Размисли и Страсти '12: Crippled Alice

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Размисли и Страсти '12: Crippled Alice

Мнениеот MidwinterSun » 27 Мар 2012, 21:37

Аз също ти измислих една задачка-закачка, която е от типа сравнение, но пък не е баш сравнение. Надявам се да се забавляваш, докато я правиш - ако ти е скучно я зарежи, целта е и на теб да ти е кеф все пак. : )

Бих искала да ни опишеш какви биха били форумците в един алтернативен (или предишен) живот, като имаш свободата да ги сложиш в която епоха от човешкото развитие искаш, на което място искаш, с какъвто живот, занаят и характер смяташ, че биха им подхождали. Даже не е нужно да се ограничаваш с действителността - можеш да използваш мястото и времето, описани в някоя научно-фантастична книга. Минало, настояще, бъдеще и т.н.

Извади хората от сегашната действителност и ги постави в някоя друга, която според теб най би им подхождала.

Пък аз ще се надявам да прочета отговора. :)
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 27 Мар 2012, 21:50

L'Inspecteur написа:Би ли участвала в тройка с... още 2 жени? :mrgreen:

Не, не бих.

fak написа:а с двама мъже?
:roll:
(ako, забравим за текущите обстоятелства, и приемем риска Ники да ме бие)
:mrgreen:

Хаха, и това не бих. Все смятам, че при 2+ някой остава излишен. А и какви ще са пък тия двама мъже да се навият да правят тройка, нали вечната мечта е мъж + две жени...

slighter написа:Здрасти :)

1. Любимо занимание през топлите пролетни уикенди
2. Какво последно те накара да се усмихнеш
3. Любим плод
4. Какви други игри харесваш освен тази за лошата алиса
5. Любим спорт за практикуване? А за гледане?
6. Сравни няколко (4-5) форумеца със зомбита :lol:
7. Любим коктейл
8. Любима природна забележителност в България
9. Как човек разбира, че е намерил истинската любов
10. Ако можеше какво би променила във форума

Засега стига толкоз, после може още :P

Здравей :)

1. Обичам да правя всичко. Обичам топлината и ме прави щастлива. Харесва ми да се шматкам напред-назад, да пия кафе, в планината обичам да ходя. Обичам дори да си излезна на терасата или да си играя с кучето. Харесва ми и да чистя, защото мога да отворя всички прозорци и става едно свежо, супер :)
2. Току-що брат ми - учих го как се прави готов крем на прах с мляко :lol: доста вкусен му се получи ;)
3. Всички. Банани, киви и ябълки са ми сред фаворитите. Пъпеш също. Абе не подбирам много-много :lol:
4. Хахаха като отговарям в момента установявам, че не съм особено претенциозна. Харесвам много Симс (малко съм маниачка), харесвам CS, една от най-любимите ми игри се казва Still Life, тя е малко куест, ако не е баш куест, но не съм сигурна каква точно са я определили. Харесвам и да карам коли, много играех GTA и NFS преди време, не са някакви супер непознати като имена :compress: През сесията много цъках едно подобие на супер Марио, обаче с някакъв пингвин. Е няма такава зарибявка :)
5. Любим спорт - скейт(борд) и (уинд)сърф. Не съм много добра, но ми доставят огромно удоволствие. В момента точно не ги практикувам :lol: Но мисля лятото да се поправя :) Иначе обичам да спортувам, макар че в момента съм дробче. Харесва ми да карам колело, да тичам, въобще харесва ми да се движа. За гледане - нито един. Понякога се нахъсвам като има някой мач, ама не че съм за някой отбор или нещо, ама примерно е края на Световното и всички го гледат, та и аз да не се цепя от колектива :mrgreen:
6. Как така? :P
7. Хемингуей Дайкири. Поне така се казва в заведението, в което ходим с приятелките. Иначе харесвам всякакви коктейли с малко (или даже без никакъв) алкохол и гренадин :) :mrgreen:
8. Съевата дупка пещерата и Белоградчишките скали. За съжаление не съм обикаляла много, но имам амбицията да се запозная по-подробно с България и красотите й :)
9. Не мога да отговоря. То си се усеща, обаче не в момента, ами след време. Може би е точно онова чувство, когато не можеш да спиш, да ядеш и т.н. без избрания :lol: но разбира се в малко по-олекотен вариант. Когато смяташ човека за съвършен - тогава си влюбен. :)
10. Бих направила потребителите по-активни. Просто да пишат повече, и то не някакви супер сериозни теми. Форума е да си почиваме, не да се караме за новите цени на горивата :)
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 27 Мар 2012, 21:53

ники написа:

Или в четворка с две жени :lol:

Забрави просто

Angel_N написа:Посочи едно нещо, което, като се замислиш сега, си правила преди като дете и ти се иска да пак да направиш.

