Размисли и Страсти '12: Dr Dulcamara

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Размисли и Страсти '12: Dr Dulcamara

Мнениеот fak » 27 Яну 2012, 21:48

Поздравявам Ви за смелостта да се присъедините към тази нетипична за Вашето положение група, както и за липсата на високомерие, което отчитам като положително качество.

искам да Ви задам няколко въпроса - Какво мислите, че е (или би било, ако не знаят) мнението на колегите Ви относно виртуалното Ви пребиваване в това (твърди се) независимо студентско форумно пространство?
- Комфортно ли се чувствате тук?
- Влюбен ли сте?

Благодаря за сравнението с операта. по принцип не съм фен, но клипа, който поставихте до името ми, го изслушах с кеф.
Последна промяна fak на 27 Яну 2012, 23:37, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 27 Яну 2012, 22:34

Pisobella

Честито на Dr Dulcamara за темата ;)
Благодаря, да ти се връща! :D

Аз се чудя какво да задам.
Може би защо точно физика?

Ако колебанието е вече минало, започвам :D. Вече писах, "как стана така". Защо остана физика ли? Винаги ми е бил интересен неживият свят около мен, "под" мен, "над" мен. Още по-интересно ми е било (сега също) да използвам тези свои знания при създаването на различни неща. Не съм сигурен дали успявам да се изразя достатъно добре. Физиката ми дава разбирането за света и възможността да се чувствам част от него. Това създава у мен чувсво на удовлетвореност. С други думи чувствам се добре. :lol: :lol: :lol: Съвсем го оплесках, но това е.

И какво би искал да постигнеш в тази сфера? Научно откритие, разработка върху нещо, ей такива работи.
Искам всичко! :) От работота си не очаквам и не се стремя към научно откритие в смисъл на съвсем ново и непознато природно явление. Усилията ми са насочени по-скоро към опознаването на нови и различните прояви на вече известното и на разумното и рационалното им използване в практиката. Да, разработка на нови практически неща, основани на съвременното състояние на знанията в съответната област. Дано не съм те разочаровал!

Какви книги обичаш да четеш? Ако изобщо обичаш да четеш :lol:
Много обичам да чета. Вече писах, че почти не минава вечер без да съм прочел десетина страници. За останалото, свързано с четенето, май здравата се компрометирах.
Трудно ми е да кажа какви точно, защото много зависи от настройката ми – едно е, когато съм на почивка, друго е, когато търся в книгите отмора и откъсване от ежедневието. Във всички случаи искам да ме "лъжат приятно и достоверно", тогава аз сам се настройвам "да им вярвам".
Обичам приключенски книги, за отношенията между хората (но не лигави), фантастика и фантасмагории (но не прекалено отвлечени или пищни), хубавите исторически книги.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 27 Яну 2012, 23:26

O|OeHukc

Здравейте, Dr Dulcamara!
Здравейте!

Като видях темата, се сетих за едни разговори, които проведохме преди година. Вярвате ли, че тези неща ще се случат някога и дали се случват днес?
Да, вярвам. При някои специалности в "моя" факултет вече има неофициална, но установена практика определени работодатели да търсят студентите още преди завършването им и да им предлагат работа. Има също преподаватели, които работят интензивно по договори и привличат студенти за летни стажове, осигурявайки им известни суми за извършената по тематиката квалифицирана дейност. Мащабите са съвсем скромни, но като начало вдъхват оптимизъм.

* Между другото се постигна един малък успех, като тези дни ще бъдат назначени 5 студенти в ЦУБ и библиотеката в Студентски. Покрай този случай се разбра, че всъщност една от главните спънки в студентския труд в университета, е липсата на уреден студентски труд на по часово заплащане или каквото и да е, в Кодекса на Труда...
Поздравявям Ви за този успех! Струва ми се, че съвсем скоро бях дочул нещо за това.
Напълно съм съглсен, че в момента има огромни трудности от страна на законодателството. Кавам това съвсем неслучайно. Макар и като наблюдател отстрани, познавам отблизо както проблемите от законовата страна, така и отличната практика в една европейска страна.

