СЛЕД изпитите - всичко за записването

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: СЛЕД изпитите - всичко за записването

Мнениеот clinical_dead » 20 Фев 2015, 23:26

По време на класирането само сверяват, но при записването те надцакват и блокират надеждите ти за адекватен и обмислен избор между повече университети, а сроковете за записвания и резултатите от класиранията се припокриват до навъзможност понякога.
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Хаос » 20 Фев 2015, 23:33

denity написа:Имам въпрос - по време на класирането, взимат ли оригинала на дипломата или може да мине само с копие (което е сверено с оригинала)?

Член 36 и всичко надолу
Пример: Имаш бал 15. Записал си три специалности. На първо класиране минималните балове и в трите специалности са по-високи от 15. Не си приет никъде = некласиран кандидат-студент. Следователно не подаваш декларация за участие в класирането и не депозираш диплома за средно образование, тъй като участваш автоматично в следващия етап на класирането. Вариант 2 - имаш бал 20, който ти стига за втората и третата специалност, но не и за първата желана. Следователно = класиран кандидат-студент. Депозираш диплома-оригинал за средно образование и попълваш декларация за участие в следващите етапи на класиране за по-предна желана специалност. Вариант 3 - имаш бал 25 и си приет в първата специалност (а дори може и в останалите). Следователно се записваш и ти вземат оригинала.
И един съвет - преди да си дадеш оригинала, си остави едно копие за теб, защото след като влезеш в университета все някъде ще ти искат копие от дипломата, и ако нямаш, ще трябва да ходиш до отдел "Студенти", за да си извадиш.
Хаос
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот Panayot Yotov » 05 Май 2015, 22:05

Четох доста, обаче имам няколко въпроса, понеже някои от линковете в темата са стари и не ми се отварят, и така не ми се изясни всичко на 100%. Искам да участвам в класирането с оценките от предварителните изпити. Кога трябва да си подам документите за класиране ? Може ли да стане онлайн и как ( от https://online.uni-sofia.bg предполагам) . Какъв е крайният срок да го направя.( някъде видях 16.07 ) После доколкото схванах, трябва лично да отида и да потвърдя записването си, ако съм приет и да платя таксата и т.н. ( това второто отиване кога трябва да се случи, имам предвид коя е крайната дата ? ) :sad5:
Panayot Yotov
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Хаос » 06 Май 2015, 06:19

Panayot Yotov написа:Четох доста, обаче имам няколко въпроса, понеже някои от линковете в темата са стари и не ми се отварят, и така не ми се изясни всичко на 100%. Искам да участвам в класирането с оценките от предварителните изпити. Кога трябва да си подам документите за класиране ? Може ли да стане онлайн и как ( от https://online.uni-sofia.bg предполагам) . Какъв е крайният срок да го направя.( някъде видях 16.07 ) После доколкото схванах, трябва лично да отида и да потвърдя записването си, ако съм приет и да платя таксата и т.н. ( това второто отиване кога трябва да се случи, имам предвид коя е крайната дата ? ) :sad5:

Трябва ли да ходя в Ректората, ако се записвам онлайн?
Документи за класиране
Таксата за УЧАСТИЕ В КЛАСИРАНЕТО миналата година беше 30 лева (да не се бърка с таксата за записване в съответния факултет СЛЕД КАТО излезе класирането! При записването СЛЕД КАТО излезе класирането се плаща семестриална такса!!!, но това ще бъде след 15 юли)

Допълнение:
СТЪПКА ПО СТЪПКА В СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ„СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
Хаос
Пишете, о, братя

Мнениеот Bencheva » 08 Юни 2015, 13:14

Ох, и аз имам въпрос за подаването на документи за участие в класиране. Първо трябва да се регистрирам за класирането онлайн тук https://online.uni-sofia.bg . След което след валидиране на регистрацията трябва да отида до ректората и в срок 22 юни - 4 юли да подам документите. Но досега на този адрес ( https://online.uni-sofia.bg) съм влизала единствено чрез входящ номер и сега, когато опитвам да се регистрирам и да влизам с мейл и парола ми дава, че ЕГН-то и и-мейла са използвани вече. Каква означава това? А и това регистриране за класиране онлайн пак ли става между 22 юни и 4 юли?
"Дръж се, бейби, този свят е пълна лудница."
Аватар
Bencheva
В началото бе словото

