Следване с Туризъм !

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Следване с Туризъм !

Мнениеот Bojidarcho » 19 Дек 2016, 15:36

Здравейте ! Това ми е втора тема във форума очаквах да е по активен. Та да си дойдем на думата. Искам да уча Туризъм, реших го наскоро като цяло не съм от най силните ученици през годините не съм учил по география много много да не кажа хич :) , но за сметка на това мога да кажа, че с английския съм на чудесно ниво. Като цяло само в английския ме бива, а не искам някаква гола фиология, но всеки ходи да учи за това трябва да си избера специалност а именно Туризъм. Чудих се, чудих се и реших него.
Имам няколко въпроса.

1. Лесно ли се влиза в специалността Туризъм в СУ и по какво точно трябва да държа изпит ?

2. Учи ли/ Има ли някаква математика в Туризма в СУ ?

3. Как и от къде трябва да се подготвя за кандидастване ? (Имайте предвид че имам много малка обща култура по география..)

4. Каква е разликата м/у "Туризъм" в СУ и "Икономика на туризма" в УНСС

5. Каква е конкуренцията в специалността

6. Трудно ли е обучението като цяло за тази специалност.
Bojidarcho
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Следване с Туризъм !

Мнениеот slighter » 19 Дек 2016, 16:04

за съжаление форумът не е активен от над 5 години вече
Повечето дискусии са във фейсбук - в съответните групи за конкретната специалност или за кандидат-студенти.
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Bojidarcho » 19 Дек 2016, 19:05

Може ли линк към някоя от тея групи ?
Bojidarcho
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Хаос » 19 Дек 2016, 20:50

Bojidarcho написа:Може ли линк към някоя от тея групи ?

СУ, Геолого-географски факултет (ГГФ)
Попитай в тази група или помоли да те препратят към facebook групата на специалност "Туризъм" (ако такава съществува). В темата "Информационни системи на СУ и др." има линкове и към facebook групите на другите факултети.
Хаос
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 23 Дек 2016, 12:54

Действително фейсбук групите са по-активни, но аз все пак ще ти отговоря по темата:
- Да кандидатстваш туризъм, без да си добър по георгафия, е твърде смело. Аз кандидатствах същото преди 8 години и оттогава изпитът по география е по-лесен, тест е, но пак ще ти е доста трудно да влезеш.
- не се учи математика, мисля, че в програмата имат само статистика и икономика, които да имат нещо общо с математиката. Като цяло, ако математиката не ти върви, да учиш Туризъм е доста добър избор.
- можеш да си намериш в Интернет тестовете, които са се падали в последните години на теста по география. Със сигурност СУ има помагала, с които да се подготвиш. Мисля, че по английски не е необходимо да кандидатстваш с изпит, може и с матура по английски.
- специалностите в УНСС са доста по-икономически ориентирани, така че там е доста сигурно, че ще учиш повече математика и икономика. Туризмът в СУ е с по-хуманитарна насоченост.
- има доста кадри в тази сфера, но има и търсене. Ако човек е комуникативен и знае два чужди езика (английският е абсолютен минимум), има доста добри възможности за развитие.
- поне аз докато учех в ГГФ, ученето в специалност "Туризъм" не беше от най-лесните. Имахме някои общи предмети с колегите от туризма (аз завърших Регионално развитие) и имам някакви впечатления, че не е много лесна специалността. Така че, ако търсиш да ти е лесно влизането и ученето, Туризъм не е най-добрият избор. Но пък с филология съвсем няма да ти е лесно.
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот slighter » 23 Дек 2016, 15:52

Ма кво значи "лесно" и "трудно".. не разбирам как ги дефинирате тия понятия :)
Ти висше образование ли отиваш да следваш или да си клатиш краката по цял ден :D
Нали след тия 4 години трябва да си продобил някви знания и умения... иначе каква е целта на цялото това нещо....
Някви минимални усилия все пак трябва да бъдат положени в тая насока... поне аз така си го представям...
Преподава се урок.. обяснява се... показва се как се решават задачите или проблемите и т.н... после ти го прилагаш същото това нещо... и го упражняваш...
Не виждам къде по-проста процедура от това...

Никъде не се изискват някакви феноменални интелектуални спобности :roll: :roll: :roll: или да правиш научни открития....

Съвсем обикновен стандартен процес на обучение си е това... същия като в училищата... не виждам с какво би затруднило хора, които имат желание да се занимават с това...

Университетите не са създадени за гении... а просто за хора, които искат да научат нещо ново...
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Назад към Кандидатстудентска кампания 2017-2018