русчев

Подфорум към Юридическия факултет

Модератор: MidwinterSun

Re: русчев

Мнениеот ...Phoenix... » 18 Окт 2009, 23:14

Не знам за вас, но мен Русчев ме кефи на max и се радвам, че той ще ни бъде лектор!!! :bounce:
Аватар
...Phoenix...
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот steffito » 19 Окт 2009, 08:18

я кажете русчев кога ще бъде в университета тази седмица
steffito
В началото бе словото

Re:

Мнениеот cyberfox » 19 Окт 2009, 18:34

shaho написа:Аз пък ще имам 6 при Русчев. :twisted:

Много като тебе вече плакаха.... И още плачат... :)
cyberfox
В началото бе словото

Мнениеот Дени » 19 Окт 2009, 22:38

Ем, защо пък, миналата година при нас скъса супер малко хора на писмен, среден процент на устен и после на поправителната все 5,6 писал - просто си е до знания и до късмет, щото при нас вече му беше писнало да изпитва, по всичко си личеше, и беше в лошо настроение ;)

Иначе със сиг е кадърен преподавател и който е при него, печели, по - нагоре като чуят, че той е преподавал по ГП и казват "е, вие значи знаете доста неща по ГП" :)
Love, life, meaning ... Изображение OVER
Аватар
Дени
Twilight addict - too lost in Edward and Jake

Мнениеот MidwinterSun » 19 Окт 2009, 22:40

Русчев е машина. Само дето не му смогвам да му запиша всичките практически примери, много бързо говори :lol: . Иначе е идеално - помага ти да разбереш материята в лекцията, да свикнеш с практиката, пък после теорията си я учи вкъщи.

Единственото, което ме притеснява, е двуетапният му изпит. Това нещице ще ми скъса нервичките...
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 354 пъти.

Мнениеот SteelDragon » 20 Окт 2009, 11:08

Вече е професор
"What power has law where only money rules."
Gaius Petronius (~66 AD)
SteelDragon
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Aqua ~ » 09 Ное 2009, 17:01

Изпитът миналата година беше казус под формата на тест и устен ,за тези които са минали теста , като на теста може да има повече от 1 верен отговор . Устният изпит е разходка по целия конспект . На поправката тази година е имало само тест.
Аватар
Aqua ~
В началото бе словото

Мнениеот Derek » 11 Ное 2009, 15:27

Като френски възпитаник Русчев комбинира изтънчено поведение с доза сарказъм и лека перверзия в гласа и жестовете. Личи си, че си разбира от дисциплината, която преподава. Вярно... имаше яко изтрещяване преди изпита, но минах от първия път. На мен ми хареса като лектор. Митовете, които се носят не се сбъднаха... поне при нас. Имаше скъсани, но в рамките на нормалното.
Винаги има повече от едно мнение по въпроса. Това е моето.
Лек ден.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.
Аватар
Derek
Пишеща машина

Мнениеот fly4o » 15 Ное 2009, 11:51

Уникален беше! :) След всичките глупости, които се изписаха колко е лош и бла, бла, бла! Страхотен лектор и по невероятен начин представи гражданското!
Правист,1ви курс,2ра група

I'm a believer
Аватар
fly4o
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот WaveMastaa » 15 Ное 2009, 22:08

Ами и на мене много ми харесва. Много ме кефи някак циничния му маниер на говорене и жестикулиране. И да, личи си, че е френски възпитаник. И да, разбира си от работата и знае как даподнесе материала - харесва ми като лектор. Не ми харесва това, че не си идва на лекциите!
Теория на дипломацията от Ал Капоне:
"С усмивка можеш да стигнеш далеч.
Но много по-далеч можеш да стигнеш с усмивка и пистолет!"

