Студентски съвет - препоръки, мнения и очаквания

Това е разделът за Студентски съвет. Неговите членове се избират по факултети. Тук ще ви обясним как да кандидатствате с ваш проект и как да спечелите финансиране за него. Също така ще се опитаме да даваме подробна информация за всеки един проект, по който СС работи. Клубовете са специализирани студентски общности по интереси.

Модератор: svetlio.varna

Re: Студентски съвет - препоръки, мнения и очаквания

Мнениеот The_Guide_Of_The_Student » 21 Ное 2009, 19:18

shayne написа:
studentsu написа:Цветелине,
поздравявам те за откритото поведение - да обявиш тук кандидатурата си за член на СС на предстоящите избори.

btw, предлагам да се разкрие тема "Студентски съвет - избори, 2 декември 2009" и нека там всеки кандидат да заяви своята кандидатура, да изложи своята визия за работата на съвета, взаимодействие със студенти, преподаватели и администрация. Нещо като предизборна програма - защо не?!

Студентския съвет винаги е бил кръстопът на интереси, а най-пробивни са икономическите интереси, които изцяло подчиниха т.нар. "ръководство" на настоящия Студентски съвет.

Не може да отиде на избори този, който няма оценка за настоящето!
Твоята оценка каква е, Цветелине?

Няма от какво да се притеснявам и да крия, че ще се кандидатирам. А и все пак не представлявам само студентите от ФМИ, но всички вас от СУ, така че мисля, че би било правилно да го съобщя пред всички вас. В отговор на твоя въпрос, ще кажа следното...За да запазя добрия и дипломатичен тон, няма да критикувам или обвинявам никого директно. Факт е обаче, че бих искал доста неща да се променят в СС, а това от своя страна означава, че очевидно не съм много доволен от сегашното положение, визирайки в това число работата, която се върши, ръководството на СС и цялата репутация за нас сред студентите (и не само) на СУ. Вярно е, че понякога изказванията за нас са доста крайни и като цяло не Ви виня, но нека тези, които не могат да предложат нищо конкретно или да направят нещо с цел подобряване на положението, да си спестят коментарите. Оценка за настоящето имам и тя не е добра. За мен най-важното е да ни се доверявате и да се обръщате към нас с ясното съзнание, че ще ви бъде помогнато подобаващо; нещо, което в момента липсва. Искам да давате своите мнения и предложения, да бъдете активни студенти и да работим всички заедно. Като най-големия и най-елитен университет в България заслужаваме и СС на СУ да бъде най-добрият. Това обаче зависи от всички вас, които мислите, че това реално може да се случи, а не гледате апатично на всичко, което се случва около вас, оплаквайки се и искайки винаги нещо, без да сте дали поне малко от себе си.

Имам въпрос към теб. Ти за кого гласува на изборите за председател на студентски съвет преди 2 години?
Ако е било за лицето, което досъсипа съвета, ще бъде интересно какви са били мотивите ти.
Много интелигентен ли ти се видя преди 2 години?
Или честен?
Или може би... не знам какво.
Само се чудя възможно ли е някой, който няма икономически интереси и е вменяем, да може да гласува за подобни председатели на въздушните потоци
The_Guide_Of_The_Student
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот shayne » 21 Ное 2009, 20:11

Член съм на СС от миналата година.
Цветелин Биков
Член на Академически съвет на СУ
Аватар
shayne
Primus inter pares

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот The_Guide_Of_The_Student » 21 Ное 2009, 21:19

shayne написа:Член съм на СС от миналата година.

Тогава ти пожелавам успех и да се бориш за чисто ново ръководство,
което да няма общо с предишното, защото сигурно за една година
си забелязал, че представителство на студентите в СУ няма,
а би трябвало да има
The_Guide_Of_The_Student
От дъжд на вятър

Мнениеот shayne » 21 Ное 2009, 22:37

The_Guide_Of_The_Student написа:
shayne написа:Член съм на СС от миналата година.

Тогава ти пожелавам успех и да се бориш за чисто ново ръководство,
което да няма общо с предишното, защото сигурно за една година
си забелязал, че представителство на студентите в СУ няма,
а би трябвало да има

Мерси, ще направя всичко, което зависи от мен. Първо обаче ще трябва студентите да ме изберат, нямам запазено място в СС. След това се надявам и другите новоизбрани да имат като моите възгледи и да са готови да поработят здраво.
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот LillyD » 22 Ное 2009, 01:40

А кой организира изборите - досегашното ръководство ли? И ще има ли достъпна за всички студенти информация около тези избори, защото досега и думичка не съм чула, освен това, което се коментира тук. Къде изобщо мога да намеря информация за това какво се случва в СС?... От тази липса на каквато и да е информация имам чувството, че това е организация-фантом, само име :scratch:
Лилия Драгоева
кандитат за член на СС
I курс, спец. Индология, ФКНФ, ЦИЕК

Избори - 02.12.2009г.
Аватар
LillyD
В началото бе словото

Мнениеот The_Guide_Of_The_Student » 22 Ное 2009, 09:48

LillyD написа:А кой организира изборите - досегашното ръководство ли? И ще има ли достъпна за всички студенти информация около тези избори, защото досега и думичка не съм чула, освен това, което се коментира тук. Къде изобщо мога да намеря информация за това какво се случва в СС?... От тази липса на каквато и да е информация имам чувството, че това е организация-фантом, само име :scratch:

Така правят, за да не знаят повечето студенти за изборите. Да не се кандидатират и да не гласуват.
Цели се ниска избирателна активност!
Предполагам всички се досещат кои имат интерес.
Иначе препоръчвам всички кандидати да отидат до стаята на студентски съвет - в тунела към градинката на Ректората
и да си подадат нещо като молба за участие в изборите. Трябва да носят и уверение, че са студенти на СУ.
Това е всичко.
Увеличете избирателната активност и изметете боклуците и от студентски съвет на СУ!
The_Guide_Of_The_Student
От дъжд на вятър

Мнениеот shayne » 22 Ное 2009, 11:47

Изборите ще се проведат на 02.12.2009 от 9.00 до 17.00 часа. Ще има 10 избирателни секции, но засега аз лично не знам как ще ги разпределят. Веднага предполагам обаче, че ЦИЕК ще ги сложат в Ректората и тях ги отписвам като гласоподаватели. Записването за участие в изборите става в офиса на СС (в тунела) от 16.11 до 30.11.Трябва да попълните заявление, което ще получите там и също така трябва да занесете уверение, че сте редовен студент, записан в зимен семестър на уч. 2009/2010, както и копие от студентската книжка за заверен зимен семестър.

В отговор на въпросите на LillyD : Изборите се организират от Централната студентска избирателна комисия на СС, съставът на която е определен само и единствено от председателя на СС Светослав Станков. Във всеки факултет трябва да има разлепени плакати, което обаче се извършва от съответните представители във СС. Сами трябва да отидете и да си вземете плаките, няма ЦСИК да ви ги разлепи. Предполагам, че това едва ли се е случило в повечето факултети и докато разберете за изборите, срокът за записване ще е минал.
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот george.merlin » 22 Ное 2009, 13:27

Което отново ни напомня каква организация е СС и какви хора членуват там. Имам въпрос: работата в СС на доброволни начала ли е или се получава заплащане на членовете?
Аватар
george.merlin
Драскач

Благодарил (а): 12 пъти.

Мнениеот peterdi » 22 Ное 2009, 21:51

shayne написа:Ще има 10 избирателни секции, но засега аз лично не знам как ще ги разпределят.

Не трябва ли да са 16. Би трябвало да има отделна секция във всеки факултет.
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Мнениеот george.merlin » 22 Ное 2009, 22:11

shayne, защо не ми отговаряш на въпроса? Какво има да криеш? Щом толкова се притесняваш да отговориш, че получаваш пари, за каква промяна на СС говорим?
Аватар
george.merlin
Драскач

Мнениеот shayne » 22 Ное 2009, 22:36

peterdi написа:Не трябва ли да са 16. Би трябвало да има отделна секция във всеки факултет.

Определено няма да са 16. Не е мое решение, за да ти дам ясно обяснение за този факт.

george.merlin написа:shayne, защо не ми отговаряш на въпроса? Какво има да криеш? Щом толкова се притесняваш да отговориш, че получаваш пари, за каква промяна на СС говорим?

Абе на теб не ти ли омръзва да говориш глупости. Наистина понякога ви се чудя на простотиите, които ги раждат мозъците ви. Сега и заплата съм получавал като член на СС...думи нямам просто.
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот george.merlin » 22 Ное 2009, 22:38

Това ми го казаха колеги, които не са в СС. Ако не искаш да се говорят глупости, отговаряй ти. А отделно, това че ти не получаваш, не оначава, че никой в СС не получава
Аватар
george.merlin
Драскач

Мнениеот shayne » 22 Ное 2009, 22:55

george.merlin написа:Това ми го казаха колеги, които не са в СС. Ако не искаш да се говорят глупости, отговаряй ти. А отделно, това че ти не получаваш, не оначава, че никой в СС не получава

Как да отговарям като това за мен не беше въпрос, а поредната глупост. Следващия път се информирай повече, а не просто да си чул оттук оттам и внимавай кого обвиняваш в поредната дивотия, която ще ти хрумне.
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот george.merlin » 22 Ное 2009, 23:08

Не знам как да ти отбележа, че нещо е въпрос, щом въпросителния знак в края не важи за тебе. Не го считаш за въпрос... що за глупост!!! (това последното не е въпрос, да не се объркаш). Ами аз исках от теб да се информирам, но ти отказа да ми отговориш и затова попитах колеги, които ми отговориха, че получавате пари. Кой в какво те обвинява?

Пак казвам, ако не искаш да бъдеш компрометиран ти, или работата ти, от лъжи и слухове, постарай се ти да кажеш истината, когато те пита човек. Не се измъквай с това "не го считам за въпрос". Иначе ще си същия като досегашните.
Аватар
george.merlin
Драскач

Мнениеот peterdi » 23 Ное 2009, 12:09

shayne написа:
peterdi написа:Не трябва ли да са 16. Би трябвало да има отделна секция във всеки факултет.

Определено няма да са 16. Не е мое решение, за да ти дам ясно обяснение за този факт.

Добре, искаме информация в кои факултети няма да има секции и на какъв принцип ще се определя кои секции ще са за един факултет и кои за повече? Или ще има факултети, за които представители не се предвиждат?
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към За нас / проекти и предложения