Довиждане!

Въпроси, идеи и препоръки относно университетския уеб сървър, форума и страницата на Софийския университет. Държим на вашата обратна връзка!!!

Довиждане!

Мнениеот вечен студент » 04 Авг 2009, 07:48

С оглед на създалата се ситуация, стигнах до заключението, че присъствието ми в този Форум е несъстоятелно и неуместно. Смятам да се оттегля от участие във Форум временно, докато ситуацията трайно се нормализира. Ако подобна нормализация не се случи, моето „довиждане” ще се превърне в „сбогом”. Причините за това са много, поводът е един. Реших да ги споделя с вас не защото искам да вдигам излишен шум и да натрапвам личността си, а защото смятам че мотивите ми са принципни.

Конкретният повод за отказа ми от учатие във Форума е следния:

Срещу мен бяха отправени брутални обиди, нарушаващи всички правила на нормалното човешко общуване. Приемр:

Master_of_Sin написа:И ти пожелавам да си изповръщаш червата...

Колегата Kristo използва като повод тази спонтанна ерупциа на простотия, за да каже някои неща, с които аз напълно бях съгласен. В следствие на това обаче, мненията на Kristo бяха изтрити, а помията, изсипана върху мен беше оставена. Когато аз публично протестирах срещу тази вопиеща несправедливост, един модератор си позволи безпределния гьонсуратлък да ме попита:

Don Horhe написа:Вечен студент ... какво точно те притеснява. :D

Държа да отбележа, че не се сърдя на Дон Хорхе и Мастър ъв Син. Убеден съм, че Мастър ъв Син е мило и чувствително момиче, което обаче, е измъчвано от екзистенциални проблеми, пораждащи у него фрустрация, която избива в различни форми на девиантно поведение. Що се отнася до Дон Хорхе, на него явно му липсва способност за адекватен анализ на ситуациите и фактите. Да се надяваме, че той не проявява тази своя слабост и в науката...

Причините за решението ми са много. Тук ще си позволя да изтъкна тази, която не касе конкретно мен, а институцията СУ. Не знам дали сте наясно, но СУ е държавна институция. СУ не е само образователна, но и научно-изследователска институция, чиито изследователски програми надминават по своята продуктивност тези на другата подобна институция – БАН. Убеден съм, че dimo е наясно с този факт. В СУ има не само студенти, но и учени. Сред преподавателите има и бивши министри (не говоря за Сашо Томов). Това тук е официалният форум на СУ и в него се влиза от официалната страница на Университета. Доколкото това е така, този Форум е част от лицето на Университета. Ето защо смятам, че случващото се тук е позор за една от най-важните институции на Република България. Аз не мога повече да участвам в тази гавра с Родината. Евлоги и Христо Георгиеви се обръщат в гробовете си заради случващото се тук. Прав е Петко Славейков, че ние „не сме народ, а мърша”. Ето ви пълният текст (за вас е писан):

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
„Аз не зная! Аз не мога!“ — общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме…
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни…
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни…
Всякой вика „Яман ни е нам хала!“ —
а всякому мерамът е развала…

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
Аватар
вечен студент
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Довиждане!

Мнениеот allshallperish » 04 Авг 2009, 07:53

Неееее, не си отивааай :o :shock: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: !
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Благодарил (а): 113 пъти.

Мнениеот leia_loves_cats » 04 Авг 2009, 08:37

Вечен студент е прав, че това е по някакъв начин официалното лице на СУ и щях да съм 100 процента зад думите му, ако не завършваше с това стихче. Нищо против, но ВСЕКИ народ има списък с "You know you are from....when", който задължително включва момента с "You are 27 and still living with our parents" и така нататък....

Аман с избиване на комплекса "ний сме най-големите злета"
Като ще съм "Драскач", поне да драскам с нокти... ;)
Аватар
leia_loves_cats
Драска само дивани

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Tommy » 04 Авг 2009, 10:00

Хм. От Вечен студент съм прочел смислени мнения, изказани по толерантен и адекватен за дискусия начин. Въпреки, че не съм бил съгласен с всичките, му го признавам.
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

Мнениеот Бeтон » 04 Авг 2009, 10:56

К'во е ставало пак в мое отсъствие, докато се занимавах с екология (разглАБЯХ стари трансформатори за мед)

Колега, не се връзвай на Мастър ъф син...

