кандидат студентска кампания за магистър

кандидат студентска кампания за магистър

Мнениеот goawayyy » 09 Яну 2015, 13:08

Здравейте, понеже не намирам информация в сайта на СУ, някой знае ли кога се очаква да има кандидат студентска кампания за магистър в историческия факултет? И още един въпрос: За влизане в специалност обучение срещу заплащане трябва ли да се ходи на приемен изпит или той е само за тези, които влизат държавна поръчка? Благодаря.
goawayyy
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: кандидат студентска кампания за магистър

Мнениеот Pisobella » 11 Яну 2015, 11:01

Местя темата в отдела за магистри.

По принцип скоро мина едната кандидат-магистърска кампания. На сайта на СУ би трябвало да пуснат инфо за следващата, когато се знае кога какво. Така че трябва да следиш, не знам следващата сесия кога е, по принцип са в края на учебната година-началото. В момента е инфото за старата кампания, по нея може да се ориентираш кога какво.

Иначе "2. За магистърските програми, започващи от летния семестър, документи могат да се приемат до 06.02.2015 г." - но това не е за всички специалности и не знам дали има в ИФ такива. Би трябвало да има актуално инфо на сайта на ИФ, ако няма нищо за прием сега или за специалности започващи от летен семестър - много вероятно да няма. По принцип информацията им е актуална за тези неща.

А за платеното обучение - има събеседване, което не е изпит по конспект. Само държавната поръчка държат изпит по конспект и се борят за няколкото обявени места, за платено приема е по документи и - събеседване, на което пак трябва да се явиш, но не е нищо особено. Поне, моят опит, е за въпроси от сорта на Защо искаш да учиш това, за мотивацията, може някой казус да ти дадат или някаква ситуация и да те питат за мнение.
Не знам в ИФ как е всъщност със събеседването в подробности, то и зависи от преподавателите предполагам.
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот goawayyy » 20 Яну 2015, 20:38

Здравей, благодаря за отговора. Не знам дали тук някой ще може да ми отговори и на тези въпроси, но все пак да питам :lol: При мен има един друг момент, че дипломата ми за бакалавър още не е готова и сигурно, чак Май ще си я взема и най-вероятно успехът ми ще е малко под 4,00, а пък в сайта пише че за "Обучение с/у заплащане" трябва да имам минимум 4? И ще трябва ли да си вадя акад. справка, ако евентуално сколасам :lol: да кандидатствам, но пък имам уверение издадено на което си пише семестриален и успех от държ. изпити? Сигурно ще звъня и на телефоните, които са изложени в сайта за кандидат-студентската кампания, предполагам че дават информация и за магистри? Благодаря.
goawayyy
В началото бе словото

Мнениеот Pisobella » 21 Яну 2015, 09:36

Ако си от СУ за СУ - вадиш едно уверение с успеха.
Ако искаш в друго уни - академична справка мисля, че ще ти трябва.

Естествено - говориш с инспекторките по тия въпроси, тва е най-сигурното и те знаят най-добре ;)
На кандидат-студентските телефони не знам дават ли инфо и за магистри, но в който факултет те интересува магистърската - гледаш отдел магистри кой отговаря и му се обаждаш на него... или отиваш при него.
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот goawayyy » 21 Яну 2015, 13:34

Здравей, от друг ВУЗ съм, за акад. справка трябва да пътувам ~ 400 км. :lol: То не съм и от София, но както и да е...

Имаш впредвид който отговаря за всяка една магистърска специалност (в даден факултет)? Има имейл и телефон на дадения ръководител за всяка специалност от ИФ.

Питам понеже в СУ никога не съм бил, в стария ВУЗ знам как да се оправя.
goawayyy
В началото бе словото

Мнениеот Pisobella » 22 Яну 2015, 16:25

Не.

Отваряш сайта на СУ - https://www.uni-sofia.bg
Там вече дали по факултети ще търсиш или по магистърски програми не знам.

Но например - харесваш си магистратура, цъкаш на нея - сайтът те праща на страницата на факултета. От дясно има меню - трябва да видиш "Администрация". Гледаш телефоните на "Отдел Студенти" - на някои места има инспектор магистри - като звъниш търсиш него, на други - не пише. Звъниш там на инспекторките и им обясняваш каквото те интересува. Те ще знаят най-добре за изпитите за магистратурата в дадения им факултет, информация, като документ какво точно да им занесеш.

Ето го за историческия факултет - отдел Студенти гледай - https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/ ... nistraciya

Също така е тук можеш да прочетеш какви са изискванията за кандидатстване - документи и всичко - https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/ ... _2014_2015

Иначе гледам, че са пуснали обявата за магистърската кампания за специалностите, които са от летен семестър.
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот goawayyy » 22 Яну 2015, 18:40

Здравей, благодаря. Вчера мисля, че гледах тва меню, защо съм пропуснал "Администрация" не знам. Както и да е, мисля че нямам повече въпроси, благодаря :compress:
goawayyy
В началото бе словото

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Магистратури