Предлагам за бан

Въпроси, идеи и препоръки относно университетския уеб сървър, форума и страницата на Софийския университет. Държим на вашата обратна връзка!!!

Предлагам за бан

Мнениеот allshallperish » 13 Авг 2009, 07:19

Явно по темите не може да се разбере, защото модовете изглежда не могат да четат всички постове. Разбираемо е, не ги упреквам. Нека в тази тема се слагат имената на хора, които истински прекаляват с всички правила във форума. МОЛЯ НЕ СЛАГАЙТЕ ИМЕНАТА НА ХОРА, КОИТО СА ВИ ПОДРАЗНИЛИ ЕДНОКРАТНО или просто за кеф. Слагайте ИСТИНСКИТЕ ПРОБЛЕМНИ СЛУЧАИ! Много хора вече почват да се отказват от писане точно заради такива субекти и ми се иска да почне да се прави нещо против хората, които ни дразнят нас потребителите. Нека всеки информира модератора в дадената тема, с определения пост, който му е прозвучал зле спрямо него или друг потребител и СЛЕД това да напише ника на потребителя ТУК. Така хем ще има доказателства при модераторите, хем и те няма да се объркват като им идват по хиляда "информирай модератор".

Съжалявам, ако идеята е тъпа и ако наистина е неподходяща за форума,и моля да се изтрие възможно най- бързо, ако се сметне за необходимо. Ако пък смятате, че е редно да има такава - ще се радвам поне ние потребителите да си направим една "наша си политика", с която да се чувстваме добре.

И сега на въпроса, аз предлагам за бан:

Master_of_Sin - заради неприкрито вулгарното й отношение и псуването на всички потребители, което дори не прави със стил. Заради вечното й мрънкане по темите и идеята й, че е най- висшата във форума. Пращала съм достатъчно "информирай модератор", а и самият вечен студент беше отбелязал как потребителката му е пожелала да си изповръща червата. Можете да давате и примери тук в темата, които са ви подразнили. Не мълчете, каквото ви дразни го казвайте.

И без шеги.
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Благодарил (а): 113 пъти.

Re: Предлагам за бан

Мнениеот krinabs » 13 Авг 2009, 09:39

Аз бих искала пък да изразя отношение по темата като обективен наблюдател ,на това което се случва във форума.
Като начало смятам да отбележа,че тук се наказват хората заради личното им мнение,заради порвокативно и различно отношение по даден проблем,което не мисля,че трябва да се случва ,защото именно в спора се ражда истината.Не може изразяването на мнение по даден въпрос да се наказва,а злобните и хапливи коментари да останат незабелязани.Тук забелязвам,че се толерират отношенията между "старите познати" и трудно се дава шанс (от някои форумци) на "новите" да се включват в дискусиите с различно от "приетото" поведение.
Не е допустимо модераторите да си затварят очите за обиди и нападки от "ветераните" тук и вместо да се обсъждат темите спокойно, да се стимулира "в името на сеира" и всички да чакат някой да бъде баннат.

Банът не е решение,защото дори и след това потребителят спокойно може да си направи втори,трети...хиляден рег,да смени IP-то си...и къде се оказва ,че е смисълът...-да има зрелище!!!Поредната глупост,която за час да впечатри отегчените потребители.

Тук сме ,за да си даваме съвети,за да си помагаме,да се опознаваме...и не мисля,че е възможно всички да се обичаме като едно толямо и задружно семейство....но пък щом някой не ни допада не е толкова трудно да го игнорираме...или пък да спорим градивно...

Темата им звучи като апел за събрание и за гласуване коя вещица да изгори на кладата...това не беше ли много векове назад!?!?!?!?!?

А сега относно Master_of_Sin...държа да кажа,че уважавам смелостта й да отстоява мнението си и да не се слива с тълпата...
И като я баннат...какво!?!?!?...ще стане мирно и тихо?!?!...Тя е черната овца във форума!?!?!?Що за безумие!?!?!?!Ако това се случи,за мен обяснението ще е едно...тук всички трябва да мислим еднакво,да бъдем еднакви ,а всеки различен да бъде линчуван!?!?!WTF WTF WTF !?!?!
И какво е вулгарно отношение...на този въпрос нека всеки си отговори сам...

