След ОС на СС 26.03.2008 - "Крупни абсурди безбройни"

Архив на теми от раздел "Студенти"

След ОС на СС 26.03.2008 - "Крупни абсурди безбройни"

Мнениеот The_Guide_Of_The_Student » 26 Мар 2008, 23:28

Уважаеми колеги,
Днес, 26.03.2008 се проведе поредния цирк - заседание на СС, водено от председателстващия го.
(Предварително се извинявам, ако някъде не цитирам точно негова светлост)

"Ей, дришльо, кво ша стане ако те стисна за врата и ти счупя главата? Кво ша ми направиш, а?"
Светослав Станков - изпълняващ длъжността председател на СС на Университета

"Ректора пак са избърса в нас"
Светослав Станков - и.д. председател на СС на Университета

"Сред членовете на Студентски съвет няма никой с морални качества, за представител в Настоятелството"

"Отнемам ти думата! Забранявам ти да взимаш думата! Ша правим етичен кодекс на СС заради тебе!"

Добре дошли в гаменологията!

За да е малко по-ясна картината ще се върна 2 дни назад. Обажда ми се приятен 20-на годишен женски глас и ми казва:
Нали знаеш, че утре имаме общо събрание? Ще дойдеш, нали? Ректора е пратил покани до всички членове на СС, да се обсъдят някои неща и ако не дойдеш на събранието няма как да си вземеш поканата."
Естествено, приятен женски глас прави покана да дойда на събрание на СС, още повече, че "там и единствено там" ще получа покана от Ректора, и как да й откажа при това положение?
Това ще да обясни изключително крупната сума от членове на СС - 31, които дойдоха на това събрание. Защото само на това събрание, "и единствено там", срещу подпис при това се получава поканата на Ректора.
За запознатите от предишни събрания на СС, водени от и.д. председател на СС това събрание се проведе според очакваното.
Насрочено за 18 часа. Естествено кворум, дори и заради поканите на Ректора не можа да се събере в уречения час. Събранието по "Правилника Станков" трябваше да бъде отложено с 1 час. Господин СС почна да брои пионките - 1 пионка, 2 пионки, 3 пионки...
В 19 часа заседанието се откри. Чудо стана, в 19 часа имаше за първи път в история кворум от 31 членове на Студентски съвет.
Явно все пак поканата на Ректора, която можеше да бъде получена "само и единствено на това събрание" и срещу подпис си беше казала думата.
И така, г-н СС каза на общото събрание, че е правил консултация с председателя на Контролния съвет - професор Беленски и му било казано, че заради постоянните проблеми с кворума може да редуцира числения състав с тези, които не са в страната, болни са или по някаква друга причина. По примера на Академичния съвет на Университета. Опа, господин СС почна да брои - този е в чужбина, този е в чужбина, този е някъде другаде, този е болен - 55 е числения състав на Студентски съвет, а не 60. Редуциране се нарича това.

"Решенията днес ще ги взимаме и те ще бъдат напълно легални с обикновено мнозинство от 16, да приемем правилник ни трябват 55/2, ааа - 28. И ще бъде съвсем легално и легитимно"

Голяма работа, че числения състав на на СС е 60. Нали редуциране правим? От академичния съвет взимаме пример?
28 е повече от половината на 60 и толкоз. Каквото и да си приказват.

"Предлагам да разгледаме предложението за промяна в правилника. Вий ше си кажете мнението. После да го гласуваме амблок."

Почна се една четня на предложенията за промяна в правилника. От това може да се установи, че поне да четем на български можем, или наизуст сме го учили?
В настоящето писмо прикачам, това, което уважаемото ръководство на СС предостави на членовете на СС да разглеждат - предложения за промяна в правилника на СС, 10-на минути преди началото на общото събрание.
Предложенията са абсурдни. Не променят абсолютно нищо. Общото събрание беше поставено пред свършен факт да гласува нещо, като на практика не знае за какво става дума. Тъй като съм пратил още преди 3 месеца на членовете на Студентски съвет предложение за нов правилник и те по всяка вероятност са имали достатъчно време да се запознаят, предложих на г-н СС да гласуваме и това предложение. Нали демокрация? А то какво стана:

"Не, твоя правилник няма да го разглеждаме, няма да го гласуваме! АЗ забранявам еднолично!
Беше съставена, комисия от 5 човека, които разработиха предложенията, които вече разглеждахме. Вземам ти думата!"

