въпрос относно значението на оценка

Подфорум към Юридическия факултет

Модератор: MidwinterSun

въпрос относно значението на оценка

Мнениеот seduction » 11 Сеп 2014, 15:51

Здравейте, искам да попитам дали семестриалната оценка по ГПО се взима под внимание при явяването на държавния изпит по съответната дисциплина. Благодаря.
seduction
Да живей словото

Благодарил (а): 22 пъти.

Re: въпрос относно значението на оценка

Мнениеот Kristo » 11 Сеп 2014, 16:12

Първо - защо да се взима под внимание? Всички у факултето знаят, вкл. и изпитващите, че тия оценки в малко случаи показват реални знания и умения. Аз лично съм имал шестици, които трябваше да са тройки. И обратното, но по-рядко (сълзичка) (тъжен).

Второ - и да ги взимат, всичко над 2 е "добра" оценка, защото си минал. Ако имаш 2, няма как да си стигнал до държавните съответно. До голяма степен изпитите са Да/Не, а не 2/3/4/5/6. Нито професорите имат някаква полза да ти гледат оценката, защото всички знаят, че няма да лежиш на гърба на тази оценка за държавните - малко или много ще си учил едва ли не от нулата за изпита по ГПН. Демек ще си надградил над тази оценка. Единствено при 6, ще си дадат малко зор да те изцедят повечко.

Да не говорим, че ще ти поразглеждат книжката, не преди изпита, а едва когато ти пишат оценка и търсят къде да я сложат. Ако се притесняваш, че ще се повлияят от оценката ти от семестриалния изпит - нека за утеха да ти е, че щом се влияят от такива неща, вероятно и без да я видят, ще се влияят от каквото им падне - прическа, дрехи, говорни дефекти и т.н. и ще те закопаят със или без книжка пред тях... тъй че горе главата...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот seduction » 11 Сеп 2014, 17:53

Здравей, Кристо. Благодаря ти за отговора. Не съм някаква бележкарка, просто доста усилия положих за този изпит и спрямо това, което написах днес си мисля, че заслужавах една идея повече, но здраве да е. Въпросът ми е подбуден от това, че немалко от преподавателите умират да си ровят по книжката и да анализират. Нещо, което е супер дразнещо... като прибавим и факта, че учиш задочно картинката е супер. А иначе пределно ми е ясно какво значи тройката по гпо и тази по предмети / в това число и задължителни/ при, които преподавателите са по-благосклонни. Та така.
seduction
Да живей словото

Мнениеот MidwinterSun » 11 Сеп 2014, 19:46

ГПО? Имаш предвид ГП?
Значи, виж ся... по стечение на обстоятелствата аз съм с две тройки по гражданско право и по граждански процес. На държавния си по ГПН имам 5 и в момента работя именно в сферата на тези две дисциплини, в интерес на истината ежедневно се гмуркам из дълбините на гражданския процес. Можеш да направиш сметката.

О, също така...
доста усилия положих за този изпит и спрямо това, което написах днес си мисля, че заслужавах една идея повече

Най-добре свиквай.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот seduction » 11 Сеп 2014, 22:00

MidwinterSun, да за гражданското право питах, нещо съм се омотала. Благодаря за споделените мнения. Ясно ми е, че оценките не винаги са отражение на реални знания, да не говорим, че без практика всичко си е една гола диплома. Иначе съм посвикнала с несправедливото и странното на моменти оценяване... Както и да е :) :)
seduction
Да живей словото

Назад към ЮФ