Практита по ОК и ОХ - впечатления и условия.

Подфорум към Геолого-географския факултет

Модератор: Mushmul

Практита по ОК и ОХ - впечатления и условия.

Мнениеот Al.Matters » 12 Май 2014, 22:49

Здравейте колеги! След около 2 седмици и малко, нас, задочните от първи курс, ни очаква практика по Обща климатология и хидрология в станцията ни в Земен. Споделете, тези, които вече сте я минали, какви са условията в базата, какви са ви впечатленията, как е минало, има ли в близост хотели/хостели и т.н :)
Поздрави!
Аватар
Al.Matters
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Практита по ОК и ОХ - впечатления и условия.

Мнениеот Mushmul » 19 Май 2014, 21:23

Aх, Земен... :lol: Никога няма да забравя нощта прекарана там. С моя курс стана голямо объркване като ходихме там и в крайна сметка се оказа, че никой не беше подготвил мястото за нас, но смея да предполагам, че и да беше, положението нямаше да е много по-различно. А именно: мизерия. Уж беше правен някакъв ремонт сравнително на скоро, но беше студено, банятя беше цялата в мухъл, нямаше чаршафи за всички, одеалата и възглавниците бяха доста гнусни.
Спалните помещения са с по няколко легла (обикновено на 2 етажа), които като цяло бяха удобни, но аз лично трудно се абстрахирах от мръсните възглавници и завивки. Спомням си, че имаше счупен прозорец на външната врата. Има кухничка с печка и хладилник, ако не се лъжа май имаше и микровълнова, но не съм сигурна.
Наоколо природата е много красива и базата е до реката, така че ако е хубаво времето(при нас валеше) може да е много приятно.
За хостели наоколо не знам, но не сме и търсили, така че може и да има.
Като цяло - ако са позачистили за вас, може и да не е много зле, но аз лично съм с доста неприятни впечатления от самата база.
These are crazy days...

http://www.freerice.com
Изображение
Аватар
Mushmul
мушмулите се броят наесен

Благодарил (а): 378 пъти.

Re: Практита по ОК и ОХ - впечатления и условия.

Мнениеот Al.Matters » 26 Май 2014, 17:49

Много ти благодаря колежке, за информацията :) ! Надявам се нашата, да мине по-добре, но ще видим....
П.П. И при нас май ще вали :)
Поздрави!
Аватар
Al.Matters
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Назад към ГГФ