Размисли и Страсти '13: Monita

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Размисли и Страсти '13: Monita

Мнениеот FloWersOfEviL » 05 Фев 2013, 15:30

Тън дън дъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъън!

Много смотано, интересна си ми, ама нищо не ми хрумва да те питам, ей така от нищото.
Ама споко, обикновено ми възникват въпроси покрай отговорите :cat:

П.П. А, сетих се! Кога ще дойдеш на форумна?
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Re: Размисли и Страсти '13: Monita

Мнениеот zritel » 05 Фев 2013, 15:52

Здравей, Монита : )

Опиши се с три думи.
Как би те познал човек, ако те види в компания?
Какво ще направиш със 150 млн. лева след данъците, ако спечелиш от лотария?
Ако можеше да имаш свръхестествена способност - каква щеше да е? (приемаме, че нямаш, т.е. може да кажеш друга ;) )
Кога за последно опита нещо ново и какво беше?
Кое е последното нетипично за теб нещо, което направи?

Ако се сетя нещо друго - после пак :)
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 369 пъти.

Мнениеот Jamesmagno » 05 Фев 2013, 16:13

Мараба.

Дет' се вика, коя си ти и за к'во се бориш?
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1403 пъти.

Мнениеот dismisstorka » 05 Фев 2013, 17:20

Попълвала ли си въпросника?

Ако не си - попълни го, моля те :lol:
Serendipity. Look for something, find something else, and realize that what you've found is more suited to your needs than what you thought you were looking for.
Аватар
dismisstorka
Cindefuckin'rella

Благодарил (а): 222 пъти.

Мнениеот Bragi » 05 Фев 2013, 22:09

Както е добре известно, само Тор може да вдигне чука Мьолнир. Имам следните въпроси по темата:

1.Ако чука си виси в безтегловност, т'ва значи ли че всеки би могъл да го вдигне?
2.Може ли всеки да вдигне чука ако ръката на Тор го докосва (чука)
3.Може ли някой да вдигне Тор, докато той държи чука?
4.Ако някой вдигне Тор, докато той държи чука, т'ва значи ли че този някой вдига чука? Защо?

И един бонус въпрос - ако девойка отиде в бар, забие младеж, който от своя страна забие друга девойка и всички си тръгнат заедно, т'ва значи ли, че първата девойка е забила втората?
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот Monita » 06 Фев 2013, 13:04

Олеле, благодаря на FloWersOfEviL аз изобщо въобще не съм подозирала, че съм избрана някъде за... ми, разпит. Окау :mrgreen: .

FloWersOfEviL Кога ще дойдеш на форумна? - Предвид че собствената ми майка не може да се дореди да ме види :lol:. Животът, по-точно графикът ми е ужасен в момента, но няма да бъде такъв още дълго. И за жалост през свободното си време, понеже съм душица, се занимавам с нахалници-използвачи, вместо с хората, които наистина имат значение за мен. Изцяло моя вина, разбира се, това е драмата на живота ми - не мога да си гледам интереса. Но по принцип ми е странна идеята да цъфна някъде сред тумба непознати :compress: - сигурно ще е яко!

zritel
Опиши се с три думи. - Тиха, вманиачена, влюбена - наистина крайъгълни камъни на моята личност :mrgreen:
Как би те познал човек, ако те види в компания? - По това, че се опитвам да навия някой да му гледам на таро/кафе/етс или пък водя спорове за свръхестественото/политиката на Балканите. Много съм досадна, но се свиква.
Какво ще направиш със 150 млн. лева след данъците, ако спечелиш от лотария? - не че изчислявам колко ще ми обере държавата :mrgreen: . Ако спечеля... ще взема на родителите ми домът, който заслужават, ще даря част от тях на СУ, на фондации за животни и на някои женски организации, например тази на майките на убити деца по време на войната в Югославия 1992-5 г. Накрая ще се отдам на "изследователска дейност" - т.е. ще си работя по темите, които са ми интересни и ще пиша статии/книги/т.н. от които почти никой няма да се интересува. А, ще финансирам издаването на 2 студентски, засега електронни списания! С остатъкът, мисля, че ще има, ще си гледам мъжа и бъдещите ни бебетата :mrgreen: - на него нимой се разчита, той е прахосник :mrgreen: !
Ако можеше да имаш свръхестествена способност - каква щеше да е? (приемаме, че нямаш, т.е. може да кажеш друга ) - Да виждам в миналото.
Кога за последно опита нещо ново и какво беше? - Опитах се да спя без мечето си вчера, но не ми се получи :| .
Кое е последното нетипично за теб нещо, което направи? - Преглътнах финансовия си прагматизъм.

