Книгоиздаване 2011-2015

Подфорум към Факултета по журналистика и масова комуникация

Модератор: Шепот

Re: Книгоиздаване 2011-2015

Мнениеот alikeunusual » 20 Сеп 2011, 19:05

стига с тая логика, моля ти се. не ми е силна страна.
а защо местата за момчета са малко?? :(
Аватар
alikeunusual
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Philip » 21 Сеп 2011, 10:24

Не ми казвай "Стига с логиката" ,защото ставаш смешна. Задаваш глупави въпроси.
Philip
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот Judas » 21 Сеп 2011, 10:31

Philip написа:Не ми казвай "Стига с логиката" ,защото ставаш смешна. Задаваш глупави въпроси.

Ти вземи се спри да обиждаш колегите, че четири години ще си с тях. Да не вземеш пак да смениш специалността догодина, като не могат да те траят.
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот alikeunusual » 21 Сеп 2011, 11:29

филипе, колега, не се дразни. въпросите не ги задавам сериозно, в интернет обаче явно това не се усеща.
просто ми е тъпо, че има толкова много жени в специалността. :wink:
Аватар
alikeunusual
В началото бе словото

Мнениеот Judas » 21 Сеп 2011, 11:38

alikeunusual написа:филипе, колега, не се дразни. въпросите не ги задавам сериозно, в интернет обаче явно това не се усеща.
просто ми е тъпо, че има толкова много жени в специалността. :wink:

Момичетата са три пъти повече от момчетата при кандидатстване. Затова са такива квотите.
Аватар
Judas

Мнениеот Philip » 22 Сеп 2011, 10:27

Не съм сменил специалността заради колегите. Аз не влизам в СУ заради колегите! Ти като не знаеш за какво става въпрос не си отваряй устата! Въобще не знаеш какви са ми били отношенията с тях. А глупавите въпроси няма значение кой ги задава и дали ми е колега,не ги одобрявам. А пък ти като не влезна в ФЖМК,си пиши във форума на твоя факултет и не давай акъл на непознати!
Philip
Пишете, о, братя

Мнениеот Judas » 22 Сеп 2011, 10:48

Ами, аз не съм имал голям зор да влезна във ФЖМК. Осъзнах, че и специалността, в която ме приеха, е интересна. А и щеше да ми е малко неудобно да влезна с едното 3 и малко отгоре, при положение, че има момичета с петици, които не са успели да запиша нещо от този факултет. Жив и здрав.
Аватар
Judas

Мнениеот Philip » 22 Сеп 2011, 10:56

На мене,за разлика от тебе, не ми е целта да се сравнявам с другите,и честно казано не ме интересува,момичетата с каква оценка са влезнали. Важното е да влезеш.Тази специалност ми беше на първо желание и не влизам токутака. И съм си доволен,че съм тук без значение от оценката,която и без това е субективна. Както и съм доволен,че това е специалност,която ми дава професия и практически знания и умения.
Philip
Пишете, о, братя

Мнениеот george.merlin » 24 Сеп 2011, 15:56

Ихаа, какви са тия скандали тука? Модераторите са в почивка тия седмици.
Поспрете се колеги, какви са тия обиди, нервене... Не съм ви родител, не ви поучавам - правете каквото искате и си търпете последствията, ама позамислете се малко.

Elmas написа:Здравейте и от мен колеги!
Аз искам да попитам по- големите каки и батковци :) лекциите всеки ден ли са, по колко време? Предполагам, че може и да не е същото тази година, но поне някаква представа да добия. И кога ще излезе програмата и от сайта ли ще я разберем? Също така ако си спомняте вашите първи дни в университета, защото ми е любопитно пък и да съм подготвена психически. :lol:
Може би задавам малко глупави въпроси, но в момента това ме вълнува, а и предполагам колегите ми също.

Възможно е да не са всеки ден. Случвало се е само три дни от седмицата да имаме лекции. Кога ще излезе програмата никой не знае, просто си следи редовно. Не си спомням първите си дни, но имай предвид, че всички са изплашени от новата обстановка и, поне в началото, сприятеляването е лесно.

Judas написа:
Philip написа:Не ми казвай "Стига с логиката" ,защото ставаш смешна. Задаваш глупави въпроси.

Ти вземи се спри да обиждаш колегите, че четири години ще си с тях. Да не вземеш пак да смениш специалността догодина, като не могат да те траят.

Вижте сега, разбираемо е влиянието на новата среда и обстановка, притесненията, уплахата от целия нов ред на живота ви, за разлика от средното училище, но наистина - прав/а е Judas, карайте го по-леко. В следващите години ще трябва да разчитате един на друг. Представа си нямате с кого какво ще се случи, и кога ще ви трябва помощта на колегите, за да избутате някой изпит.

