Размисли и Страсти '12: Jamesmagno

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Размисли и Страсти '12: Jamesmagno

Мнениеот Jamesmagno » 06 Апр 2012, 15:02

How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1403 пъти.

Мнениеот Jamesmagno » 06 Апр 2012, 15:04

Разгледайте горния списък, извадете обвързаните, добавете още един-двама, за които не знаете, че са обвързани и останалите за разпределяне по двойки се броят на една ръка. Ни стаа.
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Faith_no_more » 06 Апр 2012, 15:15

Опиши любовта. :wink:

П.П. Добре си се справил със сравненията. :)
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот Jamesmagno » 06 Апр 2012, 15:21

Angel_N
:cat:

Здравей! Разбрах, че си част от голямото семейство. Запознах се с една част от тях, които ми разказаха, че си бил в Индия. Позна. Ще те питам за това :)
:salute:

Кое е нещото, което най-много ти хареса в Индия, ако има такова нещо?
Фактът, че отидох до Индия и се върнах ми е достатъчен. Сега мога да се похваля пред себе си, че съм имал епично приключение и съм оцелял :mrgreen:

Какво най-много те впечатли там?
Представи си град от ранното средновековие. Пускаш на народеца някаква съвременна техника от небето и след двайсет години се връщаш да провериш какво са направили с нея. И боклук, навсякъде. И смрад, унищожителна. И крави по улиците, между хилядите коли, рикши, и мотори. И отракани маймуни, и послушни слонове, и мършави кучета, и гущери в стаите, и мишки във влаковете, и плъхове навсякъде, и дива свиня с малките си - и всички, ама всички, всички те ядат от купчини боклук, които удобно са разположени навсякъде. И безброй клаксони, и ежесекундни условия за верижни катастрофи, без обаче такива да се случват. И служители, които спят прави, докато работят (освен охранителите - те лежат). И хаос, болести, лежащи, седящи и ядящи навсякъде по земята хора. И търговци, които те дърпат към магазините си, и шофьори, които те дърпат в рикшите или такситата си. И пазарене за всичко, докато не ти омръзне. И метро с отделни вагони за мъже и жени. И жени редят павета по улиците. И смърди. И красиви храмове и фортове, стърчащи измежду лайната. И на никого не му пука. Ама изобщо. И нека пак спомена смрадта - всесилна и изчерпателна.

Това ме впечатли.

Стана ли жертва на маймуните-бандити?
Не, мързеше ги явно. Но постоянно нападат невинни минувачи, мамицата им зла - крадат всичко, що лъщи и/или прилича на храна. Хапят - една девойка я ухапала маймуна и я надупчили като швейцарско сирене с инжекции после. Забава.

Звучи ужасяващо, предполагам. Аз обаче съм всеизвестен помияр и стига да има какво да видя, усетя и да е ново място - екстра ми е. Само трябва да си носиш сапун, мокри и сухи кърпички, тоалетна хартия, кърпи, чаршафи и др. такива - в Индия са рядкост... И не е лошо да се ваксинираш за това-онова.

А, да - и паднах от слон.
Последна промяна Jamesmagno на 08 Апр 2012, 06:15, променена общо 1 път
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Jamesmagno » 06 Апр 2012, 20:44

inc
:compress:
1. Откакто те познавам, ти винаги си бил човек на скитосването. Коя е следващата дестинация?
Така е, вчера си признах открито, че съм бройкаджия - ако мога за две-три години да удвоя броя на държавите, в които съм бил, ще бъда щастлив. Само дето всичко се случва за сметка на обикалянето ми из България, а тук не е като да няма какво да се види... Има време ;) Ходи ми се в Лондон - просто защото е редно човек да иде все някога в Лондон, а и трупам все повече познанства с местни - що не? :) Иначе Испания, Египет, Кения, Япония, Китай, Перу, Норвегия, някой забутан южен остров... В Германия задължително, че и там направих голяма агитка - може да спретнем един форумен Октоберфест някоя година! :bounce:
2. Кое е най-лошото ти преживяване по време на пътуване?
Не знам. Нямам представа. Днес се замислих и установих, че нямам лоши спомени. Не от пътувания, а изобщо. Ако много се напъна, може да се сетя за някой път, когато съм се почувствал неприятно, но ще ми трябва време и няма да е съвсем коректен отговор. Просто явно забравям лошите преживявания, ама до някаква зверска степен... Или не се травмирам лесно. Не е като да не са умирали хора около мен, ама... смъртта е просто... последната част от живота, всички натам отиваме... Ето, мъча се, не се сещам за нищо лошо, съжалявам.

