РРП - мнения за специалността ?

Подфорум към Геолого-географския факултет

Модератор: Mushmul

РРП - мнения за специалността ?

Мнениеот zyzz » 21 Яну 2014, 20:18

Здравейте на всички ! Тази година завършвам училище и съм се насочил именно към специалността РРП (Регионално развитие и политика). Видях учебния план видях и възможностите за реализация в бъдеще и мога да кажа че наистина съм оптимистично настроен към специалността.
Ако някой чете тази тема и е студент с тази специалност нека да изкаже мнение (как му се струва, натоварена ли е програмата , интересни ли са лекциите и упражненията и т.н впечатления искам просто)
И още нещо : кажете с какъв бал сте приети ! Дори да е нисък искам да разбера г/д какви са средните балове.
Ии това е общо взето... :)
zyzz
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: РРП - мнения за специалността ?

Мнениеот Mushmul » 22 Яну 2014, 09:55

Здравей и на теб! Аз завърших вече тази специалност и мнението ми е с около година поостаряло, но все пак мисля, че мога да съм ти от полза поне малко. :) На мен в началото много ми харесваше, учехме доста интересни и полезни неща. Последната година малко ме разочарова, защото явно ни се посъбрала повече преподаватели, на които ние не им бяхме приоритет. Иначе програмата първите 2 години е по-натовареничка в сравнение с последните 2, но не прекалено, че да не ти остава време за нищо друго. Ако искаш да работиш докато учиш през първите години ще ти е малко по-трудно, но и тогава не е невъзможно. Естествено има различни преподаватели - едни са много взискателни, други умерено, а има и от тия дето хич не им дреме за студентите и дали въобще са полезни с нещо. Има няколко предмета, които са по-проблемни за повечето колеги и това общо взето са Картография, Околна среда, Природна география...сигурно има и някой друг по-труден, но това се сещам така на момента.
Съветвам те да прегледаш тази тема: viewtopic.php?f=70&t=11973 Има доста полезни неща за специалността, които вече са били обсъждани и ще са ти от полза, някои мнения са от преди години и са малко поостаряли, но нещата не са не променили особено така или иначе :)
These are crazy days...

http://www.freerice.com
Изображение
Аватар
Mushmul
мушмулите се броят наесен

Благодарил (а): 378 пъти.

Мнениеот carolin » 17 Юли 2014, 13:45

Zdravei "Mushmul" 8) ,sled kato veche si zavarshil tazi spezialnost-kade nameri realizatzia s neia? rabotish li realno po spezialnosta si ? Blagodaria za otgovora!
carolin
В началото бе словото

Мнениеот Mushmul » 19 Юли 2014, 17:44

Работя в Оперативна програма Регионално развитие, така че да, може да се каже, че е по специалността. Имам и други колеги от университета, които работят в сферата на регионалното развитие, имам и такива, които са се насочили към други неща. Според мен, ако наистина искаш да се занимаваш с това, ще си намериш реализация. Не е нужно да е в държавния сектор. Има фирми, които също работят в областта на регионалното развитие, така че всичко си зависи от теб. :)
These are crazy days...

Изображение
Аватар
Mushmul

Мнениеот aniborisova » 03 Сеп 2015, 16:03

Учила ли си магистратура?
Аватар
aniborisova
В началото бе словото

Мнениеот Mushmul » 05 Окт 2015, 10:23

Да, Развитие и управление на селските райони. :D
These are crazy days...

Изображение
Аватар
Mushmul

Мнениеот aniborisova » 23 Ное 2015, 12:14

Доволна ли си от нея и какво смяташ за магистратурата - Човешки ресурси, имаш ли някакъв поглед върху нея?
Аватар
aniborisova
В началото бе словото

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ГГФ