Катерех се по дърветата, страшно ми е любимо, аз и сега понякога го правя, обачеееее вече не е същото.

Задачките ви са супер, но ще ги направя утре на свежа глава :D :)

И мерси за въпросите ;)
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Мнениеот Smoking Mirror » 28 Мар 2012, 02:12

Crippled Alice написа:

Не, не бих.

fak написа:а с двама мъже?
:roll:
(ako, забравим за текущите обстоятелства, и приемем риска Ники да ме бие)
:mrgreen:

Хаха, и това не бих. Все смятам, че при 2+ някой остава излишен. А и какви ще са пък тия двама мъже да се навият да правят тройка, нали вечната мечта е мъж + две жени...

Изглежда не си чувала теорията за триъгълника. Както и да е, нека затворим тая тема преди да сме я отворили.
Peace is a lie. There is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
Аватар
Smoking Mirror
Robot Unicorn Sith

Благодарил (а): 177 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 28 Мар 2012, 11:16

Smoking Mirror написа: Както и да е, нека затворим тая тема преди да сме я отворили.

Нека наистина :D

Мила написа:А как стана така, че се взехте с Ники? Разкажи ни! (ако се чувстваш комфортно да споделяш такива работи във форума, разбира се)

Ами то не беше много специално. Стана и доста бързо. Ние сме модерни и се запознахме по фейсбук, после пренесохме нещата в скайп и накрая се видяхме. На втората среща вече беше успял да ме омотае и беше ясно, че ще се вземем :mrgreen: Цялото действие се развива в 2 седмици :P
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Мнениеот Crippled Alice » 28 Мар 2012, 16:15

Faith_no_more написа:Сравни форумците, които познаваш, с песни

Изпълнявам първо това. Малко се затрудних, а и може да съм забравила някого, за което се извинявам, но ако се наложи ще едитна :salute:

ники – него го свързвам с всичко и съм си избрала няколко песни. Първо тази, но той сигурно няма да се сети защо
. После тази
,
защото все пак това е Ники и накрая ето

, която ми носи много хубави спомени

Дид -

общо взето заради френския :P

Силви - Нямам представа защо, но след няколко секунди мислене коя песен да ти избера, се сетих за РХЧП
.
Може и да не ги харесваш, ама съзнанието ми е запомнило друго :lol:

Плазмодий
,
извинявам се за съдръжанието, всичко е заради дъбстепа :P

Мила

Тази е за Мила, защото напоследък по постовете ти във форума съм си изградила представа как чилваш вечер след дълъг ден с готина музика и винце :)

Bagatur -

Мисля, че е ясно. Песента е абсолютно рандъм :lol:
Иво - Много се чудих какво да бъде, защото така и не успях да разбера (още по-малко да оценя) музикалния ти вкус. Песента може и да не ти хареса, но мисля че самият й стил, мелодията й много добре ти приляга :scratch: За съжаление не мога да изразя начина, по който аз го виждам, с думи.

Болейн -

Май си знае защо

svetlio.varna -

Не съм запозната дали още е такъв фен, но аз такъв го помня/знам :Р

the girl - Теди я описвам с това -

– заради мелодията

Scion of balance Мисля да не се обяснявам тука

Aнгел - Много се затрудних при избора си, но се спрях на това
.
Обаче май не е много точно.

