Относно входовете/изходите на университета

Това е разделът за Студентски съвет. Неговите членове се избират по факултети. Тук ще ви обясним как да кандидатствате с ваш проект и как да спечелите финансиране за него. Също така ще се опитаме да даваме подробна информация за всеки един проект, по който СС работи. Клубовете са специализирани студентски общности по интереси.

Модератор: svetlio.varna

Относно входовете/изходите на университета

Мнениеот Temporary » 16 Окт 2006, 23:07

Не знам дали тук и е мястото на тази тема, но мисля че правилно се ориентирам, че Студентския Съвет е връзката на нас, простосмъртните студенти, с управата на университета, нали?

Въпросът ми е, както и заглавието подсказва, относно входовете/изходите на университета. А именно:
1) Защо централния вход работи горе долу по време на кандидат-студентската кампания и през по-голямата част на учебната година е затворен? Особено сега за хора ползващи 94 и т.н., докато е затворен подлеза централния вход е много полезен. Също така и на хора като мен, ползващи тролей и слизащи на худ. галерия, ако имат лекции в южното крило.
2) Защо след 17:00 (може и да е 18:00 - не съм много сигурен) се затварят всички входове/изходи, освен тези излизащи на двора?!? Адски е неудобно за хора имащи лекции от 18:15, които идват отвън. Спокойно биха могли да го правят 2 часа по-късно и да няма проблеми.

Но ако оставим въпросите настрана имам и една молба и затова се обръщам към СС: не може ли да се предложи входът на ъгъла на ул. Шипка и бул. Васил Левски да бъде отворен?

Дори и да предположим че половината от студентите в Ректората не са от София и следователно идват от Студентски Град и да предположим че 20% от софиянсите ползват техни спирките на абтобусите или идват по различен начин, то пак поне 30-ина процента от нас ползват тролеи. И особено за хора слизащи на худ. галерия този вход е просто идеален - пресичаш улицата и си вътре. Повечето филолози имат часове във фонетичните кабинети до които се стига по стълбите само от страната на този вход. Не мога да ви опиша колко е досадно, забавен заради поредното задръстване човек да обикаля до входа откъм източното крило (или още по-зле - южното) и да закъснее именно заради това. Все си мисля че една трета от студенсткото тяло не бива да бъде пренебрегвана. А обективно погледнато спирката на 280 е почти на еднакво разстояние м/у входа откъм източното крило (т.е. м/у Шипка и Хр. Георгиев) и затвореният вход на ъгъла на ул. Шипка и бул. Васил Левски. Т.е. биха могли да отворят единия за сметка на другия (ако оправданието е да речем че трябва да се наеме допълнителна охрана и не могат двата входа да се поддържат) - за хората ползващи 280 разликата няма да е кой знае каква, но за нас ще е голяма!

Разбира се въпросите и предложенията ми са изклюително по мое наблюдение, но не мисля че някой би възразил да има допълнителни входове/изходи.
Аватар
Temporary
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Относно входовете/изходите на университета

Мнениеот Temporary » 16 Окт 2006, 23:28

Temporary написа:Т.е. биха могли да отворят единия за сметка на другия (ако оправданието е да речем че трябва да се наеме допълнителна охрана и не могат двата входа да се поддържат) - за хората ползващи 280 разликата няма да е кой знае каква, но за нас ще е голяма!

Затова са ми и кухите разсъждения, защото съм се опитал да се изразя максимално ясно и да обхвана всички възможности. Ако не ти се чете - не чети, а ако четеш то го праи внимателно :!: :evil:
Аватар
Temporary
Пишете, о, братя

Мнениеот fan4battle » 17 Окт 2006, 00:19

Особено дразнещо е да обикаляш цялата сграда и двора, за да използваш единствения пропускателен пункт. :roll:
Аватар
fan4battle
___

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Росен Тимчев » 17 Окт 2006, 08:48

Здравейте! Поставената тема ще бъде обсъдена в най-скоро време с управителя на сградата Боби Ангелов. Ще ви уведомя за постигнатото решение!
Аватар
Росен Тимчев
Живее, за да пише

Мнениеот fan4battle » 17 Окт 2006, 10:44

Страхотно! :D
Аватар
fan4battle
___

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Temporary » 17 Окт 2006, 14:23

Много благодаря! Шапка свалям :D
Аватар
Temporary
Пишете, о, братя

Мнениеот peterdi » 17 Окт 2006, 15:38

Според мен ситуацията малко излишно се драматизира. Като се закъснява заради обикаляне на Университета, тръгвайте по-рано.

Отворените входове през деня са следните: Централно крило (Яйцето), Северно крило (два входа от двете страни на стълбите), Южно крило (при Стъкленото кафе). Парадният вход стои отворен най-често през есента и пролетта, през останалото време се затваря.

След 17.30 часа се затварят всички входове освен този при Яйцето и този в Северното крило (към двора). След отварянето на изхода за коли от двора при Северното крило този вход би могъл да се използва за влизане направо в Северното крило.
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Мнениеот Temporary » 17 Окт 2006, 18:34

Доколко се драматизира не знам... гледах тонът ми да е сериозен, защото предложението е сериозно, както и институцията към която се обръщам. Естествено не е болка за умиране и не е задължително да се прави нещо по въпроса, просто предлагам :)

Прав си, Peterdi, за закъсненията, но не е само в тях въпроса. Според мен би било най-малкото по-удобно така, защото ако се отвори входа на ъгъла ще има по-директен достъп към източното крило (и така важния за филолозите втори етаж) и към южното, и към централната сграда. Единствения плюс на входа при 280 е че има директен достъп до двора оттам, но в края на краищата на студентите им е по-необходима сграда на уни-то отколкото двора му, нали?
Аватар
Temporary
Пишете, о, братя

Мнениеот Joker » 17 Окт 2006, 18:40

:lol: Повечето достолепни институции, а Университетът определено е такава институция, не ползват постоянно официалния си вход. :? Той има донякъде церемониален, а не утилитарен характер. :shock: Вижте официалния вход на Народното събрание, през него влизат и излизат само държавни глави и премиери. 8)
:joker:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Temporary » 17 Окт 2006, 20:46

Да, И?

Това беше отговора на първия ми въпрос, мерси за което, но предложението да се отвори ъгловия вход си остава в сила...
Аватар
Temporary
Пишете, о, братя

Мнениеот Joker » 17 Окт 2006, 22:36

:lol: Не е мн добра идея. 8) Оттам постоянно влизат разни прошляци, за да ползват :pottytrain5: :shock: Ще стане още по-гадно от сега. :evil:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Плазмодий » 18 Окт 2006, 00:12

Нз какво ви бъркат няколко крачки пеш,това че сте в София не значи,че не трябва да използвате долните си израстъци по предназначение :!:
Патрона=>Цевта=>Спусъка=>Отвъд ?!?
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Благодарил (а): 447 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към За нас / проекти и предложения