СЛЕД изпитите - всичко за записването

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: СЛЕД изпитите - всичко за записването

Мнениеот калина алена » 24 Юни 2015, 23:46

Интересно... При попълването на данните за класиране искаха само рег. № на дипломата, не са искали да се качва сканирано копие. Явно на място ще се изясни защо е така.
калина алена
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Хаос » 25 Юни 2015, 20:54

калина алена написа:Интересно... При попълването на данните за класиране искаха само рег. № на дипломата, не са искали да се качва сканирано копие. Явно на място ще се изясни защо е така.

Доколкото знам сканирано копие се изпраща, ако ще се плаща чрез EasyPay или Epay, като целта е да не се разкарваш до София. Ако ще плащаш по банков път или на касите на Ректората, то ще трябва да ходиш до София и там на място ще ти поискат копие на дипломата (като преди това ще го сверят с оригиналната, която също трябва да носиш). Ако бъркам ме поправете...
Хаос
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот veramoray » 30 Юни 2015, 10:32

Вероятно задавам глупав въпрос, но каква е разликата между общо и специално образование? Аз съм завършила с профил английски, това счита ли се за "специално" образование? Да не взема да объркам нещо в документите...
Аватар
veramoray
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот eisch » 30 Юни 2015, 14:39

С общо образование си, със специално са тези от професионалните гимназии.
eisch
В началото бе словото

Мнениеот krsyo » 30 Юни 2015, 19:37

Ще подавам документи онлайн за класиране и една от специалностите ми е икономика с английски. Уж цялата процедура ставала онлайн, но на няколко места прочетох мнения, че кандидатстващите в стопански факултет, карали матура и имащи сертификат за съответния език, трябвало да ходят до ректората.
Правилно ли съм разбрал и ако да, какво правим, ако нямаме възможност до 4-ти да ходим до ректората?
krsyo
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот hamurapincho » 01 Юли 2015, 03:07

krsyo написа:Ще подавам документи онлайн за класиране и една от специалностите ми е икономика с английски. Уж цялата процедура ставала онлайн, но на няколко места прочетох мнения, че кандидатстващите в стопански факултет, карали матура и имащи сертификат за съответния език, трябвало да ходят до ректората.
Правилно ли съм разбрал и ако да, какво правим, ако нямаме възможност до 4-ти да ходим до ректората?

Свържи се администрацията на съответния факултет (по телефона или по имейл).
hamurapincho
Драскач

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот Хаос » 08 Юли 2015, 05:55

Записване на новоприетите студенти – 2015

Разпространете го по фейсбук.
Хаос
Пишете, о, братя

Мнениеот YanaD » 14 Юли 2015, 18:25

Здравейте

Не успях да намеря работното време за подаване на заявление за второ класиране на ФКНФ. Някой да има тази информация? Благодаря :)
YanaD
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Хаос » 14 Юли 2015, 18:57

YanaD написа:Здравейте

Не успях да намеря работното време за подаване на заявление за второ класиране на ФКНФ. Някой да има тази информация? Благодаря :)

Отдел "Студенти" на ФКНФ

Не знам дали информацията е актуална. Предполагам сега ще работят по цял ден...
Хаос
Пишете, о, братя

Мнениеот mnml_ » 14 Юли 2015, 21:09

Здравейте,искам да попитам,понеже когато си купих комплекта за записване в него нямаше декларация за здравното осигуряване,проблем ли ще е ако си принтирам вкъщи образеца,който е даден в сайта на студентския съвет и си го попълня (защото като го принтирам ми заема цяла страница А4 :lol: ,пък изобщо не знам колко голям трябва да е ) ,също така нямам и заявление за електронна карта,както и информационна карта,но пък имам нещо наречено "Лична карта",тя ще ми свърши ли работа или утре да ходя да си издирвам нова да купувам :lol: :lol: Съжалявам ако ви занимавам с глупости,ама много се обърках,купих всичко от книжарницата точно срещу СУ и там казаха,че всичко,което ми трябва е вътре :lol: :lol: :lol:
mnml_
В началото бе словото

Мнениеот hamurapincho » 14 Юли 2015, 21:19

mnml_ написа:Здравейте,искам да попитам,понеже когато си купих комплекта за записване в него нямаше декларация за здравното осигуряване,проблем ли ще е ако си принтирам вкъщи образеца,който е даден в сайта на студентския съвет и си го попълня (защото като го принтирам ми заема цяла страница А4 :lol: ,пък изобщо не знам колко голям трябва да е ) ,също така нямам и заявление за електронна карта,както и информационна карта,но пък имам нещо наречено "Лична карта",тя ще ми свърши ли работа или утре да ходя да си издирвам нова да купувам :lol: :lol: Съжалявам ако ви занимавам с глупости,ама много се обърках,купих всичко от книжарницата точно срещу СУ и там казаха,че всичко,което ми трябва е вътре :lol: :lol: :lol:

Аз миналата година се записах, а дори не знам каква е тази електронна карта, нито съм чувал за информационна карта. :D Какви са тези неща и за какво се използват?

