[КСК 2014] ФЖМК

Архив от КСК 2014-2015. Колегите преди вас са писали по всички въпроси, които ви интересуват. Използвайте перфектната ни търсачка, за да намерите необходимата ви информация. Успех на изпитите!

Модератор: svetlio.varna

[КСК 2014] ФЖМК

Мнениеот Antonio » 18 Яну 2014, 17:05

Таа,здравейте на всички!
Тази година ми предстои кандидатстване във ФЖМК,та реших да задам някои от въпросите,които ме вълнуват :)
1.Какво точно представлява устния ? Бих се радвал някой да сподели опита си от този изпит,понеже наистина ме притеснява.
2.Лично аз предпочитам ВО пред журналистика,в сайта на СУ намерих програмите и на двете специалности,но не мисля,че са актуални.Ако на някой му се занимава,бих се радвал да ги публикува тук ?

Извинявам се,ако има вече подобна тема.
П.С. Забелязах ,че кандидат-студентите 2012/2013 си имаха подобна тема ,където се опознаха,говориха за изпити и всякакви подобни,та ако има още объркани кандидат-студенти нека се присъединят към мен :)

Благодаря за отделеното време и внимание ! :)
Antonio
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: КСК 2014/2015

Мнениеот honeyj » 19 Яну 2014, 16:13

join-вам се към теб :)
Call me what instrument you will, though you can fret me, yet you cannot play upon me.
honeyj
В началото бе словото

Благодарил (а): 12 пъти.

Мнениеот Zornitssa__ » 22 Яну 2014, 19:56

Аз също се присъединявам. ^^
Аватар
Zornitssa__
В началото бе словото

Мнениеот smile.in.winter » 23 Яну 2014, 19:48

Здравейте :)) И аз се присъединявам (:
"You never know how strong you are...Until being strong is the only choice you have!"
Аватар
smile.in.winter
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 23 Яну 2014, 19:58

Скоро очакваме и Кристо да се присъедини. Присъединението прави силата!
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот Ер Малка » 26 Яну 2014, 19:22

Привет ^^
По-добре си направете темичка в КСК раздела.
Все още нямате качен учебен план. Ако някой иска, да ми драсне едно ЛС и ще му пратя УП-то на моя випуск (втори курс ВО съм), тъй като не мога да го прикача тук. Съществени промени едва ли ще има.
В момента не мога да ви отговоря на другите въпроси, но по-късно ще изпраскам някой друг по-изчерпателен пост, тъй като сега гоня краен срок за предаване на едно портфолио и си е брало лайката. Иначе отговарям на драго сърце на всякакви ФеЖеМеКадемични въпроси.

(honeyj, теб те познавам, АГ-ейко :mrgreen:
Antonio, that's the spirit! Само ВО! :mrgreen: )
"Сняг се сипе на парцали,
щом се сипе- 'начи вáли."
-Аристотел
Аватар
Ер Малка
Magnolia

Благодарил (а): 392 пъти.

Мнениеот Antonio » 27 Яну 2014, 16:16

Ер Малка,ще се радвам да споделиш учебния си план.
От теб искам и някакъв адекватен коментар по това,което обикновено се твърди за ВО ,а именно :"Няма реализация";"Лигава,несериозна работа" ; "В България нямаш шанс" и пр. ,убеден съм ,че си чувала подобни изказвания...
А относно темата нека някой я премести,ако сметне за редно,пресен съм в тоя форум,съжалявам. :salute:
Antonio
В началото бе словото

Мнениеот Scarface » 29 Яну 2014, 10:34

Antonio написа:Таа,здравейте на всички!
Тази година ми предстои кандидатстване във ФЖМК,та реших да задам някои от въпросите,които ме вълнуват :)
1.Какво точно представлява устния ? Бих се радвал някой да сподели опита си от този изпит,понеже наистина ме притеснява.
2.Лично аз предпочитам ВО пред журналистика,в сайта на СУ намерих програмите и на двете специалности,но не мисля,че са актуални.Ако на някой му се занимава,бих се радвал да ги публикува тук ?

Извинявам се,ако има вече подобна тема.
П.С. Забелязах ,че кандидат-студентите 2012/2013 си имаха подобна тема ,където се опознаха,говориха за изпити и всякакви подобни,та ако има още объркани кандидат-студенти нека се присъединят към мен :)

Благодаря за отделеното време и внимание ! :)

1. Три въпроса имаш на устния - един от вътрешната политика, един от външната политика и един медиен. Вече не си спомням какви конкретно бяха политическите при мен, но със сигурност бяха свързани с ЕС, понеже кандидатствах точно през първата година на членството ни. Третият въпрос ми беше "Какво е блог?", което се оказа доста сложен въпрос за повечето кандидатстващи :mrgreen:
2. Тук не мога да съм ти особено полезен, понеже в общи линии всяка година се правят промени в програмата. Със сигурност в момента първи курс е по-различен от моя първи курс. Ер Малката може да ти е по-полезна по тоя въпрос.

