Размисли и Страсти '12: Pisobella

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Размисли и Страсти '12: Pisobella

Мнениеот thegirl » 30 Яну 2012, 22:28

:arrow: :arrow: :arrow:
Бъди себе си, има достатъчно други хора. ;)
Аватар
thegirl
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 354 пъти.

Re: Размисли и Страсти '12: Pisobella

Мнениеот Dr Dulcamara » 31 Яну 2012, 19:22

Сега пък аз: "Честито, Pisobella!" :)
Аз криво ляво се измъкнах, а сегааааааа да видим ...

1. Забелязала ли си ето тук viewtopic.php?f=80&t=20490,
в една от моите реплики, думата "Odabella"?
Ако си, какво си помисли тогава?
Ако не си, моля, погледни.
2. Какво си мислиш сега?
3. Намираш ли сходство в начина, по който ти и аз отговаряме на неудобнита въпроси (погледнах предишното ти "Размисли и страси")?
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот Pisobella » 31 Яну 2012, 20:11

Привет, Dr Dulcamara :)

1. Забелязала ли си ето тук viewtopic.php?f=80&t=20490, в една от моите реплики, думата "Odabella"?
Ако си, какво си помисли тогава? Ако не си, моля, погледни.

Да, забелязала съм. Мисля, че още тогава погледнах откъде идва името /или просто си го измислил/ и се поинтересувах. Иначе бях забравила честно казано, та сега погледнах пак. Какво съм си помислила тогава - не знам. Но явно ми е станало любопитно :)

2. Какво си мислиш сега?
Ами предвид отговорите ти в Р&С ми се струва нормално да "напасваш" към хората персонажи от опери :lol: :lol: :lol: А и явно това определено е "моят" персонаж, още от тогава :lol: Честно казано не се оплаквам :lol:

3. Намираш ли сходство в начина, по който ти и аз отговаряме на неудобнита въпроси (погледнах предишното ти "Размисли и страси")?
Не знам честно казано. Струваш ми се по-лаконичен.... може би.

А ти намираш ли?! о.О
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 31 Яну 2012, 21:12

Pisobella написа:... А и явно това определено е "моят" персонаж, още от тогава :lol: Честно казано не се оплаквам :lol: ...

Да, така е. :D

Pisobella написа:...А ти намираш ли?! о.О

Да, затова попитах. И двамата май увъртаме по подобен начин, макар за различни неща. :D

Би ли отишла да гледаш операта "Атила"? Ще има представления през март.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот Pisobella » 31 Яну 2012, 21:20

Би ли отишла да гледаш операта "Атила"? Ще има представления през март.

По принцип бих. Но толкова рядко (да не кажа никога) ходя на опера, че надали бих си избрала точно тази. Зависи какъв ми е избора. Иначе се сдобих с карта за намаление в Операта, нямам търпение да я използвам...честно казано обаче нямам никакво, ама никакво време :/
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот thegirl » 01 Фев 2012, 15:07

1. Покажи ни поне 1 (при желание и повече :) ) любима снимка, която си правила.
2. Напиши 6 неща, които не знаем за теб :)
3. Какво те задържа във форума?
4. Любима тема във форума, която обичаш да следиш?
5. Кой е любимият ти сезон?
6. Имаш ли любима тема от фотоконкурсите във форума?
Бъди себе си, има достатъчно други хора. ;)
Аватар
thegirl
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 354 пъти.

Мнениеот Pisobella » 01 Фев 2012, 22:35

thegirl
1. Покажи ни поне 1 (при желание и повече :) ) любима снимка, която си правила.
Ето няколко. Честно казано е много вероятно да сте ги виждали голяма част от вас...не знам.

.........

