След ОС на СС 26.03.2008 - "Крупни абсурди безбройни"

Архив на теми от раздел "Студенти"

Re: След ОС на СС 26.03.2008 - "Крупни абсурди безбройни"

Мнениеот Fever » 01 Апр 2008, 13:48

camel написа:Е това вече е прекалено. Като че ли ние не сме студенти, а депутати в парламента, които са готови да се изядат с кокалите. :evil:

Благодари за това на 'милата' опозиция. Тя руши с бързи темпове.
Аватар
Fever
Оторизиран простак

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот camel » 01 Апр 2008, 15:29

Не искам да заставам на ничия страна. Факт е, че вътрешните неразбирателства пречат на СС да работи пълноценно и дори изобщо да работи. Но в същото време смея да твърдя, че настоящият председател беше избран с ако не 100, то поне 80 процента купени гласове. Недопустимо е да се срещаш преди изборите с представител на студентите в СС от ФФ и да му викаш "гласувай за мен и аз ще те направя зам.председател" - това не е парламент, а студентска организация към която трябва да се подхожда по друг начин. За какво е цялата борба за власт? За какво е това взаимно надхитряне? Не знам доколко са вярни слуховете, че Светослав Станков е подправял документи, но ако това е вярно, то ми се струва, че поне морално той трябва да е задължен да напусне поста.
И все пак съм убеден, че не е от кой знае какво значение кой е председател, а кой опозиция - важното е да се върши работа в полза на студентите, а такава липсва или поне аз не мога да я доловя. СС разполага с огромен бюджет - толкова много неща могат да се свършат с него. Пред очите ми са се извършвали изключително успешни и ползотворни акции, които са били спонсорирани с 50 - 100лв. Не мога да си представя какво бих могъл да направя за СУ и студентите с бюджет над 100 хил. лева - изключително много неща и ако почна да изреждам съм сигурен, че няма да ми стигне целият ден, защото проблеми има, има кой да ги види, но няма воля за тяхното разрешаване. ПРАВИЛНИКЪТ НА СС НЕ Е СРЕД ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ. Помислете си....
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот The_Guide_Of_The_Student » 01 Апр 2008, 15:52

camel написа:За какво е цялата борба за власт? За какво е това взаимно надхитряне?

Борба за власт? В СС една не малка част са дошли да консумират. Да изсмучат каквото може да се изсмуче. Ако някаква дейност може да се отчита, то това е раздаване на пари за проектчета на знайни и незнайни, празненства, самокомандироване в чужбина и общо взето това е всичко.
Надхитряне имаше едно време, при предишния председател на СС. Сега, за да има надхитряне трябва 2 страни да разполагат с определен потенциал да се надхитрят. Както не веднъж казах - не признавам ръководството на СС. За нищо не го признавам.

camel написа:Не знам доколко са вярни слуховете, че Светослав Станков е подправял документи, но ако това е вярно, то ми се струва, че поне морално той трябва да е задължен да напусне поста.

Това не са слухове. Аз лично съм виждал справка, удостоверяваща измамата.
И това не е всичко - г-н СС е ходил да изнудва директора на общежитията да получи помещения в студентски град, като в замяна ще "позволи" увеличаване на таксите в общежитията с 40%.
Като говорим за морал:
"Сред членовете на СС няма такива с морални качества" - Светослав Станков - и.д. председател на СС
Практиката е показала, че има предвид себе си и тези около него.

camel написа:И все пак съм убеден, че не е от кой знае какво значение кой е председател, а кой опозиция - важното е да се върши работа в полза на студентите, а такава липсва или поне аз не мога да я доловя. СС разполага с огромен бюджет - толкова много неща могат да се свършат с него. Пред очите ми са се извършвали изключително успешни и ползотворни акции, които са били спонсорирани с 50 - 100лв. Не мога да си представя какво бих могъл да направя за СУ и студентите с бюджет над 100 хил. лева - изключително много неща и ако почна да изреждам съм сигурен, че няма да ми стигне целият ден, защото проблеми има, има кой да ги види, но няма воля за тяхното разрешаване.

Ооо, бюджета е бил над 100,000 лева миналата година. Тази може и 200,000 да достигне. Както знаете таксите на студентите скочиха несимволично и приема е с 25% повече.

Колеги, помогнете да изрежем туморите в Университета.
Не махвайте с лека ръка и не казвайте всички са такива, не ме интересува.
Да помогнем на Ректора и ръководството на Университета.
Това място може да бъде съвсем различно. При определени обстоятелства след няколко години ще бъдете приятно изнанадани от резултатите.

camel написа:ПРАВИЛНИКЪТ НА СС НЕ Е СРЕД ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ. Помислете си....

Всъщност точно някъде след приемането на "Правилника Станков" започна пълния крах на СС. Няма ли контрол никой не може да спре крадеца да краде, мошеника да лъже. В момента най-точното определение за състоянието на СС е тотална аномия.
The_Guide_Of_The_Student
От дъжд на вятър

Мнениеот rkk » 13 Яну 2009, 18:18

Със заемането на политическа позиция при срещата си с министъра на МВР, лицето Светослав Станков отново наруши Устава на СС на СУ :arrow:
rkk
Драскач

Мнениеот Joker » 15 Яну 2009, 13:38

Ха, оплачете се на АС или поне на Ректора... :mrgreen:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Шепот » 02 Фев 2009, 11:52

Този Станков кой курс е?
Очаква ли се в скоро време да завърши и да спре да е председател на СС?
Аватар
Шепот
:) !

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот Bethany » 02 Фев 2009, 12:00

Шепот написа:Този Станков кой курс е?
Очаква ли се в скоро време да завърши и да спре да е председател на СС?

Има анкета по въпроса в темата "Подписка за отстраняване на С.С"
Обичай родината си ,не защото е силна или богата ,а защото е ТВОЯ!!!
Аватар
Bethany
Да живей словото

Предишна

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Студенти - АРХИВ