Клуб по Го в ЦИЕК

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Клуб по Го в ЦИЕК

Мнениеот theDarkSite » 11 Мар 2009, 15:20

вчера докато помагах в библиотеката на ЦИЕК някой подметна, че преди няколко години е имало клуб по Го в ЦИЕК, даже още можело да се намерят пулчета и табла за Го :mrgreen: Но хората, поддържащи клуба вече са завършили и дефакто такъв клуб вече не съществува.

Та дойде ми идеята, ако има достатъчно заинтересовани защо не си направим един клуб по Го в ЦИЕК :roll: до един, два месеца читалнята ще бъде почистена и ремонтирана (поне така ми казаха), така че ще можем там да се разполагаме да играем :wink: Ако не успеем да намерим пуловете, които са ползвали преди, аз знам място, където могат да се намерят евтино и пулове (от пластмаса или от камък, вторите са невероятно красиви :mrgreen: ) и дървени табли ;) Аз самият имам и табла, и камъни за Го, имам и малко литература за Го, както и някъде из компа написани правила на Го. Мога да се позанимавам малко и да оформя нещо като таблици с правилата, някои описани стратегии и т.н. Също имам и анимето Hikaru no Go, което доста помага за начинаещи в играта ^^ Трябва ни само да се организираме желаещите и да си основем клуба :wink:

Пишете които имате интерес към играта и идеята, също и ако имате идеи и предложения ;)
Аватар
theDarkSite
[FMF]๏̯͡๏...:KiTo:...๏̯͡๏

Благодарил (а): 1 пъти.

Re: Клуб по Го в ЦИЕК

Мнениеот Don Horhe » 11 Мар 2009, 17:05

Виж и в Институт Конфуций, организират курс. http://confuciusinstitute.bg/courses.htm Пък ако не ти се записва, ще можеш да получиш повече информация. :D
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот Boromir » 11 Мар 2009, 17:43

Го? Супер! Аз съм 12-то кю, макар че напоследък не играя, защото започнах да тренирам шьоги, което е не по-малко интересна игра. Ако успеете да се организирате, ще ми е приятно да дойда да играем. :salute:
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот phoebe » 11 Мар 2009, 20:20

Аз съм заинтересуван от начинанието, само че ми се струва, че читалнята не е най-подходящото място, понеже там трябва да се спазва тишина, а и на мен самия би ми било неприятно някой да шумоли, докато разглеждам словообразуването на арабските глаголи :)
medicate, medicate
Аватар
phoebe
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 59 пъти.

Мнениеот theDarkSite » 11 Мар 2009, 21:10

ако не читалнята, ще намерим и други места, в ЦИЕК има доста стаи, които могат да бъдат предоставени за такова начинание :mrgreen:

А за курса от Конфуций... интересно звучи, но все пак клуб, където хора свободно могат да идват и да играят помежду си звучи по-добре за мен :wink: А и който не знае правилата или не е много напреднал може да бъде посъветван от другите... може и състезания да си организираме :wink:

засега един желаещ освен мен :alien: Дано се посъберат и още :mrgreen:
Аватар
theDarkSite

Мнениеот phoebe » 11 Мар 2009, 21:11

За свободните стаи в ЦИЕК това е така и не съвсем така...
Може да са свободни на практика, но не и на теория, освен това въпросното занимание трябва да бъде съгласувано с катедрите и т.н. ;)
medicate, medicate
Аватар
phoebe
Легендарен флуудър

Мнениеот fan4battle » 11 Мар 2009, 22:46

Преди няколко години в дните на японската култура имаше демонстрации и занимания по Го, организирани от българската Го-федерация, тогава те имаха доброволни сбирки и т.н., даже бяха наблизо - в 18-то училище. Мисълта ми е, може да са навити на някакво спомоществувателство.
Това май им е сайтът: http://bga.bg/
Изображение
Аватар
fan4battle
___

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот theDarkSite » 11 Мар 2009, 23:49

phoebe написа:За свободните стаи в ЦИЕК това е така и не съвсем така...
Може да са свободни на практика, но не и на теория, освен това въпросното занимание трябва да бъде съгласувано с катедрите и т.н. ;)

Зависи. Ако ще го правим формален клуб, да, но не мисля, че някой ще е против създаването на какъвто и да е клуб, свързан с центъра, още повече, че щом преди е имало, какво пречи пак да се възроди ;)

За федерацията знам, даже им имам някъде визитна картичка и координати, но нека да не гледаме толкова надалеч, като още няма нищо формирано ^^Нека се съберем и сформираме клуб, да покажем, че сме сериозни в това, и тогава можем да се свържем с фондацията ;)
Аватар
theDarkSite

Мнениеот Boromir » 12 Мар 2009, 05:32

phoebe написа:Аз съм заинтересуван от начинанието, само че ми се струва, че читалнята не е най-подходящото място, понеже там трябва да се спазва тишина, а и на мен самия би ми било неприятно някой да шумоли, докато разглеждам словообразуването на арабските глаголи :)

Пак се изказа неподготвен - тази ваша читалня е неподходяща не защото играчите на го ще смущават другите с "шумолене", а тъкмо обратното. Го изисква пълна тишина, почти винаги се играе само от двамата играчи, кибиците са нежелателни, и игрането на публични места от какъвто и да било тип се счита за неуважение към играта. Го-клубовете са едното изключение. Мен моят учител ме наказваше с един камък, ако дори въздъхна шумно или изсумтя. Смятай за какво "шумолене" ще става въпрос при истинска игра на го.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот phoebe » 12 Мар 2009, 15:29

От друга страна, ние няма да сме супер про госу играчи на Го, а учещи се и един коментар върху играта ще присъства, поне в началото ;)
Можеш да не се заяждаш.
medicate, medicate
Аватар
phoebe
Легендарен флуудър

Мнениеот Stefo.wasilew » 21 Мар 2009, 10:32

не ме кефи
да да да да всички да пишете в Вицове
Аватар
Stefo.wasilew
В началото бе словото

Мнениеот theDarkSite » 27 Май 2009, 23:35

каква липса на ентусиазъм о.О Толкова ли няма интерес към играта? Все пак трудно човек може да намери с кой или какво да играе Го тук, в България, а така можем да сформираме голяма група играчи и да се учим и да си правим турнири, да се упражняваме... Други желаещи не би ли имало :roll:
Аватар
theDarkSite

Мнениеот humanityisthedevil » 31 Май 2009, 11:49

Очаква се в скоро време да се организира представяне на играта "Го" в Циек. Доколкото разбрах щели да присъстват любители от цялата страна.
Not because the fox barks...
Аватар
humanityisthedevil
музикален фашист

Мнениеот theDarkSite » 31 Май 2009, 15:10

Туй пък сефте го чувам о.О Кой го организира :roll:
Аватар
theDarkSite

Мнениеот humanityisthedevil » 31 Май 2009, 17:57

Институт "Конфуций" в София ще го организира.
Not because the fox barks...
Аватар
humanityisthedevil
музикален фашист

Следваща

Назад към Спорт