За да са всички съвсем наясно с истината, тази комисия беше избрана от изпълнителния съвет. В нея трябваше да участват -
моя милост(парадоксално нали), Момчил Тодоров, Дияна Мирлева, Георги Мицов и Николай Колев(или малкия Колев) за председател на комисията.
В действителност както всички ще се досетят, предложените за гласуване промени са чисто и просто предложения на СС и неговия съдружник в "България Вип Реал Истейт" ООД - Николай Колев

Преминаваме в "режим на гласуване".
Вълнението е голямо..... и..... издънка, засечка, запек. Само 23 подкрепиха правилника.
Нищо, не всеки може да вдига самолета - както се казваше в една реклама. Със зачервени бузки, достойни за всеки самоуважаващ се домат в разцвета на силите си г-н СС рече:
"Записвам си тези, които саботираха днес приемането на нов правилник на Студентски съвет. Мнозинството много ясно си каза думата, но заради някакви, които само пречат правилник не може да се приеме."

За да е по-ясно, само тези, които явно им харесва да са в положение "пионка" подкрепиха "Правилника Станков 2"
Почвам сериозно да се замислям, дали наистина всички членове на СС имат навършени 18 години, дали са с главите си на място, каква причина може да има да се оставят да ги правят на маймуни? Някой ще ми каже ли?

И така, правилника се издъни, г-н СС даде поредната мъжка дума, а го знаем добре като даде мъжка дума каква стойност има тя:

"Свиквам другата седмица от 16 часа общо събрание. Гарантирам, че тоя път правилник ще приемеме.
Днес сигурно много са попаднали в задръствания или са в чужбина, но лично гарантирам"

Колеги от Студентски съвет, подгответе се за обаждания от подозрителни елементи в следващите дни, да ви убеждават колко е важно, колко е хубаво и други подобни. Няма да се спрат пред нищо. Като чуете приятния 20-на годишен глас или нещо звучащо по-дебело или дрезгаво, да знаете за какво става дума. Записвайте си разговорите. На страшни находки ще попаднете. После да ги пуснете пред всички да им се порадваме.

Преминаваме към 2-ра точка от дневния ред, след провала на 1-та - "Разни"
Преди това обаче проверка на кворума. Почна се броене, понеже май с броенето има проблем се почна поименна проверка на присъстващите. "Всички, които си чуят имената да си вдигат ръцете"
След това пак някакви приказки за бъдещи проекти, за това колко успешна била дейността на ръководството досега и други такива.
В потвърждение на изказванията, зам-председателя по администрацията си подаде оставката. Чест й прави, че не иска да се асоциира с ръководството на СС.

Някак си между другото се стигна и до въпроса за представителя на студентите в Настоятелството на Университета.
Като се почна едно мрънкане:

"Ама то не съм сигурен, че трябва представителя да е студент, дали по-добре да не е някой, точно сега завършил,
и приет да кара магистратура в чужбина, някой с принос към съвета, по възможност да е юрист..."

Веднага се сетих за едно име. Казах го на глас.

"Ти си луд! Това ли искаше да чуеш?! Забранявам ти повече изказвания да правиш!"
(Извинявам се, ако не цитирам точно негова светлост)

"Както сигурно добре знаете, на академичния съвет РЕКТОРА ПАК СА ИЗБЪРСА В НАС, че ние сме виновни, че не сме си избрали представител за настоятелството"

"Аз самия не мога да посоча кой да бъде. Сред членовете на Студентски съвет няма никой с морални качества, за представител в Настоятелството"

"Дали да не е някой голям дарител, дали да не е някой бивш студент, с голяма популярност..."

Тук се почнаха предложения, голямо театро. В крайна сметка Студентски съвет ще пусне анкета сред студентите с
10 предложения от Студентски съвет(която по думите на негова светлост ще бъде със сигурност манипулирана).
Анкетата ще се пусне в 10000 копия сред студентите, както и в електронен вариант, на "отлично работещият" и имащ "над 500 посещение дневно" сайт на Студентски съвет, обаче резултатите от електронната анкета нямало да се взимат под внимание.
И най-накрая негова светлост закри заседанието.

На излизане от залата г-н СС каза на мен и Момчил Тодоров, че много сме пречели, членовете на общото събрание искали да събират подписка срещу нас, не можел да ги удържи, правил всичко възможно, но за 2 минути щял да събере гласовете срещу нас. Рушали сме авторитета на организацията и Университета. Да внимаваме, че щяло да валят оставки.

