Размисли и Страсти '12: Търговецът на кристал

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Размисли и Страсти '12: Търговецът на кристал

Мнениеот FloWersOfEviL » 19 Мар 2012, 23:11

Еййййй, Ели!!!

Уелькам!

Жежко ще ни е тази седмица с двамина! Така че.. давайте!
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Re: Размисли и Страсти '12: Търговецът на кристал

Мнениеот Kristo » 19 Мар 2012, 23:49

Аз имам въпроси, които закъснях да питам предната седмица, затова ще ги пренасоча към тебе

Ако имаш право да питаш по 1 въпрос следните хора, какви биха били въпросите:

1/ Духът на Кадафи-баща
2/ Бетовен
3/ Бойко Борисофт
4/ Нийл Патрик Харис
5/ Дичо
6/ Хемингуей
7/ Матю Пери
8/ Фреди Меркюри
9/ Адел
10/ Б. Обама
11/ Джон Малкович
12/ Дензъл Уошингтън
13/ Ф.Ф. Копола

?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 20 Мар 2012, 02:20

Ха добър вечер. Тъкмо се чудех как е множественото число на "тондо" на български, та викам да си проветря мозъка из форума и гледам - брех... поредна тема в РиС (тъй като гледам, е пета - наистина се чувствам древна), че и въпрос има вече. Използвам случая да ви помоля да не ме карате да обличам форумци, нито да ги събличам и ако е възможно, да не ги сравнявам и описвам с динозаври и марки тоалетна хартия. :)

Kristo написа:Аз имам въпроси, които закъснях да питам предната седмица, затова ще ги пренасоча към тебе

Ако имаш право да питаш по 1 въпрос следните хора, какви биха били въпросите:

1/ Духът на Кадафи-баща - нищо няма да го питам. Не ми е интересен. Или, знам ли, може да го питам какво е усещането на умреш.
2/ Бетовен - о, ако за някои от другите ще трябва да си измислям, колкото да ти отговоря нещо, Бетовен наистина бих го питала нещо съвсем конкретно и бих очаквала с интерес отговора му. Бих го питала коя е била неговата "безсмъртна любима" и бих го помолила да ми разкаже повече за връзката им. Някои от писмата са толкова простички и така унищожително силни, че съм се чудила доста време за тяхната история.
3/ Бойко Борисофт - пич, ти сериозно ли? (това ще ми е въпросът)
4/ Нийл Патрик Харис - колко забавно е да си гей, а да играеш женкар и дали е имал случаи разни мацки да му налитат само заради Барни-имиджа и в реалния живот. Мисля, че всеки, който гледа HIMYM би го питал същото. :mrgreen:
5/ Дичо - дали се предполага, че това, което прави, е всъщност музика. И за ръста бих го бъзикнала, ама той не е виновен.
6/ Хемингуей - тук вероятно ще ви изненадам. Не мисля, че би бил склонен да ми говори за литература, а и аз не бих имала желание да се бутам между шамарите. Определено обаче ми се иска да ми разкаже за живота в Париж през 20-те - такъв, какъвто го е видял той, а не Уди Алън, примерно. Вярвам, че такъв въпрос би го хванал оф-гард и мисля, че бих могла да получа повече и по-интересна информация, отколкото ако го питам за литература. И би ли могъл да ми издейства да отида за мъничко там по това време.
О! И още нещо - определено бих искала да ми разкаже за Аарън Едуард Хочнър, писал биографията на Хемингуей. Предвид увлечението ми по "Престъпни намерения" и героя на Томас Гибсън, подобно съвпадение на имената не може да се пропусне. Мда... един въпрос ли рече?
7/ Матю Пери - как успя да отслабне, че темата живо ме вълнува напоследък. :mrgreen:
8/ Фреди Меркюри - леле... не може ли да не питам никой от останалите нищо, а всички въпроси да си ги запазя за него (и за Бетовен, де)? Ениуей, ще пробвам само с един... и понеже му имам доверие, бих го попитала как са трима мои безкрайно близки и обичани от мен хора, които си отидоха. Надявам се, че ще може да ми каже - тъкмо вчера се навършиха 2 години от смъртта на единия от тях. И много бих искала да ми изпее тези две песни: тази (сърцето ми пропуска по един удар всеки път, когато я чуя. Не мога да опиша колко я обожавам) и тази.
9/ Адел - какво се е променило в живота й след тая масова истерия около нея.
10/ Б. Обама - бих го питала как оценява управлението си. Не бих му слушала отговора с особен интерес, де.
11/ Джон Малкович - могат ли публичните личности да приказват всичко, което им хрумне, без да имат цедка на устата?
12/ Дензъл Уошингтън - що е толкова уош?
13/ Ф.Ф. Копола - тук знам какво искам да го питам, но не знам как бих си формулирала въпроса. Искам да ми разкаже за снимките на "Кръстника", но ако го видя, сигурно ще изгубя звук и картина и най-много да успея да го питам коя сцена е била най-трудна за реализиране и защо.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот menina.do.mar » 20 Мар 2012, 12:35