Merhaba Jamesmagno :lol:
Дет' се вика, коя си ти и за к'во се бориш? Търся начин да счупя цялата тази стена от изолираност/несъпричастност/незаинтересованост в обществото ни, което знае кой с кой ходи отвъд океана, а няма идея какво става под носа му. И по-лошо, мисли си, че не може да го промени. Че няма войни, които може да спре, че няма убийства, които може да предотврати, че няма какво да направи, като види как жена се спъва на стълбите и вместо да ѝ помага, я прескача и заобикаля. Опитвам се да ги срина тези неща. Аз съм разрушител. Защото става дума просто за време и повишаването на коефициента на полезно действие. Опитвам се да не ставам зомби и аз. Опитвам се да не се чувствам обречена.

dismisstorka Попълвала ли си въпросника? - Жена, тая тема не ми ли стига :mrgreen: .

Охх, The Stig
:mrgreen:
1.Ако чука си виси в безтегловност, т'ва значи ли че всеки би могъл да го вдигне?
2.Може ли всеки да вдигне чука ако ръката на Тор го докосва (чука)
3.Може ли някой да вдигне Тор, докато той държи чука?
4.Ако някой вдигне Тор, докато той държи чука, т'ва значи ли че този някой вдига чука? Защо?

Никой не може да вдигне Тор или чука му. Тор е бог и чукът му е божествен, тоест и той и чукът му са недостижими за човешкото.

И един бонус въпрос - ако девойка отиде в бар, забие младеж, който от своя страна забие друга девойка и всички си тръгнат заедно, т'ва значи ли, че първата девойка е забила втората? - Не. Момичето очевидно не ѝ е представлявало интерес, явява се нещо като бонус.
боли; като
да се откъснеш,
преродиш, пребориш
за себе си
Аватар
Monita
Inis Mona

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот Libra » 06 Фев 2013, 13:16

Monita написа:да навия някой да му гледам на таро/кафе/етс

Аз! Аз! Аз! :lol: :lol:

Какво учиш? Кой курс си?
Защо?
Какво точно искаш да работиш като се дипломираш?
Откъде си?
Имаш ли домашен любимец? Какъв?
От колко време сте заедно с приятеля ти?
Коя зодия си ти? А той?
Как и защо започна да пишеш във форума?
Кого от форума познаваш лично?
С кого имаш желание да се запознаеш?
Има ли някой форумник, когото не харесваш? Кой? :mrgreen:
Имаш ли идол?
Как виждаш живота си след 10 години?
Кой е любимият ти цвят?
Какво обичаш да си хапваш най-много?
Кои са любимите ти алкохолни и безалкохолни напитки?
Имала ли си някакво брутално напиване? Разкажи ни, моля. :)
Коя черта първо гледаш в хората, с които се запознаваш?
Имаш ли предразсъдъци? За какво?
От какво те е страх?
Кое е най-хубавото нещо, което някога ти се е случвало?

:cat:
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Мнениеот zritel » 06 Фев 2013, 13:26

Ооооо, Таро :) и аз искам : )

Благодаря за отговорите!

Втора порция въпроси:
1) Според теб възможно ли е и допустимо ли е да се сравняват двама писатели? (наша си работа е - можем да сравняваме и домат със сирене, ако искаме vs. няма как да се сравняват) (или никога не сравняваме два обекта, а личните ни представи за тях?!)
2) Какво носиш винаги със себе си?
3) Кои три книги би препоръчала?
4) Щастлива ли си?
5) Какво те прави щастлива?

:cat: :cat:
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Мнениеот Monita » 06 Фев 2013, 14:13

Libra Аз! Аз! Аз!

