Студентски съвет - препоръки, мнения и очаквания

Това е разделът за Студентски съвет. Неговите членове се избират по факултети. Тук ще ви обясним как да кандидатствате с ваш проект и как да спечелите финансиране за него. Също така ще се опитаме да даваме подробна информация за всеки един проект, по който СС работи. Клубовете са специализирани студентски общности по интереси.

Модератор: svetlio.varna

Re: Студентски съвет - препоръки, мнения и очаквания

Мнениеот Norwegian Wood » 04 Окт 2009, 01:04

Ураган от Кирки написа:Не ги слушайте ве, те са негативисти, продължавайте добрата работа! :D

добрата какво? :mrgreen:
Когато нямаш какво да кажеш, кажи някоя древна китайска поговорка (древна китайска поговорка).
Аватар
Norwegian Wood
граф О'Манов

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот svetoslava.babacheva » 15 Окт 2009, 09:30

Здравейте,

интересувам се, как мога да се свържа със СС. На телефоният номер, който имам - 9308 339, никой не отговаря.
Можете ли да ми помогнете?

Благодаря!
svetoslava.babacheva
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот LillyD » 13 Ное 2009, 22:22

Здравейте.
Аз съм леко объркана - първи курс съм и по разбираеми причини не съм съвсем запозната с нещата в СУ, но това, което изчетох до тук, направо ме шокира! Поне тук се надявах да няма корупция, привилегии и всичко онова, присъщо на политиците. Бих искала да попитам къде все пак мога да намеря по-подробна информация за състава, структурата, начина на работа на СС, принципа за избор на членове, изобщо - всичко. В сайта на СУ не намерих нищо, а никой от познатите ми или колегите ми не можа да ми каже нещо по въпроса (дори имаше учудени, че има такъв съвет, което май не е добър индикатор за реалната му работа). Та ако е възможно да ме насочите към някого или към някакъв източник на информация, бих била много благодарна :)
Лилия Драгоева
кандитат за член на СС
I курс, спец. Индология, ФКНФ, ЦИЕК

Избори - 02.12.2009г.
Аватар
LillyD
В началото бе словото

Мнениеот Bety_ » 14 Ное 2009, 13:29

svetoslava.babacheva написа:Здравейте,
интересувам се, как мога да се свържа със СС. На телефоният номер, който имам - 9308 339, никой не отговаря.
Благодаря!

Ооо, ти много високо се целиш! :lol:
Комуникацията с тях е в списъка с големите им проблеми. Или пък... ъъъ... нямат възможност да си платят телефона. Да, това ще да е. :cry:

Иначе и аз имам какво да кажа по темата, но изглежда след първия пост нейният създател е изчезнал безследно оттук...
Изображение
Learn french or die trying
V o r b e i
Аватар
Bety_
Mahna-Mahna!

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот кой повика кой почука » 17 Ное 2009, 00:39

Bety_ написа:
svetoslava.babacheva написа:Здравейте,
Благодаря!

Ооо, ти много високо се целиш! :lol:
Комуникацията с тях е в списъка с големите им проблеми. Или пък... ъъъ... нямат възможност да си платят телефона. Да, това ще да е. :cry:

Иначе и аз имам какво да кажа по темата, но изглежда след първия пост нейният създател е изчезнал безследно оттук...

всичката им работа е такава :pukeleft:
Изображение
Изображение
Аватар
кой повика кой почука
бат Данчо геврека

Мнениеот peterdi » 17 Ное 2009, 09:48

Bety_ написа:след първия пост нейният създател е изчезнал безследно оттук... [/color]

в другите теми пише, но в тази кой знае защо - не...
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Мнениеот shayne » 17 Ное 2009, 17:04

peterdi написа:
Bety_ написа:след първия пост нейният създател е изчезнал безследно оттук... [/color]

в другите теми пише, но в тази кой знае защо - не...

