ПРЕДИ и ПО ВРЕМЕ НА изпита - всичко за кандидатстването

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: ПРЕДИ и ПО ВРЕМЕ НА изпита - всичко за кандидатстването

Мнениеот vandelina » 12 Юни 2016, 18:14

Благодаря за отговора!Утре ще звъня в университета да попитам.Тук във форума четох за подобни случаи и за компромиси от страна на унито.Ако ли не УНСС ни зове....
vandelina
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот vandelina » 12 Юни 2016, 18:40

Не ми се струва реално да плащаш устния изпит преди да знаеш резултата от писмения....докато влезе в университет вече ще сме платили 1 семестър..пари ,пари... :compress:
vandelina
В началото бе словото

Мнениеот Possible » 12 Юни 2016, 18:52

И не мен ми се струваше някак странно, ама така е... плаща се :)
Аватар
Possible
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот vandelina » 19 Юни 2016, 14:40

По телефона получих директен отказ, но лично и на място се получиха нещата :P
vandelina
В началото бе словото

Мнениеот vandelina » 26 Юни 2016, 17:10

Излязоха резултатите от устния изпит....... :)
vandelina
В началото бе словото

Мнениеот Possible » 26 Юни 2016, 20:25

С бал 23,82 имам ли шанс за журналистика? :(
Аватар
Possible
В началото бе словото

Мнениеот Хаос » 27 Юни 2016, 00:13

Possible написа:С бал 23,82 имам ли шанс за журналистика? :(

Можеш да провериш сам - Минимални балове - минали години.
Хаос
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот Asqures » 27 Юни 2016, 12:19

Да попитам и аз няколко неща, защото не ми е много ясно направих ли всичко добре...

Записах се за класиране онлайн и платих таксата чрез EasyPay, та сега в портала на СУ пише, че статусът е "завършен". В същото време в правилника им е отбелязано, че данните трябва да се валидират физически в информационния център на Ректората. Но пък като им звънях казаха, че няма нужда да правя нищо повече...

Някъде пишеше, че трябва да се представи документ за самоличност, което звучи напълно логично, но и такъв не ми искаха. В самото записване само трябваше да кача сканирана диплома. Наистина ли е завършена регистрацията, или ще остана неприятно изненадан след седмица-две?...

И още нещо, балообразуващите предмети за специалността, която писах, са оценка от диплома по език/матура + конкурсен изпит. Хайде, диплома качих, но изпит никъде не отбелязах дори какъв съм държал, от СУ отговорните ли си търсят тая информация? В крайна сметка в графата "Оценки" в онлайн портала им си ми фигурира изпита по английски...

Просто искам да съм сигурен... :roll:
Asqures
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Possible » 27 Юни 2016, 12:47

След като имате генериран входящ номер, значи всичко е наред.Относно изпитите, които сте държали в СУ, те си се определят автоматично от тяхната система, тъй като и аз не съм ги отбелязвал при онлайн подаването на документите. Отбелязах си само матурите.
Аватар
Possible
В началото бе словото

Мнениеот Asqures » 27 Юни 2016, 16:26

Матури също не съм отбелязал. Имаше наистина един списък, свързан с това, но той беше за тези, които искат да използват матурата ВМЕСТО конкурсен изпит, нали? В моя случай ми трябва по-високият коефициент, тъй че разчитам на оценката от СУ! Останалото си го извличат от дипломата явно...
Asqures
В началото бе словото

Мнениеот archidox » 27 Юни 2016, 17:37

Здравейте!

Имам въпрос относно класиранията.. Ако например, при първо класиране си приет на 4-то желание и отидеш на второ класиране, на което пък не те приемат, а след това и на трето не те приемат на по-горно желание, можеш ли да се запишеш на 4-тото желание, на което си вече приет по първо класиране или отпадаш от класациите, понеже си останал за другите 2 класирания, на които не те вземат никъде? Съжалявам, ако е разяснено някъде, но бих ви бил изключително благодарен, ако ми отговорите!
archidox
В началото бе словото

Мнениеот Хаос » 27 Юни 2016, 18:37

Asqures написа:Матури също не съм отбелязал. Имаше наистина един списък, свързан с това, но той беше за тези, които искат да използват матурата ВМЕСТО конкурсен изпит, нали? В моя случай ми трябва по-високият коефициент, тъй че разчитам на оценката от СУ! Останалото си го извличат от дипломата явно...

Извадка от Правилник за приемане на студенти в Софийския университет "Св. Климент Охридски" за учебната 2016/2017 година:
"Чл. 24.
(2) Ако кандидат-студентът е положил успешно изпити от която и да е от двете кандидатстудентски сесии, в балообразуването участва по-високата оценка.
(3) Когато кандидат-студентът е издържал успешно повече от един алтернативен за дадена специалност изпит, в балообразуването участва най-високата оценка.
(4) Оценки от държавни зрелостни изпити се признават за резултат от кандидатстудентски изпити, съгласно приложение № 2.
(5) Ако кандидатстващите по ал. (4) се явят и на съответните кандидатстудентски изпити, в балообразуването участва оценката, която формира по-висок състезателен бал за съответната специалност."

archidox написа:Здравейте!
Имам въпрос относно класиранията.. Ако например, при първо класиране си приет на 4-то желание и отидеш на второ класиране, на което пък не те приемат, а след това и на трето не те приемат на по-горно желание, можеш ли да се запишеш на 4-тото желание, на което си вече приет по първо класиране или отпадаш от класациите, понеже си останал за другите 2 класирания, на които не те вземат никъде? Съжалявам, ако е разяснено някъде, но бих ви бил изключително благодарен, ако ми отговорите!

Трябва да депозираш оригинала на дипломата си и да подадеш декларация за участие в следващи етапи на класирането, иначе отпадаш и губиш мястото си.
Хаос
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот vandelina » 27 Юни 2016, 20:17

Possible написа:С бал 23,82 имам ли шанс за журналистика? :(

Ще караш по косъма, но имаш реален шанс....успех!Сега следва голямото чакане за класиранията.... :)
vandelina
В началото бе словото

Мнениеот imeifamiliq » 28 Юни 2016, 14:23

Здравейте на всички .След като се записах за класирането в петък на място и получих входящ номер ,при опит да вляза в онлайн системата със новия входящ номер и ЕГН ми дава несъответствие .Въпросът ми е от къде трябва да вляза и да следя класирането и резултатите ?
imeifamiliq
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Кандидатстудентска кампания 2017-2018