ТУРИЗЪМ ;)

Подфорум към Геолого-географския факултет

Модератор: Mushmul

Re: ТУРИЗЪМ ;)

Мнениеот Margi » 16 Юли 2010, 10:04

Отново имам въпрос.Може ли майка ми да ме запише,ако съм приета на първо кл. или съответно да ми подаде документи за второ,или трябва лично.Питам,защото при подаването на док. за класиране на мен ми казаха,че може,на приятелката ми са казали,че не може.Налага ми се да пътувам и не знам какво да правя.
Margi
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот castelo » 22 Юли 2010, 12:59

Margi написа:Отново имам въпрос.Може ли майка ми да ме запише,ако съм приета на първо кл. или съответно да ми подаде документи за второ,или трябва лично.Питам,защото при подаването на док. за класиране на мен ми казаха,че може,на приятелката ми са казали,че не може.Налага ми се да пътувам и не знам какво да правя.

Може би е късно вече, но ще ти отговоря, защото моят случай беше такъв. Веднага след изпитите заминах в чужбина и след като си разбрах класирането, друг човек ме записа в университета. Не помня какви документи му бях оставил. Това беше преди 4 години и явно е можело. Обаче все пак да отбележа, че въпросният човек работи в университетската библиотека... :roll: Но не виждам защо да не може, ако всички нужни документи са налице. Хубаво се увери, за да не удариш греда после :D
Можеш да избуташ някого да завърши университет, но не и да го накараш да мисли!
Изображение
Изображение
ГГФ: Господи, Готин Факултет
Аватар
castelo
хромозоми XY

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот misspapazova » 28 Авг 2010, 16:43

Здравейте :D ! Искам да се запиша на някакъв курс за екскурзоводи или някакъв друг свързан със туризма...има ли изобщо някакви курсове във ГГФ? Аз сега ще бъда първи курс, ще мога ли да се запиша от първия семестър...??? :flower:
Me gustaría inventar un paí­s contigo para que las palabras como patria o porvenir bandera, nación, frontera, raza o destino tuvieran algún sentido para mí
misspapazova
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот mimka:) » 02 Сеп 2010, 16:24

Здравейте много се радвам,защото успях да се прехвърля тази специалност. :) Искарах една дълга и мъчителна година специалност История и Геогрофия.Надявам се,че не съм сбъркала в избора ;) Какво ще кажете за туризма?
Аватар
mimka:)
В началото бе словото

Мнениеот RuseF » 05 Окт 2010, 22:55

misspapazova написа:Здравейте :D ! Искам да се запиша на някакъв курс за екскурзоводи или някакъв друг свързан със туризма...има ли изобщо някакви курсове във ГГФ? Аз сега ще бъда първи курс, ще мога ли да се запиша от първия семестър...??? :flower:

Не съм чул за каквито и да било курсове, свързани с туризма в ГГФ. Много агенции предлагат стажове, където можеш да трупаш опит като екскурзовод, щом те влече. Не са ти нужни дипломи, а даже ще ти плащат. Ако все пак искаш много специализиран курс в тази сфера, има варианти ( но не в ГГФ) .
Напред! Народността не пада,там гдето знаньето живей!
Аватар
RuseF
Пишеща машина

Мнениеот marrylin » 09 Окт 2010, 09:44

mimka:) написа:Здравейте много се радвам,защото успях да се прехвърля тази специалност. :) Искарах една дълга и мъчителна година специалност История и Геогрофия.Надявам се,че не съм сбъркала в избора ;) Какво ще кажете за туризма?

Не си сбъркала, весело е да си турист! :)
ГГФ и доц. Пенин!!! :notworthy:
Аватар
marrylin
Да живей словото

Мнениеот mimka:) » 26 Яну 2011, 13:03

някой може ли да ми коже за предмета Методи на научните познания-2 курс Туризъм,какво се е давало на теста и дали е сложен този изпит?Благодаря предварително:)
Аватар
mimka:)
В началото бе словото

Мнениеот fabsss » 09 Фев 2011, 23:15

В туризмът се учат 2 езика нали? Може ли да ми кажете като втори език мога ли да уча италиански или няма такава възможност? :roll:
fabsss
В началото бе словото

Благодарил (а): 11 пъти.