И преди всичко нека се запита какво прави той в този форум...

allshallperish, обикновено се старая да избягвам да поствам мнение след твой коментар..и знам,че сега греша като го правя...целта ми не е да предизвикам скандал,а напротив - да разбереш,че тук в много случаи ,ти си тази,която опонира на всичко и всички и не приема никакво чуждо мнение...

Извинете за пореден път грешките ми и държа да знаете,че не съм жадна за вашето одобрение...
В този форум открих много истински хора и Master_of_Sin е един от тях...нека преди да се нападаме да се опитаме да разберем опонента си....
Soulmates never die
Аватар
krinabs
dying in sadness

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот frostwolf » 13 Авг 2009, 09:50

krinabs, и ти се имаш за обективен наблюдател :lol:
от мнението ти става ясно, че едната ти е симпатична, а другата не
бегай, обективност, идеме
Изображение
Аватар
frostwolf
В началото бе словото

Мнениеот Ivo Penev » 13 Авг 2009, 09:53

трябва да има няква квота иначе всички обвинения мога да се сведат на лична основа,предлагам ако примерно 50 човека имат обосновимо оплакване тогава да се даде бан,има мн хора,които ви дразнят,но това е ФОРУМ!!!.В крайна сметка ако не харесвате някой,както казаха преди други лица,не четет постовете му и на враг.
memento mori
Аватар
Ivo Penev
мечтател

Благодарил (а): 150 пъти.

Мнениеот WickedWitch » 13 Авг 2009, 09:59

Вече съм изказвала мнението си - нямам нищо против Мастър, напротив, с нея винаги сме намирали общ език по форумните теми и ми е приятна, но не харесвам непрекъснатата й нападателност. Не очаквам да няма конфликти, но те някак си винаги се въртят около теб, Мастър. Може би ако приемаш по-спокойно мненията на останалите, които въобще не биха могли да те афектират, освен ако само не го допуснеш, за всички ни ще е по-приятно пребиваването тук! ; )
И едно е сигурно - не подкрепям искането за бан, разбира се, ако и от нейна страна има поне малко повече разбиране спрямо останалите : )
Don't worry, I can be a bitch enough for both of us.
Аватар
WickedWitch
Истинска измамница

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот allshallperish » 13 Авг 2009, 10:01

Не, не е черната овца във форума, аз изразявам мнението си, че не може един здравомислещ човек да се изразява по този начин. За "хейтенето" ми сме се изяснили. Преди се заяждах, но като ми направиха забележка не-знам-си-колко човека, спрях, нали? А щом смяташ, че аз съм тази, чието място не е във форума, просто ме предложи и това е. Тази тема не е създадена с цел аз да съм "имунизирана", предлагай който сметнеш за добре. Със сигурност има още хора, които не са за този форум, но в момента аз виждам проблем с нея и за това я предлагам. Трябва ли да го обяснявам по- обширно? И какво означава "вещерска тема"? Смятам, че потребителите са тези които трябва да поработят за доброто на тоя форум, разбрахме вече, че модераторите не могат да ни решат проблемите, ако сами не си помогнем по някакъв начин. И отново ще кажа, че не го правя с цел да се заяждам с който и да било. Идеята е, когато примерно аз си видя името в тая тема да се опомня малко и да видя, че нещо с мене не е както трябва, най- малкото това. А понеже именно Master_of_Sin не се влияе от никакви забележки и добри думи, а гледа само как да обиди с подрастващия си манталитет, аз нямам какво друго да направя, освен да я предложа в тая тема. За повече сила нямам.