Здравей! :)

Опиши ни... твоя мечтан сватбен ден.
Като започнеш от мястото, украсата, музиката, поканите, тортата, ритуалните чаши, сватбените облекла, халките... Каквото се сетиш. Колкото по-детайлно и допълнено от снимков материал, толкова по-добре. :)
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 20 Мар 2012, 17:05

Ох, Менина, много ще те разочаровам, защото отговорът ми съвсем изобщо няма да е това, което очакваш.
Първо, правя уточнението, че ми е все тая за подписа пред женския поп в гражданското и ако имаше начин да се избегне, бих го направила - т.е. искам само църковен брак. И понеже винаги съм приемала сватбата като момент, в който се вричам на бъдещия си съпруг пред Бог, ми се струва, че това е много интимен акт и ми се иска да сме си само двамата, заедно със свещеника и родителите ни. Толкова. В този смисъл, ако си гледала "Смело сърце" - да, това ми е мечтаната сватба, само дето там и родители нямаше.
След което (примерно на другия ден), разбира се, правим купон с приятели в някой клуб и си махаме главите. И после отпрашваме нанякъде

Горе-долу това ми е мечтаният сватбен ден, но знам, че едва ли ще ми се случи. Ще стане така, че ще трябва да се съобразявам със сумати народ и само ще се опитвам да не допусна да се превърне в цирк. Мразя да съм в центъра на вниманието по този начин - сега булката води хорото, после булката обикаля масите, па й лепят пари по челото едва ли не... Брррр... втриса ме, сериозно.

Просто никога не съм била от момиченцата, които си правят сватбен албум от 6-годишни и си мечтаят за деня, в който ще се оженят, и си го представят с всичките му подробности. Знам само, че ако това, дето писах по-горе, не може да се осъществи, то поне не искам "традиционна" сватба с купуване на булката, менчета и подобни глупости. Има хора, на които това им допада, но не е за мен.

Виж, за сватбено пътешествие имам идеи - ако е през студеното полугодие, искам в Петербург. Ако е през топлото, искам в Задар. :heart: Но така или иначе си мисля, че ако се заженя, ще настоявам или за април, или за август, така че Задар ит из. :mrgreen:
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 20 Мар 2012, 17:12

А с опера?
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Мнениеот Търговецът на кристал » 20 Мар 2012, 17:15

Охохохо, Мила, Дид, това ще е утре, че сега офейквам, а и трябва да си помисля.
Само да допълня нещо - имам си мечтана сватбена рокля, продаваха я в магазина до нас, ама беше 2к, та само си я снимах, обаче сега не мога да намеря снимката. Ще я издирвам до края на РиС, така че ще редактирам по-горното мнение.
И още нещо - ако си представим, че имам много, много, много, ама МНОГО пари, които трябва да дам за сватбата и за нищо друго, бих направила градинска сватба ето тук:
http://www.flickr.com/photos/paulik4/4995434951/lightbox/
http://static.panoramio.com/photos/original/52786949.jpg

Това лято бях там, ама не в тоя хотел, де, че нощувката в него е 800 евро. Обаче усещането е просто... егати! И съвсем скромно мисля, че много ми отива, нали? :lol:
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 20 Мар 2012, 17:25

Доста яко място, indeed.

