Указания от квестора

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: Указания от квестора

Мнениеот Nemalp » 08 Апр 2013, 21:36

Напълно разбирам какви ги говоря, също така разбирам и защо ти звучи странно. Аз лично до стъпването ми в гимназия не бях мамил по какъвто и да било начин. В гимназията ми се е случвало да препиша някоя задача по Математика или уравнение по Химия. От мен са преписвали сигурно стотици пъти. Тоест може да се каже, че съм много по-честен от средностатистическия ученик.

И не, разбира се, че няма да съжалявам повече за преписвача, но най-вероятно не бих го изпортил. А ако е приятел даже ще го пазя колкото мога ...

Хипотетична ситуация: отиваш на изпит с твой приятел сте в една стая. Твоят приятел преписва, тоест ще изяде нечие място. Какво правиш ? Крайният резултат е един и същ , само че този път преписвачът ти е приятел.

И без отговор "моите приятели не са преписвачи" :lol: ...
Nemalp
Правист по душа

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Nemalp » 08 Апр 2013, 21:48

Кандидат-студентите сме ясни, има различни мнения, мен ми е интересно как стои въпросът при квесторите - какъв процент биха си затворили очите, каква роля ще изиграе полът на преписвача, биха ли "заловили" преписвача, което не биха направили обикновено, защото са квестори и това им е работата : ) .
Nemalp
Правист по душа

Мнениеот seduction » 08 Апр 2013, 21:51

Ако човек наистина е притеснен за съдбата си като бъдещ студент, то този човек ще преодолее мързела си и няма да поставя нещата на карта. Преписването на кандидат-студентски изпит е показател за нулево самоуважение и на второ място неуважение към останалите кандидатсващи. Като не си си седнал на д.то, за да научиш, няма да се явяваш на изпит или ще отидеш, но като видиш, че се е паднало нещо, което не знаеш, тихичко ще си излезеш. Това е достойно и зряло поведение. В един друг форум преди време мн.хубаво го бяха казали- В училище се учи за оценки, в университета за знания.
Висшето образование е препоръчително, но не и задължително. Университетите се напълниха с хитреци... И най-куриозното в случая е, че хората искат да учат право, с идеята да правоприлагат, да бъдат /евентуално/ законотворци, да защитават човешките права... А то какво стана за входния билет, даваме всичко, вкарваме си слушалки в ушите, озъртаме се като обрани евреи, чудим се къде кой пищов да пъхнем.... Май няма правила за правистите, а :)
seduction
Да живей словото

Благодарил (а): 22 пъти.

Мнениеот Grigorov » 08 Апр 2013, 22:00

То и кандидатите, които в момента се стремят да учат право, ще видят как на половината им бъдещи колеги първият им въпрос към хората от по-горен курс, когато наближават сесиите, ще бъде: "Лесно ли се преписва на еди-кой си изпит?"
i'm feeling tragic like i'm Gregor Samsa

http://our-walls-and-bridges.blogspot.com/
Аватар
Grigorov
Драскач

Благодарил (а): 45 пъти.

Мнениеот Nemalp » 08 Апр 2013, 22:11

Един ден (дай Боже) това ще ми е работата - да раздавам правосъдие под една форма или друга, точно сега, дори да съдя хората мислено не е моя работа да съм съдник в определени ситуации. Ако бях квестор, обаче, положението щеше да е друго ...

Не знам да има специалност, в която да няма преписвачи. Grigorov, стремежът да се мине по тънката лайса винаги ще го има - аз съм чувал няколко мнения, че в първи поток било "кофти". Не можах да разбера как така е "кофти", та ме информираха, че било, защото според градските легенди, донякъде достоверни, пак според слуховете, 2-ри поток по-лесно си взимали изпитите, та общо взето полагането на усилия било "кофти". :lol:
Nemalp
Правист по душа

Мнениеот Grigorov » 08 Апр 2013, 22:22

Полагането на усилия, които си убеден, че ще се обективират в един бъдещ момент (този бъдещ момент далеч не включва само времетраенето на изпита по дадена дисциплина - час или два), никога не е излишно.
i'm feeling tragic like i'm Gregor Samsa

http://our-walls-and-bridges.blogspot.com/
Аватар
Grigorov
Драскач

Благодарил (а): 45 пъти.

Мнениеот Nemalp » 08 Апр 2013, 22:37

^ Няма нищо по-хубаво от нещата, които правиш за себе си, защото си струва. Без значение дали играеш тенис на корт, четеш книга, учиш за изпит, ходиш на фитнес, работиш, за да се чувстваш пълноценен и по-независим, всичко доставя удоволствие щом го правиш за себе си, независимо от естеството на дейността : ) !
Nemalp
Правист по душа

Мнениеот Надежден Случай » 08 Апр 2013, 22:44

Nemalp написа:Хипотетична ситуация: отиваш на изпит с твой приятел сте в една стая. Твоят приятел преписва, тоест ще изяде нечие място. Какво правиш ? Крайният резултат е един и същ , само че този път преписвачът ти е приятел.