За мен темата беше доста важна, но щом не можете да предложите нещо конкретно, не намирам смисъл да пиша и да опровергавам вашите негативизми към СС, голяма част, от които са напълно оправдани. Изборите са другия месец, така че всеки, който мисли, че би бил от помощ на студентите от СУ, нека се кандидатира.
Цветелин Биков
Член на Академически съвет на СУ
Аватар
shayne
Primus inter pares

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот peterdi » 18 Ное 2009, 18:44

shayne написа:За мен темата беше доста важна, но щом не можете да предложите нещо конкретно, не намирам смисъл да пиша и да опровергавам вашите негативизми към СС, голяма част, от които са напълно оправдани. Изборите са другия месец, така че всеки, който мисли, че би бил от помощ на студентите от СУ, нека се кандидатира.

Аз първи писах в тая тема и не мисля, че не съм дал конкретни неща за оправяне. Хубаво е, че призоваваш колегите студенти да се кандидатират - хората които не им харесва положението, нека влязат и го променят отвътре. Аз вече нямам право да се кандидатирам, иначе бих го направил.
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Мнениеот shayne » 19 Ное 2009, 00:55

peterdi написа:
Аз първи писах в тая тема и не мисля, че не съм дал конкретни неща за оправяне. Хубаво е, че призоваваш колегите студенти да се кандидатират - хората които не им харесва положението, нека влязат и го променят отвътре. Аз вече нямам право да се кандидатирам, иначе бих го направил.

Еми, ако не сте разбрали, единственото, което искам е СС да заработи както трябва и студентите да бъдат доволни от нашата работа. Знам обаче, че винаги ще има недоволни и това няма как да се промени. Искам поне негативното мнение на голяма част от вас да бъде обърнато в нещо продуктивно и да работим всички заедно за нашия университет, без значение дали сте или не членове на СС. Ако обаче някой смята, че наистина може да помогне с цел възвръщане на авторитета на СС, ще му бъда благодарен да се кандидатира и да бъде достоен представител на студентите от СУ. Искам всички да вземете сериозно отношение относно изборите и да изберете тези хора, на които смятате, че може да се доверите и мислите, че биха защитавали вашите интереси в пълния смисъл на думата. Лично аз се кандидатирам, защото да съм член на СС (такъв какъвто трябва да бъде) не ми тежи, отнасям се с отговорност към това и каквото зависи от мен бих го направил. Оттам насетне, сетете се, че една птичка пролет не прави. Затова сега мога и да перифразирам темата. Какво очаквате от новите членове на СС, какво искате да се промени и какво искате да се направи задължително?
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот studentsu » 19 Ное 2009, 13:13

Цветелине,
поздравявам те за откритото поведение - да обявиш тук кандидатурата си за член на СС на предстоящите избори.

btw, предлагам да се разкрие тема "Студентски съвет - избори, 2 декември 2009" и нека там всеки кандидат да заяви своята кандидатура, да изложи своята визия за работата на съвета, взаимодействие със студенти, преподаватели и администрация. Нещо като предизборна програма - защо не?!

Студентския съвет винаги е бил кръстопът на интереси, а най-пробивни са икономическите интереси, които изцяло подчиниха т.нар. "ръководство" на настоящия Студентски съвет.

Не може да отиде на избори този, който няма оценка за настоящето!
Твоята оценка каква е, Цветелине?
studentsu
В началото бе словото

Мнениеот peterdi » 19 Ное 2009, 13:17

Очакваме от новите да не са като досегашните.
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Мнениеот shayne » 19 Ное 2009, 21:29

studentsu написа:Цветелине,
поздравявам те за откритото поведение - да обявиш тук кандидатурата си за член на СС на предстоящите избори.

btw, предлагам да се разкрие тема "Студентски съвет - избори, 2 декември 2009" и нека там всеки кандидат да заяви своята кандидатура, да изложи своята визия за работата на съвета, взаимодействие със студенти, преподаватели и администрация. Нещо като предизборна програма - защо не?!

Студентския съвет винаги е бил кръстопът на интереси, а най-пробивни са икономическите интереси, които изцяло подчиниха т.нар. "ръководство" на настоящия Студентски съвет.