А относно сватбата.. много съм съгласна с теб. В България тя сякаш се прави за родата, а не за самите младоженци. И става просто.. фиаско. Много ме кефи американския стил в това отношение - вричат се и офейкват да си правят кефа и.. общо взето майната им на гостите - да се опрааат. Ми много правилно!!!
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Мнениеот menina.do.mar » 21 Мар 2012, 00:32

Е, защо да ме разочароваш, това е твоят мечтан ден, аз просто реших да ти дам опорни точки, които евентуално да са ти в помощ. ;)
"Смело сърце" ми е един от любимите филми и тайната горска сватба на Марън и Уилям бе прекрасна.
А местата, които си избрала, наистина са жестоки. И ще чакам роклята. :Р

Колкото до тези типично български сватби, където младоженците не познават 80% от гостите, и аз не им се кефя. Ама никак.
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 21 Мар 2012, 08:53

Мила написа:Опиши мъжете в твоя живот с песни.
А с филми?
А с лафове?

Истината е, че всеки път, когато аз съм задавала този въпрос, съм си мислила за моите песни и мъжете в моя живот, така че донякъде имах готов (и много категоричен) отговор. Смятах да ги пиша А, В, С... и съответно песен, филм и лаф за всеки, но ще ги направя разбъркано.

Уточнявам, че в списъка има един "настоящ", минимално (ама наистина минимално) количество бивши и тръпки/трътки и прочее, най-близките ми приятели-мъже (които са ми много, много важни) и двама, които не попадат в нито една от горните категории, но бяха много определящи за характера и светогледа ми и са хора, на които безкрайно много държа. Двама от деветимата са покойници, а един утре има рожден ден.
За баща ми не мога да измисля конкретна песен (но ще е нещо на Род Стюарт или Крис Риа) или филм, та реших да не се пробвам.

Песни:
1. Това тук е Оги - аз го писах и в темата за любовните песни. Честно, ако ще още днес да се разделим с него, дори след 20 години да чуя тая песен, ще се сещам първо и единствено за него.
2. Can't Cry Hard Enough
3. Dressed For Success (ако тоя човек разбере, че съм го свързала със съответната песен, сигурно ще умре на място :mrgreen: )
4. Love Conquers All, Приятели, както и разни песни на "Сигнал".
5. Amor ti vieta (просто ми е непосилно да я асоциирам с друг/друго), но и Crazy Train и леле, как съм я пропуснала тази - I Would Do Anything For Love. Нарочно се върнах да редактирам, че ако след време видя, че липсва, ще има да се чудя какво съм пила, че да я забравя.
6. I Wanna Be Like You
7. My Way (не знам какво е качеството, тая песен не мога да я слушам, без да плача), Please Don't Tell Me How The Story Ends, Love You 'till the End...
8. Take a Minute (почва с хубаво качество от 00:10)
9. The Lavender Song (и той би умрял, ако види това - или поне би се смял, ама МНОГО).

Филми (тук ме затрудни с някои):
1. "Да изчезнеш за 60 секунди". "The Truth About Love" (ееей, веднъж да асоциирам мой познат с отрицателен герой!)
2. "Рапунцел"
3. "P.S. I Love You", "City of Angels"
4. "От местопрестъплението: Маями" (щото винаги свързвам Хорейшо с него, не се смейте)
5. "Една добра жена", "Леконравие", "Да бъдеш Джулия", "Ново кино "Парадизо"
6. офффф... "Войната на зверовете" - да, ОНАЗИ анимация
7. "Мисия Лондон"
8. "Аферата Томас Краун"
9. Някой филм с Том Ханкс. Някога имаха сериозна визуална прилика и сега Том пак ми напомня на него.

