Творческа дипломна работа?

Творческа дипломна работа?

Мнениеот darika » 14 Яну 2013, 21:36

Здравейте!
Първо искам да се извиня ако има подобна тема, а аз не съм успяла да я открия, но потърсих усърдно и не попаднах на нищо подобно. Та върпосите ми са свързани с възможността да завършиш журналистика във ФЖМК с т.нар. "творческа разработка" (филм). Единственото, което знам е, че го има като алтернатива, но никъде не успях да намеря никакви подробности. В този ред на мисли всяка информация е добре дошла - има ли технологични изисквания, такива за времетраение, някакви критерии за избор на тема?
Благодаря предварително.
Аватар
darika
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Творческа дипломна работа?

Мнениеот Търговецът на кристал » 30 Яну 2013, 21:46

Когато аз защитавах, всичките ми колеги, които бяха профил ТВ, защитиха именно творчески дипломни работи. Ама всички! Аз съм друг профил, та не мога да ти помогна с информация, но филмите им не бяха дълги - помня, че гледахме по 7-8-10 минути някъде, но може и да бъркам - беше отдавна. Иначе знам, че към тях трябва да има и писмена разработка с обем над 30 страници, което е двойно по-малко от стандартната дипломна работа.

И със сигурност нямаше изисквания за темите - такива безумия гледах, че... :roll: Едната даже беше интервю на дипломанта с шефа на някакъв фен клуб на Левски - седнали на раздумка в някакво кафене, през 2 изречения повтарят "Само Левски!" и зад тях камерата работи. Нито беше монтирал кой знае какво, просто както беше записано, така я представи. И беше над 20 минути, та от комисията много настоятелно го помолиха да я спре по едно време. Как сме се смяли с тоя образ после...
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Магистратури