Подготовка за изпита по Английски език

Архив на теми от раздел "Студенти"

Подготовка за изпита по Английски език

Мнениеот Korelov » 18 Дек 2007, 19:15

Нека тук в тази тема да обобщим конкретно по какъв начин се подготвяте за изпита по АЕ, конкретно какви помагала използвате, учебници и т.н. Също така смятате ли да се запишете на курсове по английски езика към СУ и ако вече сте се записали какви отзиви имате за тези курсове, оправдават ли те вашите очаквания ?

п.с. Ще ми е в необходимост всяка една ваша информация свързана с изпита, за това пишете за да си помагаме взаимно и да се подготвим по добре за конкретния тежък изпит по АЕ, който ни очаква на лятовска
"You see things that do exist and ask WHY? I dream of things that don't exist and ask WHY NOT ?" (Bernard Show)
Аватар
Korelov
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Подготовка за изпита по Английски език

Мнениеот slavcho » 15 Яну 2008, 19:07

Аз писах и в друга тема. Надявам се твоята да не я изтрият, защото понякога всичко се централизира към една голяма тема, в която никой не ти гледа въпроса, все едно форумът няма достатъчно ресурси. Както и да е :) Да не си прося ban

Не съм ходил на курсовете на СУ, но те съветвам да отидеш, най-вече заради съчинението. То ми беше най-гадното от всички компоненти, защото съм свикнал на сертификати да ми дават около час да го стакмисвам.

Можеш да правиш и тестове от моя сайт - http://www.EnglishTestsAreEasy.com Скоро не съм слагал нови, дано да стане за тази КСК :)
Изображение
English Tests Are Easy! http://www.EnglishTestsAreEasy.com
slavcho
От дъжд на вятър

Мнениеот Sla-Mori » 15 Яну 2008, 20:38

slavcho написа:Можеш да правиш и тестове от моя сайт - http://www.EnglishTestsAreEasy.com Скоро не съм слагал нови, дано да стане за тази КСК :)

Eвалата, пич! Ето как ще компенсирам неходенето на СИП-а по английски втория срок :)
Аватар
Sla-Mori
One of a kind

Мнениеот jolly_f » 15 Яну 2008, 23:40

Сайта е супер :) Наааай-накрая попаднах на свясна диктовка в интернет :)
"We live in an age that reads too much to be wise, and that thinks too much to be beautiful" Oscar Wilde
Аватар
jolly_f
Да живей словото

Мнениеот lisichora » 16 Яну 2008, 08:36

Аз се подготвям основно с книжките SUATEFL. На уроците ми по английски правя диктовката и ми проверяват есето, като точно на тях съм най-добре от всички компоненти. На тестовете вече си поусъвършенствах рийдинга, но все още правя грешки на Error Identification. Определено ми помогна ТОЙФЕЛ-а, защото си поусъвършенствах граматиката от там малко...Това е основно. Не мисля да ходя на курс... :)
Аватар
lisichora
Драскач

Мнениеот Korelov » 17 Яну 2008, 14:45

Чух че ако отидеш на курс в СУ било то по АЕ, География или който и да е друг..... на самия изпит проверяващите ти дигали оценката с 1 единица нещо от сорта(само защото си ходил при тях т.е. в СУ на курсове) ... доколко информацията ми е вярна незнам,но дали не сте забелязали и вие нещо такова ? :bounce:
"You see things that do exist and ask WHY? I dream of things that don't exist and ask WHY NOT ?" (Bernard Show)
Аватар
Korelov
В началото бе словото

Мнениеот jolly_f » 17 Яну 2008, 14:51

Това са глупости, според мен... На кой му пука след като си бил на тия курсове? :roll:
"We live in an age that reads too much to be wise, and that thinks too much to be beautiful" Oscar Wilde
Аватар
jolly_f
Да живей словото

Мнениеот Korelov » 17 Яну 2008, 16:45

Според мене не са глупости но тепърва ми предстои да се убедя дали наистина е така.....струва ми се че има нещо вярно в цялата тази работа
Аватар
Korelov
В началото бе словото

Мнениеот jolly_f » 17 Яну 2008, 20:12

Ходиш ли на курсове или смяташ да ходиш?? Аз мисля да се запиша за пролетната ваканция, но не мога да намеря никаква информация как да се запиша за тогава; ако някой знае, моля да даде линк :)
Аватар
jolly_f
Да живей словото

Мнениеот Korelov » 18 Яну 2008, 12:47

Кажи по какво ти трябват курсове и ще ти помогна ако мога аз ще ходя на 2 - АЕ и География :shock:
Аватар
Korelov
В началото бе словото

Мнениеот jolly_f » 18 Яну 2008, 13:35

По английски искам през пролетната ваканция... на тези с по 30 часа дето са :) видях че има такива тогава, ама не мога да разбера как да се запиша...
Аватар
jolly_f
Да живей словото

Мнениеот Sla-Mori » 18 Яну 2008, 15:45

А къде може да се види какви курсове има и кога? Те обявени ли са вече? Пък и все си мисля, че ще са не през пролетната, а през великденската, защото първата е май 3-4 дни, а втората-10.
Аватар
Sla-Mori
One of a kind

Мнениеот jolly_f » 18 Яну 2008, 15:50

Зависи :) В моето училище нямаше стачка и ще си имаме 10 дена през април... Ако СУ се съобрази с това, че е ваканцията за много училища ще бъде намалена, е възможно и да няма... ще е хубаво ако най-накрая разберем от някъде :)
Аватар
jolly_f
Да живей словото

Мнениеот Sla-Mori » 19 Яну 2008, 12:06

Oу, да, моя грешка. То на сайта на МОН пишело, че е 3 дни за тези, които не са учили продължително... Мии супер, значи и априлската 8, и великденската 10... А какво пречи, ако през априлската е курсът, тези без ваканциите да се извинят от училище? За шофьорски курсове и простотии може, пък за кандидатстудентски да не може :roll:
Аватар
Sla-Mori
One of a kind

Мнениеот Korelov » 20 Яну 2008, 14:04

Звъните на телефон 02/8739806, 9711002 и търсите г-жа Таня Стоянова - тя ще ви разясни всички въпроси относно курсовете и ще можете да се запишете, но побързайте защото ако сте от София последния курс ще е на 26.01.2008 :!:
:arrow:
Курсът е с времетраене 60 часа - 5 седмици (учебните часове са през съботите)
Цена - 180 лева :drunken:

Дано съм ви помогнал с необходимата ви информация, ако имате още въпроси...питайте :salute:
Аватар
Korelov
В началото бе словото

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Студенти - АРХИВ