Таяяяя... е яко зле.
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот deichevster » 04 Авг 2009, 12:03

Ми прав е човека,в този форум явно никой няма нищо против псувните,ама като някой изрази по-нестандартно мнение и трябва да бъде убит с камъни,независимо кой и по какъв въпрос.
Хомосексуализмът в крайна сметка модерен ли е,или модераторски...
Аватар
deichevster
Rambozo the clown

Мнениеот dimo » 04 Авг 2009, 12:42

Псувните не се насърчават изобщо. Не знам защо някой е останал с грешно впечетление, но... Всичко тече, всичко се променя... И грешките се поправят. А относно нестандартността... всички сме еднакво нестандартни, заблудата, че сме специални и различни, е присъща на човека, бидейки доста суетно същество. Моля, не изтъквайте до небесата собствената си нестандартност, или тази на който и да е, който просто се прави на (а може би е) неучтив, груб или циничен. Светът не е пълен с яки пичове или яки мацки. Ако всички са яки, никой няма да е як.
Хайде вземете белснете с нещо по-различно, а?
Аватар
dimo
Попълнихте ли в профила си специалност и курс

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Joker » 04 Авг 2009, 15:12

Надявам се да размисли, да види, че нещата не са толкова лоши (не че са наред!) и да се върне. Ако не се върне, значи му е по-добре. Аз не можах да си замина преди година и половина, а може би трябваше. Май Мила каза, че форумът не ме пуска. И беше права. :roll:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Mushmul » 05 Авг 2009, 11:32

Имам чувството, че стана моредно да се напуска форума. Това ли е начина за справяне с проблемите, които се изтъкнаха?! След като някои хора смятат, че това да са част от форума е под нивото им, защо си правят труда да обясняват, а просто не спрат да пишат? На мен ми изглежда малко като излишна показност.
Ако приемем, че във форума има хора, които заслужават уважение и обяснение, то тогава нещата явно не са толкова зле и самото напускане се обезмисля.
Ама ние нали си падаме по драмите и големите думи...
These are crazy days...

http://www.freerice.com
Изображение
Аватар
Mushmul
мушмулите се броят наесен

Благодарил (а): 378 пъти.

Мнениеот allshallperish » 05 Авг 2009, 11:48

Мушмул, не че нещо, но какво имаш предвид с тва мнение?
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Мнениеот Mushmul » 05 Авг 2009, 11:54

Еми не мисля, че съм се изразила сложно, но ако трябва да обобщим, мисля,че това някой да пуска специална тема за напускането си(както и самия акт на напускане) е доста безмислено и леко позьорско.
Така по-ясно ли е? :D
These are crazy days...

Изображение
Аватар
Mushmul

Мнениеот allshallperish » 05 Авг 2009, 12:03

Mushmul написа:Еми не мисля, че съм се изразила сложно, но ако трябва да обобщим, мисля,че това някой да пуска специална тема за напускането си(както и самия акт на напускане) е доста безмислено и леко позьорско.
Така по-ясно ли е? :D

И смяташ, че разочарованието е "позьорщина" :o ?
Аз не се сещам за друг, който да е пускал подобна тема, освен за Longbow, но той май се махна по други причини. Фактът, че се обобщава проблемът и последствията от него смятам, че не би трябвало да се нарича "позьорщина"...
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Мнениеот Mushmul » 05 Авг 2009, 12:15

Хващаш се за "позьорско" и изпускаш истинския смисъл на това което казвам.
Както и да е. Не ангажирам никого с думите си. Това е мое мнение.
Винаги съм уважавала както мненията на вечен студент във форума, така и самия него(макар че само един път сме се виждали), но в случая не съм съгласна с решението му.
These are crazy days...

Изображение
Аватар
Mushmul

Мнениеот Cecilia Lisbon » 05 Авг 2009, 12:21

Жокерчето беше пуснало... Ако не се лъжа, също и Циндил-Пиндил. :cyclops:
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот allshallperish » 05 Авг 2009, 12:25

Е, Жокерчето седи, а за другия не знам.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Следваща

Назад към Предложения за форума и правила