Размисли и Страсти '13: Dr Dulcamara

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Размисли и Страсти '13: Dr Dulcamara

Мнениеот zritel » 05 Мар 2013, 11:48

Здравейте! : )

Кои три-пет книги ще ми препоръчате?

Щастието краен резултат ли е или постоянно движение? Ако не е резултат, състояние - означава ли това, че е непостижимо?

Благодаря! : )
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 369 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 05 Мар 2013, 21:01

FloWersOfEviL написа: ... Бре, аз защо не съм усетила нищо, а принципно ми е силно развито обонянието. ...
Иначе - гаранция ви давам, че чесънът не е бил от нас, ние преди да излизаме в обществото не ядем :lol:

Не се съмнявам, че не е било от вас. Както казах, аз "залових" виновника. Преди да отида някъде аз също не ям почти нищо, затова ми става много тъжно, когато след това никой не иска да отидем някъде.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 05 Мар 2013, 22:00

zritel

Здравейте! : )
Здравейте, zritel!

Кои три-пет книги ще ми препоръчате?
Е, как да препоръчам книги на човек, когото не познавам, а и не съм сигурен, какво цени/търси в тях. Нека кажа също, че съм доста зле с помненето на автори и заглавия, макар че винаги чета нещо. Все пак, ще изброя няколко книги, които по една или друга причина са ме впечатлили:
- "Хайка за вълци" от Ивайло Петров - някои прикрити кътчета на човешката душа;
- новели от Хайнрих Ман (книгата имаше друго заглавие) - любопитни мисли, някои от които помня и до днес;
- "1984" от Джордж Оруел - много актуална;
- трите излезли книги от четирилогията на Карлос Сафон - увлекателни и приятни;
- "Тай-пан" от Джеймс Клавел - нищо особено, но много любопитни подробности около създаването на Хонг Конг, а и други интересни факти, надявам се;
- "Die Genies der Deutschen" от Joachim Fernau - "много германски" поглед върху някои известни и почти неизвестни за нас европейски личности.

Щастието краен резултат ли е или постоянно движение?
Щастието е състояние на духа, което има своите възходи и падения. :D В този смисъл е резултат от отношението на конкретната личност към света и към себе си. Големите амлитуди са болезнено осезаеми, но кратковременни. Бавните и малки промени са едва доловими и трудно управляеми.

Ако не е резултат, състояние - означава ли това, че е непостижимо?
Напълно постижимо е, но за да е щастие трябва винаги да остава нещо непостигнато. Иначе се превръща в самодоволство, което рано или късно, в едно или в друго отношение ще се окаже нещастно.

Благодаря! : )
Моля!
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот Търговецът на кристал » 05 Мар 2013, 22:32

Dr Dulcamara написа:- трите излезли книги от четирилогията на Карлос Сафон - увлекателни и приятни

Изображение

Не се сдържах, извинявай. :mrgreen:
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 08 Мар 2013, 20:09

Аз се сетих и за още нещо, ама ми е трудно да го обясня - огладняваш някъде навън, обедно време, нямаш възможност за особено засукани манджи. Кое е нещото, което би хапнал с удоволствие в такъв момент (нещо простичко и лесно достъпно, което обичаш)?
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Dr Dulcamara » 09 Мар 2013, 00:33

Търговецът на кристал написа:... огладняваш някъде навън, обедно време, нямаш възможност за особено засукани манджи. Кое е нещото, което би хапнал с удоволствие в такъв момент (нещо простичко и лесно достъпно, което обичаш)?

Банан.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот FloWersOfEviL » 09 Мар 2013, 11:13

Dr Dulcamara написа:
FloWersOfEviL написа: ... Бре, аз защо не съм усетила нищо, а принципно ми е силно развито обонянието. ...
Иначе - гаранция ви давам, че чесънът не е бил от нас, ние преди да излизаме в обществото не ядем :lol:

Не се съмнявам, че не е било от вас. Както казах, аз "залових" виновника. Преди да отида някъде аз също не ям почти нищо, затова ми става много тъжно, когато след това никой не иска да отидем някъде.