3. Взимаш ли си сувенири и споменчета от всяко място - практични неща или по-скоро със само сантиментална стойност?
От Индия взех шафран, масала, хималайски чай и разни платнени неща - ризи, шал за майка ми, някаква копринена покривка за легло, обици и разни мъъънички метални фигурки на божества. А, също 4 диска музика ;) Взимам винаги, но рядко толкова много - обикновено малки подаръци за нашите, за къщата, по нещо обещано на някой приятел и т.н. Украшения избягвам да взимам, няма сисъл просто да се трупат по рафтовете. Едно нещо обаче винаги гледам да донеса - две ракиени чашки. Хем полезно, хем малко на обем, хем трайно. А и от него се пие - уин.

4. Кое е последното супер шантаво място, където си се озовавал, в рамките на София? А на България?
Е, шантаво... Чак толкоз не, но необичайно - преди няколко дни се забих случайно в най-умрелите улички на Овча купел, където е като в средно развито село и имената на улиците са разни години, по всяка вероятност значими за българската история. Беше интересно и силно наклонено. lol

5. На какъв подарък не би се зарадвал?
На нещо, което няма друго предназначение, освен да СТОИ някъде. Фигурка, статуетка, висяща хартийка с цитатче - колкото и да е остроумно, бърка ми в очите. Имам твърде много рандъм глупости на всички хоризонтални плоскости вкъщи и няма да му обърна никакво внимание, ще се чудя в задника ли да си го завра - останалите и без това само прашасват, някои в мазето.

6. Посочи 5 кофти качества за една жена. :drunken:

Ето ти пет. Не петТЕ, а просто пет:
1. Безучастност - хронична бездейственост, постоянна липса на инициативност, да я мързи да мисли. Ако има нещо, което НЕ МЕ привлича, това е ПОСТОЯННО да движа 100% от отношенията между двамата. Не искам вярно кученце, нито послушна дъщеричка.
2. Насилена "фаталност" - гръмогласно веене на коси, многозначително тропане с токчета при отдалечаване, поведение тип "аз съм мацка, ама трябва да ви го кажа, за да разберете", показен непукизъм, популярно мъжемелачество - безумно смешно е, освен, че винаги е пълна глупост и ми иде да се изсе*а на главите на всички самопровъзгласени "кучки" по света.
3. Склонност към драматизиране - НИЩО в отношенията между двама души не е толкова сериозно, че да не може да се реши с нормален разговор. Няма нужда да е хепиенд, но поне двете страни ще знаят позицията на другия и ще има мир все някога. Почти всичко би могло да бъде несериозно при нужда и излишното придаване на значение на малки жестове и детайли от комуникационния процес, хващане за думата и т.н. са все излишни неща, които не само пречат на нормалното общуване, ами и отблъскват. Мен. Много. Не съм телепат, не чета мисли. Недоизказаните чувства вкарват демидж и трябва да се избягват - откритост и честност му е майката.
4. Прекалена лигавост - дори няма да си правя труда да пиша. Почувствам ли се като леличка от детската градина, иц туу мъч.
5. Безотговорност - може би най-дразнещото нещо в човешката култура!!! Да отказваш да приемеш, че това, което правиш, оказва влияние върху хората около теб. Абсурдно много ме дразни това, открай време. Във всичките му форми и опити за заобикаляне. Много ме дразни! Много, много, много!!!!!!

