ИЗБОРИ за Студентски съвет и ръководството му

Това е разделът за Студентски съвет. Неговите членове се избират по факултети. Тук ще ви обясним как да кандидатствате с ваш проект и как да спечелите финансиране за него. Също така ще се опитаме да даваме подробна информация за всеки един проект, по който СС работи. Клубовете са специализирани студентски общности по интереси.

Модератор: svetlio.varna

Re: ИЗБОРИ за Студентски съвет и ръководството му

Мнениеот Zahariev » 19 Дек 2009, 20:06

Ай' сиктир с тоя комунизъм, ве.

Всеки втори я използва тая думичка, при все , че явно си няма и понятие за какво иде реч при "комунизма" и очевадно не е живял по времето на комунизма.

За да ви се изясни какво е социална политика (до голяма степен комунизмо) то погледнете Западна Европа.Тук цари свободийна демокрация.Стига сте ползвали тоя комунизъм, че се изтърка вече страшно много да се търси причината на каквото и да е в него.

Съжелявам за офтопика.

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот The_Guide_Of_The_Student » 19 Дек 2009, 20:23

DreamWorks написа:Странно, аз гласувах за последния председател и не мисля, че съм луд. Изслушах платформите и на двамата кандидати и просто предпочетох Цвета. При Цветелин издънката беше, че нахвърля доста обвинения без да даде каквито и да било доказателства за тях. То ест това си бяха празни приказки. В съда всяко твърдение, което не е подкрепено с доказателство е просто отхвърляно. Цветелин имаше добри идеи, но главно заради тази издънка гласувах за Цвета. А и все пак тя е от 3 години в СС и знае как стоят нещата, знае за какво става въпрос, и знае как да се справя с делата, които и предстоят. Цветелин започна с това, че го е срам да е в СС. Е като го е срам защо се кандидатира? Както и да е. Все още нямам мнение за колегите, защото не съм общувал с тях изобщо. Цветелин изглежда амбициран, но не подкрепя думите си с доказателства, което не говори никак добре за него!

П.П. - на мен не са ми давали пари, не са ми обещавали нищо. Мога спокойно да кажа, че гласувах по СЪВЕСТ!!!

Доказателства за грабежите трудно биха могли да се извадят, защото преди няколко години изведнъж цялата документация била открадната от лоши хора. А в миналия студентски съвет, който започна да краде преди 2 години се провеждаха събрания само първите няколко месеца. Протоколи от събранията не се правеха, или поне не се публикуваха никъде. Ако нещо не си доволен и кажеш на събранието "къде са протоколите" отговорът е: "ела в офиса, всичко ще ти покажем". Като отидеш в офиса ти казват: "пиши жалба до контролния съвет". Общите събрания спряха да се провеждат някъде преди повече от една година.
През това време никакъв контрол не е имало, безконтролно крадене и еднолично взимане на решения.
А иначе това, че някой е от 3 години еди къде си са глупости за печелене на доверие на новите. Никакъв опит не му трябва на никой, защото в сс нищо чак толкова невероятно не се случва. Просто трябва да се защитават студентите, а бюджета да се харчи за нещо полезно.
Как го харчиха бюджета? Една част за студентски тържества, една част за турнири по шах или нещо друго(може би най-полезен разход). Всичко останало е потънало някъде. Може да се направи справка, но ако попиташ ръководството да даде отчет за последните 2 години ще ти кажат, че трудно би могло да отчетат, защото са много неща направени, а и сигурно счетоводния отдел "няма да може да даде тази информация".
За парите ясно, източени са.
А за това как сс защитава студентите има ли какво да се доказва?
Нека тези, които могат да кажат за добрите дела и страшната защита на студентите от страна на сс през последните години,
да го направят.