Лафове (тук доста ме затрудни, затова повечето са цитати от разни места или са техни думи, та вероятно ще те разочаровам):
1. "Някои хора притежават всички качества на кучето - всички, без лоялността"
2. "А, златен... тенекия от сирене на слънце"
3. "Оттогава не е минал и ден, без да си помисля за вас двамата с надеждата, че сте щастливи.
Още няколко реда и ще сгънеш това писмо, ще го пъхнеш мълчаливо в джоба на сакото си, сетне ще скръстиш ръце зад гърба си и ще се усмихнеш като мен сега, когато ти пиша тези последни думи. И аз също се усмихвам, Джонатан - никога не съм преставал да се усмихвам.
Бъдете щастливи, вие двамата!
Приятелят ти Питър"

...
както и: "Много гении са умрели на 37 години. Аз разбрах, че не съм гений, когато навърших 38." (Истината е, че си отиде на 46 години, но дълбоко и убедено вярвам, че беше гений и вероятно най-прекрасният, чист, деликатен, интелигентен, възхитителен и добър човек, когото познавам)
4. "Ноу капучино" (това е една история от последното пътуване, което си направихме с Оги и двамата още се хилим като идиоти, когато си я спомняме, но никой друг не я намира за забавна - което адски ме радва. Но то трябваше да се види, де).
5. "Всеки има право на лош вкус"
6. "...la tua pupilla esprime: T'amo/se il labbro dice: Non t'amero!" - нещо като "Очите ти казват: "Обичам те!", макар устните ти да казват: "Не ще те обичам"
...
както и: "All changes, even the most longed for, have their melancholy; for what we leave behind us is a part of ourselves. We must die to one life before we can enter another."
7. "Tosca, mi fai dimenticare Iddio!" ("Тоска, караш ме да забравя и Бог")
8. Ох, от тоя човек има страшно много лафове и все култови, но не ми се иска да ги споделям
9. (реален диалог на една Нова година, когато седяхме на едни дървени пейки, които убиваха ужасно):
Аз: - Дай едно рамо назаем.
Той: - Ето бе, за цял живот ти го давам.
(уточнявам, че става дума за мой много добър приятел и само приятел)
Последна промяна Търговецът на кристал на 27 Мар 2012, 09:17, променена общо 1 път
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Търговецът на кристал » 21 Мар 2012, 13:39

FloWersOfEviL написа:А с опера?

Тук ще си позволя да използвам цели заглавия и отделни арии и герои, понеже и ти си питала по-общо, а и иначе ще се поозоря. Таааа... същите деветима от по-горе:

1. Родриго от "Дон Карлос". Истината е, че тоя герой го свързвам с двама от "списъка" по различна линия, но за другия имам и алтернативи, при това много.
2. "Федора" - цялата опера и конкретно арията, която пуснах в горния пост ("Amor ti vieta"). Също и този дует от "Аида" и с още някои неща, но те вече са малко по-лични като че ли... Стига толкова.
3. Скарпия от "Тоска". Беше му любимият герой, а е и мой любимец. Пък и така пееше ето тази ария, че и до днес настръхвам, когато я слушам. Едно от най-силните неща, писани в операта (според мен). Трябваше да я добавя в горния пост, защото неизменно я свързвам с него, но и без това изредих доста песни във връзка с този човек. Също и "Макбет". Най-прекрасният Макбет беше той.
... ох, много ме затрудняваш нататък...
4. Филип от "Дон Карлос". Асоциацията е малко далечна, но не се сещам за по-подходящ герой. Може би и Яго от "Отело". Оооооо... и Ескамилио от "Кармен" - даже ми се струва, че е доста подходящ за ролята.
5. "Норма" - трудно ми е да си представя Огнян като герой от която и да е опера, така че първата ми асоциация е тази опера, тъй като тя беше първата, на която ходихме заедно.
6. Това е лесно! Началото на "Макбет" - от 03:05, задължително върви с тази картина на Гоя и с този текст (от "Хайде, бърже, кръг сторете" до "щом срази, да е без грешка!")
7. Този просто няма начин да го опиша с опера. "Авантейша" може би - или някоя друга рок/метъл-опера. И също става за Родриго от "Дон Карлос", щото веднъж ми спаси живота почти буквално и беше до мен, когато на никой друг не му дремеше каква драма преживявам и дали ще я преживея изобщо, щото имаше и такъв вариант.
8. Всички опери за кралици на Доницети. Не са малко, но знам колко ги обича. А и са пищни и фойерверчести, което му отива.
9. Бащата на Турандот от едноименната опера. Строг, справедлив и мъдър.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот jenesais » 21 Мар 2012, 14:00

