Студентски съвет - препоръки, мнения и очаквания

Това е разделът за Студентски съвет. Неговите членове се избират по факултети. Тук ще ви обясним как да кандидатствате с ваш проект и как да спечелите финансиране за него. Също така ще се опитаме да даваме подробна информация за всеки един проект, по който СС работи. Клубовете са специализирани студентски общности по интереси.

Модератор: svetlio.varna

Re: Студентски съвет - препоръки, мнения и очаквания

Мнениеот shayne » 23 Ное 2009, 17:35

peterdi написа:
shayne написа:
peterdi написа:Не трябва ли да са 16. Би трябвало да има отделна секция във всеки факултет.

Определено няма да са 16. Не е мое решение, за да ти дам ясно обяснение за този факт.

Добре, искаме информация в кои факултети няма да има секции и на какъв принцип ще се определя кои секции ще са за един факултет и кои за повече? Или ще има факултети, за които представители не се предвиждат?

Когато разбера кои са секциите ще ви информирам. Днес от офиса на СС не можаха да ми дадат тази информация.
Цветелин Биков
Член на Академически съвет на СУ
Аватар
shayne
Primus inter pares

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот LillyD » 23 Ное 2009, 19:35

shayne написа:Изборите ще се проведат на 02.12.2009 от 9.00 до 17.00 часа. Ще има 10 избирателни секции, но засега аз лично не знам как ще ги разпределят. Веднага предполагам обаче, че ЦИЕК ще ги сложат в Ректората и тях ги отписвам като гласоподаватели. Записването за участие в изборите става в офиса на СС (в тунела) от 16.11 до 30.11.Трябва да попълните заявление, което ще получите там и също така трябва да занесете уверение, че сте редовен студент, записан в зимен семестър на уч. 2009/2010, както и копие от студентската книжка за заверен зимен семестър.

В отговор на въпросите на LillyD : Изборите се организират от Централната студентска избирателна комисия на СС, съставът на която е определен само и единствено от председателя на СС Светослав Станков. Във всеки факултет трябва да има разлепени плакати, което обаче се извършва от съответните представители във СС. Сами трябва да отидете и да си вземете плаките, няма ЦСИК да ви ги разлепи. Предполагам, че това едва ли се е случило в повечето факултети и докато разберете за изборите, срокът за записване ще е минал.

Благодаря за отговора :)
А иначе, аз съм в ЦИЕК, и както разбрах от коментара ти, това обяснява тоталната липса на информация. Явно трябва да отида в офиса на СС да поразпитам, иначе никой няма да се сети за нас, низвергнатите на края на света? :(
Лилия Драгоева
кандитат за член на СС
I курс, спец. Индология, ФКНФ, ЦИЕК

Избори - 02.12.2009г.
Аватар
LillyD
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот shayne » 23 Ное 2009, 23:05

LillyD написа:Благодаря за отговора :)
А иначе, аз съм в ЦИЕК, и както разбрах от коментара ти, това обяснява тоталната липса на информация. Явно трябва да отида в офиса на СС да поразпитам, иначе никой няма да се сети за нас, низвергнатите на края на света? :(

Бих искал да те посъветвам кога е най-добре да отидеш до офиса, но и аз не знам. Днес лично попитах за ЦИЕК, но съответното лице не беше и чувало за това нещо с четирите сложни букви. Ако разбера нещо повече, ще ви информирам.
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот LillyD » 24 Ное 2009, 13:39

Явно съм късметлийка, защото отидох днес по обяд и там имаше хора :) Отговориха на въпросите ми, но аз също установих, че нямаха идея какво е ЦИЕК :?: :!: Затова взех плакати за изборите, защото иначе никой нямаше да разлепи там. Останах обаче особено изненадана от факта, че ФСС към ФКНФ няма! Това, ако не се лъжа, е най-големият факултет и аз очаквах да има повече инициативи. Някой знае ли дали е имало ФСС в този факултет?
Лилия Драгоева
кандитат за член на СС

Избори - 02.12.2009г.
Аватар
LillyD
В началото бе словото

Мнениеот shayne » 24 Ное 2009, 13:51

LillyD написа:Явно съм късметлийка, защото отидох днес по обяд и там имаше хора :) Отговориха на въпросите ми, но аз също установих, че нямаха идея какво е ЦИЕК :?: :!: Затова взех плакати за изборите, защото иначе никой нямаше да разлепи там. Останах обаче особено изненадана от факта, че ФСС към ФКНФ няма! Това, ако не се лъжа, е най-големият факултет и аз очаквах да има повече инициативи. Някой знае ли дали е имало ФСС в този факултет?

Не всички факултети имат ФСС. Но пък, ако влезеш е СС може и да направиш :wink: . Аз познавам няколо човека от ЦИЕК, така че ще им кажа да гласуват за теб :) (Агитацията започна :lol: )
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот LillyD » 24 Ное 2009, 15:29

shayne написа:
LillyD написа:Явно съм късметлийка, защото отидох днес по обяд и там имаше хора :) Отговориха на въпросите ми, но аз също установих, че нямаха идея какво е ЦИЕК :?: :!: Затова взех плакати за изборите, защото иначе никой нямаше да разлепи там. Останах обаче особено изненадана от факта, че ФСС към ФКНФ няма! Това, ако не се лъжа, е най-големият факултет и аз очаквах да има повече инициативи. Някой знае ли дали е имало ФСС в този факултет?

