Mагистратура по Управленски информационни системи - мнения

Mагистратура по Управленски информационни системи - мнения

Мнениеот ivan_will » 10 Апр 2010, 10:57

Здравейте,

бихте ли споделили учи ли се нещо свястно и интересно или отбиване на номера е тази магистратура?

Благодаря!
Аватар
ivan_will
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Mагистратура по Управленски информационни системи - мнен

Мнениеот gubby » 22 Юни 2013, 18:36

Здравейте! Бих бил много благодарен, ако някой колега напише мнение/ впечатления от магистърската програма "Управленски Информационни Системи", независимо от лични впечатления или чужди.
gubby
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот gubby » 23 Юни 2013, 15:13

Наистина ли никой няма впечатления от специалността? :^)
gubby
В началото бе словото

Мнениеот zritel » 23 Юни 2013, 18:01

Много приятна магистратура, ако са ти приятни изучаваните предмети.
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 369 пъти.

Мнениеот gubby » 24 Юни 2013, 02:58

Гледах програмата за неспециалисти и видях, че се изучава икономика през първата и Джава/Оракъл през втората. Въпросът ми е дали преподаването е на относително добро ниво и актуални ли са изучаваните неща, особено в областта на IT ?
gubby
В началото бе словото

Мнениеот zritel » 24 Юни 2013, 09:27

За всички неспециалисти първата година е сходна - обща подготовка по предимно икономически/управленски науки.

Поне един от преподавателите е сертифициран дибией на Оракъл, с голям стаж (знае си нещата, а е и голям симпатяга). Има още един-двама преподаватели, при които не съм се задържал толкова и нямам напълно изградено мнение. Не съм чул да се оплакват колеги, а групите са малки, т.е. може спокойно нещо да ти се обясни, ако има нужда. Част от колегите вече си работят по специалността. Не очаквай да те научат да програмираш - ако искаш това, ФМИ вероятно ще ти свърши повече работа. Тук акценнтът е върху Управленски, което ще рече - да можеш да получиш обща картина на случващото се в организацията ти, да можеш да анализираш на по-общо равнище, използвайки информационните системи. И не на последно място - акцент върху бази данни, основно Оракъл. Което е яко, ако ти е интересно, защото има търсене на подобни специалисти.

Надявам се, че съм бил изчерпателен. Задавай уточняващи въпроси, ако нещо е неясно : )
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Мнениеот gubby » 24 Юли 2013, 20:23

Хей, здрасти отново! Бих искал да разбера какво представляват приемните изпити, изисква ли се конкретна предварителна подготовка?

И също така курсовете по Оракъл дават ли достатъчно познания за работа в индустрията? Или трябва самостоятелно да се комбинират с боравене с допълнителни технологии?
gubby
В началото бе словото

Мнениеот ripwalk » 04 Авг 2013, 21:02

Някой има ли представа кога са лекциите/упражненията при редовния курс?
Горе-долу ако може да ме насочи за работещи приемливо ли е...Ще съм благодарен (:
ripwalk
В началото бе словото

Мнениеот zritel » 04 Авг 2013, 22:42

@gubby:
изпитът беше проверка на възможностите за боравене с Word и Excel (тази година сигурно ще е подобно - питай Инспектори Магистри за актуална информация)
според мен се получават достатъчно знания, не знам какви допълнителни технологии визираш

@ripwalk:
да, имаме представа
приемливо е (зависи де - ако ти трябват два часа, за да стигнеш до факултета...)
моля!

П.П. Извниявай, но какви Управленски информационни системи искаш, при положение, че не можеш да отвориш един сайт и да погледнеш?!
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Мнениеот gubby » 05 Авг 2013, 16:22

Благодаря за отговора! Прочетох, че изпитът по Стопанско управление за неспециалисти има общ характер, т.е. цели да провери до каква степен кандидатите имат необходимата ориентация в сферата, макар и без опит и конкретни знания.

Това за ИТ теста звучи успокояващо, лично очаквах евентуални забивки от сорта на протоколи, мрежова сигурност или мултитаскинг и пр. :) А знаеш ли на какво трябва да се наблегне за изпита по Стоп. управление?
gubby
В началото бе словото

Мнениеот rhulgrad » 15 Авг 2014, 12:48

Здравейте,

Аз също обмислям да запиша магистратура (за специалисти, завършил съм Мениджмънт и Финанси) по УИС от Септември. Разгледах какво се учи, изглежда полезно и интересно.

Мойте въпроси са свързани със приемния изпит защото съм учил в Англия и нямам ни най-малка представа как преминава един изпит тук. Прегледах конспекта със въппроси но не мога да намеря никой учебник онлайн и много малко са в книжарниците, пък все още нямам достъп до билбиотека? Някой който е минал през всичко това ще даде ли малко инфо как стоят нещата?

Благодаря,

Ангел.
rhulgrad
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот cherry_kiss » 19 Авг 2014, 11:52

rhulgrad, доколкото съм говорила с хора, които учат в стопанския, всички са ми казвали, че изпитите не са нещо особено, а по-скоро да проверят основните ти знания. Компютърният тест е върху Excel, Word и Windows, а устното събеседване е да се представиш и да кажеш защо искаш да учиш точно това.
Аз също ще кандидатствам УИС, но за неспециалисти.
Успех!
cherry_kiss
В началото бе словото

Мнениеот rhulgrad » 19 Авг 2014, 16:10

@cherry_kiss, благодаря ти за отговора, успех и на теб :) !

Имам само още един въпрос, може ли съвет в коя билбиотека мога да намеря учебниците които се изискват за примения изпит ? (някоя която работи извън нормланото работно време (9-18ч))

Благодаря,

Ангел.
rhulgrad
В началото бе словото

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Магистратури