Указания от квестора

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: Указания от квестора

Мнениеот вечен студент » 03 Апр 2013, 17:09

Ееееее!!!! Големи хора сте вече! Какво е това - раирани листа, карирани листа, тесни и широки редове и пр. претенции?! Бебета! :evil: Тази тема е отворена през април 2009 г. Досега никой от предишните випуски не се беше оплаквал от белите листа, а сега дойде '94-ти набор във форума и изведнъж листата станаха проблем.

Относно черновите: за четири години е дискутирано достатъчно по този проблем. Използвайте опциите за търдене в темата. Ето (от 11 май 2009 г.):
вечен студент написа:
mareto написа:... Или пък "пишете черновата отзад, то ще ви стигне мястото за съчинението отпред."

Няма проблем където и да си писал/а черновата, стига да си я отбелязал/а като чернова.

Пък и квесторите ще ви го обяснят това и на самия изпит. Не се притеснявайте да ги питате, ако нещо не ви е ясно - те затова са там.

ernow написа:И последно: Картона с номера връща ли се след края на изпита, защото с него ще се явявам и на втори изпит от същата сесия?

Картонът с номера си стои на масата на квесторите, заедно с личната ви карта и телефона. Разбира се, че се връща.

hirondelleblanche написа: Аз такова мазало направих с тея белови и чернови, че направо ми се плачеше след изпита... :mrgreen: То не бяха драсканици, цели страници зачерквани, ужасссс... Дано естетиката на написаното не е на първо място, като оценяват, въпреки че страшно ме съмнява.

Спокойно, проверяващите са професионалисти. Всяка година проверяват хиляди работи. Едва ли има нещо, с което да ги стреснете или объркате.

P.S. Ееех, хубава година беше 1994 г. Още беше готино да се ходи на море в България. Нищо общо със сега... 8)
Аватар
вечен студент
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот ali_ » 04 Апр 2013, 00:50

В тази прословута 65 много народ - 130 души - чак се притесних ! къде ще препоръчате да се седне - да не е много шумно, пък и квесторите, ако говорят - да не пречат... :)
ali_
В началото бе словото

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот CryAngel » 04 Апр 2013, 09:56

Аз също съм в 65 :) До някъде се радвам, че съм в стая с повече хора, защото бих се чувствала некомфортно в стая с 15 човека(примерно)... сякаш ще ме следят под лупа :lol:

Не вярвам квесторите да позволят да се шуми и се надявам и самите те да не го правят(до сега не ми се е случвало квестор да ми пречи)

Пожелавам Ви успех на изпита в неделя :P
Изображение
Аватар
CryAngel
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Nemalp » 04 Апр 2013, 11:03

^ По-често се случва квесторите да пречат, отколкото кандидатите.

И сте в 65, да ни изтеглите хубави автори, момичета, на вас разчитаме : )) !

И, бтв, няколко човека имаме намерението да се видим преди изпита, тоест да си говорим, докато чакаме да влезем, може да се присъедините, ако имате желание ...
Nemalp
Правист по душа

Мнениеот ali_ » 04 Апр 2013, 16:18

Точно в 65 ли се тегли темата? :cyclops: значи ще сме първите, които ще разберем на живо коя е :P дано имаме късмет ! къде е сбирката? и в колко?
ali_
В началото бе словото

Мнениеот ali_ » 04 Апр 2013, 16:21

вечен студент, чакаме те в 65 да въдвориш ред - да не пречат квесторите много - няма да преписваме, искаме тишина ;)!
ali_
В началото бе словото

Мнениеот shinediamonds » 07 Апр 2013, 21:14

Мили квестори,
не сте чак толкова добри, защото на днешния ми изпит човек до мен приписваше от интернет като телефона му ( явно вторият ) стоеше в суитчъра и като наближаваше квестор закопчаваше въпросната дреха. Не че е моя работа, но и вие имате грешки. Аз не толерирам преписването, всичко трябва да е само с твое усилие. Ако ще е двойка, нека поне си е моя :) :)
"Грешна беше тая жена, ала беше хубава"
Йордан Йовков.
Аватар
shinediamonds
В началото бе словото

Мнениеот nominasuntodiosa. » 07 Апр 2013, 21:29

shinediamonds, стана ми любопитно, в коя стая беше?
"Сърцата са едни и същи." - Виктор Юго
Аватар
nominasuntodiosa.
В началото бе словото

Благодарил (а): 18 пъти.