Ееей, голям хейт, значи! :bounce:

Ту би кънтинюуд...
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот ники » 06 Апр 2012, 21:47

Колко различни са хората тук и в Индия?
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Jamesmagno » 07 Апр 2012, 20:49

дъ рест ъв inc

7. За какво си проявявал най-голямо постоянство?
Труден въпрос... В това, непрекъснато да правя нови неща. Не спирам да бъда "yes man". Звънни ми в 4 през нощта и ми предложи да отидем в Уганда, за да копаем целина и да основем дружество за популяризация на трамвайните билетчета - там съм. Обобщено - може би в това, да следвам вътрешния си глас. Винаги съм го правил, не знам какво е да не го слушам. И затова спя спокойно.
8. Защо според теб ти се носи славата на "Барни"? И това, държа да отбележа, е комплимент!
Болна тема. Не знам, ти ми кажи. Ти виждала ли си ме да заговарям случайни жени на улицата и по заведенията, за да мога да правя секс с тях и да не им се обадя повече? Хората си нямат работа. Тъпо е, когато личният ми живот страда от това, ама все се надявам някога да спрат тия злоупотреби с благородството и непукизма ми...
9. Какво ти липсва?
Нищо жизненонеобходимо. Иначе любов и напоследък мотивация. След Индия и пари, но другата седмица почвам нова работа. И сън, но то е доброволно, така че, предполагам, не се брои.
10. Какво ти е в излишък?
Дрехите, които не нося. Но днес се погрижих за това. Някой скоро да има път към дом за сираци или нещо подобно?
11. На какво циклиш?
Не знам, през деня твърде рядко цикля. Нощем - на каквото и да е, само да не спя.
12. Кога ще порастеш? :mrgreen:
Т.е. кога ще ме мързи да правя всичко, освен необходимото, за да оцелявам? Никога, надявам се.
13. Измисли за колкото форумци смогнеш място по света, което би посъветвал всекиго да посети. Подбери ги по атмосфера и темперамент. И ако човекът вече е бил там не се брои. :wink:
Всички, които се оплакват, че им е зле тук, трябва да хвърлят едно око (и един нос) на Индия.
Всеки, който не е бил на запад, трябва да види как живее по-цивилизованият свят.
В Щатите си заслужава да идеш, за да видиш как функционира система, поддържана от милиони, АДСКИ ограничени хора.
На север трябва да усетиш стерилността на студените руси хорица и да почувстваш как близостта се променя като преживяване.
Из Балканите е приятно и познато, но си я има тръпката на пътуването, а и хората доста вАжат, когато не искат да те побият на кол, особено ако и ти не искаш да правиш това с тях.

Иначе няма как да знам кой къде е бил. Абе, когато можете, пътувайте - т'ва е.
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот fluffy cloud » 07 Апр 2012, 21:00

Къде ще започнеш работа?
Ако задачата да свързваш по двойки форумците е безмислена, защо караш другите да го правят? :P
Замислял ли си се за академична кариера в НБУ?

Jamesmagno написа: Някой скоро да има път към дом за сираци или нещо подобно?

Аз имам.
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот fak » 07 Апр 2012, 21:14

прескочил си ми въпросите :|
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Jamesmagno » 07 Апр 2012, 21:56

Мър:

към Иво
Аз.
Влюбен ли си?
Силно се надявам да не съм.
Защо?
Защото е време. Малко почивка. После пак.
(причините да се (или да не се) влюби човек и конкретно ти)
Любовта е избор. Затова силно ме дразни отричането на собствените чувства, това е пример за бягане от отговорност - към самия себе си. Причините да се влюбя, е че искам и съм намерил подходящ за момента човек. Причината да не се влюбя е, че предните две условия не са изпълнени. Не е особено сложно. При всички е така, мисля, само че при тези, които твърдят, че любовта не е избор, е малко по-объркано.
Как изразяваш романтичните си чувства(когато са налични)?
Всякак - с думи, с жестове, с подаръци, както дойде. Предимно с действия - много повече, отколкото с думи. Както съм коментирал многократно, прекалената вербализация съсипва красивите неща. Ако чувствата ми са вече ясни на другия човек и той няма голям проблем с тях, не ми пречи да го казвам, даже никак. Винаги е приятно да чуеш едно "обичам те", дори да е за 60-и път в последните няколко часа. Вярно, много пъти съм се възмущавал на огромното значение на точно тези две конкретни думи за някои хора - все едно други не съществуват. Но пък винаги съм твърдял, че е добре да се говори за всичко - помага да спреш да се занимаваш с глупости в ума си и да се концентриаш върху важните неща.
жените знаят/знаем ли какво искат/ме?
Ще ти дам доста общ и още по-импровизиран отговор. По принцип съм против генерализациите, но има някои неща, които просто са се доказали с времето. Мисля, че ПОВЕЧЕТО жени не знаят какво искат. Това води до целия калабалък в мислите и емоциите им, с който са всеизвестни. Обратно, мъжете най-често ЗНАЯТ какво искат, но обикновено искат глупави неща по глупави причини. Обикновено, когато някой знае какво иска със сигурност, става дума за краткосрочни желания и цели, например "искам сок", "искам нова кола" и т.н. Не говоря за това, разбира се. Въпрос, който всеки трябва да си зададе, е "какво искам?" и не трябва да спира, докато отговорът не е "да бъда щастлив". Грешката на хората е, че често спират дотук и не продължават с "как?" и "защо?" и твърде често следва нещастие. И мъжете, и жените спират, веднага щом достигнат до някакъв отговор на въпроса "какво искам?". Мъжете се доверяват твърде бързо на желанията си, защото са твърде сигурни в себе си и убедени в изборите си, а жените - точно обратното - бързат, защото са твърде несигурни и всяка твърдина под краката им е остров на спасение от самодеструктивния хаос в главите им. Каквито и да са причините, крайният резултат е еднакъв - незадълбочаване. Поради разните характеристики на съвременното общество, приемаме за даденост твърде много неща. Например, вярваме, че ако успешно се вкараме в рамките на "успеха", наложени от западния свят (брак, престижна работа, много пари, "нормално" поведение и занимания), непременно ще бъдем щастливи. Разбира се, това често е така, но също толкова често изборът е неинформиран и решенията се взимат против собствената воля или в грешни моменти. С други думи, почти никой не се пита "ЗАЩО ми трябват много пари?", "ЗАЩО искам да се оженя/омъжа/загаджа?", "ЗАЩО искам да работя тук?". Получаваме каквото искаме и после се чудим какво да правим с него и защо сме нещастни. Реално, достатъчно интелигентни сме, че да не знаем от какво се нуждаем и е доста адекватно да искаме това, от което се нуждаем. Обаче нито вкъщи, нито в училище, нито по телевизията, нито на улицата, нито в университета, нито на работа някой ни учи да се вглеждаме в себе си. Да, опознаваме себе си чрез света и околните, но това е просто обогатяване на софтуера. За мненията, решенията и действията трябва да се тръгва отвътре-навън. Истината е, че най-важният въпрос е "КОЙ СЪМ АЗ?" и то задаван често. Оттам е лесно.
ако не знаят, това означава ли, че ти/мъжете знаеш/те? :roll:
Знам какво искам аз, знам какво искат и жените, и мъжете - щастие.
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Jamesmagno » 07 Апр 2012, 22:19

fak написа:прескочил си ми въпросите :|
:-*

Pisobella
:cat:
Кво прави в Индия?!
Видях добър приятел, поопознах семейството му и заедно попътувахме из Индия и видяхме това-онова. Изядох доста люто, пих много сок от манго, научих се да си задържам дъха много дълго време, яздих камила, яздих слон (паднах от него), спах в пустинята, видях синия и златния град, Тадж Махал и други, далеч по-впечатляващи храмове и укрепления, напълних си дробовете, мозъка и спомените с прах и мръсотия, научих се да свиря на бръмбъзък (morchang), научих няколко думи на хинди и ги забравих, сприятелих се с интересни хора, плюс някои неща, които не са съвсем за този раздел. В общи линии - кефих се на живота.
И за кво ходи там? :)
Киро (thedarksite) е там от миналото лято, за да учи езика в общи линии - пратиха го от университета, прибира се началото на май. Родителите му се вдигнаха от Бургас, за да му отидат на гости и реших да ги придружа. И така. :D
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Jamesmagno » 07 Апр 2012, 22:24

liv написа:
Jamesmagno написа:... но ми е сивичко...

