Прехвърляне Право от ВТУ в СУ след 1-ви курс,но...

Подфорум към Юридическия факултет

Модератор: MidwinterSun

Прехвърляне Право от ВТУ в СУ след 1-ви курс,но...

Мнениеот Rebel » 21 Мар 2009, 01:57

Здравейте!Случаят е следния.. Миналата година кандидатствах само във ВТУ, приеха ме право (първо желание,това което исках)...,където уча това в момента, но в последствие настъпиха някои промени в живота ми и поради различни причини искам,след завършване на първи курс, да се прехвърля в СУ , същата специалност..Прочетох правилника за преместване и т.н.,където пише,че такова преместване е възможно след втори курс..Въпросът ми е, възможно ли е това да стане сега,след първи...?И какви са условията и процедурите?..Готов съм да държа нови кандидатстудентски изпити по история и литература,но ако ме приемат по обичайния ред , първата година във ВТУ ще ми бъде ли призната,т.е. да бъда записан директно във втори курс,не бих искал прекараното време във ВТУ да е загубено...?Ако има някакви приравнителни изпити,такси или нещо такова....Не виждам смисъл да уча повторно дисциплини,които ведъж съм учил и съм издържал успешно изпитите и то при преподаватели,част от които са от СУ... Моля , който е запознат да сподели своето мнение или съвет..,или към кого да се обърна за повече информация и компетентен отговор. Благодаря на всички за вниманието!
"Don't just talk about it, but be about it."
Аватар
Rebel
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Прехвърляне Право от ВТУ в СУ след 1-ви курс,но...

Мнениеот Grunge_Down » 24 Мар 2009, 15:30

Колега, най-добре се свържи с отдел Студенти, те ще ти кажат най-точно каква е ситуацията (телефонът е 02/9308 521, понеделник, вторник и петък са дообяд, сряда и четвъртък - следобяд, но може би това е само приемното им време, а на телефоните да отговарят цял ден, не знам). До колкото знам, има изискване за дарение към 2000лв. за прехвърляне информатика от пловдивски в софийски, но за правото нямам идея как стоят нещата. Както и да се преместиш, ще ти приемат изпитите, следователно и курса, но, пак казвам, попитай в отдела, може да са изменили нещата.
Във всеки случай се подготви за борби и търчане по кабинети, никой университет не обича да си пуска студентите. Успех и дано се видим догодина!
Don't think you are, know you are!
Аватар
Grunge_Down
бъцкаджия

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Rebel » 24 Мар 2009, 22:21

Благодаря,че откликна на темата ми , както и за информацията. Писах на имейла на инспекторите от Учебен отдел, но засега отговор няма..,сигурно са заети хората.Най-вероятно ще звънна на номерчето , което ми даде, за да попитам там.. Относно даренията,предполагам това не е гласно обявено...,но ако това е начинът - добре.Моля,ако някой има информация да сподели,било тук или на ЛС,ще съм ви благодарен.Ще продължа да търся информация и начини,пък се надявам да успея да постигна целта..!
Аватар
Rebel
В началото бе словото

Мнениеот babangida » 25 Мар 2009, 10:54

Специално за ВТУ не съм убеден,че даренията са задължителни. Това май е единственият университет в България, от който можеш без дарение да се прехвърлиш в СУ, но трябва да имаш успех над 5,50.
Слабите обичат порядъка, силните владеят хаоса.
Аватар
babangida
Василевс автократор

Мнениеот rkk » 26 Мар 2009, 18:11

babangida написа:даренията са задължителни

Така ли им викат вече :mrgreen: :lol:
rkk
Драскач

Мнениеот Bushmen » 27 Мар 2009, 19:25

Винаги са им викали така :) Българите сме много милосърдни :lol:
Аватар
Bushmen
Драскач

Мнениеот ragazo » 07 Апр 2009, 16:53

Колега, как така като пише в правилника, че може само след 2 курс ти искаш след 1 да се преместиш? Няма връзка. Това е поне законния начин...за това ти препоръчвам да си изкараш и 2 курс във ВТУ и после нещо ако ще правиш прави...То не че не може и след 1 курс, ама ще трябва хем да хващаш яко връзки (бай Теньо), хем яко пари да раздаваш, а не си струва...Така че си карай по законния начин :wink:
ragazo
В началото бе словото

