Избори за Студентски съвет

Подфорум към Юридическия факултет

Модератор: MidwinterSun

Избори за Студентски съвет

Мнениеот Митре_Влаха » 25 Ное 2009, 22:03

Драги колеги,
както и сами виждате, скъпият ни Софийски университет от известно време не върви нагоре, а се е устремил само надолу или тъпче на едно и също място. Аз лично бих желал да бъда представляван или да представляван студентите адекватно пред Академични съвет и Ректора. Досега не съм забелязал това да се случва. Общо взето цялата история с действията на Студентски съвет са обвити в една голяма мъгла, през която само просветените могат да преминат и да видят. На мен лично ми писна да чувам за СС само, когато се организира дискотека в Авеню,Плаза и т.н. Не ми е понятно как точно СС помага на студентите с тези си акции и мероприятия. Вярвам, че мога да бъда полезен както на СС така и на студентите с моите деиствия и енергия ( която все още не е изчезнала поради една или друга причина). Ето част от моите предложения за реални деиствия:

- Обновяване на компютърната база в различните библиотеки на съответните факултети или поне там където има нужда.В нащта библиотека има нужда със сигурност. (изцяло спонсорирано от СС - просто ще се лишим от една две дискотеки.)
- Спонсориране на хора от различни специалности за международни/ и в България стажове и проекти, чрез изготвяне от тяхна страна на програми и прозрачност при финансирането. ( етнолози, археолози, социолози, прависти и т.н).
- Прозрачност що се касае за всяка една стотинка изхарчена за потребностите на СС.
- Срещи със студенти поне веднъж в месеца, за да се чуе тяхното мнение и глас по наболели проблеми или просто по неща, които ги вълнуват.
- Възстановяване и редовно актуализиране на интернет страницата на СС.
- Помощ, информация, по-ясен и лесен достъп до оперативни програми на Европейския съюз за обмяна на студенти. Пример: Програмата ,,Еразъм''.

Една от по-смелите ми идеи е да предложа на Академичен съвет всеки преподавател да си има собствена интернет страница, в която да качва последна ифнормация относто лекции, оценки и всички въпроси, които вълнуват студента.

Може да се свържете с мен по скайп или фейсбук:
facebook: Dimitar Petrov

Димитър Петров, право, II курс - Ако са ви харесали моите идеи и предложения, ме подкрепете на 2 декември на изборите :)
,,Македония без българи, огън да я гори!'' - Иван Михайлов

Няма класова истина, има класова лъжа! Истината е общочовешка.

Изображение
Аватар
Митре_Влаха
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 2 пъти.

Re: Избори за Студентски съвет

Мнениеот SteelDragon » 05 Дек 2009, 11:32

Митре_Влаха написа:- Срещи със студенти поне веднъж в месеца, за да се чуе тяхното мнение и глас по наболели проблеми или просто по неща, които ги вълнуват.

Абе аланкоолу, СС е от студенти бе! Кви срещи? Кви 5 лева? Студентите всеки ден се срещат помежду си и знаят какви са им проблемите! Как смяташ да ги организираш тези срещи? Ще седнеш на трон ли?
"What power has law where only money rules."
Gaius Petronius (~66 AD)
SteelDragon
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Митре_Влаха » 05 Дек 2009, 11:52

Амм..така ли? Ти колко пъти се срещна досега със хората от Студентски съвет и можа да им кажеш кое не те кефи в СУ и как искаш да го оправиш?! :)
,,Македония без българи, огън да я гори!'' - Иван Михайлов

Няма класова истина, има класова лъжа! Истината е общочовешка.

Изображение
Аватар
Митре_Влаха
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот SteelDragon » 06 Дек 2009, 11:55

Ма ти верно не разбираш
"What power has law where only money rules."
Gaius Petronius (~66 AD)
SteelDragon
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Lord » 06 Дек 2009, 19:38

Успокой се малко. Човекът работа иска да върши, а ти само дето не го напсува. И е вярно, че СС без да работи със студенти извън състава си, трудно ще е полезен.
Мы строили, строили и наконец построили. Ура!
http://www.youtube.com/watch?v=BTgScuKReSo

Clevinger was dead. That was the basic flaw in his philosophy.
Аватар
Lord
The bombardier

Благодарил (а): 157 пъти.

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ЮФ