Какво да уча - съвети?

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: Какво да уча - съвети?

Мнениеот sunman » 12 Мар 2013, 22:52

Аз съм за АНГЛИЙСКА ФИЛОЛОГИЯ !! :D
sunman
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Etiainen » 13 Мар 2013, 13:14

И какво да те посъветваме?
For a moment your eyes open and you know
All the things I ever wanted you to know.
I don't know you, and I don't want to..
Till the moment your eyes open and you know.

Моето творчество - Windy Sunset's Creations :D
Аватар
Etiainen
Земя под вълните

Благодарил (а): 406 пъти.

Мнениеот svetlio.varna » 16 Мар 2013, 14:11

Etiainen написа:И какво да те посъветваме?

Да не се засяга от хора, дето я хейтят без причина :geek:
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

Мнениеот w_k » 10 Май 2013, 18:58

Здравейте,в момента уча темите по история за кандидат-студентския изпит,справям се добре.Притеснява ме факта,обаче,че не съм се явявала на въпросните курсове по история.Имам ли шансове за висока оценка (над 5) при усърдно учене,която да ми бъде достатъчна за МО ?
w_k
В началото бе словото

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 10 Май 2013, 19:13

w_k написа:Здравейте,в момента уча темите по история за кандидат-студентския изпит,справям се добре.Притеснява ме факта,обаче,че не съм се явявала на въпросните курсове по история.Имам ли шансове за висока оценка (над 5) при усърдно учене,която да ми бъде достатъчна за МО ?

Имаш.
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот w_k » 10 Май 2013, 20:17

Имаш.[/quote]

Харесва ми отговора ти.Благодаря! :)
w_k
В началото бе словото

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот nikola_minkov » 11 Май 2013, 20:09

Здравейте

За да не пускам нова тема защото е излишно ще питам в тази
Мисля да се запиша във Софийски университет в една от ИТ специалностите в ФМИ, и въпроса ми е следния.
Аз в момента работя и не искам да напусна работа, имали специалност която няма да ме карат да присъствам и ще мога да ходя когато имам време?

ПС. Моля не ми препоръчвайте задочно сетил съм се за този вариант доста преди да пиша във форума.
nikola_minkov
В началото бе словото

Мнениеот seduction » 12 Май 2013, 19:44

nikola_minkov написа:Здравейте

За да не пускам нова тема защото е излишно ще питам в тази
Мисля да се запиша във Софийски университет в една от ИТ специалностите в ФМИ, и въпроса ми е следния.
Аз в момента работя и не искам да напусна работа, имали специалност която няма да ме карат да присъствам и ще мога да ходя когато имам време?

ПС. Моля не ми препоръчвайте задочно сетил съм се за този вариант доста преди да пиша във форума.

То на задочното именно това му е идеята. Уви, че последните години разликата между редовна и задочна форма, по отношение на задължителното присъствие, доста се е размила.
Иначе както във всяка една специалност със сигурност и в тази, към която ти си се насочил ще има преподаватели, които ще държат на присъствието ти. Аз знам, че принципно се държи повече на присъствие на упражнения, отколкото на лекции. Все си мисля, че дори да не ходиш редовно това няма да ти попречи особено да завършиш. Е сигурно ще се наложи на моменти да е разправяш с мърморещи субекти, но това си е в рамките на нормланото. Успех.
seduction
Да живей словото

Благодарил (а): 22 пъти.

Мнениеот vaskooo » 05 Юни 2013, 19:54

Във ФМИ която и да е специалност никой няма да ти иска присъствия! Даже контролните по повечето предмети не са задължителни. Като имате грешна информация не подвеждайте човека.
vaskooo
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот brasence » 09 Юни 2013, 18:22

vaskooo написа:Във ФМИ която и да е специалност никой няма да ти иска присъствия! Даже контролните по повечето предмети не са задължителни. Като имате грешна информация не подвеждайте човека.

Да, никой не изисква присъствие, но няма да вземеш нито една математика ако те нодиш поне на упражненията. Първата година ще ти е голяма мъка.
КН правеж

"Jer moj je zivot igra bez granica umorna prica, trganje stranica na kojim nista ne pise Jer moj je zivot vjecito padanje kad zbrojim poraze nista ne ostane samo jos vucem navike i sve na tome ostane" Tose Proeski
Аватар
brasence
Постоянно присъствие

Благодарил (а): 28 пъти.

Мнениеот Mephisto » 20 Юни 2013, 13:57

Колеги посещението на лекции/упражнения са задължителни, ако това е предвидено в учебния план и характеристиката на дисциплината. Вижте Правилника за устройството и дейността на Софийския университет „Свети Климент Охридски”, по-специално чл. 135. ал. 1. - Всеки студент в Университета е длъжен да присъства редовно и да участва активно в задължителните форми на учебни занятия съгласно учебния план и учебните програми. :)
.:{~Блог~}:.
Аватар
Mephisto
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот hirondelleblanche » 24 Юни 2013, 02:49

Драги съфорумници, моля за съдействие, тъй като съм повече от объркана и леееекинко не знам какво да правя с подреждането на желанията си. :scratch: :oops: Така бленуваната от мен журналистика не успя да ми се сбъдне и следва да прибегна към план Б, който е обмислян, но само като евентуални варианти, не и като реално решение, което да се наложи да взема. :)
Та - колебая се между психология, българска и френска филология, като за момента обмислям да са подредени и по този начин, който (разбира се) не е и съвсем окончателен. Наясно съм с различията между специалностите, просто всяка една от тях ме вълнува и интересува по определен начин - именно това е и причината да се въртя около това въпросно трио. Ще помоля за съвети от компетентни или просто доброжелатели и ентусиасти за даване на мнения, аз свои разсъждения имам, но би ми било от полза да чуя и неичи други такива. :D Благодаря ви и успех на останалите кандидатстващи с резултатите, които предстоят да излизат. :D :D :D
Изображение
Аватар
hirondelleblanche
В началото бе словото

Благодарил (а): 22 пъти.

Мнениеот runare » 24 Юни 2013, 15:04

hirondelleblanche написа:.....именно това е и причината да се въртя около това въпросно трио. Ще помоля за съвети от компетентни или просто доброжелатели и ентусиасти за даване на мнения, аз свои разсъждения имам, но би ми било от полза да чуя и неичи други такива. :D Благодаря ви и успех на останалите кандидатстващи с резултатите, които предстоят да излизат. :D :D :D

Аз бих писала Психология

И аз имам дилема - ПНУП НУП или Педагогика?
гледам,че по детските градини търсят само първите 2!
Аватар
runare
Драскач

Благодарил (а): 66 пъти.

Мнениеот petar.mihailov. » 06 Юли 2013, 16:43

Здравейте.
На изпита по математика 2 се представих доста по зле от колкото трябваше, и сега бала ми идва някъде към 13.1 :( . И въпроса ми е сления аз си подредих специалностите по следния начин.
Информатика
Компютърни науки
Математика ( :shock: с тази моя оценка са за тук ...)
......
Знам че ще ме приемат в математика, парадоксално но хората които нищо не направят влизат там. И въпроса ми е имам ли шанс за информатика или Компютърни науки или винаги може догодина :).
petar.mihailov.
В началото бе словото

Мнениеот mkaDGr » 07 Юли 2013, 08:14

Гледайки миналогодишните балове за информатика и КН май нямаш много голям шанс (3то класиране: И-16,38, КН-18,9). А пък като че ли ще се вдигнат и баловете във ФМИ тази година :(
mkaDGr
В началото бе словото

Благодарил (а): 8 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Кандидатстудентска кампания 2017-2018