Един интересен факт ще спомена за уважението, което сс има в университета - преди 2 години, когато се избираха членове за академичния съвет, от 6 предложени от сс, 1 беше прието и то защото е от факултета на избрания малко преди това ректор
The_Guide_Of_The_Student
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот shayne » 20 Дек 2009, 01:23

DreamWorks написа:Странно, аз гласувах за последния председател и не мисля, че съм луд. Изслушах платформите и на двамата кандидати и просто предпочетох Цвета. При Цветелин издънката беше, че нахвърля доста обвинения без да даде каквито и да било доказателства за тях. То ест това си бяха празни приказки. В съда всяко твърдение, което не е подкрепено с доказателство е просто отхвърляно. Цветелин имаше добри идеи, но главно заради тази издънка гласувах за Цвета. А и все пак тя е от 3 години в СС и знае как стоят нещата, знае за какво става въпрос, и знае как да се справя с делата, които и предстоят. Цветелин започна с това, че го е срам да е в СС. Е като го е срам защо се кандидатира? Както и да е. Все още нямам мнение за колегите, защото не съм общувал с тях изобщо. Цветелин изглежда амбициран, но не подкрепя думите си с доказателства, което не говори никак добре за него!

П.П. - на мен не са ми давали пари, не са ми обещавали нищо. Мога спокойно да кажа, че гласувах по СЪВЕСТ!!!

Бях прав за това, че голяма част от досегашните членове ги е срам от СС и това беше една от причините да се кандидатирам за председател. Защото искам чрез работата ни занапред студентите наистина да повярват в нас, да ни се доверят и ние да бъдем техни достойни представители. Ако знам, че всичко би останало същото, не бих влязал в СС. Дори повече от това, реших се да бъде един от хората, които ще инициарат тази промяна и се надявам след две години вие да сте тези, които ще кажат, че сме си свършили работата добре. Не може да искаш да ти представя доказателства за предишни злоупотреби или далавери, тъй като нещата са доста добре прикрити и дори КС не би открил нищо. Ако вярваш обаче, че всичко е било изрядно и всички пари са отишли за студентите, жестоко се лъжеш. Не съм единственият, който го твърди, но не съм и този, който ще търси доказателства за това. Каквото било, било. Важното е оттук нататък нещата да не останат същите. Аз лично ще се погрижа за това. Относно другите обвинение, споменах и купуването на гласове. Можех да изброя всеки един от членовете на СС, който ще гласува за Цвета още тогава, но не смятам, че това щеше да помогне. Така че не смятам, че това ми е било голямата издънка, както твърдиш.
Цветелин Биков
Член на Академически съвет на СУ
Аватар
shayne
Primus inter pares

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот The_Guide_Of_The_Student » 20 Дек 2009, 09:09

DreamWorks написа:1. Чувал съм какво ли не за СС. От това, че се крадат пари, до това че се върши работа. По обвиненията доказателства не съм видял и за това съм склонен да вярвам, че нещата са изрядни до колкото могат да бъдат такива.
2. Явно само до мен не е стигнало купуването на гласове, а толкова исках нов телефон :(
3. Това, че не си председател не ти пречи да си вършиш работата както трябва.
4. Както бях казал в предишен мой пост, надявам се след 2 години мнението на колегите от СУ за СС да е изцяло положително.

Колеги, усещам, че тръгвате в посоката на новите от преди 2 години, а и от преди 4 години. Посоката на това, че избрали сме председател, дай да дадем най-доброто от себе си сега. Но това е доста наивно. Никакъв нов председател не сте избрали. Все едно е преизбран сс отново. И това се повтаря за втори път. И преди 2 години беше избрана секретарката на председателя. Сега се избира секретарката на секретарката.
1.Колкото до това, че се крадат пари, ами те и за тройната коалиция всеки може да каже да се дадат доказателства преди да повярва. Само че нали така си правеха законите, че всичко да е законно. Между другото погледнете правилника на сс, писан от сс. Този правилник беше коригиран 2 пъти. Първия път през 2006-та, когато се разпадна по-предишния съвет. На следващата поправка се разпадна и предишния. Целта му е председателя да не може да се контролира по никакъв начин. След като има съмняващи се, че пари се крадат, нека ръководството да извади публично отчет, къде са отишли всички пари. Ако това бъде направено и аз ще повярвам, че секретарката и секретарката на секретарката, както и другите около тях са едни честни хора и ще им се извиня.

