Какво искате да учите?

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: Какво искате да учите?

Мнениеот runare » 31 Юли 2013, 20:31

hardsoultosave
Просто има хора, на които им доставя удоволствие да се правят на велики.
Този търговец явно смята, че тук е мястото да показва колко е по-умен и знаещ от другите.
Да съдиш човек по една дума, която не е написана в писмо до министъра на образованието е чисто и просто комплексарщина :)
Аватар
runare
Драскач

Благодарил (а): 66 пъти.

Мнениеот hardsoultosave » 31 Юли 2013, 20:39

ivetta написа:
Търговецът на кристал написа:
hardsoultosave написа:упреки

Дай да видим тогава как е множественото число на "упрек", щом ще учиш българска филология...
Как ви дават дипломите за завършено средно (че и матури се води, че сте издържали успешно, повечето от вас - с отличен)?

Е, как им ги дават...с много мазнене и чаровни усмивки :lol:

Да поставяш хората под общ знаменател - любимо.
Да изразиш мнение за някого, за когото не знаеш нищо - още по-любимо.

runare написа:hardsoultosave
Просто има хора, на които им доставя удоволствие да се правят на велики.
Този търговец явно смята, че тук е мястото да показва колко е по-умен и знаещ от другите.
Да съдиш човек по една дума, която не е написана в писмо до министъра на образованието е чисто и просто комплексарщина :)

Няма как да не се съглася с това.
"You are a little soul carrying around a corpse."
Аватар
hardsoultosave
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 31 Юли 2013, 21:23

Проблемът ми е, че такава дума в българския език няма.
Проблемът ми е, че вместо да си кажеш: "Ей, вярно, бе!", обясняваш, че било от бързане. Ако си грамотен, бързината не влияе на правописа, защото той е автоматизиран.
Проблемът ми е, че такива като вас с дипломи без покритие един ден ще учат деца с идеята да ги ограмотят.
Проблемът ми е, че сте станали изключително нагли и арогантни и скачате на бой, когато някой ви направи забележка. Правопис се учи в началното училище и няма оправдание за неграмотността.

Всъщност - като се замисля - проблемът въобще не е мой. :mrgreen: Ама и преподавателите в университетите са занижили критериите както за прием, така и за излизане от вузовете. Иначе нито щяха да приемат кандидат-студенти, които пишат "упреки" (и подобни), нито щяха да излизат дипломирани учителки, които в рецензия по-късно пишат "уръжие" (видяла съм го с Учите си).
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот hardsoultosave » 31 Юли 2013, 21:32

Търговецът на кристал написа:Проблемът ми е, че такава дума в българския език няма.
Проблемът ми е, че вместо да си кажеш: "Ей, вярно, бе!", обясняваш, че било от бързане. Ако си грамотен, бързината не влияе на правописа, защото той е автоматизиран.
Проблемът ми е, че такива като вас с дипломи без покритие един ден ще учат деца с идеята да ги ограмотят.
Проблемът ми е, че сте станали изключително нагли и арогантни и скачате на бой, когато някой ви направи забележка. Правопис се учи в началното училище и няма оправдание за неграмотността.

Всъщност - като се замисля - проблемът въобще не е мой. :mrgreen: Ама и преподавателите в университетите са занижили критериите както за прием, така и за излизане от вузовете. Иначе нито щяха да приемат кандидат-студенти, които пишат "упреки" (и подобни), нито щяха да излизат дипломирани учителки, които в рецензия по-късно пишат "уръжие" (видяла съм го с Учите си).

[edit] Мой е проблемът.

Щях да се извиня като цивилизован човек и да призная, че сгреших чисто и просто по случайност, ако не беше безкрайно грубото от твоя страна обвинение, че хора като мен, защото, разбираш ли, аз съм сред най-близките ти и ме познаваш по-добре от себе си, не заслужават оценките си, дипломите си и мястото си в университета.

Не знам кой ти даде правото на такива изводи.

Спирам до тук.
Спорът ми се вижда крайно безсмислен. А нападките ти - безпочвени.
"You are a little soul carrying around a corpse."
Аватар
hardsoultosave
В началото бе словото

Мнениеот geodaddy » 03 Авг 2013, 17:14

Здравейте! Има ли информация за минималните балове.
geodaddy
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот M.Kolev » 03 Авг 2013, 17:35

^Мисля, че има теми за отделните специалности.