2. Напиши 6 неща, които не знаем за теб :)
1. Исках да имам черен хамстер, който да кръстя Харалампи. В последствие се сдобих с женски черен хамстер, който кръстих..Хариетта. На кратко - Хари :)
2. Колекционирам евро монети. Разхождам се с едни листове и преглеждам всеки цент и евро, което ми мине през ръцете (или през тези на приятелите)
3. Много обичам рибено масло - мога да изям цял блистер, след което много вероятно да ми стане малко лошичко, защото изобщо не си падам по риба...
4. Като малка бях написала сценарии на филм - някаква ученическа глупост в 3ти клас...
5. Купих си ъъъ... "държач за книга" - такова, което ти държи книгата отворена на определена страница и няма нужда да я държиш с ръце. Просто съм очарована - това вече е едно от нещата, което ще е винаги навсякъде с мен на път! :lol:
6. Във връзка с горното - винаги нося със себе си нещо за четене. Някаква книжка, каквато и да е. Без нещо такова просто не мога да тръгна за където и да е било спокойно. :lol: Напоследък се замислям все по-сериозно за някой e-reader , който да носи тонове книги в чантата ми :mrgreen:

3. Какво те задържа във форума?
Малко или много ми харесва - честно казано ми е приятно, има забавни теми, пък и хората също са готини. Макар че не вися кой знае колко активно, все по-заета се чувствам, а и съм, с някакви неща.

4. Любима тема във форума, която обичаш да следиш?
Чак любима нямам... цъкам бутона с "новите мнения" и разглеждам темите : )

5. Кой е любимият ти сезон?
Обичам ги всичките, ама честно казано май най-много си падам по лятото. Просто на студеното вирея по-трудно :/

6. Имаш ли любима тема от фотоконкурсите във форума?
Хм... май не. Всяка тема ми е харесвала и честно казано винаги съм се опитвала да участвам с някакви по-различни неща. Интересно ми е било кой как ще ги оцени : )
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот Jamesmagno » 03 Фев 2012, 20:02

Пис, описват ли ти се форумци с картинки, песни, анимационни герои и т.н.? Имаш зелена светлина ;)
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1403 пъти.

Мнениеот Pisobella » 03 Фев 2012, 21:44

Ами може, обаче ще е след няколко дни, защото ще изисква малко повече време и мисъл... Не ме бива много много в тия работи честно казано :/

Но картинки, анимационни герои ... това ми се струва по-забавно от описване с песни :lol:
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот MidwinterSun » 03 Фев 2012, 21:51

Кое е най-голямото разочарование, което ти е причинил университетът?
А кое те е изненадало най-приятно в него?
Какви книги обичаш да четеш, когато:
- ти е скучно
- си ядосана
- си разстроена
- си щастлива
- си във "философско" настроение
- си самотна
- си спокойна и доволна от живота?
Разкажи ни нещо интересно от посленото си пътуване в чужбина, нещо, което те е впечатлило : )
Ако имаше възможност да си се родила в някоя друга държава, коя би избрала?
Каква стая липсва в дома ти?
Как би декорирала съвършената спалня?
Кой е любимият ти пръстен?
Спомняш ли си първото си бижу?
Кои са най-странните неща, които си носила в дамската си чанта?
Традиционен (макар и позабравен) - какво мислиш за Кристо? :mrgreen:

P.S. Това с анимационните герои е яко! Моля, моля, моля, опиши форумците с анимационни герои! :)
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот ники » 03 Фев 2012, 22:14

Твоето присъствие е едно от най-постоянните и приятни във форума :)

Смяташ ли, че форумът има бъдеще, когато вече има доста по-лесни и удобни начини за комуникация (фейсбук)?

Какво би искала да се промени в него?

С какво се занимаваш по принцип? С какво би искала?
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Pisobella » 06 Фев 2012, 12:43

MidwinterSun

Кое е най-голямото разочарование, което ти е причинил университетът?
Хм.... честно казано не мисля, че съм имала разочарования като цяло в смисъла на разбити очаквания. Може би това, че не видях нито един от преподавателите, които са към моята специалност, на дипломирането. Много лошо впчеталение ми направи... очаквах да видя няколко човека... Видях двама-трима, но те бяха за друг профил... Иначе генерално не съм имала някакви свръх-очаквания от университета, напротив. Нямам и очакването, че някой трябва да свърши нещата вместо мен. В общи линии разочарованията са ми свързани конкретно с някои преподаватели, но това си им е до скапания характер :) И с администрация и организация в различни моменти... Но като цяло съм доволна...И смятам, че стига да исках, университетът ми предлагаше достатъчно варианти за практика и учене :)

А кое те е изненадало най-приятно в него?
Срещнах доста готини хора - колеги и преподаватели в това число, с които с удоволствие бих стояла на една маса : ) Но, както и с разочарованията, трудно бих казала, че съм била чак изненадана за някакви неща.