Желая Ви още много подобни успехи!
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот menina.do.mar » 27 Яну 2012, 23:52

Отново изключително интересни отговори и поразително правилни изводи. :D

Искам просто да Ви поздравя с нещо много, много любимо от "Cavalleria Rusticana".

Saluti!
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 28 Яну 2012, 00:13

fak

Поздравявам Ви за смелостта да се присъедините към тази нетипична за Вашето положение група, както и за липсата на високомерие, което отчитам като положително качество.
Благодаря Ви за поздрава! Не е кой знае каква смелост, дори почти никаква. Много по-трудно е да се отговаря на въпросите на студентите по време на лекции, когато се виждме. :D Що се отнася до високомерието, не са студентите хората, към които един преподавател може да го проявява.

искам да Ви задам няколко въпроса - Какво мислите, че е (или би било, ако не знаят) мнението на колегите Ви относно виртуалното Ви пребиваване в това (твърди се) независимо студентско форумно пространство?
На някои от най-близките си колеги съм споменавал, други пък са ме разпознвали и са ми казвали. Не съм забелязал някаква промяна в отношението им към мен. Какво си мислят за "пребиваването" ми във форума, нямам представа.

Да, в повечето случаи. Неудобно се чувствам в някоя тема, когато започне размяната на невъздържани обиди и ругателства между участниците. Тогава най-често спирам да пиша там.

- Влюбен ли сте?
Е, :D в извстен смисъл да.

Благодаря за сравнението с операта. по принцип не съм фен, но клипът, който поставихте до името ми, го изслушах с кеф.
Радвам се, че Ви е харесало сравнението и самата музика! :D Никога не е късно човек да открие още едно ново и приятно развлечение. :D
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот Dr Dulcamara » 28 Яну 2012, 00:43

menina.do.mar

Искам просто да Ви поздравя с нещо много, много любимо от "Cavalleria Rusticana".
Благодаря Ви, menina.do.mar! Много е хубаво Интермецото! Аз също го харесвам и напоследък често си го пускам.

В опит да се реванширам с нещо по-близо до Португалия :D
http://www.youtube.com/watch?v=Urfjyj4FnUc
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот menina.do.mar » 28 Яну 2012, 01:24

Благодаря, винаги ми е харесвало това "Болеро". А Италия ми е по-голяма страст от Португалия. :D

Сега се сетих нещо: кой е любимият Ви български град, кой - любимият Ви чужд и какво в тях ви впечатлява?
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Мнениеот Dr Dulcamara » 28 Яну 2012, 14:36

Търговецът на кристал

И - за да допълня същия този въпрос - би ли описал и близките си хора/семейството ти с опери (или с герои от опери)?
За близките е доста по-трудно в сравнение с непознати хора, защото семейството си познавам много по-добре и никак не е лесно да се открие достатъчно пълна прилика.

Я да те питам и друго - знам, че не се вълнуваш толкова от сюжетите, но все пак... кой е любимият ти оперен сюжет?
Любим ми е трудно да кажа, но впечатляващ е на “Риголето”.

А коя е любимата ти опера в музикален аспект?
”Лучия ди Ламермур”, “Мария Стюарт”, “Кармен”, “Риголето”, “Тоска”.

Хм... знаеш ли какво ми хрумна? Можеш ли да опишеш форумци с оперни герои от противоположния им пол? Не знам доколко има смисъл и доколко можеш да си го представиш - ако ти се стори глупаво, те освобождавам от въпроса. Просто сега ми хрумна, че 90% от любимите ми персонажи са мъже и се отъждествявам до някаква степен с всеки един от тях, та.
Всъщност се намесих отново, само за да изясня малко въпроса си от по-горе - ако все пак решиш да пробваш това с форумците и оперните герои от противоположния пол, включи и себе си в списъка, моля.
Не ми се ще да оприличавам хора от форума на герои от другия пол, защото се страхувам, че някой може да се обиди.
Тебе специално не мога да те отъждествя с някой баритон. :lol: По-скоро с Неморино: поредица от възторг и униние, а накрая нещата се нареждат или ще се нредят.
Себе бих видял така:
- да “разкажа играта на някого” - Норма - (6:40)
http://www.youtube.com/watch?v=oqqkAXyO6Nc
- да наругая някого - Елизабета 1:06:20, Мария 1:09:20 -
http://www.youtube.com/watch?v=Y_d2uXiFFnc
Май не е, каквото искаше, но ... Съжалявам!