На слизане по стълбите:
"Ей, дришльо, кво ша стане ако те стисна за врата и ти счупя главата? Кво ша ми направиш, а?"
Светослав Станков - изпълняващ длъжността председател на СС на Университета

Сами си правете изводите. Не мога да си обясня как е възможно системата въобще да допусне до Алма Матер подобни грешки на академичното. Трябва сериозен размисъл върху това.
Да беше обаче само негова светлост щеше да е добре, а останалите пионки и другите от гаменологията? Какво е това затваряне на очите? Имате ли интерес от този абсурд? Направете си една проста сметка. Нали всички сте пълнолетни, или не сте?
The_Guide_Of_The_Student
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: След ОС на СС 26.03.2008 - "Крупни абсурди безбройни"

Мнениеот Fever » 27 Мар 2008, 00:42

Как ли не ти писна?!?
Аватар
Fever
Оторизиран простак

Мнениеот ^PrincessA^ » 27 Мар 2008, 00:49

И аз тва се чудя! :shock:
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот camel » 27 Мар 2008, 01:37

Eeeх...то стана някаква сага за свалянето на Светльо Станков от трона. Ама рано или късно и туй ши стани. 8) :lol:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот bhbulgari » 27 Мар 2008, 13:01

Паляк!
bhbulgari
В началото бе словото

Мнениеот new_azzaro » 27 Мар 2008, 16:50

аз до сега не съм се интересувал от дейноста на СС.ама прочетох целият ти пост и доста ме впечатли.дали наистина има подобни произволия?дори и да има ти можеш да ги промениш все пак си в СС,отвътре винаги най-лесно се разбива една организация.ако смяташ това управление за тоталитарно и не добро имаш ШАНСА да го промениш.има десетки примери в историята а и в ежедневието ни.предложи на отделните членове нещо по добро(нали знаеш всеки винаги търси облаги) :wink:
je ne sais pas
new_azzaro
Пишете, о, братя

Мнениеот Fever » 27 Мар 2008, 17:03

new_azzaro написа:аз до сега не съм се интересувал от дейноста на СС.ама прочетох целият ти пост и доста ме впечатли.дали наистина има подобни произволия?дори и да има ти можеш да ги промениш все пак си в СС,отвътре винаги най-лесно се разбива една организация.ако смяташ това управление за тоталитарно и не добро имаш ШАНСА да го промениш.има десетки примери в историята а и в ежедневието ни.предложи на отделните членове нещо по добро(нали знаеш всеки винаги търси облаги) :wink:

Ти си живия пример защо Александър Тодоров НЕ трябва да е в тази организация. Той ВРЕДИ! :evil:
Сегашното ръководство на СС работи с пълна пара. Останалото е ревът за власт на опозоционния 'лидер' Сашко.
Аватар
Fever
Оторизиран простак

Мнениеот new_azzaro » 27 Мар 2008, 17:17

Fever написа:
new_azzaro написа:аз до сега не съм се интересувал от дейноста на СС.ама прочетох целият ти пост и доста ме впечатли.дали наистина има подобни произволия?дори и да има ти можеш да ги промениш все пак си в СС,отвътре винаги най-лесно се разбива една организация.ако смяташ това управление за тоталитарно и не добро имаш ШАНСА да го промениш.има десетки примери в историята а и в ежедневието ни.предложи на отделните членове нещо по добро(нали знаеш всеки винаги търси облаги) :wink:

Ти си живия пример защо Александър Тодоров НЕ трябва да е в тази организация. Той ВРЕДИ! :evil:
Сегашното ръководство на СС работи с пълна пара. Останалото е ревът за власт на опозоционния 'лидер' Сашко.

напротив винаги има нужда от опозиция конфликти различни мнения спорове и прочие.това мотивира управляващите да действат още по добре.така че давай Алекснадре продължавай със своята дейност и ни информирай:)
а и човека си има кауза която е с по голям шанс да се осъществи отколкото Славия да стане шампион в близките 25 години :bounce:
je ne sais pas
new_azzaro
Пишете, о, братя

Мнениеот camel » 27 Мар 2008, 17:35

Fever написа:

Добре. Нека е така. Но моля те кажи ми в какво се състои работенето с пълна пара и какво е направено досега за студентите? :roll: Аз се сещам само за една кръводарителска акция, която доколкото знам беше само "рекламирана" от СС, но...ти би трябвало да е по - навътре. Така че - какво се е свършило? :D
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот bhbulgari » 27 Мар 2008, 17:53

Човека е душевно болен и не информира, а по-скоро разнася невярна, и пречупена през неговата призма, информация. Единственто което прави в СС, е да ПРЕЧИ. Съгласен съм, че опозицията е полезна и стимулира работата, но в неговите действия може да се види, чисто и просто, инфантилен и полуидиотски опит да се саботира ръководството на СС.
От октомври насам, гореспоменатия, не е направил нищо, ама нищо за благополучието на СС.