Какви книги обичаш да четеш, когато:
Първо да поясня, че книги чета според моментното ми хрумване, тоест когато съм ядосана мога да искам да чета еди-какви-си книги, друг път в същото настроение -друг тип. Но ще се пробвам.... Генерално книгите, които чета са фентъзи и фантастика...
- ти е скучно
почти всичко предполагам. Само да не ми е скука :) Поглеждам библиотеката, харесвам заглавие и го почвам... може да е от фентъзи, фантастика и детска литература, през книги по физика, енциклопедии и нещо техническо, до криминални, класически романи, езотерична литература и ...абе квото ти дойде. Само да ми се стори интересно на момента...
- си ядосана
Може би някое фентъзи, фантастика, детска книга
- си разстроена
същото...
- си щастлива
същото... предполагам, че бих наблегнала повече на детските книги или на някакви по-приветливи разкази
- си във "философско" настроение
същото....
- си самотна
някое дебело фентъзи предполагам :lol:
- си спокойна и доволна от живота?
фентъзи, фантастика, детските романи.

Имам едни особени моменти, в които искам да се свра на топло скъщи и НИЩО да не правя, тоест - просто искам да си почина за известно време, да отделя внимание за себе си и ...да се потопя в някоя приказна история. В тия моменти в повечето случаи се оглеждам за някое хубаво, дебело фентъзи или за някоя хубава детска книга ала Хари Потър.

Разкажи ни нещо интересно от посленото си пътуване в чужбина, нещо, което те е впечатлило : )
Последно бях в Италия, по-точно в Сицилия. Направи ми ОГРОМНО впечатление трафика там и изобщо как си карат колите тия хора... Никви правила, клаксона винаги е натиснат, спират на няколко реда едни зад други и се запушват, на всички коли броните са им на гъз - изобщо прекрасно беше. След няколко дни вече бях свикнала и изобщо не ми правеше впечатление, но на пръв поглед ми се стори ужасяващо. След това се сетих, че моята кола е италианка и разбрах какво е преживяла. Макар че не навсякъде в Италия е такова положението, но в Палермо адът си е на ниво :lol: :lol:

Ако имаше възможност да си се родила в някоя друга държава, коя би избрала?
Хм... не знам дали бих си избрала друга страна. Но ако трябваше, може би бих си харесала Испания :) Топло е, хората са купонджии, като цяло яката работа. Ирландия също много ми хареса - хората и всичко честно казано, и като цяло скандинавските страни - Финландия, Исландия и нататък.... Шотландия. Малко е студено и мрачно, ама ако съм се родила там със сигурност няма да ми прави впечатление. Не познавам много хора от последните три страни, ама имам някакво вътрешно впечатление, че са готини :) Не че въпросните страни са перфектни, в никакъв случай, не съм и толкова във филма. Просто ми харесва и природата, най-вече хората... И все пак са страни с развита социална политика. Друг е въпросът, че Испания са малко на дъното в момента и като цяло са мързеливи...

Каква стая липсва в дома ти?
Всякаква :lol: :lol: :lol: Живея в едно таванско помещение - баня + стая :) Толкова. Иначе винаги ми е липсвала библиотеката - стаята, която е цялата в книги, само с едно много много удобно меко кресло и една масичка до теб, на която да си оставяш книжката/ките, чашата с кафе или каквото там. Може и да е някакво удобно диванче, де да знам, да си се излегнеш и да си четеш. Задължително с добро отопление да е стаята и едно одеалце да има, да си завиваш крачетата примерно :lol: :lol: :lol: Хубаво осветление задължително ... ако има и камина е просто РАЙ!
Абе с една дума - една библиотека :) Мястото, което да те откъсне от света и да ти е мега яко :lol:

Как би декорирала съвършената спалня?
Ох, толкова труден въпрос. Може изобщо да не я декорирам. Все пак е хубаво в спалнята да няма нищо - и кабели за нощна лампа, телевизор и квото и да е било. Може би бих си направила спалнята точно такава. Едно легло. Едни тапети (или боята да е свеж цвят, не бяло или някакво бледо, което бие на бяло :( ) Може би бих си сложила картина... или да се нарисува нещо на стената. Готина лампа, кефят ме напоследък тези хартиените. Все пак без осветление в стаята съвсем не става - аз да не съм прилеп?! :lol:
Честно казано от друга страна - нощна лампа почти задължително почти, рафт с книжки, кефят ме тия масичките, на които можеш да си закусваш и да си сложиш например лаптопа... над главата ми ЗАДЪЛЖИТЕЛНО няма да има огромна секция! Мразя тези старите секции и гардероби, където са над главата ти. Докато спя да вземе да ми падне нещо отгоре....
Един гардероб с няква част на стаята, мек килим може би и това е. Не е нужно да е претрупано :) Трябва просто да бъде уютно.
Като цяло - труден въпрос :) Напоследък много ме кефят мебели, даже съм си мислила колко ще е яко да бачкам в мебелен магазин
Иначе ето тези ми се струват готини: едно две три

Кой е любимият ти пръстен?
Много са!
Имам един с един дракон, който обаче леко се посчупи. Имам едни с една жаба и с гущер, и наскоро си взех едни с пеперуди...пеперудите обаче много се заплитат в косата ми.
Друг любим - имам един Кладах, ирландски пръстен е, много го харесвам.
Много обичах един пръстен с ОГРОМЕН червен камък... за съжаление камъкът се разлепи и счупи на едно място, и когато ми го залепиха бяха обърнали камъка на обратно - вместо с плоската част нагоре, той беше с ..острата. Както и да е - оттогава не го харесвам толкова :(
Тук се вижда ирландският, жабата, гущерът и няколко халки, които също са ми любими :)

Спомняш ли си първото си бижу?
Не, никакъв спомен. Сигурно са били едни златни обеци, подарък от баба ли, от кой не знам... Или е било някаква златна висулка. Това като бебе. А първото, което съм си купила - нямам идея...

Кои са най-странните неща, които си носила в дамската си чанта?
Кхъм... трудно ми е да определя кое е "странно". Разгледах си чантата в момента, за да намеря нещо такова... не можах да открия. Сещам се в една раница (то си ми беше и като чанта това), носих една лентичка от някакъв стар телевизор с името му - нещо от сорта на "Велико Търново 84" (да речем). Иначе в дамските чанти чак толкова странни неща не мисля, че съм имала. Носила съм свещи. Флумастери носих по едно време, защото ми трябваха постоянно. Книжка за предсказания/съновник. Отчаяно се опитвам да се сетя за странни неща...

Традиционен (макар и позабравен) - какво мислиш за Кристо? :mrgreen:
:lol: Преди ми се набиваше повече на очи, нещо ми изглежда да се е кротнал в момента. Иначе никакви лоши чувства :)

P.S. Това с анимационните герои е яко! Моля, моля, моля, опиши форумците с анимационни герои! :)
Сега излизам за работа, даже закъснявам!, но ще се заема по-късно! : )

ники

Твоето присъствие е едно от най-постоянните и приятни във форума :) Благодаря :)

Смяташ ли, че форумът има бъдеще, когато вече има доста по-лесни и удобни начини за комуникация (фейсбук)?
Да, форумът е доста по-удобна платформа за споделяне на мнение. Гадния ФБ не смятам, че е особено подходящ за водене на сериозни дискусии. Най-малкото мненията се губят, трудно се търси нещо конкретно... едно нещо, когато се създава и се разработва с точно определена цел няма как да е по-лошо от нещо, което е създадено с друга цел, но може да изплнява и други функции. Подобно на фотоапаратите - един професионален апарат, огледално-рефлексен или нещо от сорта има в пъти повече функции, дава в пъти повече възможности за снимане и като цяло прави в пъти по-прекрасни снимки от един телефон. ако ще телефонът да е с 12 мега пикселова камера, с разни настройки пак и т.н. Зависи кой какво търси - ако не държиш толкова на качеството, се задоволяваш с нещо друго, което прави компромис.
Така че, с една дума, не, не мисля, че фоумите ще умрат. Може да се изменят...

Какво би искала да се промени в него?
В нашия форум ли? Май ми харесва така, както си е. Поне за момента : ) Честно казано това е един от най-оптимизираните форуми, на които съм попадала...