Познаваш ли човек като Родриго от "Дон Карлос"? А като Ренато от "Бал с маски"?
Извън музиката, която е изключително приятна, Родриго от "Дон Карлос" ми е доста непонятен образ. :? Споделям идеята за мъжкото приятелство и дори бих посочил такъв човек, но при Родриго нещата са прекалени, което не е естествено за мен.
За Ренато от "Бал с маски" бих казал, извинявай :? , трагично-наивен образ/герой.

Какво се случва с тях, как протичча животът им? Винаги съм се питала какво би станало с тях в реалния живот.
Както те познавам, разбирам, колко интересна би била за теб такава иронична игра на съдбата. Съжалявам, но не мога да открия достатъчно близко сходство със свои познати. Известни са ми подобни истории, но би било твърде пресилено да ги посоча като сходни.

П.П.
- Промених препратката за dimo с много по-добра – стр. 2., (1/3)
http://www.youtube.com/watch?v=4qbzFi6vU_k
- Отговорих на изоставения въпрос на MidwinterSun - стр. 2, “--- допълвам ---”
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот Dr Dulcamara » 28 Яну 2012, 16:28

menina.do.mar

Благодаря, винаги ми е харесвало това "Болеро". А Италия ми е по-голяма страст от Португалия. :D
Тук съм сбъркал! Как не съм разпознал собствената си любов!
http://www.youtube.com/watch?v=Q7CYeSaLZDM

Сега се сетих нещо: кой е любимият Ви български град, кой - любимият Ви чужд и какво в тях ви впечатлява?
В Българя, като изключим родния ми град, който е най-хубавият :D , са ми любими Пловдив и Варна. Пловдив - заради изключителната собствена атмосфера. Варна познавам от детството си и съм свързан с нея.
Преди около две години много силно и неочаквано впечатление ми направи Елена. Какъв живот е кипял там!
По стечение на обстоятелствата никога не съм ходил в Русе :oops: , а там има какво да се види.

В чужбина не познавам добре повече от десетина града. Въпреки това най-самоуверено и нахално заявявам: Флоренция! http://www.primaxtravel.com/tours/firenze.jpg
Красота, атмосфера, запазена традиция, миналото живее сега.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот menina.do.mar » 28 Яну 2012, 18:11

О, как ще е самоуверено и нахално - Флоренция е един от най-приказните градове, люлката на Ренесанса.
Колкото до българските градове - напълно споделям мнението Ви, особено за Варна.

И mille grazie за синьор Павароти!
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Мнениеот FloWersOfEviL » 29 Яну 2012, 15:06

Как гледате на хомосексуализма?
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 29 Яну 2012, 17:31

FloWersOfEviL

Как гледате на хомосексуализма?
Като на част от личния живот и вътрешния свят на човек.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот thegirl » 30 Яну 2012, 18:13

Здравейте :)
И аз ще се включа към края на разпита.

1. Какво е чувството да те разпитват по време на сесия :Р
2. Изненада ли се, че си на разпит и имаше ли момент на колебание дали да отговаряш в темата?
2. Липсва ли ти морето?
3. Ако не физика, то...?
4. Обичаш баница. А каква?
5. А любимо ястие?
6. Ако ти предложат безплатен едномесечен престой в 3 произволни страни по света, кои ще избереш?
7. Любим/и български филм/и.
8. Ако можеш да избираш, в коя епоха би живял и защо?
9. Сподели нещо, което не знаем за теб?
10. Кой теми от форума следиш, но не пишеш в тях?

Dr Dulcamara написа:fak...
Да, в повечето случаи.....

Тогава не се притеснявайте да пишете и да изказвате мнение и в други теми. ;)
Бъди себе си, има достатъчно други хора. ;)
Аватар
thegirl
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 354 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 30 Яну 2012, 19:56

Аз само исках да ти благодаря за участието - някога беше казал, че вероятно ще има доста въпроси, на които няма да отговориш (не би искал да отговориш), но сега виждам, че май така и не ти зададоха такива. И, в този смисъл - какво очакваше да те питат и на какви въпроси не би отговорил?
И едно наблюдение (свързано с операта и форума), което обаче ще ти споделя лично - само ми напомни, моля те.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 30 Яну 2012, 21:53

thegirl

Здравейте :)
Здравейте :) :)

И аз ще се включа към края на разпита.
На Ваше разположение съм!

