайуокър
Падме
Йода
Дарт Мол
Куай Гон *така май се казваше
Оби Уан
Анакин Скайуокър (понеже Вейдър ще е с маска)
Принцеса Лея
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 09 Дек 2011, 00:38

Никак не съм с времето, както винаги. Вече имам уредени ангажименти до края на годината. Не съм имала време дори да натъкмя роклите за Мила :)

Антоане, тая работа няма да я бъде.
1. Ти може и да си фен на Батман, обаче аз не съм. От всичките тия герои познавам по-подробно само Батман и Жената-котка, половината се е случвало да ги чуя, пък другата половина хич и не ги знам.
2. Същото важи и за Стар Уорс - гледала съм филмите, но това е било много отдавна ;)
Т.е., ако искаш адекватни сравнения, задай ми нещо, което е поне близко до основните ми познания - виж котките колко хубаво се получиха. : )
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот MidwinterSun » 13 Дек 2011, 23:28

Добре че си оставих някои от въпросите за после, защото като гледам как сте се засилили да ме разпитвате, щях да си скучая цялата седмица :lol:

Бях обещала на Поли едно сравнение с шоколад, нали така?
Да видим...

Бял шоколад - Теди - нямам представа дали обичаш. Ама си една такава светличка и русичка, идеално за асоциацията : )
Млечен шоколад - Митко - вкусен и традиционен :Р
Натурален шоколад - Нора - класика в изтънчената й форма :drunken:
Черен шоколад за готвене, разбирайте 99% какао - Ангел - идеята е привлекателна и ексцентрична, но не е за всеки вкус.
Шоколад с чили чушка (лютив) - Кристо - пари ти на езика, но нищо не можеш да направиш :geek:
Шоколад с лешници - Ники - просто защото знам, че му е любим :flower:
Натурален шоколад с портокалови корички - Мила - същата изтънчена класика, но с щипка дързост
Шоколад с ликьор/пияна вишна - Поли - кеф ти е да се напиеш по този начин... :drunken:
Млечен шоколад с плодов пълнеж - Вяра - sweetness to death
Млечен шоколад с бял млечен пълнеж - Ил - защото пази детето в себе си
Шоколадово фондю с асорти пресни плодове - Иво - бохемска му работа :king:
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот MidwinterSun » 14 Дек 2011, 01:07

И така, най-после започвам с дългообещаните булчински рокли на Мила. Бъдете търпеливи, ще бъдат предоставени на порции :Р

Започвам с Мила, естествено - харесвам пищността на роклята, както и асиметричността й - полата е разкроена отляво, а декорацията пада само под дясното рамо. Освен това не е традиционното бяло. (Между другото, роклята е на дизайнерката Пнина Торней и струва някъде около 25 хиляди долара :bounce: )

Изображение

За Милена съм харесала рокля на Лазаро - нежна и деликатна е, тъкмо като за нея:

Изображение

Това не можах да се стърпя да не го сложа на Дид - направо ми крещи за нея. От една страна я има строгата форма, от друга декорациите са толкова елегантни и контрастират ярко върху бялото. Хем е традиционна, хем не е традиционна. И особено харесвам корсета на гърба :cheers:

Изображение Изображение

За Нора исках нещо предизвикателно, секси и диво. Може би дори прозрачно на места. Но в крайна сметка коренно промених посоката - едно от нещата, които не могат да се отрекат на Нора е, че има стил.

Изображение
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот Търговецът на кристал » 14 Дек 2011, 21:06

Милаааа... ама я пък к'ва ти е готина шатрата! Сериозно, мен много ме кефи, макар и аз да не си падам по тортестите рокли.
Силве, омъжи ме и мене, ако планираш продължение на списъка - моля, моля, моооля!
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 14 Дек 2011, 21:17

Кога ще ми покажеш на живо Майки? :drunken:
Колко котки са твърде много? :P (разбирай въпроса, както искаш :) )
Кое е най-абсурдното нещо, което си успявала да свършиш, когато трябва да учиш, а те мързи?
Котките ти впечатлиха ли се по някакъв начин от лава лампата?
Нещо друго освен кабела на епилатора пострада ли от зъбките на Майки? :mrgreen:
С коя твоя авторска снимка се гордееш най-много?
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот ники » 14 Дек 2011, 21:21

Ооо, на Милена е мега яка :)
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 14 Дек 2011, 23:03

Мила, обжалването не се приема - това е рокля на една от любимите ми дизайнерки. Ще я харесваш, пък! :Р
Ели, поначало си запланувана за рокля. Почти всяко момиче от форума, за което имам някаква визуална представа, стои в pending списъка.
Ники, дано и Милена да е на същото мнение :lol:

Продължавам с роклите. Тези тук ги показвам и в гръб, което означава двойно повече снимки, което, съчетано с намаления лимит на изображения на пост (не си спомням защо изобщо беше въведено това нещо) вероятно ще резултира в повече постове. Надявам се никой да няма нищо против.