Мнениеот Rebel » 09 Апр 2009, 20:20

Налага ми се сега да се преместя в София... :( Затова не мога да чакам следващата година..
Аватар
Rebel
В началото бе словото

Мнениеот _Dimata_ » 11 Юни 2009, 13:38

Здравейте, аз също искам да попитам за преместване от ВТУ в СУ. Аз съм студент по специалност ''Политология'' , но искам да се преместя да уча политология при вас в СУ. Възможно ли е ? Някой чул ли е да политолог да се премести в СУ :bom:
Samo Slabite Se Stremqt Kam Porqdak, Silnite Vladeqt HAOSA!!!
_Dimata_
От дъжд на вятър

Мнениеот Scorpion » 13 Юни 2009, 17:09

Четете съответния правилник и ще намерите отговори на въпросите си ----> http://portal.uni-sofia.bg/docs/rules/p ... v08-09.pdf
I won't waste myself on you! http://www.youtube.com/watch?v=7UZLUmx7a34
Аватар
Scorpion
Неодекадент

Благодарил (а): 69 пъти.

Мнениеот _Dimata_ » 16 Юни 2009, 15:55

Четах го :wink: ама едно е на теория, съвсем друго на практика :)
Samo Slabite Se Stremqt Kam Porqdak, Silnite Vladeqt HAOSA!!!
_Dimata_
От дъжд на вятър

Мнениеот Pavlina » 24 Юни 2015, 15:18

Здравейте,
Аз имам подобен въпрос, но тъй като няма скорошна тема, свързана с това, реших направо да питам, а и мисля, че доста са се изменили нещата. Прочетох допълните правила от 2015г. за преместването, а и от един новинарски сайт разбрах, че от (вкл.) мин. КСК не се допуска прехвърляне на студенти от други акредитирани ВУЗ-е. Може би въпросът е излишен, но все пак, за да съм напълно сигурна реших да пиша. Ако реша да се преместя от ВТУ(право) в СУ(право) след първи курс няма да ме приемат така ли? Дори да имам над 5,50 и да направя прословутото "дарение" ...
Pavlina
В началото бе словото

Мнениеот hamurapincho » 26 Юни 2015, 20:58

Pavlina написа:Здравейте,
Аз имам подобен въпрос, но тъй като няма скорошна тема, свързана с това, реших направо да питам, а и мисля, че доста са се изменили нещата. Прочетох допълните правила от 2015г. за преместването, а и от един новинарски сайт разбрах, че от (вкл.) мин. КСК не се допуска прехвърляне на студенти от други акредитирани ВУЗ-е. Може би въпросът е излишен, но все пак, за да съм напълно сигурна реших да пиша. Ако реша да се преместя от ВТУ(право) в СУ(право) след първи курс няма да ме приемат така ли? Дори да имам над 5,50 и да направя прословутото "дарение" ...

Здравей,
След първи курс май не може. Дори и да има свободни квоти за прехвърляне на студенти от други университети, то прехвърлянето може да стане само след втори или трети курс (даже май само след втори може). Не съм сигурен обаче, може да се бъркам с изискване по друг въпрос.

Иначе от СУ в последните години доста увеличиха местата за "Право" - цели 360 са местата за редовно обучение тази и миналата година. Понеже са много студентите в специалността в СУ, то наистина е много вероятно да няма свободни квоти за прехвърляне от други университети в СУ.

За най-сигурно, може да попиташ административните служители на ЮФ на СУ.
Все пак решенията за броя на квотите (колко да са, дали да има или не) се вземат година за година. Може миналата година да не е имало свободни квоти, но за следващата може и да отпуснат една-две.
hamurapincho
Драскач

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот svetlio.varna » 28 Юни 2015, 18:34

Някъде през август ще излязат новите правила за преместване на студенти в отделните специалности на факултетите, включително и за Право. През последните две години прехвърлянето беше на практика невъзможно. За тази година обаче всичко ще се решава тъперва и вероятно до месец и половина ще можеш да разбереш това от администрацията на факултета, ако вече не е по медиите информацията. :)
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ЮФ