Търговец, твоята идеална сватба е и моята идеална сватба :mrgreen:
Такова нещо искам, още от както разбрах едно време, че леля ми и свако ми така са се взели - камерен граждански брак, само двамата и свидетелите, после същия следобед двамата отпрашват за уикенда към най-хубавия хотел на морето. А вече църковният брак - за родата след няколко месеца.

Аз да те питам...
Как разбираш, че си влюбена?
С коя героиня от книга/филм се оприличаваш най-много?
Кой беше последният филм, на който плака?
she'd started smoking poetry
Аватар
jenesais
Паисий

Благодарил (а): 337 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 21 Мар 2012, 14:21

jenesais написа:Аз да те питам...
Как разбираш, че си влюбена?
С коя героиня от книга/филм се оприличаваш най-много?
Кой беше последният филм, на който плака?

Питай, питай, сега съм ви паднала, та ми е и разговорливо. От времето ще да е.

1. Как разбирам, че съм влюбена? Ммммм... част от признаците са като че ли универсални за повечето хора - щастливо ми е, приповдигнато, слънчево, усмихнато, хиля се като шебече, почти нищо не може да ми развали настроението. Онова, което съм забелязала като по-характерно за мен самата е, че ставам по-смела. Категорично. Съответно, съм вършила и доста глупости като резултат от това, но от тая придобита смелост са излизали и нелоши неща като краен резултат. А, да - и самочувствието ми се подобрява.
2. Оприличавам се най-много на Джулия от "Да бъдеш Джулия". Едно, че околните понякога ме имат за зла, но същевременно ме обичат (даже аз не знам как става тоя номер); второ, че мога да бъда добра актриса и трето, мога да навра някой в кучи г*з при нужда. Елегантно. А в този филм ми се струва, че театърът е просто метафора на живота, така че фактът, че е професионална актриса не ми пречи.
Също и мисис Ърлин от "Една добра жена", като изключим частта с меркантилността й, която обаче не намирам за дразнеща. Ако си намеря някой като лорд Огъстъс едва ли ще искам повече от живота.
И с Тото от "Ново кино "Парадизо", ама ти питаш само за героини, тъй че няма да се впускам в подробности за причините.
3. Последно плаках мъничко на "One Day", щото ме хвана леко извън баланс. И на епизода на "Как се запознах с майка ви", в който Тед освободи апартамента и го върна на Лили и Маршал - там, с бележката накрая. Даже бая си поплаках.
Иначе филмите, на които съм си изплакала очите (ама наистина, стигала съм до задушаване) са: City of Angels (Гоооосподи, как плаках на тоя филм - толкова несправедлива работа, щях да умра от мъка, а е просто филм!), Nuovo Cinema Paradiso (уникално смотан трейлър, няма нищо общо с филма), What Dreams May Come (разказва ми се играта направо), P.S. I Love You, Message in a Bottle. То и още има, щото аз доста плача на филми, но тия бяха страшна работа - особено първите 3. И ги препоръчвам, де - ако ти се плаче.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот inc » 21 Мар 2012, 14:43

Здрасти! :)

Кои хора от форума се загубиха?
Кои се намериха (НЕ взаимно)?
Доколко спазваш религиозните ритуали и обреди по принцип?
Посочи 5 свои вещи, към които си нездравословно привързана.
Кога за последно си смени очилата? Колко чифта имаш? Какви би си избрала, ако трябва да ги смениш съвсем скоро?
Тъй като си пословично традиционна във форумния си образ - с какъв псевдоним би заменила "Търговецът на кристал"?
Откри ли сезона в Борисовата?
Чувстваш ли се зряла? :mrgreen:
Коя е следващата ти дестинация извън страната?
Намери ли си работа?