Искам да попитам, ако изкарам оценка от олимпиада, която се признава за Математика II, важи ли това
Чл. 28. (4) Кандидат-студентите, получили оценки не по-ниски от отличен (5.50) на кандидатстудентските изпити по математика ІІ, образуват максимален състезателен бал 24 за посочени от тях специалности във ФМИ.
M.Kolev
В началото бе словото

Мнениеот alibaba » 06 Авг 2013, 12:27

M.Kolev написа:^Мисля, че има теми за отделните специалности.

Искам да попитам, ако изкарам оценка от олимпиада, която се признава за Математика II, важи ли това
Чл. 28. (4) Кандидат-студентите, получили оценки не по-ниски от отличен (5.50) на кандидатстудентските изпити по математика ІІ, образуват максимален състезателен бал 24 за посочени от тях специалности във ФМИ.

http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/p ... atelen_bal
чл. 23 (7) На първенците от националните олимпиади по математика, информатика и информационни технологии, получили оценка не по-ниска от отличен (5.50), тази оценка се признава за резултат от конкурсния изпит по математика-II и важи за специалностите във Факултета по математика и информатика
:)
alibaba
В началото бе словото

Мнениеот Borisg » 05 Окт 2013, 20:23

Търговецът на кристал написа:Проблемът ми е, че такава дума в българския език няма.

айде да не изреждам всички велики писатели, които са били супер неграмотни - хемигнуей и сегашните причастия, Фицджералд и абсурдния му правопис, Чърчил с емоционалните си политичеси речи, но за сметка на това бъкани с правописни грешки.
А да, и Джордж Вашигтон.

Сори, че се намесвам там където не ми е работата, ама вички хора, които познавам и правят забележки за правописните грешки, са некви издънки.... (не казвам, че и вие ста такива :D ) та язък им за грамотността. :mrgreen:
не бъдете толкова сериозни.... никой :P
Аватар
Borisg
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 118 пъти.

Мнениеот Kristo » 05 Окт 2013, 22:28

Aз същу пишъ неграмотну, ну пък съм гений, значи правилоту съ подвърждава?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Macklemore » 05 Окт 2013, 22:39

Kristo написа:Aз същу пишъ неграмотну, ну пък съм гений, значи правилоту съ подвърждава?

Ти си изолиран случай моето момче, за теб ще търсим специалисти във сферата на човешката еволюция, за да разберем, защо така жестоко те е подминала. :/
Аватар
Macklemore
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Kristo » 06 Окт 2013, 00:20

Macklemore написа:
Kristo написа:Aз същу пишъ неграмотну, ну пък съм гений, значи правилоту съ подвърждава?

Ти си изолиран случай моето момче, за теб ще търсим специалисти във сферата на човешката еволюция, за да разберем, защо така жестоко те е подминала. :/

Плашиш ме...

... откога съм "Твое момче"? :o
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Macklemore » 06 Окт 2013, 07:58

Kristo написа:
Macklemore написа:

Плашиш ме...

... откога съм "Твое момче"? :o

Така си е израза де. Иначе все си мисля, че ще успея да създам нещо по-интелигентно от ваша милост.
Аватар
Macklemore
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Kristo » 06 Окт 2013, 11:55

Ок, обади се като завършиш педагогика...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот vixreto » 14 Окт 2013, 00:13

Здравейте!
Тази година ще кандидатствам и специалността, към която съм се насочила е Психология. Уча във Втора Немска (73то) и за това втора матурще държа по немски. Вероятно за 'изпит по чужд език'' също ще държа немски за университета.
Исках да питам първо, колко е минималният бал за момичета от миналата година - специалност Психология?
Знам какъв е форматът на изпита по немски, но на каква трудност е? (Лесно ли се изкарва над 5.50?)
За да не ви заливам с повече въпроси, мога ли да намеря и къде справочник на Университета или примерни тестове по немски език (формата на кандидат-студентския изпит)
(:
vixreto
В началото бе словото

Мнениеот Fighter.. » 10 Апр 2014, 17:36

Аз съм се насочила към 2 специалности: Психология и ВО. Още не знам коя ще пиша за първо желание, но за Психологията ще пробвам с изпита по БЕЛ ( Вапцаров ftw :) )
Аватар
Fighter..
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Кандидатстудентска кампания 2017-2018