П.С Сашко, знам, че това в твое любимо място за изява ( и единствено, защото едвали някой има желание да слуша словоизлиянията ти), но спри да пълниш форума с грешна и заблуждаваща информация!
bhbulgari
В началото бе словото

Мнениеот new_azzaro » 27 Мар 2008, 18:03

bhbulgari написа:Човека е душевно болен и не информира, а по-скоро разнася невярна, и пречупена през неговата призма, информация. Единственто което прави в СС, е да ПРЕЧИ. Съгласен съм, че опозицията е полезна и стимулира работата, но в неговите действия може да се види, чисто и просто, инфантилен и полуидиотски опит да се саботира ръководството на СС.
От октомври насам, гореспоменатия, не е направил нищо, ама нищо за благополучието на СС.

неговият така наречен : "полуидиотски опит да се саботира ръководството на СС." на практика не е толкова идиотски щом привлича вниманието на другите.както и да е...тези негови изяви и "влиянието" им върху другите хора,трябва да ви говорят че няма достатъчно информация около дейноста на СС,покажете някаква информация,за дейност която сте извършили, какво е направено,поканете хора на ваши събрания кажете каква е функцията ви и прочие...Покажете че всичко гореспоменато от него е продукт на : "душевно болен" човек и не е в интерес на никого.Поздрави.
je ne sais pas
new_azzaro
Пишете, о, братя

Мнениеот The_Guide_Of_The_Student » 27 Мар 2008, 18:48

bhbulgari написа:От октомври насам, гореспоменатия, не е направил нищо, ама нищо за благополучието на СС.

И се гордея с това. За благополучието на СС никога нищо няма да направя. Аз съм представител на студентите, не на злополучния председател. Съдбата на един бивш председател на СС от недалечното минало, който беше отстранен от Университета за злоупотреби е най-малкото, с което ще се размине.
The_Guide_Of_The_Student
От дъжд на вятър

Мнениеот The_Guide_Of_The_Student » 27 Мар 2008, 18:57

new_azzaro написа:покажете някаква информация,за дейност която сте извършили, какво е направено,поканете хора на ваши събрания кажете каква е функцията ви и прочие...Покажете че всичко гореспоменато от него е продукт на : "душевно болен" човек и не е в интерес на никого.Поздрави.

Това мисля, че е невъзможно. СС на Станков се занимава с организиране на концерти, футболни турнири, празненства, разнасяне на цветя за 8-ми март, въобще все неща, които са от жизнено важно значение за Студентите. Протоколи от събранията няма. Всичко се върши безконтролно. Следващото общо събрание ще е ако се вярва на "мъжката дума" на г-н СС ще е идващата сряда от 16 часа. Мястото както обикновено ще се обяви най-рано 1 ден преди самото събрание. Всеки, който иска да види с очите си цирка нека дойде. Заседанието е отворено за абсолютно всички, стига г-н СС да не издаде поредната заповед и да изгони публиката от залата.
А това са подробности за структурата на СС.
http://studenti-su.org/structure.html
Както добре се вижда се състои от председател, пионки и някакви лоши хора, които все им пречат да вършат злоупотреби.
The_Guide_Of_The_Student
От дъжд на вятър

Мнениеот bhbulgari » 27 Мар 2008, 20:27

В живота мишка, в форума мъжкар!
bhbulgari
В началото бе словото

Мнениеот The_Guide_Of_The_Student » 27 Мар 2008, 21:34

bhbulgari написа:В живота мишка, в форума мъжкар!

Ти от юридическия факултет ли си, че пишеш така неграмотно?
Ще се представиш ли, как се казваш или ще се криеш?
А като говорим за мишки, тази година е на мода.
The_Guide_Of_The_Student
От дъжд на вятър

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Студенти - АРХИВ