За Вяра харесах тази рокля, защото е някак сладка и малко принцесешка. Просто ми пасва. И тотално не разбирам какво имате против роклите с големи поли - в крайна сметка не ви избирам традиционни бални рокли, все са с ниска талия, ако някой не е забелязал ;)

Изображение Изображение

За Теди си мислех, че ми трябва нещо изчистено и семпло, което едновременно да разкрива и подчертава извивките на тялото, едновременно и да не е вулгарно.

Изображение Изображение
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот MidwinterSun » 14 Дек 2011, 23:24

Мила, аз не се водя по това какви булчински рокли харесвате. Ако става дума, досега май не сме си говорили изобщо на темата с когото и да е, за да знам. Всичко пада върху вътрешното усещане, кое с кое си пасва, кое на кого би отивало и би стояло красиво. А ако ти се облечеш в тази рокля, ще ти стои фантастично. Никой не казва, че трябва един ден да я носиш на сватбата си. :)

fluffy cloud написа:Кога ще ми покажеш на живо Майки? :drunken:

Когато речеш да ми дойдеш на гости :cat: Тони ми беше споменала, че искаш да се виждаме другия петък - майка ми тогава вече ще е в Пловдив, така че теренът вкъщи ще е чист ;)
Колко котки са твърде много? :P (разбирай въпроса, както искаш :) ) - Зависи в чия къща :lol: Ок, сега сериозно - колкото и природно красиви, елегантни и изтънчени създания да са котките, много хубаво не е на хубаво. Ако говорим за живи създания, пределът е достигнат, когато не може да им бъде осигурена необходимата грижа за нормален живот. Когато става дума за други неща от порядъка на картинки, фигурки, анимацийки, клипчета и прочее - всички те са прекрасни, стига да има и други неща сред тях, т.е. разнообразието да се запазва. Иначе всяко нещо, дори и котките, доскучава.
Кое е най-абсурдното нещо, което си успявала да свършиш, когато трябва да учиш, а те мързи? - Сега ме хвърли в шаш. През последната сесия пуснах една тема по въпроса, ще се наложи да отскоча до нея, за да видя... :lol:
...
Ааааа, да.
Ели тъкмо ми беше споделила тайната на елементарността на вкуса на фантастичната си бананова торта. Аз нямах търпение да я направя. Минаваше полунощ, но мен ме хващаха лудите. И ми се ядеше торта. Така че запретнах ръкави, нахлузих пантофките и се разходих до денонощния. По това време там се разхождат предимно мъже, пазаруващи презервативи, така че аз сигурно съм била любопитна гледка с твърдата решителност, с която издърпах една пазарска количка и тръгнах да се разхождам с нея през редовете. Намерих си блатове за торта, заквасена сметана, банани и всичко останало, което ми трябваше, платих си всичко на касата, отнесох си го вкъщи...
Влязох в кухнята...
И направих тортата.
После изядох тортата, разбира се.
Тази торта (в множественото й число) беше конкретната причина да напълнея толкова по време на лятната сесия. :lol:
Котките ти впечатлиха ли се по някакъв начин от лава лампата? - Не. Май дори с одушване не я удостоиха. Майкъл го привличат движещи се неща и ако беше традиционна лава лампа, сигурно щеше много да го заинтригува. Но тази само блещука с брокатчетата си. :lol: Всъщност защо я наричат лава лампа? Освен по дизайна, по друго почти не прилича.
Нещо друго освен кабела на епилатора пострада ли от зъбките на Майки? :mrgreen: - Повече неща пострадаха от ноктите му, защото той си пада по катеренето по всевъзможни места. Особено по простора - в тази връзка, може би са пострадали няколко щипки. И днес много решително захапа за края един подарък, който майка ми опаковаше. Е, не мога да подмина и щорите - издъвка им връвчиците. Но освен това, в жертва паднаха май само котешките играчки.
С коя твоя авторска снимка се гордееш най-много? - Сега ще трябва да се ровя в ДА профила си.
....
Всъщност, имам доста снимки, с които се гордея. Може би половината от галерията ми. Рядко снимам, но когато го правя, тук-таме произвеждам по някое и друго хубаво нещо.
Като че ли ще е най-разумно да покажа снимката, която ми отне най-много усилия. Едно, че беше шанс да хвана пречупването на светлината по този специфичен начин, второ, че после трябваше доста да си играя с ретуширането, за да излича няколко котешки косъма, случайно попаднали върху огледалото. :P

Изображение

И тъй като отговарям на твоите въпроси, да вмъкна при тях и твоята булчинска рокля (после да ми кажеш дали Дарко я е одобрил :Р ), тъй като в предния пост нямаше да се събере от гледна точка на картинките.

"Известно чудене ми отне и Илияна - все още си спомням една сребриста нейна рокля, която й стоеше убийствено секси - облече я на изпращането и после не съм я видяла да я носи. Искаше ми се да намеря същото усещане."

Изображение Изображение
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот FloWersOfEviL » 15 Дек 2011, 19:45

Мен много си ми допада роклята, въпреки, че не бих я облякла : ) Тенкю ^^

Разучи ли каква е течността в лава лампата?
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Размисли и страсти