Подписка за отстраняване на Светослав Станков

Архив на теми от раздел "Студенти"

Смятате ли, че Светослав Станков трябва да бъде отстранен? Аргументирайте се за избора на отговор!

1) Да, напълно съм съгласен(а)
50
96%
2) Не
2
4%

Общо гласове : 52

Re: Подписка за отстраняване на Светослав Станков

Мнениеот Dobromir » 31 Яну 2009, 01:23

Светослав Станков написа:А, Добри, нямам честа да те познавам, от което много страдам, но моля те кажи на твоя Гуру Ники Михайлов да върне проектора, който прибра от Студентски съвет и забута в непризнатия ви нито от академически, нито от никого кариерен център на факултета ви.

Ух на бати, пич мой,

Студент съм, не за друго ми щото още ме желаят :) В два факултета, по интересни за мен магистърски програми. За твое успокоение, живот и здраве, от юни ще остане само една, защото в другата ми предстои дипломна защита. Това между другото.

За проектора - както много добре знаеш, с Митко Колев - твоя Гуру - получихте писмо от Генералния мениджър на фирмата дарила техниката за какво е дарена тя. Какво пишеше вътре оставам да намериш - е, не в Правилника на СУ, ама ти така и не го спазваш. Дет се вика, кво толкова днес фалшиво уверение, утре нЕкое ЗОП-че в 8-ми блок, ама ти си знаеш.. и прокуратурата! За да приключим темата с проектора - от юристите знам, че дарението се прави с воля на дарителя. Тя е неотменима. Ха сега си намери документчето и прочети какво пише за този проектор. Предишния проектор на кариерния център го открадна Любо Секиранов, радвам се, че с този, дарен отново на кариерния център (на ФФ) не се получи така, като чета какво сте си позволили с парите по проекта на Пешо, не е далеч от акъла, как и къде щеше да свърши милия ни проектор ;)

По темата кариерни центрове предлагам да не започваме дискусия - в момента в СУ функционират 4 (четири) кариерни центъра и нито един от тях не се намира в Ректората. Ходи ги намери и им изискай обяснения, защо и как функционират без разрешението ти! Длъжен си да го направиш, в името на студентите, дето ги представляваш!

Пък дали се познаваме е без значение. Няма смисъл да се запознаваме, защото нямаме общи теми за разговор. Ти не си мой студентски представител, срам ме е от теб!
Добромир Добрев

http://dobri.eu
Аватар
Dobromir
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Joker » 31 Яну 2009, 01:32

Хмм, и аз гласувах "за" в анкетката, ама защо ли... :?
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Daimon » 31 Яну 2009, 14:51

:)
Здравейте на всички форумци!!!

Не се познаваме, защото умишлено избягвах да ставам част от непристойния тон, който е присъщ за форума.
За съжаление - той е неизбежен. Както за неразбраните хора, търсещи малко правда в СУ, които са вече твърде изнервени от безобразията, на които са свидетели; така и за гузните отговарящи им, които използват най-първосигналната защита, а именно - нападението и никога не дават отговор по същество, а само прехвърлят топката, на тези, които ги питат, какво става в СУ и СС.
Смятам, че много преди да излезе в ефир в предаването на Маргарита Михнева информацията за не дотам чистата работа на представители на студентите (не персонализирам, защото никой не може да извърши злоупотребите, за които е обвиняван студентския съвет, съвсем сам), за тези неща си се знаеше, вървяха доклади, оплаквания, забележки от Ректора и т.н. Не чуваме нищо ново. Не мога да срещна студент в СУ, който да не погледне с лошо око, когато му се спомене СС и да не каже, че поне веднъж е помолил за помощ, която му е била отказана. СС не е увеселителна организация!!!

"Bethany:Предлагам всеки факултет да състави собствен списък и накрая да ги обединим. Да са включени трите имена, факултет, специалност, факултетен номер и подпис!

Смятам, че това предложение е равносилно на самоубийство:
Първо, заради закона за защита на личните данни.
Второ, наблюдавани са достатъчно случаи на заплахи със саморазправа от членове на СС и без 3 имена и факултетен номер - представете си, какво ще се случи, ако ги имат!? :twisted:
Трето, колкото по-открито се заявява мнение, толкова по-малко хора ще посмеят да го направят - самите хора в СС са затруднени, какво остава за тези, които се чувстват по-малко обвързани с каузата.

