Въпрос относно Еразъм

Подфорум към Факултета по журналистика и масова комуникация

Модератор: Шепот

Въпрос относно Еразъм

Мнениеот Ер Малка » 11 Сеп 2012, 15:42

Знам, че още ми е малко рано да мисля за Еразъм, но предпочитам да си знам от сега, за да не се навивам много и да се разочаровам после :D
Влизам ето тук и разглеждам университетите-партнори. В Австрия, Белгия, Испания, Полша, така нататък, чудесно, преглеждам ги за всеки случай втори и трети път, докато се уверя, че наистина няма възможност за Чехия, която си ми е мечта. Помислих си "е, дано докато дойде време и аз да имам право да кандидатствам за Еразъм, да има и Чехия като възможност" и ми дойде на ум, че може би просто за нашия факултет няма такава опция (защото знам, че за други факултети има).
Искам да попитам, имало ли е друг път възможност за студенти от ФЖМК да заминат по Еразъм в Чехия или от сега да забравя за там? :(
"Сняг се сипе на парцали,
щом се сипе- 'начи вáли."
-Аристотел
Аватар
Ер Малка
Magnolia

Благодарил (а): 392 пъти.

Re: Въпрос относно Еразъм

Мнениеот Stomna » 12 Сеп 2012, 23:46

Приета съм ПР.На мен също ми е раничко да мисля за това,но точно тази вечер сякаш ме 'ухапа комарът' и чета за Еразъм.По-добре да се застраховаме.Попаднах на абсолютно същия списък и се зачудих как стоят нещата с Франция,защото и тя липсва.Така че ще се радвам да получим отговор,колкото и рано да го търсим.Мерси предварително :)
Stomna
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Въпрос относно Еразъм

Мнениеот Търговецът на кристал » 13 Сеп 2012, 20:39

Значииии... университетът сключва договори с други университети с различна давност. Предполагам, че не е правилно да се каже така юридически, но по същността си е така. Когато срокът изтече, договорите или се подновяват, или не се. И, съответно, чат-пат се добавят и нови университети. Това няма как да се знае предварително, защото другият университет може да не реши да поднови договора си със СУ, както стана с моя университет в Юваскюла, когато аз бях по Еразъм. Един професор от там ми каза, че са решили да не подновят договора, защото няма добри възможности финландци да идват у нас, тъй като няма преподаване на английски и е загуба на време. И че аз съм последната студентка от България там (поне засега) - когато се върнах, официално нямаше такава информация, но за следващата учебна година места за Юваскюла не бяха обявени.
Мисълта ми е да не си правите сметка отсега за заминаване някъде, защото може дотогава просто да няма такава опция. Но пък може и да има някоя нова, за която няма как да се знае в момента.

Ер Малка, не знаех, че Чехия ти е мечта - аз другата седмица заминавам за там за неопределено време. :) Ако дойдеш по Еразъм, можем да си пием биричката в центъра на Прага. Макар че и Бърно е голям студентски център, та ако ще се сключва някакъв договор, може и да е с тамошен университет (даже е по-вероятно - и ФФ имат договор с някакъв университет от там, но градът мен хич не ме кефи :? ).

Сега погледнах университетите от линка - още по мое време си ги имаше тия в Естония, Германия (поне този в Лайпциг, но беше само за Книгоиздаване), Вроцлавския в Полша, този в Холандия и този в Португалия... Латвия, Италия и Словения са нови варианти, за Гърция не съм съвсем сигурна, честно казано. Мисля, че някога имаше и университет в Турция, който сега го няма, финландците явно съвсем сериозно са си прекратили договора, което е много жалко, защото там беше абсолютно прекрасно.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ФЖМК