Регионално развитие и политика

Подфорум към Геолого-географския факултет

Модератор: Mushmul

Регионално развитие и политика

Мнениеот lLady_MooN_RaiN » 12 Авг 2008, 17:28

Това е тема за всички новоприети студенти в специалност Регионално развитие и политика. Темата е с цел да се запознаем и да разберем нещо повече за специалността, защото съм сигурна, че не съм единствената, която не знае много за нея. Моля ви батковци и какички, които учите в тази специалност, разкажете нещо повече. Има ли практики и какви? Има ли спорт и кой според вас е най-добрият и защо?Какво всъщност представлява специалността...
Аватар
lLady_MooN_RaiN
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Здравейте, колеги!

Мнениеот lovesecret » 12 Авг 2008, 19:29

Здравей колежке :D Гледам, че лека по лека се появяват хора, записали се в регионално :P И аз също като теб търся повече информация за специалността, особено относно учебния план - никъде не мога да го открия :roll: а като гледам няма много батковци и каки във форума, които да разяснят :roll:
"Бе влюбен до смърт! Тя бе единственото, което искаше ... Виждаше я отново и отново... Далечна .... Лунно красива ... Ледена ... Недостъпна ... "
Аватар
lovesecret
От дъжд на вятър

Мнениеот sweetness » 12 Авг 2008, 19:54

И аз съм колежка, привет и от мен. Страшно интересна ми се вижда специалността на мен даже тя ми беше първо желание и съм много доволна, че успях да вляза :fart: :fart:
Приятели ефектни - предатели перфектни
Аватар
sweetness
В началото бе словото

Мнениеот lovesecret » 12 Авг 2008, 20:26

Здрасти sweetness! :hello2: И на мен ми беше 1 желание :) Надявам се да останем доволни от специалността :bounce:
"Бе влюбен до смърт! Тя бе единственото, което искаше ... Виждаше я отново и отново... Далечна .... Лунно красива ... Ледена ... Недостъпна ... "
Аватар
lovesecret
От дъжд на вятър

Мнениеот sweetness » 12 Авг 2008, 20:31

Ще ни е интересно, сигурна съм.... Жалко, че студентите сега почиват и ги няма, за да ни разяснят малко, за какво става въпрос :(
Аватар
sweetness
В началото бе словото

Мнениеот lLady_MooN_RaiN » 13 Авг 2008, 10:25

На мен ми беше 2 желание, но само формално. Иначе го исках колкото и туризма. И на мен ми се вижда интересно. Нвкъде във форумя бях мернала нещо като програма и ми стана още по-интересно...Утре ще се запиша и ще кажа коя група съм...

П.С Все още чакаме батковците и какичките от РРП, да споделят своя опит с нас, зайчетата :)
Аватар
lLady_MooN_RaiN
Пишете, о, братя

Мнениеот sweetness » 13 Авг 2008, 14:53

То аз се записах ама не помня коя група съм... Нищо де октомври ще ти кажа. Айде успех със записването
Аватар
sweetness
В началото бе словото

Мнениеот manzana » 13 Авг 2008, 15:13

Здравейте колеги регионалисти аз съм ваша колежка от по-горния курс ... така че каквито въпроси имате стига да мога ще ви отговоря ( предмети които се изучава , учебен план , изпити , преподаватели и тн. ) 8)
Последна промяна manzana на 13 Авг 2008, 15:36, променена общо 1 път
“Бракът е цената, която мъжете плащат за да правят секс, а сексът е цената, която жените плащат, за да сключат брак.
Аватар
manzana
В началото бе словото

Мнениеот lovesecret » 13 Авг 2008, 15:32

manzana, здравей :D Радвам се, че най-после се намери човек от специалността :alien:
Така, аз имам много въпроси :) За начало да те питам доволна ли си от ррп (знам, че е много относително и всеки има различна гледна точка, но все пак :) ) Другото, което ме интересува са изучаваните предмети. Ще съм ти много благодарна ако ми кажеш горе-долу какви дисциплини се изучават - задължителни и избираеми, както и как седи въпросът с чуждите езици - от коя година мога да запиша втори, ако изобщо има такава възможност :P Имате ли практики? Знам, че туристите имат по две практики годишно, ако не се лъжа, и ако имате в какво се състоят?
Благодаря предварително :)
Аватар
lovesecret
От дъжд на вятър