ТУРИЗЪМ ;)

Мнениеот Svetkish » 27 Фев 2011, 14:02

Здравейте , и аз имам няколко въпроса - понеже искам да се махна от сегашната ми специалност и съм се насочил към тази реших да отворя и да погледна учебния процес. Като видях учебните дисциплини , видях някои като "Статистика" ; "Финанси" и др.подобни. Въпроса ми е следния... В тях изучава ли се много математика , защото там хич , ама хич не ме бива...
От друга страна е малко съмнително , защото се кандидатства с изпит по география и език...
Мисълта ми е изкарва ли се или е адски невъзможно ? Защото реално аз влизам за да наблегна повечко и на езиците и на туризма ;)
Svetkish
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Svetkish » 29 Мар 2011, 23:04

Надявам се , някои да се престраши да ми отговори :roll: :salute:
Svetkish
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот KRSOne » 07 Апр 2011, 11:00

Изобщо не се притеснявай, статистиката е елементарна, за Финанси все още нищо не мога да ти кажа. Знам, че е при доц. Рашкова, следователно и там не би трябвало да е трудно ;)
Аватар
KRSOne
El Siete

Мнениеот ssX » 16 Апр 2011, 23:45

Да, има математика, и ако не я обичаш не е много приятно...освен това е ужасна скука :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
ssX
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот KRSOne » 20 Апр 2011, 12:53

В специалност "Туризъм" няма труден изпит, има някои, които са по-трудни от лесните. Това е истината. ;) А и повечето преподаватели са готини. :D
Аватар
KRSOne
El Siete

продавам учебници 2ра ръка за 1ви и 2ри курс

Мнениеот wetdread » 05 Юли 2011, 15:04

Учебници и др. пособия 2ра ръка за специалност Туризъм

1ви курс

Обща физическа география - Д.Димитров, М.Гловня - ксерокопие - 3лв
Обща физическа география - П.Пенчев, И.Джамбазов - ксерокопие - 3лв
Косово - геополитически анализ (по Политическа география) - С.Карастоянов - ксерокопие - 3лв
Политическа география, геополитика, геостратегия - С.Карастоянов - 5лв
Обществена география (по ОСИГ, СИГБ и др.)- М.Русев - 15лв
Немски 2ри език - Themen neu Kursbuch 1 - ксерокопие - 2лв

2ри курс

зимен семестър

Практическо ръководство по статистика - Д.Дончев - 5лв
Статистически методи в географията на туризма (по МНИ) - М.Воденска - 3лв
Въведение в правото - Г.Бойчев - 3лв

летен семестър

Статии за устойчиво развитие (по Туристически ресурси, за курсов проект) - 2лв
Природни рекреационни ресурси - Н.Попова - ксерокопие - 3лв
География на туризма. Туристически ресурси - Найден Апостолов - ксерокопие(откъс) - 4лв
Маркетинг - В. Балгоев - ксерокопие(подбрано) - 2лв
Маркетинг в туризма - Д.Доганов - ксерокопие - 3лв
Туристическо картографиране - Б.Давидков - 8лв
Основа за карта на България - за курсовия проект по Туристическа картография - 2лв

Email: ldimitrova90@gmail.com
Намери си работа, която ти харесва и никога няма да ти се налага да работиш..
Аватар
wetdread
В началото бе словото

Мнениеот Black_Velvet » 26 Юли 2011, 11:48

Svetkish написа:Здравейте , и аз имам няколко въпроса - понеже искам да се махна от сегашната ми специалност и съм се насочил към тази реших да отворя и да погледна учебния процес. Като видях учебните дисциплини , видях някои като "Статистика" ; "Финанси" и др.подобни. Въпроса ми е следния... В тях изучава ли се много математика , защото там хич , ама хич не ме бива...
От друга страна е малко съмнително , защото се кандидатства с изпит по география и език...
Мисълта ми е изкарва ли се или е адски невъзможно ? Защото реално аз влизам за да наблегна повечко и на езиците и на туризма ;)

Специално за статистиката не се учи много математика, още повече, че ти дават да използваш лаптоп или калкулатор, единственото гадно е, че сметките са малко по- големички, но не се налага да ги смяташ сам :)
Enjoy the silence...
Аватар
Black_Velvet
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към ГГФ