ПРЕДИ и ПО ВРЕМЕ НА изпита - всичко за кандидатстването

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: ПРЕДИ и ПО ВРЕМЕ НА изпита - всичко за кандидатстването

Мнениеот svetlio.varna » 19 Апр 2015, 14:14

Тогава, да :)
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

Мнениеот d.topolarova » 15 Май 2015, 14:50

Здравейте! Надявам се да задавам въпроса си на правилното място, макар и да не съм съвсем сигурна. :oops:
Намерението ми е да кандидатствам "Педагогика".
През 2007-ма се записах за редовно обучение, държавна поръчка - в НАТФИЗ. Изучих специалността семестриално, но не съм се дипломирала, нямам квалификация "Бакалавър" и съответно образованието не се води завършено по тази квалификация. Знам, че при завършена степен "Бакалавър", нямам право да кандидатствам за държавна поръчка. Но дали нещата стоят така при незавършено/прекъснато първо образование? И дали случайно няма някакъв регистър, в който мога да проверя имам ли право на държавна поръчка, или задължително трябва да е платено?
d.topolarova
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот hamurapincho » 18 Май 2015, 02:22

d.topolarova написа:Здравейте! Надявам се да задавам въпроса си на правилното място, макар и да не съм съвсем сигурна. :oops:
Намерението ми е да кандидатствам "Педагогика".
През 2007-ма се записах за редовно обучение, държавна поръчка - в НАТФИЗ. Изучих специалността семестриално, но не съм се дипломирала, нямам квалификация "Бакалавър" и съответно образованието не се води завършено по тази квалификация. Знам, че при завършена степен "Бакалавър", нямам право да кандидатствам за държавна поръчка. Но дали нещата стоят така при незавършено/прекъснато първо образование? И дали случайно няма някакъв регистър, в който мога да проверя имам ли право на държавна поръчка, или задължително трябва да е платено?

Съвсем спокойно можеш да запишеш "Педагогика", държавна поръчка. Имаш пълното право за това. Казвам го със 100% сигурност. Щом не си се дипломирала, ти нямаш степен бакалавър. Щом нямаш диплома за бакалавър, няма никакъв проблем да запишеш каквото и да било в държавна поръчка. Сигурен съм в това, защото преди известно време лично питах на място в СУ.
Успех.
hamurapincho
Драскач

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот Mihail Ivanov » 19 Май 2015, 16:52

Здравейте искам да питам при записване за изпита 1во трябва да платя таксата, и след това да подам документи или няма значение? И другият ми въпрос: бях си направил регистрация в https://online.uni-sofia.bg/ и подадох заявка за изпит, не съм платил още, но се отказах да се записвам онлайн. Това може ли да ми навреди на записването?
Mihail Ivanov
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Хаос » 19 Май 2015, 18:45

Mihail Ivanov написа:Здравейте искам да питам при записване за изпита 1во трябва да платя таксата, и след това да подам документи или няма значение?

Аз, когато си подавах документите (миналата година), първо трябваше да преведа парите, после с документа от банката да удостоверя, че съм платил, за да мога да се запиша.
Хаос
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот axamzzz » 04 Юни 2015, 17:47

Ще кандидатствам право. По история изкарах 4.88 и реших да не се явявам на редовен. По литература имам 4.25 и се записах за изпита в неделя. Интересува ме, ако имам двойка на редовния по литература, мога ли да кандидатствам? :|
axamzzz
В началото бе словото

Мнениеот specterr » 06 Юни 2015, 17:48

axamzzz написа:Ще кандидатствам право. По история изкарах 4.88 и реших да не се явявам на редовен. По литература имам 4.25 и се записах за изпита в неделя. Интересува ме, ако имам двойка на редовния по литература, мога ли да кандидатствам? :|

Ще можеш, да. Взима се по-високата от двете оценки. Няма да ти се анулира кандидатстването, ако за това се притесняваш. :D
specterr
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот hamurapincho » 07 Юни 2015, 15:28

axamzzz написа:Ще кандидатствам право. По история изкарах 4.88 и реших да не се явявам на редовен. По литература имам 4.25 и се записах за изпита в неделя. Интересува ме, ако имам двойка на редовния по литература, мога ли да кандидатствам? :|