Мнениеот Хаос » 08 Юни 2015, 15:03

Bencheva написа:Ох, и аз имам въпрос за подаването на документи за участие в класиране. Първо трябва да се регистрирам за класирането онлайн тук https://online.uni-sofia.bg . След което след валидиране на регистрацията трябва да отида до ректората и в срок 22 юни - 4 юли да подам документите. Но досега на този адрес ( https://online.uni-sofia.bg) съм влизала единствено чрез входящ номер и сега, когато опитвам да се регистрирам и да влизам с мейл и парола ми дава, че ЕГН-то и и-мейла са използвани вече. Каква означава това? А и това регистриране за класиране онлайн пак ли става между 22 юни и 4 юли?

А защо се регистрираш втори път? Изгубила си си входящия номер ли?
Хаос
Пишете, о, братя

Мнениеот Bencheva » 08 Юни 2015, 21:14

Не, не съм. Искам да се регистрирам, защото на входа с входящ номер пише, че е с ограничена функционалност.
Казаха ми, че в срока за подаване на документите за участие в класиране на сайта на су ще излезе линк, чрез който се избират специалностите и така един вид се подават документите и няма смисъл да се ходи до ректората. Тотално се обърках вече. Мога ли чрез акаунта, в който влизам чрез входящия си номер, в определения срок, да подам тези документи за класиране или има отделен сайт?
"Дръж се, бейби, този свят е пълна лудница."
Аватар
Bencheva
В началото бе словото

Мнениеот ReeseMR » 22 Юни 2015, 20:20

Здравейте, биха ли могли да ме допуснат до класирането за новооткритата специалност Хебраистика, ако формално не покривам условието да имам английски на ниво Б2 или на това на издържаната със Среден матура. Виждат разминаването между двете, както и в условията, при които се провеждат, и в може би в знанията и разбиранията, които биха били нужни за получаването им. Да не говорим за таксите при ТОФЛ или ИЕЛТС, както и за това, че някои техни варианти са валидни само за 2 години, които може да доведе до парадокс, погледното небюрократично. Въпросът ми е дали ще мога да предоставя някакво удостоверение за владеенето на тези езици в последствие, все пак започването на академичната година е на 1 октомври, дотогава ще имам физическата възмножно, където се включва и материалната, да се явя на такъв изпит примерно. Аз съм набор 93 и тогава тази специалност я нямаше, следователно нямаше как на мен да ми е ясно, че ще трябва да държа изпит по Английски, за да мога евентуално да се запиша за класиране, без да плащам допълнително за сертификати по този език.
Надявам се, наистина, че нещо може да се измисли. Аз нямам намерение да се измъквам от това удостоверение, просто искам да си спечеля малко време, да набавя средства и да го предоставя...
ReeseMR
В началото бе словото

Мнениеот hamurapincho » 23 Юни 2015, 07:25

ReeseMR написа:Здравейте, биха ли могли да ме допуснат до класирането за новооткритата специалност Хебраистика, ако формално не покривам условието да имам английски на ниво Б2 или на това на издържаната със Среден матура. Виждат разминаването между двете, както и в условията, при които се провеждат, и в може би в знанията и разбиранията, които биха били нужни за получаването им. Да не говорим за таксите при ТОФЛ или ИЕЛТС, както и за това, че някои техни варианти са валидни само за 2 години, които може да доведе до парадокс, погледното небюрократично. Въпросът ми е дали ще мога да предоставя някакво удостоверение за владеенето на тези езици в последствие, все пак започването на академичната година е на 1 октомври, дотогава ще имам физическата възмножно, където се включва и материалната, да се явя на такъв изпит примерно. Аз съм набор 93 и тогава тази специалност я нямаше, следователно нямаше как на мен да ми е ясно, че ще трябва да държа изпит по Английски, за да мога евентуално да се запиша за класиране, без да плащам допълнително за сертификати по този език.
Надявам се, наистина, че нещо може да се измисли. Аз нямам намерение да се измъквам от това удостоверение, просто искам да си спечеля малко време, да набавя средства и да го предоставя...