Inc И за теб РХЧП

Pisobella Защото ми я прати и изпълнителката е ирландка (ако не греша) :lol:

Smoking mirror - ооо хаха много съм доволна от избора си тук

Яни - Трябва да призная, че се затрудних още в избора си на изпълнител. Но мисля, че това ти е добре :)

Вяра
:)

Търговецът на кристал

Нея с всичко на Смоуки, но аз харесвам тази песен доста 

menina.do.mar Бъдете изненадани!
. Сега като се замисля може и нещо на Тицияно :)

invisible
хихи :D

После останалото. Дано сте доволни! ;)

Едит: Позволих си да оправя форматирането, защото щеше да ми избоде душата. Мила
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Мнениеот Crippled Alice » 28 Мар 2012, 19:04

За дрешките ще се занимая само с момичетата, защото ми е по-приятно да гледам женски дрехи и да си избирам какво да носите :mrgreen: момчетата да не се сърдят, просто обичам женски дрехи :mrgreen:

За Дид http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 3467_n.jpg
За Силви - http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 3245_n.jpg малко неглиже, но все пак стилно
Мила това http://www.be-mod.com/wp-content/upload ... eets-1.jpg , защото знам, че обича дълги рокли. Аз обаче не обичам и реших, че оптималното решение е макси пола :) с якенце и чантичка за акцент
Стефани ще я облека в това http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 0941_n.jpg , защото облеклото е малко неглиже, т.е. изглежда хем готино, хем ти е удобно за дългите разходки например
Теди - http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 5994_n.jpg :))
Нора в кокетна балончеста пола – страшно ги харесвам http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7280_n.jpg
Ева http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 9430_n.jpg
Яни й давам това http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 4831_n.jpg
Вяра http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 4971_n.jpg
Ели http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 8157_n.jpg
фак (Мър) http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 3876_n.jpg
Менина http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7760_n.jpg

:) Нацелих ли ви вкусовете?
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Мнениеот menina.do.mar » 28 Мар 2012, 19:40

Ai se eu te pego... :lol: Тъкмо днес обяснявах на колегите откъде идва това "Nossa, nossa". :lol:

Я сега малко да те потормозя за Италия... :Р

Била ли си там? Кои са любимите ти градове и защо?
Какво е мнението ти за италианските мъже?
Изброй 5-те си любими италиански песни.
Cenerentola или Biancaneve? :Р
Любимият ти италиански автор и стихотворение?

Grazie! :D
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 28 Мар 2012, 19:56

menina.do.mar

Я сега малко да те потормозя за Италия... :Р - хаха, уфф

Била ли си там? Кои са любимите ти градове и защо? - Била съм на екскурзия от училище - за 10 дни "видяхме" "цяла" Италия. Хареса ми Флоренция. Хареса ми и Неапол, въпреки че е мизерия. Не бих могла да дам особено обективно мнение, тъй като беше преди 6 години и ние обикаляхме повече културните им забележителности. За да оцениш един град трябва първо да се изгубиш в него, после да имаш повече дни за размотаване :)
Какво е мнението ти за италианските мъже? - Ами малко са ми нежни
Изброй 5-те си любими италиански песни. - Харесвам Fuoco nel fuoco на Ерос, харесвам и песните на Тицияно. Но чак любими нямам.
Cenerentola или Biancaneve? :Р - И двете. Има ли някакъв скрит смисъл във въпроса ти всъщност? :scratch: :mrgreen:
Любимият ти италиански автор и стихотворение? - Нямам любим, аз даже не харесвам Италия, не съм лудо влюбена в нея и не примирам от умиление при всяко италианско нещо, което ми се изпречи пред очите. Уча такава филология по стечение на обстоятелствата. Като народ и култура не ми харесват, малко са ми лицемерни и надменни. Аз принципно не си падам много по поезия, така че като събереш двете неща ще ти се изясни отговора ми :lol: Но знам една много готина шегичка - Въпрос: Dimmi "L'Infinito" di Leopardi! Отговор: Leopardare! :lol: По-готина е като се слуша, защото така изписано малко се губи ефектът :lol:
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Мнениеот menina.do.mar » 28 Мар 2012, 20:22

Crippled Alice написа:Cenerentola или Biancaneve? :Р - И двете. Има ли някакъв скрит смисъл във въпроса ти всъщност? :scratch: :mrgreen:
Абсолютно не. :Р

А това за инфинитива... Мнооого е добро. :mrgreen:

Кой е най-хубавият ти детски спомен?
Мечтателка ли си?
Умееш ли да прощаваш?
Вярващ човек ли си?
Кои неща те правят щастлива?
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 28 Мар 2012, 21:49

menina.do.mar написа:
Crippled Alice написа:Cenerentola или Biancaneve? :Р - И двете. Има ли някакъв скрит смисъл във въпроса ти всъщност? :scratch: :mrgreen:
Абсолютно не. :Р

А това за инфинитива... Мнооого е добро. :mrgreen:

Да, доста е яко :)