Защо?

Не знам, беше закратко. Опитах се да разбера, май е от недоспиване. Лъжа.
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Jamesmagno » 07 Апр 2012, 22:36

Faith_no_more написа:Опиши любовта. :wink:

Мога да изредя много от нещата, които човек чувства и прави, когато е влюбен, но би било тъпо, защото хем сте чели книги, хем сте гледали филми, говорили с хора и били влюбени и няма да е особено интересно за четене. Тъй че не се надявай на изчерпателност. Векове наред хора, много по-умни от нас, са се опитвали да измъдрят някаква дефиниция и не са успявали. Абе... любовта не се описва. Май не може да бъде описана, не защото сме неспособни да го направим, а защото просто така е скроена - можеш да я усетиш в духа на някой стих, в жеста на младеж, в погледа на девойка, в грижите на възрастна жена, в майсторлъка на художник, в таланта на музикант, когато е споделена - в усещането, че всичко е наред. Не се описва любовта, а резултатите от нея - тя май само се чувства.
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Jamesmagno » 08 Апр 2012, 01:03

ники написа:Колко различни са хората тук и в Индия?

Да започнем с по-маловажното:

Хората в Индия са много, много мръсни. Свикнали са с помията, в която живеят и не им пука. Иначе се контят, поддържат косите си, зъбите си, жените се украсяват като коледни елхи, гримират децата си - нормално е да видиш 3-4-годишни чавенца с очна линия (било нещо уж полезно за очите, така и не разбрах). Мъжете се обличат съвсем просто и често притежават много малко дрехи, достатъчно да не ходят голи. Жените задължително са с традиционното сари и с много грим, затова всички изглеждат приятно в лице - задоволително, но много рядко красиво. Мъжете имат излъчването на цигани педерасти, но за това - по-нататък. В общи линии количеството красиви жени по улиците е по-голямо от това на мъжествените мъже, но и от двете има забележимо малко. Просто естетиката е особена. Стандартите за женственост за същите, но явно нещо от тях прелива и в тези за мъжественост.

По-важното:

Индийците са ужасно спокойни хора. Чувстват се добре с живота, който водят и не ламтят за много повече. Останало им е от кастовата система, мисля. Има хора, които живеят на улицата и не притежават повече от две парчета плат - едноа около кръста и едно на главата - и не се оплакват. Просят си кротко, ядат, когато има, изпълняват си разни религиозни ритуалчета символично на тротоара или в някой храм и това е. Липсва болната амбициозност на балканеца, липсва и премереният ход към "успеха" на западняка. Мързеливи са като нас. На запад от Делхи е по-добре, де, там е по-малко населено и животът е като на село, всеки си изкарва прехраната с двете ръце - нито повече, нито по-малко.

Понеже са свикнали с туристи, всеки, навсякъде, освен в аптеките, например (отворени пространства, лекарствата събират праха от улицата и попиват миризмата на откритите отходни канали), се пазари - но спокойно, без нерви, без излишно викане и нерви. Така и се придвижват - бутат се, настъпват се, блъскат се, на никой не му пука. Движението по пътищата е абсурдно и невъзможно в никоя друга част на света, но всичко се случва с лекота - пълно спокойствие. Много съм се чудил що за идиот трябва да си, за да се преместиш от западна държава в Индия. Друго разумно обяснение не ми идва, освен спокойствието, само че за да го усетиш, трябва да станеш част от него, т.е. да забравиш как е другаде. За западняка контрастът между пълния хаос и пълното спокойствие на индийците може да бъде вбесяващ, особено ако спешно имаш нужда от нещо, например билет за влак или медицинска помощ. Като цяло почти всеки, който може да вземе пари от теб, се държи като нищожен боклук, който живее, за да ти услужи, понеже си бял, богат чужденец. Искат да са бели, впрочем - голяма част от рекламите им са за избелващи кремове.