1. Какво е чувството да те разпитват по време на сесия :Р
Чувствам се като измамен от съдбата. :D Цял семестър очаквам момента, когато ще дойде моят ред да питам, а ето какво се случи ... :)
От друга страна през сесията е добре да се избират преподаватели по две причини поне:
- студентите са много по-заети;
- преподавателите да "видят", какво е и да не се самозабравят с въпросите си. :D

2. Изненада ли се, че си на разпит и имаше ли момент на колебание дали да отговаряш в темата?
Изненадах се, когато за първи път видях името си в списъка на предложените. Колебах се съвсем малко. Реших, че щом чета и пиша във форума, трябва да приeмам всички "несгоди" наравно с другите.

3. Липсва ли ти морето?
Липсва ми и морето и атмосферата на града, и граченето на гларусите. Ако сега някой от най-близките ми хора прочете предишното изречение, веднага ще ме обяви за голям лъжец. Причината е, че още от студентските години аз не обичам да ходя и почти не ходя на плаж. :oops: Това обаче не ми пречи да обичам морето, да го гледам, да се разхождам с голямо удоволствие по брега. А когато се наканя да се изкъпя, наистина го правя с удоволствие.

4. Ако не физика, то...?
Най-вероятно щеше да бъде инженерство, свързано с електрониката. Тогава нямаше компютри (имаше изчислителни центрове и изчислителни машини), а информатиката беше съвсем непопулярна. Другите природни науки не ме влечаха. Струваха ми се твърде "ограничени" - естествено, неправилно схващане.

5. Обичаш баница. А каква?
Такава, каквато я правеше майка ми, а сега я прави жена ми. :)
След кратка консултация: навита баница, със средно тънки кори, с яйца и сирене. Обичам и със спанак, а също и тиквеник (не обичам "тиквениците" :D ).

6. А любимо ястие?
Пържен патладжан, залят с доматен сос и чесънчета. :D
Печени чушки, заляти с доматен сос и чесънчета, тук-там магданоз. :D

7. Ако ти предложат безплатен едномесечен престой в 3 произволни страни по света, кои ще избереш?
1. Италия.
2. Шотландия.
3. Франция.

8. Любим/и български филм/и.
Много отдавна не съм ходил на кино, а и малко гледам телевизия. Затова ще спомена само два стари български филма:
- "Козият рог" - сериозния избор;
- "Златния зъб" - криминално-шпионски филм, гледан в детството и оставил дълбоки впечатления - най-вероятно нищо особено.
Обичам и български исторически филми, представящи българските царе.

9. Ако можеш да избираш, в коя епоха би живял и защо?
Много съм си фантазирл на тази тема. Не мога да избера една епоха. Бих искал да бъда в:
- древния Египет;
- древна Гърция;
- древния Рим;
- Византия;
- средновековна България;
- по-късното средновековие в западно-европейските страни;
- по времето на ренесанса в Италия и по-късно във Франция;
- северна америка, преди нашествието на европейците;
- възрожденска Бългаия, преди Освобождението.
Разбирам, че това не са епохи, но заедно с епохата аз винаги съм си представял и мястото.
Защо ли? И аз не знам. Най-вероятно под влияние на прочетените книги.

10. Сподели нещо, което не знаем за теб?
С голямо удоволствие и редовно си поспивам следобед в почивните дни. Правя го още от студентските години. :D

11. Кой теми от форума следиш, но не пишеш в тях?
- искам, искам, ама няма... - любима :) ;
- Какво ви подразни/вбеси днес?
- Какво ви направи щастливи днес?

Dr Dulcamara написа:
fak...
Да, в повечето случаи.....

Тогава не се притеснявайте да пишете и да изказвате мнение и в други теми. ;)
Благодаря за поканата! Ще опитам ...
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Размисли и страсти