И без отговор "моите приятели не са преписвачи" :lol: ...

Ще ти отговоря по най-елементарния начин - не бих станал приятел с човек,който няма уважение към себе си,защото респективно няма как да има уважение към мен,което респективно го изключва от кръга с приятели. Стана ли ясно?
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Pisobella » 08 Апр 2013, 23:52

Надежден Случай написа:

Ще ти отговоря по най-елементарния начин - не бих станал приятел с човек,който няма уважение към себе си,защото респективно няма как да има уважение към мен,което респективно го изключва от кръга с приятели. Стана ли ясно?

Не. Пък и трябваше да избегнеш отговора "моите приятели не са преписвачи" ;) Хипотетично, имаш такъв приятел (да кажем, без да знаеш, че е преписвач). Отивате на изпит и ти виждаш горчивата истина. Ще го изпортиш ли?

Или ти нямаш нито един приятел, който е преписвал по един или друг начин (или е изкарвал контролно/изпитване с подсказване и помощ от приятел/и)? Или това в училище не се брои?
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 09 Апр 2013, 00:27

Нали се сещаш,че дали Пешко има 3 или 6 в училище не засяга пряко никого? Но ако Пешко гепи минималния бал с преписване,а някой съвестен човечец е останал на сухо заради него,нещата вече се променят,сеш'ате ли се?
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот neverstopdreaming » 17 Апр 2013, 14:44

Не всеки, гледа да мине с някоя хитрост по време на изпит. Аз съм на мнение, че имаш или ако нямаш време, го намираш и започваш да се подготвяш. Има помагала, учебници, частни уроци, курсове и т.н Можеш сам да си развиеш темите ( или с нечия помощ ) и още куп хиляди начини, за да се подготвиш качествено. Разбира се, идва и момента с късмета, когато се падне тема, която знаеш перфектно и съответно шанса ти за една добра оценка се увеличава многократно (понеже няма как да знаеш всичко перфектно).
neverstopdreaming
В началото бе словото

Благодарил (а): 36 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 22 Апр 2013, 23:15

Много смешно ми стана, когато главният квестор (този на когото предавахме) ни каза, че принципно сме идвали на предварителен, за да видим дали ще мине номерът с преписването и искрено ни съветва да не се пробваме, защото при него няма да мине. Същият този човек ми беше квестор миналата година, а мой познат си преписа при него без проблем. Все пак реших да не му го споделям де. :lol:
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Kotova » 23 Апр 2013, 12:47

А до мен имаше мъж, който писа нон стоп и доста се учудих как е назубрил темата така.. чудих се до момента, в който устройството му не се бъгна и не започна да говори на високоговорител.. след това почна да си пипа колана, явно там го беше закачил, и го намести.. след което продължи с адските темпове да пише. Тоя хитрец сега както са писали по - горе ще си влезе като пич, а някой дето е седнал и е учил ще остане на сухо..И ми стана интересно, че аз бях в зала с 18, когато се включи говорителя бяхме към 6 човека и супер ясно се чу в малката зала, всички се обърнаха към него, включително и квесторите, но никаква реакция от тях. Не знам дали го оставиха да препише и просто някак си и тримата не са разбрали какво се случва..
Аватар
Kotova
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот neverstopdreaming » 23 Апр 2013, 12:56

Kotova написа:А до мен имаше мъж, който писа нон стоп и доста се учудих как е назубрил темата така.. чудих се до момента, в който устройството му не се бъгна и не започна да говори на високоговорител.. след това почна да си пипа колана, явно там го беше закачил, и го намести.. след което продължи с адските темпове да пише. Тоя хитрец сега както са писали по - горе ще си влезе като пич, а някой дето е седнал и е учил ще остане на сухо..И ми стана интересно, че аз бях в зала с 18, когато се включи говорителя бяхме към 6 човека и супер ясно се чу в малката зала, всички се обърнаха към него, включително и квесторите, но никаква реакция от тях. Не знам дали го оставиха да препише и просто някак си и тримата не са разбрали какво се случва..

Не ми се вярва така да са си затворили очите. По време на моя изпит по биология бях в по-малка зала ( 40 човека ) и не мисля, че някой е посмял да преписва по някакъв начин.. въпреки, че се учудвам как започваш да пишеш и дори не спираш - като машина :lol:
neverstopdreaming
В началото бе словото

Благодарил (а): 36 пъти.

Мнениеот seduction » 23 Апр 2013, 14:18

Преди 2 години бях в стая с около 15 човека вътре. Естествено към края бяхме останали по-малко и имаше един такъв тарикат, дето се издъни на финалната права, точно 15 минути преди изпита. Чу се само едно- Да продължавам ли да диктувам и каляската се превърна в тиква. Той пък и нагъл, не иска да си признае, че е от него и просто да напусне залата...
А иначе няма нищо странно в това човек да не спре да пише четири часа. Аз за Симеон темата я знаех буквално на изуст и просто четири часа ръката ми не спря. :lol:
seduction
Да живей словото

Благодарил (а): 22 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Кандидатстудентска кампания 2017-2018