Мнениеот seduction » 08 Апр 2013, 15:14

Като не толерирате преписването си използвайте устите на изпита, а не пръстите по клавиатурата.

П.С-Не искам да се заяждам, но за мен това е изключително долно. Не казвам, че и на мен не са ми минавали подобни мисли през главата, но така или иначе никога не съм прибягвала до тях.
seduction
Да живей словото

Благодарил (а): 22 пъти.

Мнениеот Nemalp » 08 Апр 2013, 20:22

И в моята стая имаше човек, който преписваше от телефон, разбрах след като го хванаха ... В крайна сметка го хванаха, защото телефонът му изпиука, поради някаква причина. Иначе аз не бих изпортил, даже ми стана кофти за човека (не уточнявам пола).

Шайн, нямаш си и на идея колко много хора мамят. Дали ще е преписване, подсказване с приятел си е мамене ...

На повечето хора са им минавали подобни мисли, не е казано, че трябва да е било на кандидат-студентските изпити.

И аз не бих изпортил, ако видя човекът да преписва, освен, ако го познавам и знаем, че въпросният човек би ме набутал, ако бях аз или ми е направил много силно лошо впечатление преди изпита.

Специално за този човек от моята стая ми стана кофти.
Nemalp
Правист по душа

Мнениеот Надежден Случай » 08 Апр 2013, 20:35

Българинът е баси дебилното същество. Поредното доказателство - тази тема. Ние измисляме нови значения на думата съвест. Вече е съвестно да виждаш,че нечие заслужено място се изяжда от някой мързелив хитрец,и да не правиш нищо по въпроса. :salute:
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Nemalp » 08 Апр 2013, 20:55

Тази темата е била разисквана много през годините в този форум и е имала всякакви отговори по темата, включително: "ще кажа, ако е от моят пол, защото ми е конкуренция".

Никой не е казал, че хората, които преписват са някакви пълни отрепки, но аз не бих го направил, защотото работата му няма да бъде анулирана само от този предмет, ами и всички останали изпити. Човекът може да си е изкарал оценката по други предмети напълно със собствени усилия, но няма да участва в класиране (поне така се казва). Този човек може да не иска да учи другаде освен СУ, така че не бих го направил - поел си е риска, носи си кръста, ако го хванат - добре, ако не явно е имал късмет/майсторството да успее !
Nemalp
Правист по душа

Мнениеот Надежден Случай » 08 Апр 2013, 21:02

Май не се усещаш какви ги ръсиш. Повече би съжалявал,ако преписващият,който очевидно е тъп като мотика или мързелив колкото един средностатистически български студент,щом е тръгнал да преписва,отколкото за някого,заслужил си с труд и учене мястото? Майсторство ще е,ако никой не го усети,какъвто случаят НЕ е. Не случайно е измислен терминът "пряк свидетел" - когато видиш престъпление,сигнализираш за него. As simple as that.
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот вечен студент » 08 Апр 2013, 21:20

Надежден Случай написа:Българинът е баси дебилното същество. Поредното доказателство - тази тема. Ние измисляме нови значения на думата съвест. Вече е съвестно да виждаш,че нечие заслужено място се изяжда от някой мързелив хитрец,и да не правиш нищо по въпроса. :salute:

Не знам. :? Малко сложен въпрос е, защото не е работа на кандидат-студентите да следят, какво се случва около тях. Това е работа единствено на квесторите. Те затова са там. Аз вече не изпълнявам такива досадни задължения :wink: (обясних на предишната страница), но за трите години, в които са ме викали за квестор, никога не съм влизал в залата, само за да отбивам номера, именно поради тази причина.
Аватар
вечен студент
Форумозавър Рекс

Мнениеот elu » 08 Апр 2013, 21:32

Има хора, които се готвят усилено за изпитите и не може някой, който пръстта не си е мръднал, да заеме място на човек, който учи здраво, но примерно в деня на изпита притеснението му е било в повече и е изкарал по слаба оценка. Аз не бих направила този жест към някого, който знае, че отива на изпит с идеята да препише и повече да не се занимава с кандидатстване. А ако е съвсестен, както Nemalp каза и просто не е могъл да си научи защо вобще се записва за изпит, за който не знае нищо, затова има и редовна сесия все пак. Не е наша работа това да, но пък има си конкуренция...
Аватар
elu
В началото бе словото

Благодарил (а): 5 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Кандидатстудентска кампания 2017-2018