Честито. Отсега мога да ти кажа, че вече си приет в желаната специалност. Остава само да изчакаш класирането.
hamurapincho
Драскач

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот velislavas » 04 Авг 2015, 11:59

Някой знае ли примерни задачи по химия каквито са давали на предните изпити ,казвали са ми че задачите на изпита са логически от олимпиади , това вярно ли е ? :( :sad5:
velislavas
В началото бе словото

Мнениеот Хаос » 04 Авг 2015, 22:28

velislavas написа:Някой знае ли примерни задачи по химия каквито са давали на предните изпити ,казвали са ми че задачите на изпита са логически от олимпиади , това вярно ли е ? :( :sad5:

Това върши ли ти работа - Кандидат-студенти / Факултет по химия и фармация?
Хаос
Пишете, о, братя

Мнениеот Possible » 05 Юни 2016, 09:57

Здравейте, :)
Имам запитване относно подаването на документи за класиране и някои други неща. Надявам се някои ще се отзове, тъй като ми е много важно.
Според Правилника за прием на студенти в СУ за уч. 2016/2017 година срокът за подаване на документи за класиране е от 20.06.2016 г. до 02.07.2016 г. Устният изпит по Журналистика ми е на 25.06.2016 г.. Това означава ли, че чак след като излязат резултатите от устния изпит имам възможност да подам документи за класиране онлайн, а съответно след това и физически да валидирам там. Или е възможно да подам документи за класиране преди да е излязъл резултатът от устния изпит? Бих искал само да кажа, че в документите за класиране ще пиша на първо място специалност Журналистика.
Благодаря, предварително
Аватар
Possible
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот bolina » 08 Юни 2016, 18:50

Здравейте!
Някой, който е запознат с нещата, може ли да ми каже дали родител може да подаде документи за класиране в университета? Ясно ми е, че за действителното записване трябва да се ходи лично, но дали е така и относно класирането? :oops:
bolina
В началото бе словото

Мнениеот Хаос » 09 Юни 2016, 07:42

bolina написа:Здравейте!
Някой, който е запознат с нещата, може ли да ми каже дали родител може да подаде документи за класиране в университета? Ясно ми е, че за действителното записване трябва да се ходи лично, но дали е така и относно класирането? :oops:

Правилник за приемане на студенти в Софийския университет "Св. Климент Охридски" за учебната 2016/2017 година

Цитирам:
"Чл. 21. (1) Кандидат-студентите подават документи за класиране и валидират информацията от кандидатстудентския си статус лично или чрез други лица...".
Хаос
Пишете, о, братя

Мнениеот vandelina » 12 Юни 2016, 16:00

Много се извинявам, искам да ви попитам нещо.Свързано е с кандидатстудентските изпити по журналистика.Ако до 20.05 не сме подали заявление за устен изпит ще може ли да се яви синът ми ако е изкарал 3.5 на писменния?Дали ще дадат дата за заявления за устен? :cry:
vandelina
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Possible » 12 Юни 2016, 17:06

vandelina написа:Много се извинявам, искам да ви попитам нещо.Свързано е с кандидатстудентските изпити по журналистика.Ако до 20.05 не сме подали заявление за устен изпит ще може ли да се яви синът ми ако е изкарал 3.5 на писменния?Дали ще дадат дата за заявления за устен? :cry:

Здравейте,
според Правилника на СУ за тази учебна година - срокът за подаване на документи за явяване на кандидатстудентски изпити за втора изпитна сесия е 20.05.2016 г.(чл. 10 ал. 1) Поради тази причина, ако до този срок не сте подали заявление за явяване на изпит и не сте платили съответната такса, това няма как да стане.
Поне така е според Правилника за прием (налага ми се да го чета често тази година :) ), ако някой е по-наясно надявам се да отговори. Но силно се съмнявам, че ще се обяви друга дата за подаване на документи.
Ето и линк за справка: https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/ ... itni_sesii
Аватар
Possible
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Кандидатстудентска кампания 2017-2018