Отношенията между половете. Казах за циганите педерасти - нормално е да видиш двама мъже, хванати за ръка, с вплетени пръсти. Държат се през кръста, през рамо, допират си главите усмихнато - израз на приятелска интимност. Бая плашещо е, особено при пълната, абсолютната, тоталната липса на допир между мъже и жени. Писах, има отделни вагони в метрото за представителите на двата пола. Ако си жена и влезеш в мъжки вагон, ще те гледат като засрамени първокласници и ще се отъркват в теб. Ако си мъж и влезеш в женски вагон, ще те гледат на кръв и ще те зяпат скришом. Това, да си чужденец, със сигурност променя нещата и все някоя бабка ще ти напомни добронамерено, че си в женския вагон, докато младите девойки те наблюдават свенливо, но съсредоточено изпод саритата и отместват поглед, когато се обърнеш към тях.

Не можеш да демонстрираш никаква близост с човек от противоположния пол. Ако вляза в метрото с гадже и почнем да се целуваме, ще отнеса я аплодисменти от смотаните мъже, я хулене от възмутените баби, я завист от загорелите им внучки, които няма да видят мъж преди сватбата. Няма да видиш двойки по улиците, които да се държат за ръка, целувките са само по боливудските филми. Ако все пак си намерил с кого да се натискаш, криеш се по най-забутаните пейки в някой парк. Ако няма парк - шанс, дет' се вика.

Към травеститите имат доста интересно отношение - на тях даваш пари, подаряваш им нещо, черпиш ги. Не защото са ти симпатични, а от страх - иначе кълнат. Явно е много кофти да те прокълне травестит. Странни хора.

Много по-религиозни и по-суеверни са от нас. Храмовете са много специално място а и все пак брахманите - членовете на старата религиозна прослойка - стоят на върха на кастовата система, която уж в днешно време е забранена. Забавно е, де, сутрин, ако си пръв клиент на някой търговец, задължително трябва да му подадеш парите с дясната ръка (май беше тя, Киро ще каже), иначе няма да ги вземе, ще те помоли да му ги подадеш с правилната - за късмет.

Интересът към чужденци е нечовешки. Ако се застоиш на едно място повече от минута, веднага се присламчват някакви хора, които искат да се снимат с теб или да снимат децата си с теб. Много често ги виждаш как стоят на безопасно разстояние и се снимат с теб за фон, като се надяват да не забележиш. Ако ги напъдиш, се правят, че не разбират, после спират и след 3 секунди пак почват да позират. Чух, че някои хора изкарвали пари, като продавали телефонните номера на момичета, най-често чужденки. За рускините имат особено мнение - курви са. Не са чаааак толкова далеч от истината, в общия случай.

Мога да пиша още много, но май е по-адекватно да се изкаже подробно Киро, когато се върне, макар че той така им е набрал, че трябва да мине минимум година, докато може да говори достатъчно обективно :lol:
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Jamesmagno » 08 Апр 2012, 01:22

fluffy cloud
:reindeer:
Къде ще започнеш работа?
Ще бъда новият PR на НБУ.
Ако задачата да свързваш по двойки форумците е безмислена, защо караш другите да го правят? :P
Не е безсмислена, просто аз не мога да го направя в момента. Мога да се напъна и да бъда креативен, но пак ще бъде тъп и изнасилен отговор. Някой друг може да може :D
Замислял ли си се за академична кариера в НБУ?
Замислял съм се. После размислих, но може пак да помисля за това след известно време, ще видим. Не мисля, че имам на какво да науча студентите засега. Или поне нищо, което да се преподава в университета. Освен това академичната кариера предполага растеж и конкуренция. Често е просто самоцелно или върви със стремеж към слава и признание. Това ми е ужасно неприсъщо и вероятно ще си стоя докторант цял живот, докато не намеря мотивираща причина да трупам още титли. Но НБУ е доста благоприятна среда за развитие, ако си активен и работлив и би било интересно да вирееш там и като преподавател. Но това са просто мисли и евентуалното им материализиране е далеч. Да видим засега какво ще излезе от новата работа ;)

Jamesmagno написа: Някой скоро да има път към дом за сираци или нещо подобно?
Аз имам.
Кога, на каква възраст са, къде?
Аватар
Jamesmagno

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Размисли и страсти