Съвети за заключение на курсова работа ?

Подфорум към Факултета по журналистика и масова комуникация

Модератор: Шепот

Съвети за заключение на курсова работа ?

Мнениеот Denislav » 23 Ное 2012, 12:05

Здравейте,пиша курсова по Теория и история на ВО и стигнах до заключението.Кажете има ли някакви шаблони,които трябва да се следват (изречения от сорта на "надявам се с това изследване да съм отговорил на въпросите относно бла-бла) или просто да си съчиня някаква финална страничка ?
Denislav
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 3 пъти.

Re: Съвети за заключение на курсова работа ?

Мнениеот Ер Малка » 23 Ное 2012, 13:01

Ахаха, Злати, ти пак, че си стигнал до заключението. Аз съм до заглавието XD Днес трябва да се взема в ръце, щото си е брало лайката. Иначе не мисля, че има голямо значение...
"Сняг се сипе на парцали,
щом се сипе- 'начи вáли."
-Аристотел
Аватар
Ер Малка
Magnolia

Благодарил (а): 392 пъти.

Мнениеот Denislav » 24 Ное 2012, 12:31

Абе то съм стигнал до там,ама понеже живея още в тъмните векове и ще трябва във факултета да ми редактират подравнявания и глупости :D Проклета структура ! Съдържанието винаги е било по-важно от нея ..дано и Райков е на това мнение.
Denislav
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Kristo » 24 Ное 2012, 12:49

Просто - използвайте строго научния стил на писане, който сигурно сте чели из научните разработки, статии и прочее. Харесва се академизма, които струи от него, и едва ли не се води, че сте направили някое грандиозно откритие по дадената тема. Един вид преподавателя вижда, че е мислено научно, а не колкото за оценка типично по студентски.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Моникаа » 09 Яну 2013, 01:22

Здравейте,казвам се Моника,студентка съм по „Журналистика"1ви курс.Имам да правя курсова работа по История на българската журналистика,имам затрудненя относно структурата.Бих искала да помоля,ако може някой от студентите в по - горните курсове да качи такава курсова работа,защото никаде не мога да открия такава,за да я ползвам като пример за моята! Благодаря!
Моникаа
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Kristo » 10 Яну 2013, 02:58

Ам реално структурата може да е като на коя да е курсова работа по който и да е предмет. Просто намери някаква курсова работа и виж структурата.

Бих ти пратил моята курсова работа "Държавата и правото. Правото и държавата. Правова държава", но е такъв епохален труд, че не си струва да се чете. Също така е дълга.

Общовзето структурата трябва да е нещо такова:

1. Уводни думи: за какво ще иде реч
2. Дълго и широко обяснение и анализ на нещо си
3. Вадене на изводи от горното
4. повтаряй горните две, докато се изчерпят всички точки от темата или докато стигнеш обема
5. Заключение - обобщаваш какво си "открил/а" в предните точки и го казваш
6. Ползвана библиография - ако си ползвала цитати от книги или сайтове, ги казваш кои са, да не те обвиняват в кражба.

Някои се гъзарят, като слагат и "Съдържание", където хабят 1 страница да напишат какво съдържа курсовата им работа. Наложително е ако го иска професора. Инак ако трябва да се запълни с нещо работата...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ФЖМК