Philip написа:Не съм сменил специалността заради колегите. Аз не влизам в СУ заради колегите! Ти като не знаеш за какво става въпрос не си отваряй устата! Въобще не знаеш какви са ми били отношенията с тях. А глупавите въпроси няма значение кой ги задава и дали ми е колега,не ги одобрявам. А пък ти като не влезна в ФЖМК,си пиши във форума на твоя факултет и не давай акъл на непознати!

Philip написа:На мене,за разлика от тебе, не ми е целта да се сравнявам с другите,и честно казано не ме интересува,момичетата с каква оценка са влезнали. Важното е да влезеш.Тази специалност ми беше на първо желание и не влизам токутака. И съм си доволен,че съм тук без значение от оценката,която и без това е субективна. Както и съм доволен,че това е специалност,която ми дава професия и практически знания и умения.

Споко, пич. И се бъркаш - специалността професия не ти дава. За професия се учи в професионалните гимназии - монтьор, готвач, шивач, техник, дизайнер, фотограф и т.н. Това е университет. За практическите умения... к'во да ти кажа - това от тебе си зависи. Университетът дава теория, практиката сам си я изграждаш.

================================================

За "История на книгата" при проф. Гергова (и ИБЖ):

Може и да ви се стори скучен предмет (аз спях на лекциите, а седях на втория ред), но бидейки вече трети курс разбирам, че е ужасно важен предмет! Ама МНОГО важен. История на българската журналистика също е много важен, макар да го претупах и него. Тези два предмета ви дават много важни базови познания. Учете ги!

Айде и успех на откриването!
Аватар
george.merlin
Драскач

Благодарил (а): 12 пъти.

Мнениеот Philip » 25 Сеп 2011, 10:29

А задължителната лятна учебна практика защо я пропускаш? Вярно е,че сам си търсиш мястото,но все пак е задължителна. Нали целта е още докато следваш да придобиеш практически знания? И все пак смятам,че повечето от дисциплините са практически ориентирани.
Philip
Пишете, о, братя

Мнениеот Philip » 25 Сеп 2011, 10:30

[quote="Philip"]А задължителната лятна учебна практика защо я пропускаш? Вярно е,че сам си търсиш мястото,но все пак е задължителна. Нали целта е още докато следваш да придобиеш практически знания? И все пак смятам,че повечето от дисциплините са практически ориентирани и така трябва да бъде. Все пак не е въпроса само да се вземе дипломата.
Philip
Пишете, о, братя

Мнениеот BTW » 28 Сеп 2011, 20:26

Официалното откриване на фукултета е на 3-ти от 11 часа.
В зала 16 за Книгоиздаване.
Хайде, ако се съберат хора събота или неделя среща на сециалността?
Желаещи?
Аватар
BTW
Monster

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Mephisto » 28 Сеп 2011, 23:20

Аз съм ЗА. Предложете място и час
.:{~Блог~}:.
Аватар
Mephisto
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот alikeunusual » 30 Сеп 2011, 13:53

какъв е смисълът при положение, че на следващия ден ще се видим?
ако ни се ходи на кафе или на разходка, да си говорим, ще отидем тогава.
много по-добре е на живо да преценяваш хората, отколкото да се уговаряш с тях още преди да си ги видял. :wink:
Аватар
alikeunusual
В началото бе словото

Мнениеот inc » 08 Окт 2011, 23:44

Philip написа:
Philip написа:А задължителната лятна учебна практика защо я пропускаш? Вярно е,че сам си търсиш мястото,но все пак е задължителна. Нали целта е още докато следваш да придобиеш практически знания? И все пак смятам,че повечето от дисциплините са практически ориентирани и така трябва да бъде. Все пак не е въпроса само да се вземе дипломата.

Колеги, това, че сами си търсите стажовете е от изключително голямо значение. Не подценявайте факта, че практически умения се придобиват със системно упражняване на дейностите от различните звена на книгоиздаването. на много места ще ви предложат един запознаващ курс за овации или направо проформа документи, които да ви отбият задължителния стаж. Единствено от желанието и потенциала да вършите сериозна работа както и вашата пробивност зависи дали стажът ще ви бъде полезен. :wink: Това, разбира се, нека не ви обезкуражава - напротив. Имайте предвид, че никой не ви е длъжен да ви осигури уменията, които се придобиват след теоретичните знания. За хората на които не им се занимава - лесно ще открият как и къде да минат метър.
Но стажът не е първата ви грижа. Има време и за това. Постепенно ще се запознаете с хората от бранша.
Creating memories...
Nankuranaisa.
Аватар
inc
just old

Благодарил (а): 650 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ФЖМК