Колкото до "враг", признавам, че и това е решение, но все пак какво 100 потребителя да добавят един потребител във враг или просто единия потребител да се махне? На мене второто ми изглежда по- лесно. Най- лесно е същият този потребител да се опомни малко, но не знам наистина до каква степен би било по-лесно на гореспоменатото лице.
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Мнениеот Ivo Penev » 13 Авг 2009, 10:02

allshallperish - едно въпросче може ли ( и не ми се обиждай) - Кристо ли искаш да изгониш :?:
memento mori
Аватар
Ivo Penev
мечтател

Мнениеот allshallperish » 13 Авг 2009, 10:06

Ivo Penev написа:allshallperish - едно въпросче може ли ( и не ми се обиждай) - Кристо ли искаш да изгониш :?:

Не, прочети горните мнения :) .

Едит: Реално не искам никой да бъде изгонен, искам хората да се осъзнаят.

Едит 2: А Кристо отдавна показа, че не няма смисъл да общувам с него. А и според мен той от това бележка няма да си вземе ;).
Последна промяна allshallperish на 13 Авг 2009, 10:09, променена общо 1 път
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Мнениеот Ivo Penev » 13 Авг 2009, 10:08

не,прочетох ги :),видях за Мастъра,но ми стана интересно като видях,че ти си авторка на темата и веднага се сетих за препирните ви с Кристо и ми стана просто интересно... :), но както и да е
memento mori
Аватар
Ivo Penev
мечтател

Мнениеот mesmeric_ » 13 Авг 2009, 10:30

Aз пък съм за бана на Мастърката. Неприятно ми е да чета простотиите й и не мисля, че въобще има какво да каже по каквато и да е тема, че да има смисъл да се държи..

Е****и поведението :!:
Аватар
mesmeric_
В началото бе словото

Мнениеот JudyRamone » 13 Авг 2009, 10:41

Аз пък искам да кажа, че тия новите от КСК не ги изтрайвам и затова изобщо не ми се пише в тоя форум. Адски инфантилни са, досадни и тъпи. И н еми казвайте, че всеки е така, като е нов. Това изобщо не ме интересува :)
По темата: нямам мнение. Иначе мастър ъф син е много досадно и нагло девойче, но веднъж-дваж съм засичала свестни мнения от нея. Като цяло ми е все тая дали ще остава или не.. това важи и за повечето хора от форума всъщност :mrgreen:
...И ПОВРЪЩАМЕ ВЪРХУ НАДЕЖДАТА
ЗА ПО-ДОБРИТЕ ДНИ!!"
disorder and disarray

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот allshallperish » 13 Авг 2009, 10:46

Ама моля ви се, не сте длъжни да изказвате мнение, за този който аз съм предложила, това е по желание. Предлагайте, който сметнете за виновен по някакъв начин. Не сте длъжни и да предлагате, разбира се.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Мнениеот mesmeric_ » 13 Авг 2009, 10:47

Аз по желание :wink:
Аватар
mesmeric_
В началото бе словото

Мнениеот Norwegian Wood » 13 Авг 2009, 10:55

Не е това начинът. Ясно е, че няма контрол във форума, но не става с такава тема. Ей сега ще видиш как ще се изроди в онова, в което стана с Кристовата тема "Кой ви дразни". Още 15 потребители ще вземат пък да си изкажат личното мнение за забележителната персона на Мастър ъф Син.
Като някой те дразни - пишеш на димо, докладваш му мненията. Колкото и да се въздържа той, все рано или късно ще вземе мерки. Може, разбира се, и просто да си гледаш живота и да не се впрягаш толкова за това, че форумът на СУ е станал на кенеф. :P
Когато нямаш какво да кажеш, кажи някоя древна китайска поговорка (древна китайска поговорка).
Аватар
Norwegian Wood
граф О'Манов

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот allshallperish » 13 Авг 2009, 11:11

Може, обаче предпочитам да направя нещо по въпроса, отколкото да си мълча. Редно е всеки да се замисли с какво може да помогне. То и държавата ни е на тоя хал, защото на никой не му се занимава.

Но ако темата вземе да не прилича на нищо, ще помоля да се заключи, ако не стане и преди това.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Следваща

Назад към Предложения за форума и правила