2. Наистина жалко, но парите не стигат за всички. Ако си задържите ръководството някой друг месец като нищо ще се сдобиеш с нов телефон.

3. Да, не пречи, само че аз не бих си мръднал пръста да работя, ако ръководството ще краде и после каквото и да направиш, ти се приписват всички негативи на онези, на които единствената цел е да продължат краденето

4. Едно време и други така се надяваха. Това са утопии. Онези, които гласуваха за секретарката на секретарката и са получили нещо или очакват да получат, трябва да си подадат оставките и да се проведат частични избори. Иначе нищо няма да се оправи.

Предлагам на Цветелин да обяви веднага имената им, защото е наивно да се смята, че някога с порочни хора ще се работи.
Не, всичко трябва да е ясно, защото се спестяват лицемерието, игричките, които само отлагат с някой друг месец неминуемото. Така че нека да се публикуват всички, които гласуваха за секретарката на секретарката
The_Guide_Of_The_Student
От дъжд на вятър

Мнениеот shayne » 20 Дек 2009, 14:03

DreamWorks написа:3. Това, че не си председател не ти пречи да си вършиш работата както трябва.posting.php?mode=quote&f=22&p=687468

Не съм казал, че като не ме избраха за председател ще се откажа от съвета. Напротив, сега съм още по-нахъсан и аз лично съм готов да дам много от себе си за развитието на СС.

The_Guide_Of_The_Student написа:Предлагам на Цветелин да обяви веднага имената им, защото е наивно да се смята, че някога с порочни хора ще се работи.
Не, всичко трябва да е ясно, защото се спестяват лицемерието, игричките, които само отлагат с някой друг месец неминуемото. Така че нека да се публикуват всички, които гласуваха за секретарката на секретарката

Малко по малко ще научите кои са. Нека поне първо да говоря с част от тях, въпреки че за някои имам много големи резерви и едва ли ще ги виждам често в съвета. А игрички ще си играеме с тях, вие няма какво да се месите. Работещ съвет обаче ще има.
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот camel » 20 Дек 2009, 14:23

Цветелине, ти да не беше на партито на ФСС на ФФ от петък? :roll:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот shayne » 20 Дек 2009, 14:25

camel написа:Цветелине, ти да не беше на партито на ФСС на ФФ от петък? :roll:

Да, там бях :)
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот peterdi » 18 Яну 2010, 15:51

Чаках до последно в сайта на СС да се появи някаква информация за датата и часа на заседанието, на което ще се формира екипът в СС - ресорни заместник-председатели, комисии и тн. Няма такава информация. Събранието на СС е днес, от 17 часа. Надявам се, че поне след това колегите ще се решат да напишат кои са избраните.
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Мнениеот shayne » 18 Яну 2010, 23:41

peterdi написа: Надявам се, че поне след това колегите ще се решат да напишат кои са избраните.

Избраните са:

Заместник-председатели на СС на СУ:

Цветелин Биков - Председател на комисията по образованието
Анелия Александрова - Председател на комисията по социално-битовите въпроси
Иво Ненков - Председател на комисията по връзки с администрацията

Председатели на останалите комисии:

Момчил Еленков - Връзки с обществеността
Петя Бакърджиева - Международна дейност
Георги Гаврилов - Култура
Димитър Петров - Спорт
Цветелин Биков
Аватар
shayne
Primus inter pares

Мнениеот peterdi » 20 Юни 2010, 19:53

Мненията извън темата от днес бяха изтрити.

Чисто заяждане на обща основа, на което тук не му е мястото.
Който не му е харесал начина, по който работи Студентският съвет, да е направил нещо повече по въпроса, а не само да плюе тук и да обижда потребителите на форума.
Заключвам темата, тъй като в момента избори няма и скоро не предстоят такива.
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Предишна

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към За нас / проекти и предложения