Не всички факултети имат ФСС. Но пък, ако влезеш е СС може и да направиш :wink: . Аз познавам няколо човека от ЦИЕК, така че ще им кажа да гласуват за теб :) (Агитацията започна :lol: )

Така ми казаха и в офиса на СС и затова ми препоръчаха да се кандидатирам. И благодаря за подкрепата ;)
Лилия Драгоева
кандитат за член на СС

Избори - 02.12.2009г.
Аватар
LillyD
В началото бе словото

Мнениеот Pisobella » 24 Юни 2010, 16:06

Темата е за СС - препоръки, мнения и очаквания, а не за образованието в БГ, кой кога трябва да учи и прочие глупости. Моля, придържайте се към темата и без излишен оффтопик!
Последните мнения са изтрити.
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот Велински » 24 Юни 2010, 23:27

Уважаеми господин ЗАМЕСТНИК ПРЕДСЕДАТЕЛ на СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ НА СУ и ЧЛЕН на АКАДЕМИЧЕСКИ СЪВЕТ /щях да се отплесна да напиша ЧЛЕН КОРЕСПОНДЕНТ НА БАН/,
при цялото ми уважение, не се тревожете за моето мнение за СС, което е еднозначно ХАХАХАХАХАХАХХАХА, а за мнението на своите колеги студенти от СУ, което не се ограничава само с ХАХАХАХХА... там има и други думи, които няма да си позволя да цитирам при така строгата и справедлива форумна модерация! Виждам, че на вас не ви стига тази модерация, ами дори давате акъл на модераторите кога да се намесват - нещо като лафа "Всяка права, която е крива на партийната линия също е крива! Да се трие!"
Аватар
Велински
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот peterdi » 25 Юни 2010, 11:14

Колега съфорумец Велински,
За огромно твое успокоение, на модераторите не им трябва допълнително акъл.
По-скоро им трябват по-малко такива като тебе, които да обиждат другите и да дават препоръки кой къде да пише в този форум. Ако искаш да изкажеш мнението си по една или друга тема, има много други начини за това, които са в рамките на добрия тон. И още - постовете които всеки от нас пише демонстрират собствените му качества. Според форумните правила, които ти упорито нарушаваш, може спокойно регистрацията ти да бъде прекратена.

Предполагам, че колегите от СС и по-специално Цветелин (познаваме се лично, затова се обръщам така) все пак имате предвид, че хората от модераторския екип въпреки поетите ангажименти няма как да стоят по 24 часа онлайн и да видят кой какво ще напише и дали трябва да се трие.

Извинявам се за офтопика, но държа всички да са наясно.
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Мнениеот smot » 20 Сеп 2010, 12:51

Аз най-ГОРЕЩО ви моля да направите всичко по силите си да убедите "любимия" ни ректор и ръководство да си платят борчовете и да ни пуснат ТОПЛАТА вода в общежитията.

И хич не го оставяйте да излиза с номера "ама Иванчо, Симеончо, Бойко ми изяде баничката", щото положението е такова:
ние сме студенти в СУ, плащаме си таксите, изпълняваме си задълженията, плащаме си наемите и консумативите ПО СМЕТКАТА НА СУ, а те са длъжни да ни осигурят подходящи условия и поне да прехвърлят парите нататък по веригата към Топлофикация, ЧЕЗ и ВиК.

Попитайте ректора къде отиват парите от наемите и консумативите, които плащаме и дали е редно хора със семейства, малки деца и увреждания да нямат толкова време топла вода в 21век. ГЕНОЦИД !!!
smot
В началото бе словото

Мнениеот agenta » 20 Сеп 2010, 12:58

Както ние - СС, така и Изпълнителният директор на Поделение "СБО" ще питаме ректорското ръководство, защо парите които са по сметката на СБО не се използват да се разплащат задълженията, които се натрупват от общежитията на СУ! Изпълнителният директор на "СБО" казва, че тези пари не се харчат, а стоят и защо не се използват - всички сме в неведение?
Аватар
agenta
Да живей словото

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот smot » 20 Сеп 2010, 22:25

Така, така, питайте : ))))) И после споделете с нас, за да решим какво ще правим в зависимост от отговора : )))) може да навестим ректора, ако успеем да го измъкнем от всичките медийни студия и мрънчовщини : ))
smot
В началото бе словото

Мнениеот Велински » 21 Сеп 2010, 22:29

Айде бе некадърници! Питахте ли! Аман от муцуната на Илчев по медиите...мрън-мрън и няма смислено обяснение!
Аватар
Велински
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот DID_miss » 11 Окт 2010, 01:30

Велински написа:Айде бе некадърници! Питахте ли! Аман от муцуната на Илчев по медиите...мрън-мрън и няма смислено обяснение!

Питаха дръжки... и да са питали, явно ние ще си останем непросветени. Г-ца председателката само глупости ръси наляво и надясно (аман и от нейната муцуна по медиите...мрън-мрън и няма смислено обяснение), обявява се ту против единия, ту против другия, никаква информация не е дала по нито един въпрос, освен по въпроса за стипендиите, с който се мъчи да популяризира извратената идея, че СС прави нещо.
Аватар
DID_miss
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 20 пъти.

Мнениеот Zahariev » 11 Окт 2010, 09:47

DID_miss написа:Г-ца председателката само глупости ръси наляво и надясно (аман и от нейната муцуна по медиите...мрън-мрън и няма смислено обяснение)

Е тя нали за това е там. Да я запомнят медиите, някоя и друга връзка да завърже, ако може. В CV-to да пише, че е била председателка, ала-бала. Ако си мислите, че тази длъжност има нещо общо с останалите студенти в университета ... :lol: :lol:
Последна промяна Zahariev на 19 Окт 2010, 20:34, променена общо 1 път

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към За нас / проекти и предложения