Кой е най-хубавият ти детски спомен? - Не мога да посоча само един. Имала съм прекрасно детство, безгрижно, чудесно просто. Ако се позамисля сигурно ще се сетя за нещо, но така изведнъж не ми идва нищо на ума. Със сигурност хубавите детски спомени са милион пъти повече от лошите :)
Мечтателка ли си? - Да
Умееш ли да прощаваш? - На останалите хора - да. Помня, когато някой ми е направил нещо лошо, но сякаш бързо ми минава. Ако не ми е минало бързо, значи е просто от инат, защото така "трябва". Но пък не са ми се случвали и кой знае какви неща. На себе си не умея да прощавам.
Вярващ човек ли си? - Да
Кои неща те правят щастлива? - Всичко може да ме направи щастлива. Семейството, приятелите разбира се са на първо място. Оттам всяко хубаво нещо може да ме направи щастлива. Току-що ме направи щастлива фактът, че брат ми се прибра :wink:
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Мнениеот FloWersOfEviL » 28 Мар 2012, 23:09

Значи.. заклЕам се, точно преди час майка ми ми развя нова Бурда пред лицето и ми я отвори на някъв модел дрехи, който харесала за мен. Е беше със същия панталон! Ми лайк, лайк лайк!!! И обувчиците.. ням-ням-ням. Само леопардовата папка бих разкарала : )

А за песента.. абе много е готина тая Заз и много яко пее.. ама покрай цялата еуфория и ФБ постване от вече нам си колко време ми втръсна. Предубедено е, но не мога да я слушам. Засега. Иначе оценявам френския : ) Благодаря!
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот svetlio.varna » 29 Мар 2012, 00:07

Има ли нещо, което би променила в себе си намига, ако можеше?
Мислиш ли занапред в бъдещето и колко точно (месец, година, две, десет, планувала си всичко до старини...)?
А кой е най-вълнуващият момент от ХП сюжета за теб?
Шляеш ли се често без посока?
Лазят ли ти често по нервите някакви хора и какво правиш в тези случаи?
Има ли нещо според теб, което се е променило във форума (или във форумците) откакто се регистрира досега?
Дължиш ли нещо на някого, в смисъл някой да е направил без повод (и без да е влюбен в теб) за теб нещо значимо, или хората по принцип не правят такива жестове (близки приятели, роднини и гаджета не се броят)?
Есен, зима, пролет или лято и защо?
Вярваш ли е в нещо, в което никой друг твой познат не вярва?
Има ли нещо, което искаш да промениш у форума?
За финал, как виждаш форумците след 5 години: опиши ги в поне един аспект - професионален, личен, любовен, etc., може за различните форумци да използваш различен аспект на развитие - за един професия, за друг за кого ще се ожени, за трети къде ще живее, за четвърти какво ще е постигнал, ала-бала такива неща. Ако въпросът ти се струва тъп, може вместо това да споделиш кое е най-незабравимото място на което си била? :)
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 29 Мар 2012, 12:01