Какво учиш? Кой курс си? - В СУ - Минало и съвремие на Югоизточна Европа :) . Курсовете ми варират, имам още една специалност, но тя ми е бонус към първата - допълва я.
Защо? - Защото се преплита идеално с интересите ми, същността ми и плановете ми. Всичко.
Какво точно искаш да работиш като се дипломираш? - Плановете ми за "работа" са свързани с научна дейност, но на първо място са ми няколко организации, най-вече една, която се занимава с проблемите на вендетата в Албания. Та основно доброволческа дейност се очертава няколко години напред. Финансите ги изнамирам с каквато работа дойде /те идват доста добри, не заради професионалните ми умения, а заради мераците на шефа ми, но всеки има право да си мечтае/, не ме касае, докато ми позволява да върша нещата, които обичам.
Откъде си? - родена съм в София, до определена възраст съм раснала в Измир, после пак София.
Имаш ли домашен любимец? Какъв? Имах котка, не почина, но се наложи да се разделя с нея - не успя да привикне с новото жилище и трябваше да я върна в стария ми апартамент. За жалост там му е по-добре. Котетата по принцип са склонни да се привързват към дома, не толкова към стопанина.
От колко време сте заедно с приятеля ти? 2 годинки и ъмм... нещо :mrgreen: , не ги броя вече :mrgreen: :cheers: :cheers: :cheers: . И сме сгодени, и си живеем заедно, когато се сети да се прибере :lol: .
Коя зодия си ти? А той? Аз съм козирог, той е стрелец. Смятай начи, пълният ужас и дисхармония!!
Как и защо започна да пишеш във форума? ... Не помня? Някой с нещо ме е издразнил, иначе влизах по административни въпроси да чета разяснения. Уж.
Кого от форума познаваш лично? Не знам :shock: . Сигурно има и някой, който познавам от реалния живот, но не го знам просто.
С кого имаш желание да се запознаеш? Аз много мразя запознанства, предпочитам това да го скипна и направо да почна все едно се знаем от предучилищна възраст. Иначе не мисля, че на базата на форума мога да преценя кой би ми допаднал. Обикновено е обратното - който не ми харесва, той точно в крайна сметка се оказва моя човек :mrgreen: .
Има ли някой форумник, когото не харесваш? Кой? Е на базата на какво да не ги харесвам... Мъжете тука не ме кефят, ама женската част компенсира :mrgreen: .
Имаш ли идол? Да. Не точно. Човек, който много, много уважавам - Виола Каравелова.
Как виждаш живота си след 10 години? Ще съм побъркана, щастлива, но побъркана. Огромна кухня с всякакви джаджи, 2 деца, мъж-прахосник, куче, много много работа и много много хора, които ще чакат аз да им свърша работата. Обичайното.
Кой е любимият ти цвят? Оранжево, зелено и бяло.
Какво обичаш да си хапваш най-много? Пишмание. Оххххххххххххххххххх!
Кои са любимите ти алкохолни и безалкохолни напитки? Не пия алкохол, сокчета не обичам много също. Пия кафе, плодово мляко ако аз съм си го правила, чайче ала бала.
Имала ли си някакво брутално напиване? Разкажи ни, моля. - Аз съм момичето, дето вика таксита и държи косата на страна, докато някой повръща. Правя си готиното без алкохол, пия го само при настинка и наистина помага!
Коя черта първо гледаш в хората, с които се запознаваш? - Топлината и сърдечността. Усеща се веднага и ме блъска като нож, ако ги няма тези неща в отношението към мен. Много ми е трудно да възприема първоначалната резервираност на хората в България. Говоря в личните отношения, разбира се.
Имаш ли предразсъдъци? За какво? - Към безразборния секс, разводите, хомофобите. Другото го разбирам и приемам. И променям :mrgreen: .
От какво те е страх? - Че се бутам между шамарите. Страх ме, че някой ден, поради това, което искам да правя, ще трябва да преживея нещата, срещу които се боря. Ще трябва да стана свидетел най-малкото. Моля се това да не ме промени в негативна посока.
Кое е най-хубавото нещо, което някога ти се е случвало? - Когато си мислех, че ще умра от мъка и въпреки че се опитах да се уморя от глад и дехидратация, оцелях и си шибнах здраво един шамар. Най-градивното и хубаво нещо в целия ми живот! Чувството беше все едно съм победила армия. А всъщност просто се отървах от твърде многото драматизъм и истеричност в характера си.

zritel - благодаря за въпросите. Изненадвам се, че има толкова навитаци за таро, хора, вие сте съкровища!