С какво се занимаваш по принцип? С какво би искала?
Занимавам се с даскалуване на дребни малки гадове :lol: Учителствам :lol: Иначе с много неща искам да се занимавам, ама няма как да огрея навсякъде :) Искам да се занимавам с маникюр, искам да се занимавам с физика, искам да правя някви красиви неща, искам.... всичко искам.
Но професионално за момента искам да се занимавам с проекти :) Работа по проекти, оргнаизация, управление, всякакви неща ... Кефят ме и обученията - от този тип, на който съм била - с групи от цяла Европа. доста е забавно и полезно - ходиш в други страни, учите си някви неща, запознаваш се с хора най-вече.
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот FloWersOfEviL » 06 Фев 2012, 21:05

Ууууууу, Пис!

Я дай съвет, за какво, по дяволите, да оползотворя кърпичките, които ми подари за рождения ден. Толкова са сладурски, че ми е жал да ги ползвам по предназначение!

П.П. Оставям темата отключена, чакаме си сравненията!
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Pisobella » 07 Фев 2012, 01:16

Е как за какво? За да си издухаш носа! Може и за гъз да ги ползваш... То пак ще ти е кеф :lol:
Иначе винаги може да ги ползваш за декупаж, да направиш нещо красивичко от тях : )

Иначе с анимационните герои.... мъката е голяма, с 300 зора ги понагласих:

FloWersOfEviL - Kumba от Плодчетата :lol: http://spc.fotolog.com/photo/28/49/109/ ... 4226_f.jpg
MidwinterSun - бабката от Аристокотките :lol: http://www.disneyclips.com/movies/image ... ocats9.jpg
Мила - Tweety http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... i7x-oJkKgg
fak - buttercup http://images2.wikia.nocookie.net/__cb2 ... 99-320.jpg
Fluffy cloud - Bubbles http://prikachi.com/images/790/2484790h.jpg
thegirl - папагалката от Рио http://operationkino.net/wp-content/upl ... /04/09.jpg
black_lady - Jessica Rabbit http://4.bp.blogspot.com/_sbG2EpNFr1o/S ... n_41_1.jpg
Търговецът на кристал - Принцеса Белла http://3.bp.blogspot.com/-CI-IhASuT6Y/T ... 4_zoom.jpg
Chrippled Alice - Miney Mouse http://3.bp.blogspot.com/-ofSZQ4X215k/T ... -Mouse.jpg

Kristo - http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... i6Jn63l7Hw
ники - Mickey Mouse http://4.bp.blogspot.com/-J7u8FIvUoug/T ... pers_4.jpg
Jamesmagno - Pikachu http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... Goqmf5LSuE
svetlio-varna - Johnny Bravo http://www.belchohristov.com/wp-content ... m_3150.jpg
Smoking Mirror - Rainbow Dash - ако приемем, че беше мъжко....нейният брат-близнак! http://1.bp.blogspot.com/-OJrG00qiapE/T ... sunset.jpg Бих ти сложила и robot Unicorn :lol:
Dr Dulcamara - кметът от Horton hears a Who http://archives.frederatorblogs.com/cha ... 948598.jpg
Boromir - Kei Kusanagi от Onegai Teacher http://static.zerochan.net/full/08/13/195658.jpg Честно казано и Kenshin ти допада, някак си...ако си сложиш едно кимоно :lol: http://www.cosplayisland.co.uk/files/co ... himura.jpg
Плазмодий - мечокът от Книга за джунглата http://schoolofdisney.com/Stories/Jungl ... le4new.gif

Можеше и още да измисля, ама много ми се доспа и машината ми забива много сериозно, така че не мога да се занимавам повече :lol: След 4 години, на следващото Размисли и Страсти, ако има такова - тогава :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот Търговецът на кристал » 07 Фев 2012, 02:35

Pisobella написа:Търговецът на кристал - Принцеса Белла http://3.bp.blogspot.com/-CI-IhASuT6Y/T ... 4_zoom.jpg

Аааааааааааах! :give_heart:
Теб май не съм те питала - би ли описала важните за теб мъже в живота ти с песни? Няма нужда да изпадаш в подробности, ако не се чувстваш комфортно. Разбира се, би било чудесно да разкажеш за тях и защо ги асоциираш с тези песни, но и само линкове биха били достатъчни.
Благодаря ти!
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Размисли и страсти