ECTS

ECTS

Мнениеот Йовков » 21 Сеп 2014, 08:24

Здравейте,

Сега трябва да съм последен (3-ти) семестър магистратура във ФМИ, но няма да мога да събера изискваните от мен кредити. Това означава ли, че трябва да запиша още един семестър, за да си ги набавя?
Йовков
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 2 пъти.

Re: ECTS

Мнениеот Pisobella » 22 Сеп 2014, 19:24

Каква е ситуацията, не си записал нужните избираеми?

По принцип и разработката на дипломната работа ти носи кредити.

Предполагам, че без проблем ще можеш да посещаваш дисциплините на долния курс, за заплащането на още една семестриална такса - не знам. Сигурно има някакъв вариант да минеш някоя дисциплина и този семестър с друг курс, стига да я четат.

Най-добре говори с инспекторката.
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот Йовков » 23 Сеп 2014, 11:49

Остава ми само още един семестър, в който трябва да покрия всичките си избираеми дисциплини и да събера необходимите кредити. От мен се изисква да прослушам поне 8 избираеми курса и да получа от тях общо 56 кредита. Аз съм прослушал 5-6 дисциплини с общ брой кредити 36. Т. е. не ми достигат около 20 кредита. За този един семестър, който имам, не знам дали ще мога да ги събера. Това, мисля, е проблем. Искам да посещавам (стига да е в разумно време, защото работя) определени курсове от магистърската програма био- и медицинска информатика. А не ми се ще заради кредити да плащам още една семестриална такса.
П. П. Това е презентацията на магистърската ми програма: http://www.fmi.uni-sofia.bg/education/m ... 3-2014.pdf
Йовков
От дъжд на вятър

Мнениеот Pisobella » 23 Сеп 2014, 18:53

За да получиш кредити от някоя дисциплина трябва да я има в учебния ти план. По принцип избираемите и факултативите, които се предлагат за твоята специалност, ти носят кредити. Всичко останало, от другите специалности, е просто ей така.

Говори с инспекторките какви са избираемите и факултативите, на които можеш да ходиш този семестър и по принцип. Тя ще ти даде списък с дисциплините, които ти носят кредити.

Според мен не е невъзможно да ги изкараш 8 през този семестър. В интерес на истината, ако този семестър ти е последен, би следвало да имаш 2-3 предмета и останалото е дипломната ти работа (която също ти носи кредити).
Предполагам, че спокойно ще можеш да посещаваш повечко избираеми този семестър, а дипломната да я отложиш за лятната сесия. Аз съм имала в един семестър 14 дисциплини и не съм се занимавала само с университета, та както казах - не е мисията невъзможна ....

Все пак не съм запозната подробно с твоя факултет и не знам как стоят точно нещата. Говори с инспекторките, те най-сигурно ще ти кажат нужната информация.
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот Йовков » 24 Сеп 2014, 14:34

Трябва по учебен план да посетим поне 8 избираеми дисциплини за цялото си обучение, които да ни носят поне 56 кредитни точки. Аз досега съм посетил 5 или 6 с общ брой кредити 36. Сега трябва да си набавя отнякъде още 20-ина кредита, което само за един семестър не знам дали може да се случи. Зает съм, работя на 2 места, карам и СДК, което ми запълва изцяло събота и неделя. Аз наистина държа да посещавам занятията си, стига да са в разумно за работещия човек време и да ми носят някакво удовлетворение. Само да ходя на някакви лекции, без да има практически (за предпочитане компютърни) упражнения, за мен вече няма смисъл.
Та това, което ме интересува, е дали трябва да запиша евентуално още един семестър, за да събера необходимия брой кредитни точки (ако ще и само 5 да ми остават). При инспекторите не мога да отида в близките дни, защото се записват новоприети магистри и е лудница. Така реших да попитам тук с надеждата, че ще получа желания отговор.
Йовков
От дъжд на вятър

Назад към Магистратури