Мнениеот manzana » 13 Авг 2008, 16:03

Здравей колежке , с радост ще отговоря на въпроситети 8)
Лично на мен специалността ми харесва въпреки че има доста недоизпипани неща свързани с учебниа план например има предмети които се изучават цяла година , а изобщо не намирам за нужно да бъде така , и такива които са по интересни , но пък те се изучават един семестар ... явно тук трябва да се намесим ние студентите и да си изкажем мнението по този въпрос , но като цяло специалността е интересна , изучават се много неща от Икономика , Международни отношения , Право колкото искаш ( побаркватни от закони , но пък са интересни ) и разбира се доста неща свързани с география ( няма как ). Хубавото е ,че накрая излизаш специалист по всичко понеже се изучават много и различни предмети. Така че аз сам доволна за сега .
Колкото до практиката имаме две практики - първата е в края на втори курс и е по Природна география и Социално икономическа география . Може да звучи страшно но беше невероятно яко 8) обиколихме почти цяла България за 8 дни и видяхме много красиви места , беше си все едно екскурзия . А другата практика е в края на трети курс и е свързана с практически занимания , но не мога да ти кажа повече понеже сега ще съм трети курс и не съм била 8) ако имам повече инфо ще пиша .
Колкото до езиците ето това е доста неспокосана работа ... имаме право да запишем само езика с които сме кандидатствали и нищо повече . Супер прецакващо но е факт . А най- тъпото е че за някои езици не успяват да ангажират преподаватели ( така бях аз с испански език накрая с триста зора си намерих преподавател да ме изпита и да ми пише оценка и за това се отказах от езика и ми е голама мъка ! ) Иначе до колкото знам по английски учат някакви глупости , само по немски и френски що годе не се оплакват колегите .
А варианта за втори език го забрави - няма такова нещо като втори език !!!! в справочника за кандидат-студенти пише че имаме право на такав вариант, но практиката показва , че не е така !
А колкото до предметите на първия учебен ден ще ви дадат
книжки с предметите които са избираеми и задължителни , но ето ти няколко примера за първи курс - Картография , Световно стопанство , Микро и макроикономика , Статистика , Основи на планирането , Социология , Информатика . Това са задължителни , а от избираемите - Културология , Психология , Философия , Природозащитно право , Етнология .... ако те интересува какво учим и в по-горните курсове пиши и ще ти кажа :) става и по интересно
Е това от мен ако има въпроси пиши ще се радвам да помогна до колкото мога 8)
“Бракът е цената, която мъжете плащат за да правят секс, а сексът е цената, която жените плащат, за да сключат брак.
Аватар
manzana
В началото бе словото

Мнениеот lovesecret » 13 Авг 2008, 16:29

Супер си, мерси много за бързия отговор :D :bounce: Всичко, което си написала звучи много интересно, вече нямам търпение да дойде 1 октомври :lol: Жалко единствено за езиците :roll: Много се надявах да мога да запиша испански, тъй като го учих като втори в гимназията, но явно ще си го уча сама :roll: Искам да те питам също колко предмета мога да запиша от избираемите и кои би ми препоръчала? Също ми е любопитно кои предмети изучавахте във втори курс (знам, че има време, но ми е интересно :) ) А нещата със спорта как седят? Задължителен ли е, носи ли ни бонуси и до колко спортове можем да избираме? :albino:
Аватар
lovesecret
От дъжд на вятър

Мнениеот sweetness » 13 Авг 2008, 17:30

Ооо много гадно това с езиците.Аз не знам какво ще правя тъй като съм кандидатствала с италиански и най-вероятно ще сме доста малко хора и ще има трудности... :( Поне предметите изглеждат интересни и дано няма многооо математика
Аватар
sweetness
В началото бе словото

Мнениеот sweetness » 13 Авг 2008, 17:33

Аз искам да попитам колко са изпитите в първи курс и дали се учи повечко география, защото на мен ми е много интересна тя?
Аватар
sweetness
В началото бе словото

Мнениеот MRA » 14 Авг 2008, 10:35

manzana,как се казваш?
Аватар
MRA
В началото бе словото

Мнениеот manzana » 14 Авг 2008, 10:48

MRA написа:manzana,как се казваш?

:roll: защо питаш ? 8)
Аватар
manzana
В началото бе словото

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ГГФ