Книгоиздаване

Подфорум към Факултета по журналистика и масова комуникация

Модератор: Шепот

Re: Книгоиздаване

Мнениеот Райс » 07 Окт 2010, 23:28

кой къде да се появи? ;д
Аватар
Райс
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот soregashi » 09 Окт 2010, 22:47

Колеги в университета да се появят :D.
Изображение
Nature will survive us human dogs after all,
We are the cause of a world thats gone wrong,
Wouldnt it be great to heal the world With only a song

Разни мисли за разни неща ...and music for all
Аватар
soregashi
В началото бе словото

Мнениеот Шепот » 14 Окт 2010, 10:49

Колеги, след свои дискусии с разни (предимно външни на СУ) хора, ми писна да слушам глупости за моето и вашето образование и написах един текст, в който обяснявам какво учим ние в специалност Книгоиздаване. Предполагам, че ще ви е интересен и на вас, затова го пускам тук. :)
Аватар
Шепот
:) !

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот Ния Илчева » 14 Окт 2010, 15:12

Шепот написа:Колеги, след свои дискусии с разни (предимно външни на СУ) хора, ми писна да слушам глупости за моето и вашето образование и написах един текст, в който обяснявам какво учим ние в специалност Книгоиздаване. Предполагам, че ще ви е интересен и на вас, затова го пускам тук. :)

Невероятна статия!!!Като студент втори курс в тази прекрасна специалност - КНИГОИЗДАВАНЕ- мога с гордост да потвърдя всички хубави неща, казани за вече изучаваните дисциплини- изключвам История на книгата - и да кажа само,че чакам с нетърпение да затвърдя положителните оценки и за предметите, които предстои да изучавам...
Шепот, и аз съм един от студентите, които не се срамуват да кажат, че учат Книгоиздаване!!! И вярвам в бъдещето на СУ :)
Angel, I'm trying.. to love you, to hate you, to kill you, to save you...
Аватар
Ния Илчева
В началото бе словото

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот kori » 14 Окт 2010, 15:31

Самоинициативата ви е страхотна. Сега би било още по-страхотно в някое официално издание на университета (справочник и/или сайт) вместо празните описания на специалностите, от които нищо не става ясно, да сложат вашите.
Аватар
kori
miles davis - so what

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот Шепот » 14 Окт 2010, 17:43

Много ви благодаря за хубавите думи и на двамата! :) :) :)
Аватар
Шепот

Мнениеот Real_Boy » 25 Окт 2010, 19:34

Искам да попитам някой от по-горните курсове.. От къде да учим за изпита по Социална психология? И труден ли е изпитът по История на книгата?
Hot as hell, romantic as heaven
Real_Boy
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Ния Илчева » 26 Окт 2010, 09:09

Real_Boy написа:Искам да попитам някой от по-горните курсове.. От къде да учим за изпита по Социална психология? И труден ли е изпитът по История на книгата?

По социална психлогия се учи предимно по неговите лекции, изпитът изобщо не е трудно, даже може да си развиваш твои разсъждения. Нооо....по История на книгата трябва много сериозно учене, изпитът си тежък - две теми от конспекта + курсова работа. И много се държи на присъствието в лекциите и упражненията.
Аватар
Ния Илчева
В началото бе словото

Мнениеот Шепот » 26 Окт 2010, 09:36

Ще добавя още един съвет: НЕ се подлъгвайте да учите по История на книгата само от лекции. Четете И от учебника "Книгознание" на професор Гергова. Естествено, за да ви е още по-трудно, той е изчерпан от дълги години. Но Гергова и Загоров дават своите бройки за преснимане. (:
Аватар
Шепот

Мнениеот Райс » 26 Окт 2010, 17:06

благодаря Ви много!
Аватар
Райс
В началото бе словото

Мнениеот Real_Boy » 26 Окт 2010, 17:53

Шепот написа:Ще добавя още един съвет: НЕ се подлъгвайте да учите по История на книгата само от лекции. Четете И от учебника "Книгознание" на професор Гергова. Естествено, за да ви е още по-трудно, той е изчерпан от дълги години. Но Гергова и Загоров дават своите бройки за преснимане. (:

Аз само от учебника чета, тя на практика говори същото като от учебника.
Иначе да питам и по Социология как стоят нещата при Кирилов?

По социална психология доста хора включително и аз сме влизали само веднъж, както и по Социология и Увод в книгоиздаването. Проблем ли ще е, примерно ако сме отсъствали 4-5 пъти?
Real_Boy
Пишете, о, братя

Мнениеот Ния Илчева » 26 Окт 2010, 19:04

Real_Boy написа:
Шепот написа:Ще добавя още един съвет: НЕ се подлъгвайте да учите по История на книгата само от лекции. Четете И от учебника "Книгознание" на професор Гергова. Естествено, за да ви е още по-трудно, той е изчерпан от дълги години. Но Гергова и Загоров дават своите бройки за преснимане. (:

Аз само от учебника чета, тя на практика говори същото като от учебника.
Иначе да питам и по Социология как стоят нещата при Кирилов?

По социална психология доста хора включително и аз сме влизали само веднъж, както и по Социология и Увод в книгоиздаването. Проблем ли ще е, примерно ако сме отсъствали 4-5 пъти?

И по социология при Светлозар Кирилов трябва много учене, но според мене това е най-интересния предмет, освен това начинът на преподаване на Кирилов е невероятен. Лично аз съжалявам, че нямаме вече при него!!! Иначе присъствието не е задължително, но ако искате да научите интересни неща и да видите един европейски начин на преподаване, а не изливане на суха теория - отидете на лекция.
За Увод в книгоиздававането също не е задължително присъствието, но вес пак това е един от основните предмети... Освен това Гриша Атанасов също преподава практически, освен това лекциите му не са продължителни.
Аватар
Ния Илчева
В началото бе словото

Мнениеот Real_Boy » 26 Окт 2010, 19:21

Благодаря ти, Ния. Не, че не искам да ходя на тези лекции, и на мен Социологията при него ми е супер интересна, просто все се получаваше така, че не можех да отида на тези три предмета и смятам да ходя редовно от другата седмица. Надявам се да нямам проблеми при тях заради отсъствието ми. Знам, че и други хора не са припарвали въобще даже.
Real_Boy
Пишете, о, братя

Мнениеот george.merlin » 27 Окт 2010, 16:32

Подкрепям написаното от Ния. Точно пък по цитираните от теб предмети е доста интересно и си заслужава ходенето. В крайна сметка, всеки сам е отговорен за това какво ще научи. :)
Аватар
george.merlin
Драскач

Благодарил (а): 12 пъти.

Мнениеот soregashi » 21 Яну 2011, 23:20

С целия си разкош социологията я олях днес. Та на въпроса. Поправителна сесия за първокурсници? Има ли, какво, как, кога? Нещо специално от мен изисква ли се?
Друг въпрос е за спорта. Как да направя така че да взема тази година в 3-и курс, тъй като явно няма да стане да ходя на спорт тази година, а и първия семестър е бЕгал тотално?
И последно - таксите за втория семестър кога се плащат и какво изискват в студ. книжка, за да я платя?
Мерси предварително
С любов,
Един тъпак :oops:
Изображение
Nature will survive us human dogs after all,
We are the cause of a world thats gone wrong,
Wouldnt it be great to heal the world With only a song

Разни мисли за разни неща ...and music for all
Аватар
soregashi
В началото бе словото