Тема за КС въпроси от различно естество vol.4

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: Тема за КС въпроси от различно естество vol.4

Мнениеот alibaba » 24 Юни 2015, 14:08

ewerty написа:Здравейте.
Разглеждам кандидат-магистърската кампания, но не мога да се ориентирам къде са семестриалните такси, защото и това е фактор при избора ми на магистратура.

http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... dMat=94070
таксите за кандидатстване и за обучение в държавните висши училища за учебната 2015/2016 г.
alibaba
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Pisobella » 24 Юни 2015, 21:59

Разглеждам кандидат-магистърската кампания, но не мога да се ориентирам къде са семестриалните такси, защото и това е фактор при избора ми на магистратура.

Това са за учебната 2014/2015г. https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/ ... 014_2015_g
Догодина може да са различни таксите.
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот mnml_ » 26 Юни 2015, 20:32

Здравейте,от известно време се тормозя и не мога да си обясня едно нещо,за това реших да попитам тук. :lol: Та въпросът ми е ,след като за дадена специалност тази година има например само 30 места за момичета и още толкова за момчета,как след като те приемат се образуват тези "потоци",за които съм чувала,че са бая многобройни,пък даже ако не се лъжа се разделят и на най-различни групи :lol: :lol: :lol: Надявам се да съм се изразила разбираемо и да не ми е много глупав въпроса,но просто ми е тъмна Индия :mrgreen:
mnml_
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот seduction » 27 Юни 2015, 11:20

mnml_ написа:Здравейте,от известно време се тормозя и не мога да си обясня едно нещо,за това реших да попитам тук. :lol: Та въпросът ми е ,след като за дадена специалност тази година има например само 30 места за момичета и още толкова за момчета,как след като те приемат се образуват тези "потоци",за които съм чувала,че са бая многобройни,пък даже ако не се лъжа се разделят и на най-различни групи :lol: :lol: :lol: Надявам се да съм се изразила разбираемо и да не ми е много глупав въпроса,но просто ми е тъмна Индия :mrgreen:

Здравей. Така наречените "потоци" има само в специалност Право, тъй като приемът е огромен, няма как да се преподаде материала на 300 човека плюс едновременно, та за това се налага приетите студенти редовно обучение да бъдат разделени на два потока. Лекциите са общи- целият поток заедно, за упражненията потока се разделя на 8 групи, всяка от която има свой асистент, водещ упражненията по съответната дисциплина. :)
seduction
Да живей словото

Благодарил (а): 22 пъти.

Мнениеот hamurapincho » 27 Юни 2015, 15:46

seduction написа:
mnml_ написа:Здравейте,от известно време се тормозя и не мога да си обясня едно нещо,за това реших да попитам тук. :lol: Та въпросът ми е ,след като за дадена специалност тази година има например само 30 места за момичета и още толкова за момчета,как след като те приемат се образуват тези "потоци",за които съм чувала,че са бая многобройни,пък даже ако не се лъжа се разделят и на най-различни групи :lol: :lol: :lol: Надявам се да съм се изразила разбираемо и да не ми е много глупав въпроса,но просто ми е тъмна Индия :mrgreen:

Здравей. Така наречените "потоци" има само в специалност Право, тъй като приемът е огромен, няма как да се преподаде материала на 300 човека плюс едновременно, та за това се налага приетите студенти редовно обучение да бъдат разделени на два потока. Лекциите са общи- целият поток заедно, за упражненията потока се разделя на 8 групи, всяка от която има свой асистент, водещ упражненията по съответната дисциплина. :)

Наистина ли са останали само в специалност "Право" потоците? Не знам сега как е, но преди няколко години имаше потоци и във физическия факултет. Вероятно и в други факултети има, но за физическия съм сигурен, че имаше. Сега вече сигурно няма, понеже станаха единици желаещите да изучават тази материя.
Не знам, просто се сетих за този пример.
hamurapincho
Драскач

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот SoraNoRider » 27 Юни 2015, 17:49

В понеделник възможно ли ще е да се отиде и да се проверят работите на място? Смятам, че е е станала грешка и искам лично да видя работата си.
SoraNoRider
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот alibaba » 27 Юни 2015, 19:32

SoraNoRider написа:В понеделник възможно ли ще е да се отиде и да се проверят работите на място? Смятам, че е е станала грешка и искам лично да видя работата си.

(3) След обявяване на всички резултати от втората кандидатстудентска сесия в тридневен срок (от 15 до 17 юли вкл.) кандидатите могат да идентифицират писмените си работи в сградата на Ректората.

1. Идентифицирането се извършва лично от кандидат-студента срещу представяне на картончето с входящия номер и личната карта. Кандидат-студентите могат да идентифицират писмените си работи само веднъж.

2. Достъп до залите за идентифициране на писмените работи имат само членовете на техническата комисия, оценителите, даващи разяснения и кандидат-студентът, писал работата.

3. Не се разрешава идентифициране и не се дават разяснения по писмените работи на трети лица.

(4) Обявените оценки са окончателни и не подлежат на преоценка, освен ако е допусната техническа грешка при дешифрирането или пренасянето на оценката.

(5) Резултатите от конкурсните изпити са окончателни и важат за класирането само в годината, в която са проведени изпитите.
https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/ ... itni_sesii
alibaba
В началото бе словото

Мнениеот seduction » 28 Юни 2015, 12:25

hamurapincho, може и да съм се объркала, единствено при Правото знам, че има потоци, но може и в другите факултети...
seduction
Да живей словото

Благодарил (а): 22 пъти.

Мнениеот ewerty » 29 Юни 2015, 15:47

Pisobella написа:

Това са за учебната 2014/2015г. https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/ ... 014_2015_g
Догодина може да са различни таксите.

Както гледам са обявили таксите за тази година, но не мога да намеря специалностите които харесвам.
Примерно Е-Европа от философския факултет.
ewerty
В началото бе словото

Мнениеот Noiz » 30 Юни 2015, 18:05

Добър Ден! :) Чудех се дали е възможно да се запишеш в университета чрез трето лице, след като си подал вече документи за класиране?
Noiz
В началото бе словото

Мнениеот svetlio.varna » 30 Юни 2015, 20:05

Няма ограничение, ако си снабдил човека с надлежно пълномощно :)
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

Мнениеот Soñador » 01 Юли 2015, 09:01

Нужно ли е за всяко класиране да внасяме по 30 лв.?
Soñador
В началото бе словото

Мнениеот clinical_dead » 01 Юли 2015, 10:54

Ако питаш за второ класиране, отговорът е - Не :)
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Noiz » 01 Юли 2015, 17:37

svetlio.varna написа:Няма ограничение, ако си снабдил човека с надлежно пълномощно :)

А това пълномощно от къде да го извадя? Благодаря!
Noiz
В началото бе словото

Мнениеот Търговецът на кристал » 01 Юли 2015, 18:21

Е, трябва да се напише при нотариус (или поне да се завери там, нямам представа) - все пак става дума за нещо сериозно и няма да стане с хвърчащ лист. Но се приготви' да те поодрусат финансово.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Кандидатстудентска кампания 2017-2018