Личната карта я попълваш и при записването ще сложат печат на нея и ще ти я дадат. Студентската книжка обаче ще можеш да си я вземеш в началото на учебната година.
Предполагам, че целта на тази лична карта е да служи като доказателство, че си студент, докато студентската ти книжка все още не е у теб.
hamurapincho
Драскач

Мнениеот mnml_ » 14 Юли 2015, 21:30

hamurapincho написа:
mnml_ написа:Здравейте,искам да попитам,понеже когато си купих комплекта за записване в него нямаше декларация за здравното осигуряване,проблем ли ще е ако си принтирам вкъщи образеца,който е даден в сайта на студентския съвет и си го попълня (защото като го принтирам ми заема цяла страница А4 :lol: ,пък изобщо не знам колко голям трябва да е ) ,също така нямам и заявление за електронна карта,както и информационна карта,но пък имам нещо наречено "Лична карта",тя ще ми свърши ли работа или утре да ходя да си издирвам нова да купувам :lol: :lol: Съжалявам ако ви занимавам с глупости,ама много се обърках,купих всичко от книжарницата точно срещу СУ и там казаха,че всичко,което ми трябва е вътре :lol: :lol: :lol:

Аз миналата година се записах, а дори не знам каква е тази електронна карта, нито съм чувал за информационна карта. :D Какви са тези неща и за какво се използват?

Личната карта я попълваш и при записването ще сложат печат на нея и ще ти я дадат. Студентската книжка обаче ще можеш да си я вземеш в началото на учебната година.
Предполагам, че целта на тази лична карта е да служи като доказателство, че си студент, докато студентската ти книжка все още не е у теб.

Ами понеже влязох в сайта на студентския съвет,за да потвърдя всички нужни документи за записване,и пише,че тези две неща трябва да ги има за утре,но смятам да не си правя труда да ги търся :lol: Много ми е интересно дали ще мине номера с декларацията за здравно осигуряване,и дали има къде да се снабдя с нея в университета без да купувам наново комплект :lol: :lol:
mnml_
В началото бе словото

Мнениеот hamurapincho » 14 Юли 2015, 22:07

mnml_ написа:
hamurapincho написа:

Ами понеже влязох в сайта на студентския съвет,за да потвърдя всички нужни документи за записване,и пише,че тези две неща трябва да ги има за утре,но смятам да не си правя труда да ги търся :lol: Много ми е интересно дали ще мине номера с декларацията за здравно осигуряване,и дали има къде да се снабдя с нея в университета без да купувам наново комплект :lol: :lol:

Би трябвало да няма проблем. Все пак тази декларация е просто един лист и не би било рационално да купуваш цял нов комплект само заради това.
Би трябвало разпечатаната да ти свърши работа.
Ако се окаже, че не може, тогава отиди в книжарницата, от която си купил/а комплекта и искай обяснение. Ако си пазиш касовата бележка, може да искаш да ти върнат парите.
Но едва ли ще се наложи, понеже тази декларация, която си принтирал/а вероятно ще свърши работа.

Впрочем, аз сега като се замислям, имам смътен спомен, че на мен май при самото записване ми дадоха въпросния лист (декларацията) и го попълних набързо при предаването на останалите документи. Обаче не съм сигурен, не помня точно.
hamurapincho
Драскач

Мнениеот Pisobella » 15 Юли 2015, 02:46

Щом имаш бланка - всичко трябва да е наред. От отдел "Студенти" ще ти кажат дали всичко е ок в крайна сметка. Няма нужда да купуваш цял комплект заради един лист.

За електронната карта, или каквото е там, също ще ги попиташ на място, когато отиваш да се запишеш. Честно казано не знам точно за какво става дума.
Има Международна студентска карта на ISIC - като гледам това е единият вариант (ако искаш да е комбинация с ISIC карта и да ползваш всички преференции, които ти дава ISIC картата) или да имаш само Студентска електронна карта.

Често от ISIC имат "щанд" по факултетите - на място си пускаш заявлението и след определено време отиваш да си вземеш картата от офиса им (или идват и ги раздават). По принцип е за академична година, която започва септември/октомври. Преди трябваше да покажеш студентска книжка за издаването на ISIC карта. Не знам вече каква им е организацията с електронните студентски карти.

"Информационната карта" като гледам е за студенти със специални потребности - не е задължителен документ за всички.

Така или иначе от отдел "Студенти" ще ви кажат дали всичко е наред по документите. Би трябвало да ви продават пълен комплект от нужните документи. А ако липсва нещо - трябва да има бланки все пак на място.

С две думи - без притеснения :)
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот Хаос » 10 Юли 2016, 21:36

Записване на новоприетите студенти – 2016

Разпространете го по фейсбук.