Honda JuniorZ Team

Изображение
Аватар
WaveMastaa
II-II (()) II\\II II)) //-\\

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Sandra » 16 Ное 2009, 15:12

Ако трябва да съм напълно откровена, поглеждайки назад във времето, стигнах до един много простичък извод, относно изпитът по ГП при проф. Русчев. Първоначално се бях поддала на студентския фолклор, разбира се, и още преди да се запиша в ЮФ, изпадах в тиха паника при мисълта за ГП във втори курс. И тъй като бях чула какви ли не мнения, включително, че е абсурдно да разбереш гражданското без да си имаш и понятие от вещното и облигационното, просто изчаках да мине 3ти курс и тогава се явих на гражданското. През това време пък, се случи така, че започнах работа, която ме "въведе" до известна степен в дебрите на гражданското право и когато стана време за изпита - просто се явих, без да съм прочела почти нищо. Откровено казано бях започнала да чета, но нямах време и всъщност бях прочела само първите 2-3-4 въпроса :cyclops: ... и си взех изпита без никакъв проблем. Нямах и проблем с решаването на теста и казуса (от който толкова много години ме е било страх :lol: ). Знам, че не откривам топлата вода, но понякога човек трябва да се увери лично в някои неща, за да повярва :) До болка познатата вече истина е, че в нашето обучение изключително липсва практическата част, което пречи на изпитите по-късно. Теорията е супер, голямата част от преподавателите са супер като такива... но в момента, в който станат изпитващи, започват да сравняват своите знания и опит с твоите... не подлежи на коментар дали са съпоставими въобще. Без практика, всичко останало е зубрене и папагалско наизустяване, което определено не помага за разбирането на каквато и да е материя. :) Толкова по въпроса с изпита по ГП (а впрочем по почти същия начин стоят и въпросите с повечето изпити) :) А относно самата персона на проф. Русчев не мога да кажа нищо, защото съм го виждала един-единствен път на изпита и толкова :lol:
Intimacy is a four-syllable word for, "Here are my heart and soul, please grind them into a hamburger, and enjoy."
Аватар
Sandra
Freak

Мнениеот PyMbama » 16 Ное 2009, 21:10

Стойностна книга е написал. Дано все някога излезе и учебникът, който подготвя.
Regards,
PyMeH PyMeHoB a.k.a. PyMbama
Аватар
PyMbama
В началото бе словото

Мнениеот Дени » 16 Ное 2009, 21:53

Sanda, напълно те подкрепям в направения извод- мисля по сходен начин :)
Love, life, meaning ... Изображение OVER
Аватар
Дени
Twilight addict - too lost in Edward and Jake

Мнениеот Митре_Влаха » 16 Ное 2009, 23:47

Sandra написа:Ако трябва да съм напълно откровена, поглеждайки назад във времето, стигнах до един много простичък извод, относно изпитът по ГП при проф. Русчев. Първоначално се бях поддала на студентския фолклор, разбира се, и още преди да се запиша в ЮФ, изпадах в тиха паника при мисълта за ГП във втори курс. И тъй като бях чула какви ли не мнения, включително, че е абсурдно да разбереш гражданското без да си имаш и понятие от вещното и облигационното, просто изчаках да мине 3ти курс и тогава се явих на гражданското. През това време пък, се случи така, че започнах работа, която ме "въведе" до известна степен в дебрите на гражданското право и когато стана време за изпита - просто се явих, без да съм прочела почти нищо. Откровено казано бях започнала да чета, но нямах време и всъщност бях прочела само първите 2-3-4 въпроса :cyclops: ... и си взех изпита без никакъв проблем. Нямах и проблем с решаването на теста и казуса (от който толкова много години ме е било страх :lol: ). Знам, че не откривам топлата вода, но понякога човек трябва да се увери лично в някои неща, за да повярва :) До болка познатата вече истина е, че в нашето обучение изключително липсва практическата част, което пречи на изпитите по-късно. Теорията е супер, голямата част от преподавателите са супер като такива... но в момента, в който станат изпитващи, започват да сравняват своите знания и опит с твоите... не подлежи на коментар дали са съпоставими въобще. Без практика, всичко останало е зубрене и папагалско наизустяване, което определено не помага за разбирането на каквато и да е материя. :) Толкова по въпроса с изпита по ГП (а впрочем по почти същия начин стоят и въпросите с повечето изпити) :) А относно самата персона на проф. Русчев не мога да кажа нищо, защото съм го виждала един-единствен път на изпита и толкова :lol:

И за мен си абсолютно права ;)
,,Македония без българи, огън да я гори!'' - Иван Михайлов

Няма класова истина, има класова лъжа! Истината е общочовешка.

Изображение
Аватар
Митре_Влаха
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Scorpion » 17 Ное 2009, 10:18

Който каквото и да говори, за мен проф. Русчев си е преподавател от класа.
I won't waste myself on you! http://www.youtube.com/watch?v=7UZLUmx7a34
Аватар
Scorpion
Неодекадент

Благодарил (а): 71 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към ЮФ