КСК 2009 - География

Архив на теми от раздел "Студенти"

КСК 2009 - География

Мнениеот desi_to » 03 Ное 2008, 11:38

Случайно да има някой,който ще кандидатства с География в СУ ? 8)
desi_to
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: КСК 2009 - География

Мнениеот KRSOne » 03 Ное 2008, 23:40

Айде географи, най-хубавия предмет сте избрали. Питайте ако има нещо, ако мога ще помагам. :)
Аватар
KRSOne
El Siete

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот lovesecret » 08 Ное 2008, 01:01

Леле, няма ли желаещи :shock: Ние миналата година по това време бяхме изписали вече 6-7 страници :lol:ех, колко отдавна беше това (и слава богу :lol: ) Айде ако имате въпроси питайте. С радост ще отговоря :bom:
"Бе влюбен до смърт! Тя бе единственото, което искаше ... Виждаше я отново и отново... Далечна .... Лунно красива ... Ледена ... Недостъпна ... "
Аватар
lovesecret
От дъжд на вятър

Мнениеот KRSOne » 08 Ное 2008, 12:12

Старата тема ми липсва ужасно много. ;( Още ме е яд, че не можахме да я докараме до 100 страници. :lol:
Аватар
KRSOne
El Siete

Мнениеот quanchi » 08 Ное 2008, 12:40

По-добре, че не сте! Ние докарахме математиката до 100 и какво - заключиха ни я :lol: :lol: :lol:
Аватар
quanchi
take it easy

Мнениеот KRSOne » 08 Ное 2008, 16:31

Всички теми така загиват... покосени от модераторския ключ. :lol:
Аватар
KRSOne
El Siete

Мнениеот lovesecret » 08 Ное 2008, 20:41

Старата ни тема вече я няма, но като гледам започнахме да превземаме новата, нищо, че вече не сме кандидат-студенти :lol:
"Бе влюбен до смърт! Тя бе единственото, което искаше ... Виждаше я отново и отново... Далечна .... Лунно красива ... Ледена ... Недостъпна ... "
Аватар
lovesecret
От дъжд на вятър

Мнениеот KRSOne » 08 Ное 2008, 21:00

Мда, като държим темата активна, ще привлечем кандидат-студентите. :lol: А те сигурно от учене нямат време за форуми. :P
Аватар
KRSOne
El Siete

Мнениеот AHuTa » 09 Ное 2008, 10:58

Здравейте! :)
Чак сега виждам темата. Аз съм една от ентусиастките да кандидатстват с география ... и френски :)
След много чудене в края на миналата година м/у математика и география и реших да е второто. Просто не мога да си представя цял живот да си кривя душата с някакви идиотски задачи. И така почнах уроци по география и честно да си призная не ми е особено лесно. Като цяло повечето неща са интересни, но всичките тия дати, имена, цифри и т.н. ужасно много ме плашат:) Аз още и не съм седнала да ги уча както трябва самите теми. Надявам се зимната ваканция да наваксам изпуснатото.

Между другото, много почнах да се замислям кое е по-трудно темата или теста (в унсс)? Защото колкото и да е теста обхваща абсолютно всичко и никога не знаеш с какъв въпрос могат да те забият, докато ако ти се падне хубава тема, можеш да изкараш и добра оценка.

Вие какви специалности учите в Софийски? И с какво оценки влязохте? :)
All we got iz us ...
Аватар
AHuTa
В началото бе словото

Мнениеот lovesecret » 09 Ное 2008, 11:40

Аз уча регионално развитие и политика. Влязох с 5,75 по география и 5,80 по английски :D Анита, поздравления за избора :wink: Географията е много интересна, но като всеки друг предмет си има и трудностите. Пожелавам ти успех!
Аватар
lovesecret
От дъжд на вятър

Мнениеот AHuTa » 09 Ное 2008, 12:10

lovesecret написа:Влязох с 5,75 по география и 5,80 по английски

Уау! Това са ужасно добри оценки!
До колкото знам тази специалност е нова и бройката за приемане не е много голяма. Какво точно изучавате? :)
Аз се колебая м/у туризма и регионалното :)
All we got iz us ...
Аватар
AHuTa
В началото бе словото

Мнениеот KRSOne » 09 Ное 2008, 12:59

Въпросите в УНСС са от рода на 'Река с 4 букви, която се влива в река с 8' или 'Колко мляко са дали козичките на Бай Пешо през 2008г'. Та всеки сам си знае какво му е по-лесно - да назубриш малоумни факти или да развиеш тема. Зубренето на цифри не е същността на географията, но това ще разберете в университета. За да развиете успешно темата си, най-важно е да спазвате структурата, на това държат най-много. Не забравяйте и доказателството. След всяко твърдение и направен извод, обяснете защо. Например, защо там има еди какви си води, а в онзи град се отглеждат круши, на базата на какво. Пълните структурата с каквото сте запомнили. Спазите ли тези изисквания успехът е гарантиран. :wink: И още нещо, ако не сте сигурни в нещо не го пишете. :wink:
Аватар
KRSOne
El Siete

Мнениеот lovesecret » 09 Ное 2008, 14:05

Абсолютно съм съгласна с KRSOne относно тестовете на унсс. Самата аз изобщо не кандидатствах там, тъй като бях решила, че искам да уча в су. Но някои въпроси миналата година направо ме хвърлиха в шок - имало е въпроси от сорта на кое от дърветата е широколистно : а)ела б)бяла мура в)бор г)бреза :shock: И естествено страшно мн данни, които 2 седмици след изпита забравяш. Но все пак ти трябва да решиш къде и какво искаш да учиш :wink: А относно колебанието между туризъм и ррп - и двете специалности са много хубави. Просто сравни учебните им планове и виж коя повече ти допада, тъй като те доста се различават.
Аватар
lovesecret
От дъжд на вятър

Мнениеот KRSOne » 10 Ное 2008, 18:26

lovesecret написа:А относно колебанието между туризъм и ррп - и двете специалности са много хубави. Просто сравни учебните им планове и виж коя повече ти допада, тъй като те доста се различават.

Абсолютно съм съгласен. Обаче тази година колежките от РРП се радват на огромна мъжка компания, което също може да се вземе под внимание при вземане на решението :lol:
Аватар
KRSOne
El Siete

Мнениеот lovesecret » 10 Ное 2008, 19:21

^ :lol: Колега, ирония ли долавям :lol: Та ние си имаме цели 3 момчета
Аватар
lovesecret
От дъжд на вятър

Следваща

Назад към Студенти - АРХИВ