Със сигурност в СС има хора, които искат да използват връзките и възможностите, които им предоставя, заеманата от тях длъжност, за благото на студентите и на СУ, но в момента на тях откровено се пречи. Ако ви се ще в СУ да се случват по-градивни неща в посока на подобряване на условията за ОБУЧЕНИЕ и РАЗВИТИЕ в българското висше образование, помогнете в тази насока с по-активна позиция!!!

Много съжалявам, че се налага да обсъждаме такива теми, вместо научни проекти и успехи или пък идващата пролет :flower: , но това е действителността, която сами сме си създали (за сега)!

Всичко добро!
Аватар
Daimon
В началото бе словото

Мнениеот Bethany » 31 Яну 2009, 15:18

Daimon написа:
"Bethany:Предлагам всеки факултет да състави собствен списък и накрая да ги обединим. Да са включени трите имена, факултет, специалност, факултетен номер и подпис!

Смятам, че това предложение е равносилно на самоубийство:
Първо, заради закона за защита на личните данни.
Второ, наблюдавани са достатъчно случаи на заплахи със саморазправа от членове на СС и без 3 имена и факултетен номер - представете си, какво ще се случи, ако ги имат!? :twisted:
Трето, колкото по-открито се заявява мнение, толкова по-малко хора ще посмеят да го направят - самите хора в СС са затруднени, какво остава за тези, които се чувстват по-малко обвързани с каузата.

Със сигурност в СС има хора, които искат да използват връзките и възможностите, които им предоставя, заеманата от тях длъжност, за благото на студентите и на СУ, но в момента на тях откровено се пречи. Ако ви се ще в СУ да се случват по-градивни неща в посока на подобряване на условията за ОБУЧЕНИЕ и РАЗВИТИЕ в българското висше образование, помогнете в тази насока с по-активна позиция!!!

Виждам, че не си запознат със ЗЗЛД, вземи поне го прочети от обща култура! Ако целиш да породиш съмнения, няма да се получи! Аз по принцип съм против анонимността и открито заставам зад думите си! Все още си мисля, че живеем в правова държава, така, че евтини номера не ни минават!
Обичай родината си ,не защото е силна или богата ,а защото е ТВОЯ!!!
Аватар
Bethany
Да живей словото

Мнениеот Daimon » 31 Яну 2009, 17:03

Bethany написа:Виждам, че не си запознат със ЗЗЛД, вземи поне го прочети от обща култура! Ако целиш да породиш съмнения, няма да се получи! Аз по принцип съм против анонимността и открито заставам зад думите си! Все още си мисля, че живеем в правова държава, така, че евтини номера не ни минават!

Ето защо отбелязах, че избягвам този форум. Тук дори хора с еднаква принципна позиция си търсят причина да се конфронтират! Не разбирам причината!
Да кажем, че наистина не разбирам нищо от закони и разпоредби, ergo (това е думичка, която силно не културните хора използват :wink: ) - приличам на повечето хора и в частност студенти, които ще бъдат сигурни, че колкото повече кажат за себе си, толкова по-голяма опасност ще има за спокойствието ми. Не говоря, като човек искащ да внесе смут, а като такъв, добре запознат с плачевната избирателна активност в СУ - на студентите не им пука за СС, защото не виждат и СС да се е загрижил за тях.

Но, за да сме екзактни (още една силно не-културна думичка :wink: ) ще цитирам и закона, за да се успокоиш:

Чл. 2. (Доп. - ДВ, бр. 70 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2006 г.) (2) Личните данни трябва да:
6. се поддържат във вид, който позволява идентифициране на съответните физически лица за период не по-дълъг от необходимия за целите, за които тези данни се обработват; личните данни, които ще се съхраняват за по-дълъг период за исторически, статистически или научни цели, се поддържат във вид, непозволяващ идентифицирането на физическите лица.

...

Допълнителни разпоредби
13. (нова - ДВ, бр. 103 от 2005 г., доп. - ДВ, бр. 91 от 2006 г.) "Съгласие на физическото лице" е всяко свободно изразено, конкретно и информирано волеизявление, с което физическото лице, за което се отнасят личните данни, недвусмислено се съгласява те да бъдат обработвани."