Коментарите от сорта на "няма реализация", "лигава, несериозна работа", "в България нямаш шанс" и т.н. може и да са оправдани понякога, но само понякога. Ясно е, че с едната диплома от ФЖМК няма да отидеш при Доналд Тръмп и да ти каже "Ей, само тебе чаках, мойто момче! Влизай, к'во ше искаш за пиене?" :drunken: Дипломата си е диплома, но който както си го направи после. Аз лично не се занимавам с ПР, въпреки че съм го завършил, но имам доста бивши колеги и колежки, които си работят по ПР агенции и институции ;)
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Mephisto » 31 Яну 2014, 19:47

Здравейте и от мен на кандидат-студентите във ФЖМК. Ще се радвам да помогна, ако някой има въпроси за специалност Книгоиздаване :)
.:{~Блог~}:.
Аватар
Mephisto
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 8 пъти.

Re: КСК 2014/2015 ФЖМК

Мнениеот Надежден Случай » 01 Фев 2014, 02:41

Тъкмо се готвех да подканя младите заблудени кандидати за факултета с една хубава темичка,а то вече си имало такава...някъде.

Стига с тоя утрепан ПР, журналя нЕма ли? :mrgreen:
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот smile.in.winter » 01 Фев 2014, 12:28

Кандидати има :D
"You never know how strong you are...Until being strong is the only choice you have!"
Аватар
smile.in.winter
В началото бе словото

Мнениеот ~Suzie » 01 Фев 2014, 13:23

Точно вчера обяснявах, че вече очаквам новите кандидат-студенти с тяхна темичка ^^

Смятам че един бърз преглед на старите теми може да ви бъде от огромна полза (въпреки доста голямото количество спам *shame on us*).

Ето линкове към двете теми от миналата година:

viewtopic.php?f=168&t=22033

viewtopic.php?f=168&t=22427

Темите са за ВО, но реално пишехме кандидати и за трите специалности. (:
"One day, you’re 17 and you’re planning for someday.
And then quietly, without you ever really noticing, someday is today.
And then someday is yesterday.
And this is your life."

John Green
Аватар
~Suzie
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 48 пъти.

Мнениеот honeyj » 01 Фев 2014, 14:31

~Suzie написа:Точно вчера обяснявах, че вече очаквам новите кандидат-студенти с тяхна темичка ^^

Смятам че един бърз преглед на старите теми може да ви бъде от огромна полза (въпреки доста голямото количество спам *shame on us*).

Ето линкове към двете теми от миналата година:

viewtopic.php?f=168&t=22033

viewtopic.php?f=168&t=22427

Темите са за ВО, но реално пишехме кандидати и за трите специалности. (:

Прегледах ги, и да - наистина сте били доста активни във форума. Дано се случи същото чудо и с тазгодишната ни темичка. :bounce:
Call me what instrument you will, though you can fret me, yet you cannot play upon me.
honeyj
В началото бе словото

Благодарил (а): 12 пъти.

Мнениеот KeepItClassy » 01 Фев 2014, 15:30

@Надежден, утрепан, утрепан ама виж пак колко кандидати имаме :D

Моят съвет е запишете това, което най- много ви привлича (кхъ-кхъ ВО for the win). Подобни коментари за това, че няма развитие в БГ и други подобни, има за всяка специалност. Съветвам да не се вслушвате в подобни твърдения, вие сте бъдещето както се казва, така че каквото ви се учи- учете, не просто заради едната диплома, а за вас самите и за това, което искате да направите с живота си. Тези от вас, които влязат (без значение в коя специалност) ще разберат, че са направили добър избор, първите лекции са доста вдъхновяващи, ако настина това е, което искате да учите, определено ще се почувствате на мястото си.

Това ТУК е актуалният разпис на програмата за първият семестър на тази година. Мисля че скоро ще качът и програмата за вторият семестър, но вас в момента това не ви трябва.

За устния вече обясниха. Нашите теми от миналата година бяха само две - едната беше "Протестиращият човек по света и в България", а другата беше за любимите книги или нещо подобно. Минете първо писмените изпити, матурите и целият шаш покрай бала, пък после се притеснявайте за това, и до там ще стигнете :)

Аз също като колежката Сузи, препоръчвам да разгледате темите ни от миналата година, всичко което ви интересува, го има там. Ако все пак имате други въпроси, насреща сме. Пишете тук или на ЛС-та, все ще ви отговорим :wink:
Inside my heart is breaking, My make-up may be flaking, But my smile, still, stays on.
Аватар
KeepItClassy
В началото бе словото

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 01 Фев 2014, 16:23

При вас количеството, при нас качеството. :mrgreen:

И от мен получавате съвета да четете внимателно какво е писано миналата година. Наблягайте на спама, образователен е. :mrgreen:
Но сериозно, четете и РАЗБИРАЙТЕ, защото такива малоумни въпроси не са били задавани от измислянето на компютрите досега! То за нас това е добре, смеем се и сочим с пръст, ама не вярвам някой да иска да се излага в колекцията "Имам ли шанс?" теми напролет. :blackeye:
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Следваща

Назад към КСК 2014-2015