Новини от Студентски съвет на СУ

Това е разделът за Студентски съвет. Неговите членове се избират по факултети. Тук ще ви обясним как да кандидатствате с ваш проект и как да спечелите финансиране за него. Също така ще се опитаме да даваме подробна информация за всеки един проект, по който СС работи. Клубовете са специализирани студентски общности по интереси.

Модератор: svetlio.varna

Re: Новини от Студентски съвет на СУ

Мнениеот svetlio.varna » 07 Окт 2011, 17:30

Всъщност съм по-информиран, отколкото се предполага за човек, от когото се опитва да се скрие тази информация :D Иначе да - разбрах, че сте събрали отбрани хора и сте взели някакви решения, но разликата между това, което сте направили и заседание на СИС е, че събранието не е свикано по установения ред и за него не са били информирани всички членове на СИС и на Студентски съвет.

Както и да е, постигнатото с това неприсъствие на всички неудобни хора е неразумно малко в сравнение с това, което се жертва - а именно опасността един или няколко от тези неудобни хора да потърсят сметка по съответния ред. Ако не се лъжа, май тази година няма неуважена от Контролния съвет на СУ жалба от членове и нечленове на СС срещу организацията, но поне за моите мога да твърдя със сигурност :wink:
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

Мнениеот Wirelessa » 07 Окт 2011, 22:09

Ами в такъв случай успех с жаленето... :albino:
Stay hungry, stay foolish...
Аватар
Wirelessa
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Wirelessa » 07 Окт 2011, 22:18

По точка осма членовете на КС обсъдиха документацията и доклад по сигнал от Светослав Дианов Желев, студент в ЮФ на СУ, Право, втори курс, вх. № ? от 13.06.2011г. относно 4 нарушения в проведения на 10.06.2011 г. конкурс за избор на Комисията по настаняване в студентските общежития. КС след обсъждане единодушно реши:
1. Конкурсът за Комисията по настаняване за учебната 2011-2012 година е легитимен, изборите са законосъобразни и избраните кандидати следва да заемат своите изборни длъжности.
2. По сигнала на Светослав Желев КС ще се съобрази с предоставеното предложение за усъвършенстване на процедурата за провеждането на конкурс за избор на комисията по настаняването. Въпреки това в сигнала не се констатират конкретни нарушения на изборната процедура.

ЬХАХЬХАХХАХ! виждам какво решава КС относно СВ.ВН :faroah:
Аватар
Wirelessa
В началото бе словото

Мнениеот svetlio.varna » 07 Окт 2011, 22:47

Може би е добре да не цитираш избирателно. Това е цитат от писмото ми до Контролен съвет:

"Въпреки това с оглед на обстоятелствата, че:
- със всеки следващ конкурс кандидатите все повече намаляват и се разочароват от начина на провеждането му;
- от 13 юни започва сесията в университета, а в това време Студентският съвет не се свиква според неговия правилник и при евентуална отмяна на проведения конкурс, не би било технически възможно организирането на нов;
- настанителната кампания трябва да започне съвсем скоро и евентуалното провеждане на нов конкурс би препятствало нормалното й протичане;
смятам, че не е целесъобразно проведеният конкурс за избор на Комисия по настаняването да бъде анулиран, въпреки допуснатите съществени нарушения при провеждането му. Въпреки това намирам за наложително на Студентския съвет да бъде препоръчано занапред точно да спазват правилата при организиране на подобни конкурси и занапред да бъде предложено на съответните органи на университета да променят правилата за избор на Комисия по настаняването в степен достатъчна да гарантира нормалното му провеждане за в бъдеще."

Сега може отново да прочетеш горния цитат и да си събереш усмивката. Мисля, че КС се е съобразил изцяло с това, което съм поискал - конкурсът да не се отменя, но да бъдат променени правилата така, че да не може да се правят същите шашми както досега. Доколкото се информирах, вече се обсъждат в неофициален кръг промените за догодина по уваженото ми предложение изборите за Комисия по настаняването да не се провеждат еднолично от СС. Но за това ще говорим когато стане факт.

А сега трябва ли да цитирам другите решения на КС, завършващи с "КС отменя еди коя си глупост на СС"? :wink:

П.П.: И още нещо, нямам намерение да саботирам самоцелно изборите, но ако си позволите лукса да "донагласяте" изборните резултати, ще трябва да използаме именно такива умишлени недоглеждания, защото фалшификация на изборите е почти невъзможно да се докаже, но затова пък пропуските в процедурата са очевидни. Така че според мен е в интерес на всички изборите за СС да преминат коректно и честно :wink:
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

Мнениеот Wirelessa » 07 Окт 2011, 23:18

Някой път ще трябва да се запознаеш и с официалното становище и на МОМН! Както и да е - ти си най - големия и печелиш! Прав си за всичко и думите ти са меродавни! Пожелавам ти догодина ти назначаваш КН лично, за да няма никакви нарушения (и сега ще кажеш, че и това е нарушение). Продължавай да търсиш нарушенията и нередностите в живота си, но май най - голямата е самия той.

п.с. и понеже ти си най - големия можеш да продължиш да си пишеш и отговаряш тук. Аз имам изпити за взимане, защото съм леко тъп и имам поправки, заради което нямам време да ти отговарям повече... УСПЕХ!

:reindeer: :faroah: :reindeer:
Аватар
Wirelessa
В началото бе словото

Мнениеот Scorpion » 09 Окт 2011, 09:54

Wirelessa, много се раздаваш в защитата на Студентски съвет нещо. Отдавам го на безрезервната ти вяра в почтеността и морала на доминиращите негови членове...
I won't waste myself on you! http://www.youtube.com/watch?v=7UZLUmx7a34
Аватар
Scorpion
Неодекадент

Благодарил (а): 69 пъти.

Предишна

Назад към За нас / проекти и предложения