По твое мнение не оставяме особен избор на колегите си - или си дават съгласието, или не си дават мнението.
:?: За теб, кое е важно, са събираме цифрички или да оправим СС!?

А относно правовата държава, ето едно малко материалче. Ако силно вярваш, че живеем държава, за която важат тези характеристики, значи си по-голям оптимист и от мен, (което си е страшничко) и не би трябвало и някои хора от СС да ти пречат, щом смяташ, че законноста в България си е на ред!

Характерни черти на ПРАВОВАТА ДЪРЖАВА
Равноправието — като характеристика на правовата държава, е израз на равна мяра на свободата, представена на всяка личност. Равноправието се изразява не просто в декларирането на равенство пред закона, а в ликвидирането на всички привилегии, и осъществяването на еднаква юридическа охрана на свободата на всекиго.
То намира израз в еднаквото прилагане на законите, спрямо всяка личност и нейните общности.
Равноправието е гарантирано от материално-правните и процесуално-правните средства.
Проявлението на правото, като равна мяра на свобода спрямо социалните общности, намира израз в плурализма —характерна черта на правовата държава.
Народовластието — е реално проявление на суверенитета на народа — при наличие на народовластието държавата се подчинява на народа чрез правото.
Друга характеристика на правовата държава е върховенството на закона — това включва върховенството на конституцията като основен закон, спрямо други правно-нормативни актове, произтичащо от това, че той е единственият юридически нормативен акт, който изразява, установената по волята на суверенния народ, мяра на свобода. Така свободата получава юридически израз и конкретни измерения пред закона.
Конституционен съд трябва да гарантира върховенството на закона.
Изразяването в закон на волята на суверенния народ става посредством висшия представителен държавен орган (у нас — Народното събрание).
Народното събрание като изразител на на волята на суверенния народ, трябва чрез закона да установи и гарантира автономността на гражданското общество.
От друга страна върховенството на закона, изисква всички подзаконови нормативни актове да не му противоречат.
Друго характерно качество на правовата държава е, че нейния държавен апарат е подчинен на обществото. В правовата държава суверенния народ, чрез закона — израз на неговата върховна воля, обвързва държавния апарат и го подчинява на обществото.

Аз поддържам мнението, че с писане по форуми, нищо не променяме. Тук само някои колеги могат да разберат за настроенията в Университета и да съберат смелост да покажат недоволството си. Никой няма да ни оправи Студентския съвет, ако сами не поискаме, той да стане по-полезен за нас и не предложим промениете! :compress:

:!: Ако ви се върши работа, не се чудете, с кого да се скарате и кого да обвините, че не е чел нещо, а търсете градивни и общи решения на проблемите ни!
Аватар
Daimon
В началото бе словото

Мнениеот Bethany » 31 Яну 2009, 17:54

От цялата тази "боза", която си написал, като изключим естествено цитата на ЗЗЛД, не разбрах теб лично какво те притеснява? В подписката ще фигурират 3 имена, факултет, подпис, ок?
Аватар
Bethany
Да живей словото

Мнениеот Daimon » 31 Яну 2009, 18:15

За около четвърти път (за хората, които явно не могат да четат друго слово освен своето)
Притеснява ме това, че СС до сега не се оправя, защото има много хора, които искат това да се случи, но никога не го постигат, защото се самоизяждат по между си!!!

Простете неприятния ми тон, но някои хора си го търсят:

Какво ми се дзевриш - искаш ли нещата в Университета да се променят, или не!?

Ако искаш, се запъти към критика за тези, които пречат, а не тези, които искат да помогнат, а подобна на твоята грубост ги спира!
Кротни се малко и предложи, какво да се върши (и не се връщай пак към буквализмите, моля!)

8)

Хора, наистина, дайте да правим нещо полезно, а не да си броим правописните грешки по форумите и да правим литературен анализ на съобщенията!

Който се смята компетентен да предложи "Оздравителен план за СС" и да си даде сметка, че никой няма да му позволи да го приложи лесно!