1) Според теб възможно ли е и допустимо ли е да се сравняват двама писатели? (наша си работа е - можем да сравняваме и домат със сирене, ако искаме vs. няма как да се сравняват) (или никога не сравняваме два обекта, а личните ни представи за тях?!) - Подобен труд не е сравним, това не е кой е направил по-кръгло кръгче. Можем да говорим какво ни харесва, какво не ни харесва и кой смятаме за по-добър според нас. Аз като зяло съм против сравнения.
2) Какво носиш винаги със себе си? - Ключове и портмоне, никога не нося дамска чанта, само раница, ако съм на лекции - за тетрадки/папки/книги за връщане/взимане/четене в градския.
3) Кои три книги би препоръчала? - На кого? Това е много важно :) . Иначе три книги, които съм склонна да препоръчвам редовно са "Гняв" на Стивън Кинг, "Полет над кукувиче гнездо" на Кен Киси и всичко на Дан Симънс.
4) Щастлива ли си? Много. И голяма късметлийка.
5) Какво те прави щастлива? Семейството ми, нещата, които в момента разработвам, килимът, който вчера купих за спалнята.
боли; като
да се откъснеш,
преродиш, пребориш
за себе си
Аватар
Monita
Inis Mona

Мнениеот Jamesmagno » 06 Фев 2013, 15:11

Monita написа:Опитвам се да ги срина тези неща.

Как?
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1403 пъти.

Мнениеот Angel_N » 06 Фев 2013, 15:17

Здравей! Първо, моите съболезнования за купищата въпроси, които ти се изсипват в тая тема :lol:

Моят първи въпрос е:

Кое е най-смешното нещо, което ти се е случвало?
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Monita » 06 Фев 2013, 15:43

Jamesmagno - По най-ефикасният начин - с личен пример :wink: .

Angel_N Кое е най-смешното нещо, което ти се е случвало? - Ох, най-смешното не знам, на момента ми хрумва случка от преди време, когато играхме сантасе с моя приятелка и не можехме да си сметнем точките - е, спукахме се от смях.
Друго много смешно нещо беше, когато, още като просто излизахме, се заключихме с приятеля ми, полуголи /бяхме отишли да си мием зъбите/, в банята на техните :mrgreen: . Той има клаустрофобия и не му беше толкова забавно, но аз много се смях, особено като той ми метна една хавлия върху плочките и ме покани с жест да седна. Дълга нощ беше, паметна :mrgreen: . По някое време той разби вратата, обърна се към мен и ме попита "Искаш ли боза?" :lol: :lol: :lol: Култов!
боли; като
да се откъснеш,
преродиш, пребориш
за себе си
Аватар
Monita
Inis Mona

Мнениеот FloWersOfEviL » 06 Фев 2013, 23:05

Monita написа:По някое време той разби вратата, обърна се към мен и ме попита "Искаш ли боза?" :lol: :lol: :lol: Култов!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот zritel » 11 Фев 2013, 12:17

Порция странни въпроси:
Когато сме с някого, когато правим подарък, когато казваме или премълчаваме нещо - мисълта за другия ли е водеща или нашето желание - да се чувстваме добре, да сме щастливи самите ние? Подаръците ги правим за да зарадваме другия или за да се радваме ние, когато се зарадват те? В този ред на мисли: Съществува ли приятелство и любов или това са отношения, продиктувани от желанието ни някакви хора да задоволяват определени свои нужди? Взаимно задоволяване на потребности?
(май трябва да си пусна тема за странни въпроси, но все пак - да започнем, тормозейки хората, които са в Р&С :) )
П.П. Какво мислиш за нагаждането на човек към обстановката, към събеседниците? Има ли някакво постоянно ядро, постоянни характеристики и такива, които се променят според случая, или винаги всичко е еднакво, но останалите го възприемат по различен начин, примерно?
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Мнениеот Angel_N » 11 Фев 2013, 13:58

Пусни ни 2 твои снимки :)
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Следваща

Назад към Размисли и страсти