Не може да отиде на избори този, който няма оценка за настоящето!
Твоята оценка каква е, Цветелине?

Няма от какво да се притеснявам и да крия, че ще се кандидатирам. А и все пак не представлявам само студентите от ФМИ, но всички вас от СУ, така че мисля, че би било правилно да го съобщя пред всички вас. В отговор на твоя въпрос, ще кажа следното...За да запазя добрия и дипломатичен тон, няма да критикувам или обвинявам никого директно. Факт е обаче, че бих искал доста неща да се променят в СС, а това от своя страна означава, че очевидно не съм много доволен от сегашното положение, визирайки в това число работата, която се върши, ръководството на СС и цялата репутация за нас сред студентите (и не само) на СУ. Вярно е, че понякога изказванията за нас са доста крайни и като цяло не Ви виня, но нека тези, които не могат да предложат нищо конкретно или да направят нещо с цел подобряване на положението, да си спестят коментарите. Оценка за настоящето имам и тя не е добра. За мен най-важното е да ни се доверявате и да се обръщате към нас с ясното съзнание, че ще ви бъде помогнато подобаващо; нещо, което в момента липсва. Искам да давате своите мнения и предложения, да бъдете активни студенти и да работим всички заедно. Като най-големия и най-елитен университет в България заслужаваме и СС на СУ да бъде най-добрият. Това обаче зависи от всички вас, които мислите, че това реално може да се случи, а не гледате апатично на всичко, което се случва около вас, оплаквайки се и искайки винаги нещо, без да сте дали поне малко от себе си.
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот wtf » 19 Ное 2009, 22:49

Най-малкото сс могат да сътрудничат на студентите за набавяне на информация, която администрацията упорито крие от тях - за справка виж темата за стипендиите... То е ясно, че с бюрократщината на СУ няма оправия, но поне да се информират хората за това, което се случва, за най-елементарни срокове и изменения не би било зле. Миналата година за прословутите европейски стипендии във ФФ не се чу и дума, нямаше дори елементарна бележка написана на ръка на някое от таблата. Ето това е нещо елементарно, което според мен можете да свършите. Да подпомагате с информация. Ето ви едно конкретно предложение.
I speak sarcasm as a second language.
Аватар
wtf
Драскач

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот george.merlin » 19 Ное 2009, 22:57

shayne, колегите ти написаха много конкретни предложения, защо не ги видя, не знам.

Първо на първо никой от първокурсниците не знае какво е това Студентски съвет. Толкова за една опознавателна кампания ли не ви се харчеха пари? Или за един пътеводител? Ама за купони през ден в Авеню, можете. Омръзна ми да ви гледам плакатите из Ректората. Има толкова по-смислени неща, за които можете да харчите онези 100 000+ лева бюджет. Точно купони сте взели да правите.... Който иска да ходи на купон си ходи и без вас. Вие си давайте парите за смислени каузи. Като тази за колегите на 32 години, или тази за почистването на аудиториите или ремонтирането на тоалетните, или за хиляди още неща.

И престанете с тази пародия, която разигравате. Нито сайт имате, нито начин по който да се свържем с вас. Чувам и обвинения в репресиране и корупция, което не знам дали е вярно, но бих повярвал и без солидни доказателства. Просто Судентски съвет е мръсна дума. Говорих с познати, общо взето всички влизащи в СС сте с някакви политически амбиции и болни съзнания - желания за лизане на задници и злоупотреба с власт.

Не бих апелирал към закриване на СС, но бих подкрепил смяна на режима.
Аватар
george.merlin
Драскач

Благодарил (а): 12 пъти.

Мнениеот studentsu » 20 Ное 2009, 07:42

Студентски съвет не е мръсна дума по начало, каквато е думата "крадец" или "разбойник", въпреки че в момента "Студентски съвет на СУ" и "крадец/разбойник" са синоними.
studentsu
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към За нас / проекти и предложения