Още веднъж, моля, извинете ме за гневния тон! :oops:
Аватар
Daimon
В началото бе словото

Мнениеот Bethany » 31 Яну 2009, 18:38

Аз лично съм за отстраняване на Светослав Станков и проверка на дейността на СС - съставяне на Комисия, която да направи проверка на дейността на СС. Да публикува доклад в който да е описано всичко - колко пари са получени като бюджет, за какво са изразходвани, какви резултати са постигнати до момента. Чисто финансова проверка, съгласно изискванията на законодателството ни.
За оздравяване на СС на този етап не може да се говори.
Аватар
Bethany
Да живей словото

Мнениеот Daimon » 31 Яну 2009, 18:43

А, ето че можело и без лошо!!!

Всичко предложено от теб звучи чудесно и най-лошото е, че върви с годишния отчет на СС в по-голяма или в по-малка степен. Друг е въпросът, че не се прави!

Дано да предизвикаме положителни промени!
:colors:
Аватар
Daimon
В началото бе словото

Мнениеот Bethany » 31 Яну 2009, 18:57

Daimon написа:А, ето че можело и без лошо!!!

Всичко предложено от теб звучи чудесно и най-лошото е, че върви с годишния отчет на СС в по-голяма или в по-малка степен. Друг е въпросът, че не се прави!

Дано да предизвикаме положителни промени!
:colors:

Годишен отчет се прави от СС и си представям как стоят нещата в него. Въпросът тук е за отчет изготвен от независима комисия. За да започне процеса на оздравяване, първо трябва да се диагностицира състоянието на СС. И съответно виновните да понесат правните последици от действията. Някога, някой виждал ли е как изглежда Годишен отчет на СС, интересно ми е как изглежда? Какво е заложено в него? Какви са резултатите, дали те са реални? Публикуван ли е някъде?
Аватар
Bethany
Да живей словото

Мнениеот coolman » 01 Фев 2009, 17:55

Bethany написа:Годишен отчет се прави от СС и си представям как стоят нещата в него... Някога, някой виждал ли е как изглежда Годишен отчет на СС, интересно ми е как изглежда? Какво е заложено в него? Какви са резултатите, дали те са реални? Публикуван ли е някъде?

Това сериозно ли е въпрос? Всеки, който иска може да провери на сайта - http://www.studenti-su.org/
Мартин Сирашки, полу-завършил Политология

2010 - AIESEC is finally coming to SU!

http://www.the-faculty.org - Сайт на ФСС на ФФ

"Just suppose that the shaping and molding of destiny is in fact your destiny..."
Аватар
coolman
Малък принц

Мнениеот Dobromir » 01 Фев 2009, 18:31

coolman написа:Това сериозно ли е въпрос? Всеки, който иска може да провери на сайта - http://www.studenti-su.org/

Марто, шегуваш ли се? Сайта не работи (This Account Has Been Suspended) :lol:

Явно само с час при Председателя, негово светославие можеш да получиш информация.
Добромир Добрев

http://dobri.eu
Аватар
Dobromir
В началото бе словото

Мнениеот Бeтон » 01 Фев 2009, 22:33

Ае вие изпити нямате ли?
От снощи не съм влизал във форума, яко всеки пише. И се плюе. И се оправдава.
Смех.
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот camel » 02 Фев 2009, 12:07

Бeтон написа:Ае вие изпити нямате ли?
От снощи не съм влизал във форума, яко всеки пише. И се плюе. И се оправдава.
Смех.

Аз имам. Даже взех 5 за една седмица, през която съм учил не повече от час на ден. Иначе ми се струва, че председателят на СС трябва да се оттегли.
:mrgreen: :twisted: :twisted:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот mirela hadzhieva » 02 Фев 2009, 15:31

Чест и почитания на председателя на Студентски съвет на СУ. Изключителна приемственост и развитие на потенциала, заложен от бившия председател Любо Секиранов, доказано откраднал 10 000 лв., камера и лаптоп (и кой знае още какво).
Мислехме, че от Любо по-зле няма - лъгали сме се.

http://www.afera.bg/index.php?option=co ... 8&Itemid=1

Материалът е информативен, четете и разпространявайте.
mirela hadzhieva
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към Студенти - АРХИВ