Не съм запознат с тази специалност, с условията за кандидатстване и т.н., но определено ми се струва, че щом към момента на кандидатстване не покриваш необходимите условия, то няма да те допуснат до участие в класирането.
Най-добре ще е обаче да питаш в съответната катедра или пък в информационния център. Така ще имаш сигурна информация, може и съвет да ти дадат.
hamurapincho
Драскач

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот Valerinaa » 23 Юни 2015, 18:55

Задължително ли трябва да си подредим желанията онлай, при положение, че утре ще ходя до ректората да се записвам? И да попитам, тъй като аз ще кандидатствам с изпит, а не матура, какво точно трябва да попълня онлайн, защото видях, че там има опция само за матура или аз нещо не съм разбрала.
Valerinaa
В началото бе словото

Мнениеот калина алена » 23 Юни 2015, 20:04

И аз с въпрос.
При регистрацията за дипломата искаха регистрационния номер. Кой рег. № имат по-точно предвид - серията и червения номер или все пак рег. № с по-дребния шрифт?
калина алена
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Хаос » 24 Юни 2015, 07:36

калина алена написа:И аз с въпрос.
При регистрацията за дипломата искаха регистрационния номер. Кой рег. № имат по-точно предвид - серията и червения номер или все пак рег. № с по-дребния шрифт?

Най-логично в случая е да им дадеш регистрационния номер, защото те искат регистрационен номер, а не сериен...
Хаос
Пишете, о, братя

Мнениеот калина алена » 24 Юни 2015, 09:06

Хаос написа: Най-логично в случая е да им дадеш регистрационния номер, защото те искат регистрационен номер, а не сериен...

Благодаря!
И за мен е логично да е така, но в сайта на МОН достъпът до данните от дипломата са по серия и номер (червения номер) и аз се усъмних дали не бъркам с рег. номер.

В менюто "Помощ", помощ не чакай :) Обясненията са неясни и много непълни, да не говорим, че информацията е до плащането за изпитите. Лоша реклама за качеството на обучението във ФМИ :mrgreen:
калина алена
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот FallenMK » 24 Юни 2015, 13:16

Извинявайте за може би глупавия въпрос... Опитвам се да си подам документите за кандидатстване онлайн и недоумявам защо искат снимка на вътрешната част на обложката - та това е все едно да сканирам бял лист и да им го пратя. Проблем ли ще е, ако пратя само лицето и гърба на самата диплома - тоест снимки 2 и 3, а при 1 да не прикачам нищо? А под гръб на дипломата имат предвид средната част, с оценките по различните предмети? А под лице - предната и най-задната страница?
FallenMK
В началото бе словото

Мнениеот DanielaSt » 24 Юни 2015, 16:50

FallenMK написа:Извинявайте за може би глупавия въпрос... Опитвам се да си подам документите за кандидатстване онлайн и недоумявам защо искат снимка на вътрешната част на обложката - та това е все едно да сканирам бял лист и да им го пратя. Проблем ли ще е, ако пратя само лицето и гърба на самата диплома - тоест снимки 2 и 3, а при 1 да не прикачам нищо? А под гръб на дипломата имат предвид средната част, с оценките по различните предмети? А под лице - предната и най-задната страница?

Лице имат предвид първата страница, а задната страница е третата снимка. Аз така го разбрах и така пратих. Като добавиш и вътрешната си стават точно 3 снимки. :)
DanielaSt
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Кандидатстудентска кампания 2017-2018