svetlio.varna

Има ли нещо, което би променила в себе си намига, ако можеше?
- Има и са доста нещата. Не само от външния ми вид, ами и от характера. Най-вече бих си пооправила фейса и бих се направила по-малко избухлива :P
Мислиш ли занапред в бъдещето и колко точно (месец, година, две, десет, планувала си всичко до старини...)? - Мисля за мнооого далечното бъдеще, но това, което съм си намислила не е задължително да стане. Нямам някаква точно определена схема, по която искам да водя живота си. Най-вече мисля от сесия за сесия, май :scratch:
А кой е най-вълнуващият момент от ХП сюжета за теб? - Ох... тук ме затрудни. Мился, че е още в първата книга, когато Хари разбира, че е магьосник и се потапя в света на магията. Такава промяна е доста вълнуваща и готина. Хари Потър не може да те развълнува само с едно нещо обаче. Всяка една от книгите ме е трогвала. Беше много емоционално и в петата част, когато отидоха в Министерството, за да спасят уж Сириус - това беше и тъжно. И разбира се - най-тъжното - когато умря Дъмбълдор.
Шляеш ли се често без посока? - Не, винаги си намислям първо къде точно да отида.
Лазят ли ти често по нервите някакви хора и какво правиш в тези случаи? - Ежедневно, най-вече колегите от другото уни. Какво правя - мрънкам :lol:
Има ли нещо според теб, което се е променило във форума (или във форумците) откакто се регистрира досега? - Със сигурност се е. Аз се регистрирах 2008, но чак покрай кандидатстудентските започнах да пиша 2010. Преди ми се струваше по-пълен форума, може би защото в КСК постоянно пишеше някой и имах винаги по няколко нови теми да изчета. Сега нещата са на приливи и отливи - ту има радвижване, ту никой ама никой не пише. За мен това е промяната, иначе друго не мога да определя.
Дължиш ли нещо на някого, в смисъл някой да е направил без повод (и без да е влюбен в теб) за теб нещо значимо, или хората по принцип не правят такива жестове (близки приятели, роднини и гаджета не се броят)? - Сигурно дължа, не е рядкост хората (поне тези около мен) да правят такива жестове. Но по-често аз ги правя така че везните май са наклонени към мен. Но не очаквам нищо от никого. Тия отношения не работят така. Един ден можеш да направиш две хубави неща за някого, а той за теб нищо и след години той да направи пет такива за теб. Няма нужда да има някакъв баланс. Разбира се, ако нещата стигнат до крайност е ясна работата, но все пак :wink:
Есен, зима, пролет или лято и защо? - Лято. Харесвам и есента, и пролетта. Най-малко харесвам зимата. Преди харесвах лятото, защото не ми се налагаше да ходя на училище. Сега още го харесвам, защото е топлина, има слънце (<3), мога да се обличам с някакви леки дрехи и да не нося ботуши, шалове, шапки, барабар с цялата покъщнина, която мъкна ежедневно със себе си. Лятото има моренце. Лятото хората са по-щастливи заради слънцето. Лятото София е по-празна, парковете са страхотни, а разходките в планината могат да ме заредят за един месец напред с положителна енергия. :)
Вярваш ли е в нещо, в което никой друг твой познат не вярва? - Сега като се замисля, преди мислех, че имам духове в стаята си, но всички ме спукаха от подигравки тогава :lol: Мисля, че не.
Има ли нещо, което искаш да промениш у форума? - Отговорих май по-нагоре. Бих направила потребителите по-активни :)
За финал, как виждаш форумците след 5 години: опиши ги в поне един аспект - професионален, личен, любовен, etc., може за различните форумци да използваш различен аспект на развитие - за един професия, за друг за кого ще се ожени, за трети къде ще живее, за четвърти какво ще е постигнал, ала-бала такива неща. Ако въпросът ти се струва тъп, може вместо това да споделиш кое е най-незабравимото място на което си била? :) - Ще направя и твойта задачка, но след малко ще излизам, така че всичките сравнения (остана ми едно на Вяра и едно на Силви) ще ги направя тия дни :)
Най-незабравимото място... Едното е Будапеща, другото е остров Капри, Италия, третото е остров Корфу, Гърция. Будапеща е най-красивият крад, в който съм била и ме очарова страшно много. Бих се върнала за по-дълго да го разгледам до най-малката кокетна уличка. Капри е остров близо до Неапол и е зашеметяващо просто. Мъничък е, но е разкошен. Имах късмета да отида там през пролетта, когато всичко беше цъфнало. Успяхме да открием и един уникален плаж на едни скали, където водата беше кристално чиста и се виждаха всички рибки и красоти в нея. Мястото е уникално, съжалявам, че не бях по-голяма, когато отидох там, за да успея да осъзная всичките прекрасни работи на това място :) За Корфу важи горе-долу същото, но там не успяхме да ходим на плаж на морето, защото беше доста хладно. Като бях там ни бяха казали да отидем на един бар, откъдето се виждало как залязва слънцето. Беше много красиво, защото слънцето залезе точно зад един остров на хоризонта, а отстрани бяха скали с много красиви цветя и имаше даже трева май. Мога да потърся снимка да покажа. :) Сега се сещам и да добавя Етъра. Като отидох там щях да полудея. Такъв разкош - всяко едно малко детайлче успя да ме грабне. Бих ходила там всеки ден. Иска ми се да отида пак скоро, но когато не вали, защото като бях валеше дъжд и не успях да си подивея достатъчно :lol: Исках да влезна във всяко магазинче и да разгледам всяка красотичка. Просто е прекрасно :)
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Мнениеот Jamesmagno » 30 Мар 2012, 16:39

Сравни ни с картинки, животни и известни личности :)

Песента ми е много добра, благодаря ;)
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1403 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Размисли и страсти