Хм... После ще ти измисля и по-гадни въпроси, но засега - толкова. :drunken:
Creating memories...
Nankuranaisa.
Аватар
inc
just old

Благодарил (а): 650 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 21 Мар 2012, 15:11

inc написа:Здрасти! :)

Кои хора от форума се загубиха?
Отговарям ти буквално, че не ми се занимава да изкилифинчвам въпроса. Лорд Носферату, който много ми липсва във форума, Аякаши, Санктус Еспиритус, Боромир, Пора и Иринчи, Бети, Ваня, Дъждът върху лицето, ОриджиналСин, Бавария, Принцеса, Крематори, Винтерсорг... някои от тях ми липсват, други - не.

Кои се намериха (НЕ взаимно)?
Аз тая част с взаимното я научавам последна, така че не бих могла да съм ти от полза, дори ако ме питаше това, всъщност. Иначе... Менина, Дженезис (сори, jenesais, половината форум ти викаме така), онова Лунатичното, Дулкамара... пропускам някой.
Ако си ме питала в друг смисъл, ще ти отговоря така: "Ако видите някой да скита, не мислете непременно, че се е изгубил."

Доколко спазваш религиозните ритуали и обреди по принцип?
Преди - в доста голяма степен. Сега - не, не изпитвам потребност, а не искам да го правя "защото така". Лицемерно ми се струва. Но определено вярвам.

Посочи 5 свои вещи, към които си нездравословно привързана.
Ох... затрудняваш ме. Старият ми дневник, един театрален афиш, един плакат на любимия ми футболен отбор, едни записи, дето като помислих, че съм ги изгубила, вдигнах страшно кръвно и мислех, че ще получа я инфаркт, я инсулт. Последното не мога да го измисля в момента, но ще да е свързано с куклен театър, предполагам.

Кога за последно си смени очилата? Колко чифта имаш? Какви би си избрала, ако трябва да ги смениш съвсем скоро?
Не помня, честно. Някъде преди 2 години сигурно. В момента имам 2 "актуални чифта" - тези, с които си ходя, и едни резервни. Ако трябва да избирам... просто да са с тънка рамка, ако може да е само отгоре или отстрани, а да не обхваща цялото стъкло (но моят диоптър е много висок, та рамките трябва да са съобразени със стъклата). И в някакъв тъмен цвят, че е по-незабележим и отива на всичко. Като човек с голям опит в областта харесвам рамките на Marc O'Polo.

Тъй като си пословично традиционна във форумния си образ - с какъв псевдоним би заменила "Търговецът на кристал"?
Dixieland.

Откри ли сезона в Борисовата?
За разходка - да, в неделя. За пиене - не още. Вероятно утре ще поправим това.

Чувстваш ли се зряла? :mrgreen:
Пази Боже!

Коя е следващата ти дестинация извън страната?
Вероятно Чехия за малко. Като цяло се очертава тая година да си седя повече на задника, струва ми се.

Намери ли си работа?
Не, но от около месец-два и спрях да търся активно, понеже има разни обстоятелства, дето трябва да видя как ще се развият, преди да се ангажирам с нещо конкретно и дългосрочно (не съм бременна, не е това :mrgreen: ). Фрийлансвам, пиша разни неща, но става дума за джобни пари - категорично не бих могла да се издържам само с това на този етап.

Хм... После ще ти измисля и по-гадни въпроси, но засега - толкова. :drunken:
'Ма заповядай, ваша съм. Сега обаче изчезвам.
Последна промяна Търговецът на кристал на 21 Мар 2012, 23:41, променена общо 1 път
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Размисли и страсти