Не е от нежелание :/
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 11 Мар 2013, 21:13

Докторе, а кои са (ориентировъчно и приблизително) десетте неща из оперната музика, които би искал форумците да чуят? Няма значение дали са особено емблематични и популярни (и, съответно, някак задължителни сякаш), или са супер неизвестни, или са просто такива, дето ти обръщат хастара по някакви (обективни и субективни) причини.

И още нещо - карала ли съм те да описваш важните жени в живота си с песни/музикални номера? Ако не съм - моля. Без подробности, може и само линкове, макар че няма да ти се разсърдя, ако сложиш по един инициал към линковете, които свързваш с членове на семейството си.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Dr Dulcamara » 11 Мар 2013, 23:51

Най-наред моля да ме извините за едно неизпълнено обещание. Не успях да съчиня сюжета с оперните илюстрации. Дори не съм опитвал, защото просто не успях да се настроя на тази вълна. Надявам се, че все някой ден ще ме осени музата и тогава ще го пусна в оперната тема.

Търговецът на кристал

... а кои са ... десетте неща из оперната музика, които би искал форумците да чуят? Няма значение дали са особено емблематични и популярни ..., или са супер неизвестни, или са просто такива, дето ти обръщат хастара по някакви ... причини.
1. Верди, "Риголето", терцета и "La temesta" от четвърто действие - http://www.youtube.com/watch?v=02PvR4Z2wyU
2. Верди, "Травиата", "Sempre libera" - http://www.youtube.com/watch?v=LlHfQhLfrss
3. Верди, "Трубадур", "Il balen del suo sorriso" - http://www.youtube.com/watch?v=M_TkCNmIBMI
4. Верди, "Трубадур", "Stride la vampa" - http://www.youtube.com/watch?v=SDT4rct_n1A
5. Верди, "Дон Карлос", http://www.youtube.com/watch?v=_UuHL8z_ndA
6. Белини, "Норма", финала на първо действие - http://www.youtube.com/watch?v=dOaUMOXrGT0, http://www.youtube.com/watch?v=2b7q5VE4PcU
7. Доницети, "Мария Стюарт", срещата на двете кралици - http://www.youtube.com/watch?v=rBiYSDPpknc
8. Доницети, "Лучия ди Ламермур", сикстета "Chi mi frena in tal momento" - http://www.youtube.com/watch?v=sFRiFWKsnEk
9. Пучини, "Тоска", финала - http://www.youtube.com/watch?v=BgEzNNazjQw
10. Пучини, "Мадам Бътерфлай", дуета "Vogliatemi bene" - http://www.youtube.com/watch?v=5Bror-r0Wfw

Утре продължавам. :? :D
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот Търговецът на кристал » 12 Мар 2013, 09:00

Благодаря!
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 12 Мар 2013, 09:39

Ууууу, за номер 9 - :salute: :salute: :salute:
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Мнениеот Dr Dulcamara » 12 Мар 2013, 20:20

Търговецът на кристал

И още нещо - карала ли съм те да описваш важните жени в живота си с песни/музикални номера? Ако не съм - моля. Без подробности, може и само линкове, макар че няма да ти се разсърдя, ако сложиш по един инициал към линковете, които свързваш с членове на семейството си.

Madamina, il catalogo è questo:

:oops: :oops: :oops:
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот Търговецът на кристал » 12 Мар 2013, 20:44

Ама как се измъкна.
Добре, тоя ще ти го опростим заради ужасно умния отговор (честно казано, на мен не би ми хрумнало). :)
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 07 Май 2013, 14:25

Някоя пролетна опера не се ли заформя?
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Мнениеот Dr Dulcamara » 07 Май 2013, 21:22

FloWersOfEviL написа:Някоя пролетна опера не се ли заформя?

За съжаление, аз нямам предложния. През май и юни има много представления, но са единствено на опери на Вагнер. Не мога да предлагам нещо, на което самият аз няма да отида.
Едва през юли се очертават представляния в градината на Военната академия, но програмата непрекъснато се променя. Ще изчакаме.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Размисли и страсти